απεχθανομαι το +99% των ανθρωπων - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 48
  1. #16
    Banned
    Join Date
    May 2014
    Posts
    704
    Evil, νομίζω πως γίνεσαι άδικος. Από ένα απλό περιστατικό και μόνο βγάζεις το συμπέρασμα πως όλες οι κοπέλες κοιτάνε πρώτα την εμφάνιση και αυτό σε κάνει να μην θες τον κόσμο γύρω σου; Μήπως να αναθεωρούσες λίγο; Μου θυμίζεις τον αδερφό μου. Είναι 17 και κάθεται και ακούει τραγούδια που κράζουνε τους ανθρώπους και εξιψώνουν τα ζώα κι' όλο αυτό λόγω ΚΑΠΟΙΩΝ απογοητεύσεων και άδικων διαπιστώσεων. Όπως ΕΣΥ είσαι ΑΝΘΡΩΠΟΣ με αξίες, έτσι υπάρχουν κι' άλλοι τόσοι εκεί έξω που έχουν τις ίδιες ηθικές αξίες, προτερεότητες, θέλω κλπ με σένα...

    Δεν αποκλείει κανείς πως μπορεί η κοπέλα να ήταν επιφανειακή. Γιατί αποκλείεις όμως και την περίπτωση να της έκανες απλά το κλικ (παίζει ρόλο και το τι βγάζεις στον άλλο, η αύρα) και να ήθελε να σε γνωρίσει ώστε να καταλάβει αν ταιριάζετε, αν είσαι καλό παιδί και να επιδιώξει έτσι γνωριμία; Μπορεί να κόμπλαρε από κοντά, μπορεί να είναι ντροπαλή, μπορεί να ένιωθε πιο άνετα να σε προσεγγίσει πρώτα χωρίς να είστε τετ α τετ, πολλά παίζουν. Μην βγάζεις τόσο εύκολα συμπεράσματα για κάποιον που δεν γνωρίζεις καν και ιδιαίτερα από ένα απλό γεγονός/κίνηση...

    Και ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ πως είναι άσχημο και άδικο να αναπαράγει κανείς τα στερεότυπα... Καταλήγει κανείς να φοβάται να πει κάτι ή να προσεγγίσει κάποιον επειδή θα χαρακτηριστεί δεν ξέρω κι' εγώ τι... Προσπάθησε να το δεις αντικειμενικά το θέμα γιατί τώρα προφανώς είσαι επηρεασμένος και απογοητευμένος από το γεγονός.

    Φιλικά στα λέω και ελπίζω να μην παρεξηγήσεις.

    Edit γιατί τώρα είδα αυτό που είπες "Εγώ προσωπικά ή πρώτη κριτικη που θα κάνω σε κάποιον/κάποια, θα είναι από κάτι που θα πει ή από μια αντίδραση...εκεί βλέπεις εσωτερικά τον άλλον...το θεωρώ πιο αληθινό..." και ρε συ... Για μένα είσαι τελείως λάθος σ' αυτό. Μπορώ να σου δώσω άααααπειρα παραδείγματα που το επιβεβαιώνουν. Αν είναι κάποιος ντροπαλός, αν έχει κατάθλιψη, αν είναι αγχωμένος, αν έχει άπειρες ανασφάλειες και νιώθει μειονεκτικά απέναντι σε κάποιον άλλο τότε μπορεί πολύ εύκολα να πετάξει μια βλακεία (ακόμα και προσβολή) που μετά είτε μπορεί να το μετανιώσει είτε να μην το αντιληφθεί καν λόγω της κατάστασής του... Ενώ ο άνθρωπος να είναι μια χαρά καλοσυνάτος με καλές προθέσεις κτλ. Είναι κρίμα δηλαδή να κρίνεις κάποιον από μεμονωμένα περιστατικά και λόγια. Άλλο αν μετά από κάποιο διάστημα επαναλαμβάνει να κάνει πράγματα που είσαι τελείως αντίθετος και ενοχλεί εσένα ή τους γύρω του. Εκεί ναι θα καταλάβεις τον πραγματικό του εαυτό. Δίνε ευκαιρίες όμως και απέφευγε την "εύκολη" κριτική για να μην καταλήγεις σε γενικεύσεις, άδικα συμπεράσματα και στερεότυπες αντιλήψεις...
    Last edited by Deleted-member250416; 16-12-2015 at 05:05.

  2. #17
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,545
    Quote Originally Posted by arntaben View Post
    Για μενα δεν υπαρχουν ομορφοι ακι ασχημοι υπαρχουν απερηποιητοι και περιποιημενοι και ενοητε φυσικα μπορουν να αναλαξουν θεσεις και απο τις δυο πλευρες
    Για μένα άνθρωποι που αγαπούν τον ευατό τους κι άνθρωποι που δεν.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    180
    Quote Originally Posted by cherry08 View Post
    Αληθεια τωρα? Απο κοπελες? Οχι οτι οι αντρες ειναι πιο "οπτικοι" τυποι? Μια "απεριποιητη" κοπελα ουτε που θα γυρισουν αν την κοιταξουν...εκφρασεις του στυλ "πατσαβουρα" απ αυτο κ μονο καταλαβαινεις...αν ομως ειναι ομορφη και καλλιγραμμη μια χαρα θα την προσεγγισουν....κατα τα αλλα οι κοπελες ειναι ετσι ...
    και όμως οι κοπέλες είναι περισσότερο της νοοτροπίας αυτής .Στους άντρες θα το βρεις, σε μικρότερο αλλά ίσως πιο έντονο βαθμό (εκφράσεις όπως αυτή που λες) με τη διαφορά όμως ότι καταλαβαίνεις αμέσως (και φαίνεται) ότι είναι ζώο. Στις γυναίκες -ιδίως σε νεαρή ηλικία- υπάρχει η νοοτροπία γενικά και αφορά την μεγαλή πλειοψηφία.Τώρα αν είσαι και "τυχερός" θα το βρείς και σε έντονο βαθμό.Αν πεις μια καλημέρα,αν η άλλη ήδη δε σε γουστάρει, θα ξινίσει και θα σου την πει. Στους άντρες είναι περισσότερο διαδεδομένη η διακριτική αποφυγή.Η διαφορά είναι ότι αυτές έχουν τον κύκλο τους και δε δίνουν πάντα την εντύπωση ότι πρόκειται για ζώα. Ζύγισε λοιπό όλα αυτά και χωρίς εγωισμούς δες ποιούς-ή μάλλον ποιες- αφορά η νοοτροπία αυτή. Αν υπάρχουν αντιρρήσεις εδώ είμαι, καθώς τυχαίνει να είμαι πεπεισμένος για όσα γράφω.

  4. #19
    Quote Originally Posted by -moonlight- View Post
    Evil, νομίζω πως γίνεσαι άδικος. Από ένα απλό περιστατικό και μόνο βγάζεις το συμπέρασμα πως όλες οι κοπέλες κοιτάνε πρώτα την εμφάνιση και αυτό σε κάνει να μην θες τον κόσμο γύρω σου; Μήπως να αναθεωρούσες λίγο; Μου θυμίζεις τον αδερφό μου. Είναι 17 και κάθεται και ακούει τραγούδια που κράζουνε τους ανθρώπους και εξιψώνουν τα ζώα κι' όλο αυτό λόγω ΚΑΠΟΙΩΝ απογοητεύσεων και άδικων διαπιστώσεων. Όπως ΕΣΥ είσαι ΑΝΘΡΩΠΟΣ με αξίες, έτσι υπάρχουν κι' άλλοι τόσοι εκεί έξω που έχουν τις ίδιες ηθικές αξίες, προτερεότητες, θέλω κλπ με σένα...

    Δεν αποκλείει κανείς πως μπορεί η κοπέλα να ήταν επιφανειακή. Γιατί αποκλείεις όμως και την περίπτωση να της έκανες απλά το κλικ (παίζει ρόλο και το τι βγάζεις στον άλλο, η αύρα) και να ήθελε να σε γνωρίσει ώστε να καταλάβει αν ταιριάζετε, αν είσαι καλό παιδί και να επιδιώξει έτσι γνωριμία; Μπορεί να κόμπλαρε από κοντά, μπορεί να είναι ντροπαλή, μπορεί να ένιωθε πιο άνετα να σε προσεγγίσει πρώτα χωρίς να είστε τετ α τετ, πολλά παίζουν. Μην βγάζεις τόσο εύκολα συμπεράσματα για κάποιον που δεν γνωρίζεις καν και ιδιαίτερα από ένα απλό γεγονός/κίνηση...

    Και ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ πως είναι άσχημο και άδικο να αναπαράγει κανείς τα στερεότυπα... Καταλήγει κανείς να φοβάται να πει κάτι ή να προσεγγίσει κάποιον επειδή θα χαρακτηριστεί δεν ξέρω κι' εγώ τι... Προσπάθησε να το δεις αντικειμενικά το θέμα γιατί τώρα προφανώς είσαι επηρεασμένος και απογοητευμένος από το γεγονός.

    Φιλικά στα λέω και ελπίζω να μην παρεξηγήσεις.

    Edit γιατί τώρα είδα αυτό που είπες "Εγώ προσωπικά ή πρώτη κριτικη που θα κάνω σε κάποιον/κάποια, θα είναι από κάτι που θα πει ή από μια αντίδραση...εκεί βλέπεις εσωτερικά τον άλλον...το θεωρώ πιο αληθινό..." και ρε συ... Για μένα είσαι τελείως λάθος σ' αυτό. Μπορώ να σου δώσω άααααπειρα παραδείγματα που το επιβεβαιώνουν. Αν είναι κάποιος ντροπαλός, αν έχει κατάθλιψη, αν είναι αγχωμένος, αν έχει άπειρες ανασφάλειες και νιώθει μειονεκτικά απέναντι σε κάποιον άλλο τότε μπορεί πολύ εύκολα να πετάξει μια βλακεία (ακόμα και προσβολή) που μετά είτε μπορεί να το μετανιώσει είτε να μην το αντιληφθεί καν λόγω της κατάστασής του... Ενώ ο άνθρωπος να είναι μια χαρά καλοσυνάτος με καλές προθέσεις κτλ. Είναι κρίμα δηλαδή να κρίνεις κάποιον από μεμονωμένα περιστατικά και λόγια. Άλλο αν μετά από κάποιο διάστημα επαναλαμβάνει να κάνει πράγματα που είσαι τελείως αντίθετος και ενοχλεί εσένα ή τους γύρω του. Εκεί ναι θα καταλάβεις τον πραγματικό του εαυτό. Δίνε ευκαιρίες όμως και απέφευγε την "εύκολη" κριτική για να μην καταλήγεις σε γενικεύσεις, άδικα συμπεράσματα και στερεότυπες αντιλήψεις...
    Ή κοπέλα ήταν ένα παράδειγμα για να σας δείξω πως βλέπω τα ατομα, βγάζοντας άποψη για αυτους μέσω γεγονότων. Στη ζωή μου έχω γνωρίσει πααααρα πολλούς ανθρώπους, να έρθουμε κοντά δηλαδή, να γίνουμε φίλοι (όταν ήμουν πιο μικρός, πιο αθώος και πιο ανοιχτός), και πολλοί είναι πάρε τον έναν και χτυπά τον άλλον.

    Άλλοι (αγόρια) το μόνο που τους ένοιαζε είναι να ντυθουνε καλα, να φτιάξουν μαλλί, και να επιδείξουν στον κόσμο ποιοι είναι. Άλλοι απλά "το παίζουν" έξυπνοι, προσπαθώντας σε συζητήσεις να σε ρίξουν (για να επιδειξουν στον κοσμο ποσό Αϊνστάιν είναι). Αλλοι παρακαλανε για αγάπες γιατί τους έχει αδικήσει ή μοίρα και δεν έχουν ταίρι, αλλά μόλις κάνουν σχέση, ρίχνουν κανα-δυο κέρατα και μετά κλαίνε γιατί δεν το ηθελαν και αν γυρνούσαν τον χρόνο πίσω θα ...θα.....

    Όσο για την κοπέλα ότι της έκανα κλικ...ε δεν το λες κλικ να είμαι ξεκάθαρος στις συζητήσεις ότι δεν θέλω καν να βγούμε βόλτα (με ευγενικό τρόπο), και να συνεχίζει να μου στέλνει ότι θα θελε αγόρι για χριστούγεννα γιατί νιώθει μόνη και στέλνει 500 φιλάκια...αααας πούμε ότι τα βλέπω λάθος ή απλά έτυχε να πέσω παααλι σε λάθος άτομο...τα συμπεράσματα, με βάση την μικρή εμπειρία που είχα με ανθρώπους στη ζωή μου, δεν είναι λογικα;

    ...και σχετικά με την τελευταία σου παράγραφο...θεωρώ πως έχω παρά πολύ καλή κριτική ικανότητα και συμπεριλαμβανω παρά πολλά πριν κρινω (άσχετα αν αυτά τα κάποια, τα βλέπω μέσα σε δυο-τρεις προτάσεις που θα πει ο άλλος). Στο παράδειγμα σου π.χ πιθανόν να έβλεπα καταθλιπτικό ύφος, τόνο φωνής και 1000 ακόμα πράγματα καθώς μιλάει, παίρνει μορφές με το προσωπο του κ.λπ...αν θεωρώ πως δεν έχω αρκετά "στοιχεία", απλά δεν κρινω και περιμένω να τον γνωρίσω καλύτερα...βέβαια όλα αυτα δεν απορρίπτουν αυτό που λες ότι δεν πρέπει να βγάζω εύκολα κριτικές (άσχετα αν συμφωνώ ή διαφωνω με αυτό), απλά ρε συ με όσα έχω ζήσει γνωρίζοντας ανθρώπους...είναι πολύ εγωκεντρικοι να πω; γενικά ο καθένας έχει κάτι, ο κάθε ένας είναι ξεχωριστή περίπτωση...

    ...και φυσικά δεν παρεξηγώ...αν το κάνω, θα σου πω τον λόγο πρώτα, και μετά θα σε ακούσω αν διαφωνίες...σε ευχαριστω κιόλας για το ωραίο σου ποστ και επειδή ασχοληθηκες...

  5. #20
    Quote Originally Posted by psy me View Post
    και όμως οι κοπέλες είναι περισσότερο της νοοτροπίας αυτής .Στους άντρες θα το βρεις, σε μικρότερο αλλά ίσως πιο έντονο βαθμό (εκφράσεις όπως αυτή που λες) με τη διαφορά όμως ότι καταλαβαίνεις αμέσως (και φαίνεται) ότι είναι ζώο. Στις γυναίκες -ιδίως σε νεαρή ηλικία- υπάρχει η νοοτροπία γενικά και αφορά την μεγαλή πλειοψηφία.Τώρα αν είσαι και "τυχερός" θα το βρείς και σε έντονο βαθμό.Αν πεις μια καλημέρα,αν η άλλη ήδη δε σε γουστάρει, θα ξινίσει και θα σου την πει. Στους άντρες είναι περισσότερο διαδεδομένη η διακριτική αποφυγή.Η διαφορά είναι ότι αυτές έχουν τον κύκλο τους και δε δίνουν πάντα την εντύπωση ότι πρόκειται για ζώα. Ζύγισε λοιπό όλα αυτά και χωρίς εγωισμούς δες ποιούς-ή μάλλον ποιες- αφορά η νοοτροπία αυτή. Αν υπάρχουν αντιρρήσεις εδώ είμαι, καθώς τυχαίνει να είμαι πεπεισμένος για όσα γράφω.
    Νομίζω τα βλέπεις λάθος αδερφέ...απλά στην ηλικία κάτω των 20-21, ίσως κάποιες γκομενες/παιδάκια να το κάνουν αυτό από ανασφάλεια ή επειδή έχουν λάβει ασχημα συναισθήματα από αγόρια που απλά κάνουν την πλάκα τους (σκατά πλάκα αλλά τέλος πάντων), όπως λέει ο τσερι08...αν παίρνουν γκομενες στο δρόμο και σε φώναζαν πατσαβουρα, σίγουρα και εσύ θα ξυνιζες αν σου έλεγε μια κοπέλα "γεια", θα το έκανες από φόβο ουσιαστικά...

    Γενικα, αν κάποιος φταίει (που είναι πολύ γενικευμένο αν το πω έτσι, απλά για να σου δώσω να καταλάβεις...), τότε είναι τα αγόρια...ειναι πολύ πιο " κακοί" στο άλλο φύλο ας πούμε...

  6. #21
    Quote Originally Posted by cherry08 View Post
    Αληθεια τωρα? Απο κοπελες? Οχι οτι οι αντρες ειναι πιο "οπτικοι" τυποι? Μια "απεριποιητη" κοπελα ουτε που θα γυρισουν αν την κοιταξουν...εκφρασεις του στυλ "πατσαβουρα" απ αυτο κ μονο καταλαβαινεις...αν ομως ειναι ομορφη και καλλιγραμμη μια χαρα θα την προσεγγισουν....κατα τα αλλα οι κοπελες ειναι ετσι ...
    Δεν έχεις άδικο, καπως ετσι τα βλεπω και γω. Απλά με βάση αυτα που λες, αυτοματως εγώ και όσοι είναι σαν εμένα (που δεν θα δείξουμε επιείκεια σε μια όμορφη/καλλιγραμμη, αλλά θα γυρίσουμε να κοιτάξουμε και την "απεριποιητη"), μας βγάζει εκτός παιχνιδιού να το πω; ...επειδή μας παίρνει και εμάς ή μπάλα και είμαστε σαν αυτους στα μάτια σας. Αρα μαλλον δύσκολα να έρθουμε κοντά και να γνωρίστουμε;

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,856
    ποιος εισαι ρε ιβιλ? ο σπαλιαρας?
    που το ξερεις οτι η κοπελα σε θεωρει ωραιο? στο ειπε?
    εσυ θεωρεις τον εαυτο σου τοσο ωραιο?

  8. #23
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ποιος εισαι ρε ιβιλ? ο σπαλιαρας?
    που το ξερεις οτι η κοπελα σε θεωρει ωραιο? στο ειπε?
    εσυ θεωρεις τον εαυτο σου τοσο ωραιο?
    για κάτι τέτοια σχόλια δεν θέλω καν να "σχολιαζω" τον εαυτό μου...έξυπνο/χαζό/όμορφο/άσχημο/χοντρό/καλό/κακό κ.λπ...γιατί πάντα θα υπάρχει ένα άτομο σαν εσένα, που αντί να βοηθήσει την κατάσταση, ή απλά να κάνει μια συζήτηση γιατί έχει τις ενστάσεις του, θα κατσει να κατακρίνει τον άλλον...

    1] Ποτέ δεν είπα ότι είμαι ο σπαλιαρας.
    2] Μου έχει δείξει ξεκάθαρα ότι με θέλει, αν δεν μπορώ να το καταλάβω και αυτο, πρέπει να είμαι τέρμα χαζός. Ασε που άμα τυπωνα το άρθρο διαφορετικά και έλεγα "μα μήπως δεν της αρεσω; μου είπε αυτά κι αυτα ή κοπέλα...", τότε θα έλεγε ο κόσμος " τι λες εβιλ? είναι δυνατόν να στα λέει όλα αυτά χωρίς να της αρεσεις;"
    3] Δεν μπορώ να Κρινώ εγώ τον εαυτό μου όμορφο, δεν είμαι καθόλου άτομο που τον νοιάζει κιόλας, απλά με βάση απόψεων των άλλων και με βάση την αντικειμενικότητα, μπορώ να θεωρήσω ότι θα μπορούσε να με δει κάποια "έτσι"...

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,856
    Quote Originally Posted by Evil View Post
    για κάτι τέτοια σχόλια δεν θέλω καν να "σχολιαζω" τον εαυτό μου...έξυπνο/χαζό/όμορφο/άσχημο/χοντρό/καλό/κακό κ.λπ...γιατί πάντα θα υπάρχει ένα άτομο σαν εσένα, που αντί να βοηθήσει την κατάσταση, ή απλά να κάνει μια συζήτηση γιατί έχει τις ενστάσεις του, θα κατσει να κατακρίνει τον άλλον...

    1] Ποτέ δεν είπα ότι είμαι ο σπαλιαρας.
    2] Μου έχει δείξει ξεκάθαρα ότι με θέλει, αν δεν μπορώ να το καταλάβω και αυτο, πρέπει να είμαι τέρμα χαζός. Ασε που άμα τυπωνα το άρθρο διαφορετικά και έλεγα "μα μήπως δεν της αρεσω; μου είπε αυτά κι αυτα ή κοπέλα...", τότε θα έλεγε ο κόσμος " τι λες εβιλ? είναι δυνατόν να στα λέει όλα αυτά χωρίς να της αρεσεις;"
    3] Δεν μπορώ να Κρινώ εγώ τον εαυτό μου όμορφο, δεν είμαι καθόλου άτομο που τον νοιάζει κιόλας, απλά με βάση απόψεων των άλλων και με βάση την αντικειμενικότητα, μπορώ να θεωρήσω ότι θα μπορούσε να με δει κάποια "έτσι"...
    θα σου πω ακριβως τι σκεφτομαι, αν μου απαντησεις σε μια ερωτηση.
    ειχες ποτε σχεση με κοπελα, ολοκληρωμενη?
    εννοω να εχεις δεσμο με μια κοπελα, και να εχετε κανει και σεξ.
    δεν εννοω ουτε μονο σεξ η ξεπετες , ουτε πλατωνικη σχεση.

  10. #25
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    θα σου πω ακριβως τι σκεφτομαι, αν μου απαντησεις σε μια ερωτηση.
    ειχες ποτε σχεση με κοπελα, ολοκληρωμενη?
    εννοω να εχεις δεσμο με μια κοπελα, και να εχετε κανει και σεξ.
    δεν εννοω ουτε μονο σεξ η ξεπετες , ουτε πλατωνικη σχεση.
    Όχι. Μπορείς όμως να μου εξηγήσεις και εμένα ώστε να γίνει διάλογος, ή έβγαλες τα δικά σου συμπεράσματα και τώρα τελείωσε, ολοκλήρωσες την άποψή σου για μένα, και τέλος;

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,842
    ρε ψηλε η κοπελα μπορει να στα λεει αυτα για δικουσ τησ λογουσ δε πα να πει οτι σε ερωτευτηκε
    αυτο ελειπε να σε ειδε και να πεσε ξερη αυτο δε γινεται που να χτυπασ τον κωλο σου κατω
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,856
    Quote Originally Posted by elis View Post
    ρε ψηλε η κοπελα μπορει να στα λεει αυτα για δικουσ τησ λογουσ δε πα να πει οτι σε ερωτευτηκε
    αυτο ελειπε να σε ειδε και να πεσε ξερη αυτο δε γινεται που να χτυπασ τον κωλο σου κατω
    ακριβως αυτο πιστευω κι εγω (και μερικα αλλα)

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,856
    Quote Originally Posted by Evil View Post
    Όχι. Μπορείς όμως να μου εξηγήσεις και εμένα ώστε να γίνει διάλογος, ή έβγαλες τα δικά σου συμπεράσματα και τώρα τελείωσε, ολοκλήρωσες την άποψή σου για μένα, και τέλος;
    ναι μπορω. μισο, θα σου εξηγησω.

  14. #29
    Αχ...πόσο δεν αντέχω να βλέπω απόλυτες απόψεις που δεν μπορείτε καν να τις τεκμηριώσετε.
    Πρώτα από όλα έχει να κάνει με τον άνθρωπο και όχι με το φύλο όσο και αν δεν σας αρέσει αυτό που γράφω
    Στην τελική όμως για να είμαστε με κάποιον πρέπει να μας ελκύει εσωτερικά και εξωτερικά,η εμφάνιση από μόνη της κανέναν δεν κράτησε σε μία σχέση,οπότε μη γίνεστε απόλυτοι και τόσο υπερβολικά ανασφαλής.Εγώ δεν είδα ΠΟΤΕ κανέναν να μείνει μόνος λόγω της εξωτερικής του εμφάνισης πχ επειδή είχε παραπάνω κιλά,επειδή είχε σπυράκια κλπ κλπ κλπ...
    Το μόνο που φταίει σε αυτές τις περιπτώσεις είναι το μυαλό του καθενός και φυσικά δεν θα κάνεις σχέση εάν βλέπεις τόσο καχύποπτα όλο το κόσμο,χαλάρωσε λίγο και δες τι πραγματικά σου φταίει...

  15. #30
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ακριβως αυτο πιστευω κι εγω (και μερικα αλλα)
    Έλα ρε παίδες, που ζειτε δηλαδή; Είμαι 21 και έχουν καεί τα μάτια μου από αυτά που έχω δει, και μου λέτε ότι εσείς που είστε μεγαλύτεροι απ όσο ξέρω, ότι είναι παράλογο αυτό που θεωρώ;

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. ζωα εναντιον ανθρωπων
    By Macgyver in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 62
    Last Post: 17-09-2015, 13:15
  2. Μέτρηση του μέσου δείκτη νοημοσύνης μιας ομάδας ανθρώπων.
    By juicy in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 13
    Last Post: 03-03-2012, 21:47
  3. Ρατσιμος προς το χρωμα των ανθρωπων ποιες οι αιτιες?
    By xrhstos in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 3
    Last Post: 14-01-2012, 19:32
  4. Η οικονομικη κριση κ οι συνεπειες στον ψυχισμο των ανθρωπων
    By kokoa in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 12
    Last Post: 28-09-2011, 18:26
  5. ΚΑΙΡΟΣ ΓΙΑ ΘΑΝΑΤΟ! ( O Ναος των Ανθρώπων)
    By BrokeN_DoLL in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 1
    Last Post: 24-09-2011, 18:41

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •