προς mriya - αδικη και ανεξηγητη συμπεριφορα moderator (?)
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 10 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 146
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715

    προς mriya - αδικη και ανεξηγητη συμπεριφορα moderator (?)

    Mriya Mriya έχει αποσυνδεθεί
    Moderator
    Ημ. Εγγραφής
    Dec 2014
    Μηνύματα
    205
    Έχετε λάβει μια παρατήρηση στο Forum Υποστήριξης
    Αγαπητέ/Αγαπητή rea,

    Έχετε δεχθεί μια παρατήρηση στο Forum Υποστήριξης.

    Αιτιολογία: Συνεχόμενα Off Topic μηνύματα
    -------

    -------

    Η παρατήρηση αυτή προσθέτει 1 πόντο(ους) και μπορεί να έχει ως αποτέλεσμα την απαγόρευση εισόδου στο site μέχρι να λήξει. Οι σοβαρές παρατηρήσεις δεν λήγουν ποτέ.

    Αρχικό Μήνυμα:
    http://www.e-psychology.gr/forum/sho...d.php?p=577215
    χαχαχαχαχαχα...σοβαρα τωρα ? κλειδωσε το θέμα??? χαχαχα...μα γιατιιιιιι?
    Φιλικά,
    Forum Υποστήριξης

    ελαβα αυτο το μυνημα και ζητησα καποια εξηγηση χωρις καμία απολύτως ανταπόκριση... δεν καταλαβα ποιο ειναι το πταισμα ..." off topic" τι σημαινει αυτο? ... κλειδωσατε ενα θρεντ και μια συζητηση και κανατε 2 παρατηρησεις σε 2 μελη ωφειλεται να εξηγησεται τον λόγο αυτης της κινησης σας?
    με λίγα λόγια...τι ακριβως εκανα λάθος, αν εκανα κάτι θα μπορέσω να το αποφύγω στο μελλον ωστε να μην το επαναλάβω ...αλλα ετσι οπως μου δινονται οι κανονες δεν εχω εντοπίσει καποια παραβαση τοσο για μενα οσο και για το αλλο μελος που συζητουσαμε.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2014
    Location
    Chios
    Posts
    488
    Και σε μενα συνεβη ακριβως το ιδιο...μου ηρθε η ιδια παρατηρηση..δε ζητησα εξηγησεις βεβαια γιατι πραγματικα απορω και προσπαθω να βρω τι φταιει στα μηνυματα μου..
    Pionier vsegda gotov!!!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    211
    Rea, λες ότι καθυστέρησα να σου γράψω απάντηση στο pm σου και γι' αυτό άνοιξες νέο thread. Να πούμε άλλη μία φορά ότι οι διαχειριστές είμαστε άνθρωποι και όχι ρομπότ και η διαχείριση ενός φόρουμ με τόσα πολλά και καινούρια threads/posts, χρειάζεται χρόνο. Μιλάς για καθυστέρηση απάντησης 18 λεπτών απάντησης στο μήνυμά σου...

    Σου εξηγήθηκε και στο καθυστερημένο -κατά την άποψή σου- μήνυμα για ποιο λόγο λάβατε παρατήρηση και διαγράφηκαν τα μηνύματά σας. Κλείδωσα το thread-poll του μέλους δελφίνι, επειδή τα μηνύματα στις τελευταίες σελίδες ήταν off-topic και διαπληκτισμοί-trolling.
    Παρ' όλα αυτά συνεχίσατε τη συζήτηση με κριτική και ειρωνεία για το δελφίνι σε άλλο άσχετο thread και εν αγνοία της.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2014
    Location
    Chios
    Posts
    488
    Εν αγνοια της καθοτι δεν ειχαμε τη δυνατοτητα να συνεχισουμε τη σοβαρη συζητηση που ανοιξε το δελφινι στο δικο της thread. Η κριτικη και η ειρωνια (πραγμα τελειως υποκειμενικο) υπηρχαν αμφοτεροπλευρα απο και προς το δελφινι..
    Pionier vsegda gotov!!!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    211
    Για τους λόγους αυτούς κλειδώθηκε εκείνο το thread. Δεν πήρε κανένας παρατήρηση εκεί. Οι παρατηρήσεις που λάβατε ήταν για το λόγο που εξήγησα πιο πάνω. Αυτά για απόψε. Καληνύχτα σας!

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    μρια τα ποστ ειναι δημοσια και η κριτικη γινεται εν γνωση της οχι μονο απο εμας αλλα απο τα περισσοτερα μελη, η ειρωνεια οπως το θετεις εσυ ειναι απλη αγανακτηση απο την ανοχη που δειχνετε σε περιπτωσεις οπως το δελφινι... θα μπορουσα αν θες να συλλεξω σε διαφορα θρεντ της τα αναλογα "τρολλαρισματα" απο την μερια της και το ποσο φορτιζει και τα υπόλοιπα μέλη...αν παρατηρησεις ειδικα στην συγκεκριμένη συζητηση θα δεις οτι δεν καναμε τιποτα περισσοτερο απο αυτο που κανει και η ιδια... το να κλειδωνεις ενα θεμα επειδη ξεφευγει το θεωρω λογικο... επρεπε να φτασει δεν ξερω και εγω ποσα views για να κλεισετε το "ειμαι μπάζο"..αλλα ευτυχώς το κανατε..και συμφωνω που κλειδώσατε και αυτο...ειδικα την στιγμή που εγινε ολοκληρη δημόσια ΑΠΕΙΛΗ ΣΩΜΑΤΙΚΗΣ ΒΙΑΣ. και μαλιστα σε 7 μηνων εγκυο γυναικα!

    απο εκει και πέρα όμως το να κλειδωνεται τις συζητησεις του αλλου θρεντ...και να τις χαρακτηριζεις ειρωνικες και τρολλαρισματα ..ειναι κατι που διαφωνουμε... δεν ηταν τιποτα απο τα δυο ηταν μια συζητηση για ενα γεγονος που συχνα προβληματιζει πολλα μελη ..ανοιχτο και με χιουμοριστικη διαθεση..πριν μπεις στην διαδικασια της παρατηρησης και της απαγορευσης θα επρεπε να το θεσεις πιο...δημοκρατικα. δεν ειμαστε παιδακια του δημοτικου και δεν ειπαμε κατι που δεν υσχυει.

    αντιλαμβανομαι πως ισως το δελφινακι μας ισως εχει καποιες συμπάθειες λογω παλαιότητας ή λόγω βιους αλλα και εμεις δεν παραβηκαμε κανεναν κανονα του φορουμ.. για να εχουμε αυτην την αντιμετωπιση απο εσενα.

    σεβομαι το γεγονος οτι δεν ειστε ρομποτ και σαφως τα 18 λεπτα δεν ειναι καθυστερηση... εχετε καθυστερησει πολυυυυ περισσοτερο σε πολλες και σημαντικοτερες καταστασεις απο αυτην ομως ...και η αιτιολογια ειστε ανθρωποι δεν ευσταθει οσον αφορα την διαχειρηση σε αυτες τις περιπτωσεις.

    παρακαλω θερμα να επεναφερετε την συζητηση και να αποσυρετε την παρατηρηση.

    ισως αν κανω αντιγραφη- επικολληση καποια σημεια των θρεντ του δελφινιου θα σας μεταπεισω για το ποιος τρολαρει τελικα το φορουμ και τα μελη της...θα το ηθελες αυτο?

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    οι ειρωνικες και απαξιωτικες συμπεριφορες καποιων διαχειριστων ειναι επεισης ενα θεμα που με προβληματιζει ... αυτα για αποψε..καληνυχτα σας??? τι τροπος ειναι αυτος??? εχεις καποια συγγενεια με το δελφινι και φορτιστηκες τοσο που δεν μπορεις να το θεσεις πιο ευγενικα οτι πρεπει να αποχωρησεις??

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,367
    Καλημέρα!

    Δεν παρακολούθησα όλη τη συζήτηση χθες οπότε δεν μπορώ να έχω άποψη για το αν έπρεπε ή όχι να δοθεί παρατήρηση στα μέλη αλλά θα συμφωνήσω ότι το δελφίνι φορτίζει τα υπόλοιπα μέλη του φόρουμ με το να ανοίγει συνεχώς θέματα για το ΙΔΙΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ λες και δεν μπορεί να το συζητήσει για όσο καιρό θέλει σε ένα απ΄αυτά...προσωπικά με ενοχλεί τόσο πολύ που μέχρι και θέμα είχα ανοίξει ζητώντας να μπει στους όρους χρήσης το να μην ανοίγονται δεκάδες θέματα για το ίδιο πρόβλημα...και για του λόγου το αληθές ορίστε το link: http://www.e-psychology.gr/forum/sho...AC%CF%84%CE%B9
    Και συμφωνώ με τις προλαλήσασες ότι αυτό που κάνει το δελφίνι πλέον είναι τρολλάρισμα! Ντροπή δηλαδή, κανένας σεβασμός στα υπόλοιπα μέλη όμως εμείς πρέπει να την σεβόμαστε!
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    May 2014
    Location
    Chios
    Posts
    488
    Αυτα προφανως δεν τα βλεπουν οι moderators..
    Pionier vsegda gotov!!!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Παιανία (Αττική)
    Posts
    1,057
    Παιδιά το Δελφίνι είναι μέσα από το Forum...Έχετε δει πόσα θέματα έχει ανοίξει?Βάζει και Polls κιόλας για μας...διαφημίζει τις υπηρεσίες του Forum!
    Ήθελα από καιρό να σας το γράψω...Πληρώνεται κάτι λίγα (?) ή είναι μέσα από τους ιδιοκτήτες για να ανοίγει κάποια θέματα και να αυξάνεται η επισκεψιμότητα μέσω της οποίας αυξάνονται και τα διαφημιστικά Bannerάκια...
    Νόμιζα πως το είχατε καταλάβει...
    Γι'αυτό και γράφει συνεχώς προκλητικά θέματα..Δεν είναι Troll απλό...Αν προσέξετε γράφει χωρίς συναίσθημα!Σαν τον WhyAlwaysMe.Δεν εκνευρίζεται ιδιαιτέρως παρά σπάνια!Τυχαίο?
    Kαι καλά Posts του στυλ''θα έδινα και τα νεφρά της μάνας μου για να βρω γκόμενα'',είναι δεδομένο πως προκαλούν ανταπαντήσεις και ούτω καθεξής!

    Ποτέ μα ποτέ δεν θα δίνεται τροφή στα ποσταρίσματα τους.
    Υπάρχουν και κανά 2 άλλα μούφα Profiles.Θα το επιβεβαιώσω!

    **Απλά χθες,λόγω της δίκαιης πλήρους αποδόμησης που υπέστη το Δελφίνι από Mandy,Ρέα,Remedy...κανείς δεν θα την λάμβανε πλέον σοβαρά!
    Και αποφάσισε το Forum να κάνει παρατηρήσεις και να διαγράψει Posts!
    Εννοείται πως δεν θα μπορούσαν να μείνουν γραμμένα Posts (από Ρέα ή Mandy πχ) που να αποδεικνύουν πως το Δελφίνι είναι Troll ή καλύτερα μούφα Profile!
    Έτσι τα έσβησε,και το Δελφίνι είναι έτοιμο για νέες περιπέτειες!''Kαθαρό'' από κατηγορίες πια!Καθώς όλα τα ενοχλητικά Posts είχαν πια διαγραφεί!
    Ειδικεύομαι σε συμπεριφορές Trolls ή ψεύτικων Profiles καθώς κι εγώ τρολλάρω σε διάφορα Αθλητικά Sites!
    Ξέρω ακριβώς την ψυχολογία αυτή και ταιριάζει απόλυτα!Μην περιμένετε να το παραδεχτούν ποτέ απλά από δω και στο εξής κανένα Post σε ψεύτικο Profile!
    Last edited by Aeon; 01-08-2016 at 15:24.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,367
    Συμφωνώ κι εγώ με το Σταύρο αν και διαφωνώ με το trolling γενικότερα σε οποιοδήποτε φόρουμ...
    Μην της απαντάτε πια στα θέματα της, μόνο πάτημα για να συνεχίσει ακάθεκτη της δίνετε...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Παιανία (Αττική)
    Posts
    1,057
    Εδώ πήγανε και σβήσανε όλο το Thread της Fleur ''Αλλαγή Φαρμακευτικής Αγωγής''!
    Εντελώς άκυρη κίνηση,γιατί?Νομίζω πως δεν μας αφήνουν άλλη επιλογή από το να αποχωρήσουμε...
    Είχα γράψει πολλά και σοβαρά πράγματα και μου τα διέγραψαν χωρίς κανένα λόγο!
    Καμία προειδοποίηση δεν μου ήρθε εμένα ή παρατήρηση!Έτσι γιατί γουστάρανε το κάνανε!

    Όταν δεν σε σέβονται,νομίζω πως δεν υπάρχουν πολλές επιλογές πια.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    May 2014
    Location
    Chios
    Posts
    488
    Quote Originally Posted by STAVROS View Post
    Εδώ πήγανε και σβήσανε όλο το Thread της Fleur ''Αλλαγή Φαρμακευτικής Αγωγής''!
    Εντελώς άκυρη κίνηση,γιατί?Νομίζω πως δεν μας αφήνουν άλλη επιλογή από το να αποχωρήσουμε...
    Είχα γράψει πολλά και σοβαρά πράγματα και μου τα διέγραψαν χωρίς κανένα λόγο!
    Καμία προειδοποίηση δεν μου ήρθε εμένα ή παρατήρηση!Έτσι γιατί γουστάρανε το κάνανε!

    Όταν δεν σε σέβονται,νομίζω πως δεν υπάρχουν πολλές επιλογές πια.
    Σοβαρα? Σβησανε ολο το thread της φλερ?
    Pionier vsegda gotov!!!

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Παιανία (Αττική)
    Posts
    1,057
    Σοβαρα? Σβησανε ολο το thread της φλερ?
    Ναι!Δεν το είδες??Τα δικά σου τα μηνύματα δεν το πρόσεξες που έπεσαν στα 151??Eίχες 240 περίπου αν θυμάμαι καλά!
    Καμιά 90άρα Posts σου σβήσανε και σένα Mandy!
    Eγώ όταν δεν με σέβονται και ενώ έχω καταθέσει σοβαρές προτάσεις και έχω βοηθήσει με τον τρόπο μου κι άλλους χρήστες,αισθάνομαι πως με κοροιδεύουν.
    Και η Ρέα,και η Fleur αλλά κι εσύ έχετε συνεισφέρει πολύ σε όλο αυτό.
    Να μου σβήνουν φασιστικά τα Posts,ε όχι..Δεν μπορώ να το δεχτώ...

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    May 2014
    Location
    Chios
    Posts
    488
    Δεν το ειχα προσεξει Σταυρο...παντως αυτα που λες για το δελφινι ισχυουν ολα και τωρα που τα σκεφτομαι προσεκτικα και με καθαρο μυαλο συνειδητοποιω πως εχεις απολυτο δικιο... Αυτο θα πει λογοκρισια...
    Pionier vsegda gotov!!!

Page 1 of 10 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Μια ισως ''ανεξηγητη'' φοβια.
    By Μητσάκος in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 22-12-2013, 21:16
  2. Ανεξηγητη εκφραση του ανχους
    By el8ina in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 05-06-2012, 15:30
  3. S.O.S-Χρόνιο πρόβλημα και ανεξήγητη αυτοκαταστροφή!
    By lordofstars in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 27-10-2010, 09:33
  4. ανεξηγητη συμπεριφορα
    By a_neu in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 49
    Last Post: 21-05-2008, 13:06

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •