Μια απαντηση στο κρίνο - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 67
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αστεροειδής Β162
    Posts
    109
    Αυτο για το Τσε δεν το ξερω, θα το ψαξω και θα σου πω αλλα μου φαινεται αδυνατο αυτο που υποστηριζεις. Σιγα μην ειχε ο Τσε τετοιες ιδεες και σιγα μην τις εφαρμοσε ετσι. Κατι παει λαθος. Σου ειπα ηδη οτι δεν ειχα μπλουζακια με τον Τσε, εσυ εκει, επιμενεις.
    Μου αρεσε γιατι πιστευω οτι ηταν απο τα καθαροτερα μυαλα που εβγαλε αυτος ο κοσμος. Αυτος ηταν ελευθερος ανθρωπος.
    Το ποτε θα ερθει η καταρρευση του καπιταλισμου, περιμενε να μιλησει η ιστορια, ο Μαρξ δεν ηταν αστρολογος να δωσει ημερομηνια, μια πορεια περιεγραψε. Εννοειται οτι το κεφαλαιο ειναι απο τα βιβλια που πιστευω οτι καθε ψαγμενος ανθρωπος πρεπει να διαβασει, για εσενα μαλλον δεν ηταν, δικαιωμα σου, και δικαιωμα αλλων ανθρωπων να εχουν συγκεκριμενα ιδανικα. Ελπιζω να μην εχεις τη βιογραφια του Ανταμ Σμιθ κατψ απο το μαξιλαρι σου.
    Το οτι εχεις τη φατσα σου φωτογραφια εξω απο το μπανιο σου, καμια εντυπωση δεν μου κανει, περιμενα να την ειχες στην εξωπορτα του σπιτιου σου και να ζητας να προσκυνηει ο κοσμος πριν μπει.
    Θεωρω οτι εισαι ακυρος οταν χρησιμοποιεις τετοιες εκφρασεις για καποια που ακομα δεν ξερεις, θα επρεπε να παρατηρεις ακομα. Εγω δεν σου ειπα αναλογες εκφρασεις. Αυτο το \'τυλιξε\' ποσες φορες στο εχει πει η μαμα σου και το φοβα;σαι? Ποσες ελληνικες ταινιες του 50 εχεις δει και δεν εχεις αναρρωσει? Γιατι δεν τυλίγει ενας αντρας μια γυναικα? Αυτο που ειπες ειναι ακρως φαλλοκρατικο.
    Μερικα πραγματα ειναι περαν του τοπου και του χρονου, ξερω τι ζω και τι θα ζω. Και βεβαια σε εννοω αλλα απλα δεν συμφωνω. Δεν ειναι ολα παροδικα, εσενα βολευει αυτη η σκεψη που αυθαιρετα εχεις αναγαγει σε νομο. Υπαρχουν σχεσεις που για τις οποιες μαλλον δεν εισαι ετοιμος να ακουσεις. Σε καταλαβαινω ωστοσο υπαρχουν. Οποτε σημερα ευαγγελιζομαι οτι αυτο που θελεις να ερθει στη ζωη σου ερχεται, αρκει να το εχεις θελησει πολυ και να μπορεις να το αναγνωρισεις οταν το δεις. Εγψ το ονειρο το εζησα και το ζω και ξερω οτι καθε μερα θα ειναι και καλυτερα. Εσυ τωρα μπορει να χασμουριεσαι αλλα εγω απο την αλλη γελαω που εισαι μεγαλυτερος μου και δεν το εχεις ζησει. Κριμα...χανεις.

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αστεροειδής Β162
    Posts
    109
    \"Η διαθεση ειναι παντα φιλικη, ακομα και αμα λες οτι τα βρηκα σκουρα\".Χαιρομαι, ομοιως.

    \"Δυστυχως αγνοεις με ποιον μιλας και βλεπω οτι σου αρεσουν τετοια εφυολογηματα....\"θα μπορουσα να σου πω οτι η δυστυχια ειναι οτι εσυ αγνοεις με ποια μιλας αλλα δεν ειμαι τοσο εγωιστρια...Προτιμω να σου πω οτι τρεμα απο το φοβο μου¨)

  3. #33
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by Bonnie1
    Αυτο για το Τσε δεν το ξερω, θα το ψαξω και θα σου πω αλλα μου φαινεται αδυνατο αυτο που υποστηριζεις. Σιγα μην ειχε ο Τσε τετοιες ιδεες και σιγα μην τις εφαρμοσε ετσι. Κατι παει λαθος.


    Σου χαλαω το ιματζ καλη μου??
    γκρεμιστηκε κανενα ονειρο σου μηπως??
    Η ξαφνικα μεγαλωσες περισσοτερο απο οτι αντεχεις??

    Αυτο που παει λαθος ειναι η εμμονη στην αγνοια σου και οτι δεν ψαχτηκες ποτε σου στην αντιθετη κατευθυνση απο αυτη που σου πλασαραν οι φωτισμενοι ηγετες σου.


    Σου ειπα ηδη οτι δεν ειχα μπλουζακια με τον Τσε, εσυ εκει, επιμενεις.


    αααααα δεν εχεις??
    να σου καμω εγω ενα δωρο τοτε.



    Μου αρεσε γιατι πιστευω οτι ηταν απο τα καθαροτερα μυαλα που εβγαλε αυτος ο κοσμος. Αυτος ηταν ελευθερος ανθρωπος.



    λες εσυ τωρα ετσι??



    Το ποτε θα ερθει η καταρρευση του καπιταλισμου, περιμενε να μιλησει η ιστορια, ο Μαρξ δεν ηταν αστρολογος να δωσει ημερομηνια, μια πορεια περιεγραψε.


    αυτο τωρα τι ειναι ακριβως που λες??
    εξυπνακισμος??? γιατι αν ειναι, δεν πολυπετυχε.
    Και να στο πω αλλιως, αν η καταρευση του καπιταλισμου ερθει το 3126 σορρυ αλλα οπως λεει και η υπογραφη μου εχω και φακο.

    Επισης σε πληροφορω οτι αν δυνητικα υποθεσουμε οτι ο Μαρξ θα ζουσε σημερα θα ειχε αναθεωρησει πολα για τα οσα ειχε γραψει.




    Εννοειται οτι το κεφαλαιο ειναι απο τα βιβλια που πιστευω οτι καθε ψαγμενος ανθρωπος πρεπει να διαβασει, για εσενα μαλλον δεν ηταν, δικαιωμα σου,


    Για να μην με παρερμηνευεις, συμφωνω 101% στην οικονομικη αναλυση που κανει το κεφαλαιο, διαφωνω 102% στο πολιτικο του σκελος.
    Και ναι αυτο ειναι δικαιωμα μου.
    Αν εχεις αντιρησεις να τις φερεις στο τραπεζι.




    και δικαιωμα αλλων ανθρωπων να εχουν συγκεκριμενα ιδανικα. Ελπιζω να μην εχεις τη βιογραφια του Ανταμ Σμιθ κατψ απο το μαξιλαρι σου.



    ο Σμιθ ειχε αναφερει ως σοβαρη την αναλυση του Μαρξ για το κεφαλαιο δεν ειμαι εγω αυτος πουθα την αποριψει οπως εγραψα πιο πανω.


    Το οτι εχεις τη φατσα σου φωτογραφια εξω απο το μπανιο σου, καμια εντυπωση δεν μου κανει, περιμενα να την ειχες στην εξωπορτα του σπιτιου σου και να ζητας να προσκυνηει ο κοσμος πριν μπει.



    στην εξωπορτα του σπιτιου μου εχω ενα απαγορευτικο με ενα καρο, προς το παρον μου λειπε και ενα βοδι αλλα θα το βρω και αυτο.
    Οπερ και σημαινει οτι απαγορευεται η εισοδος στο σπιτι μου σε αυτους που τους αρεσουν να σερνουν καρο η να κανουν τα βοδια.


    Θεωρω οτι εισαι ακυρος οταν χρησιμοποιεις τετοιες εκφρασεις για καποια που ακομα δεν ξερεις, θα επρεπε να παρατηρεις ακομα.


    Δεν εξειδικευω στο προσωπο σου αλλα σε αρκετες χιλιαδες ελληνιδες. Αν εσυ θες να εξαιρεθεις απο αυτο πολυ ευχαριστως μιας και οπως λες δεν σε γνωριζω.




    Εγω δεν σου ειπα αναλογες εκφρασεις.



    ε πες, δεν τρεχει, μπορω να υπερασπιστω τον εαυτο μου μια χαρα, η ιστορια μου, μου το επιτρεπει χαλαρα.



    Αυτο το \'τυλιξε\' ποσες φορες στο εχει πει η μαμα σου και το φοβα;σαι?



    οποτε πηγε να ανακατευτει η μανα μου στην ζωη μου τις εκοψα τα ποδια. Και οχι μονο αυτη αλλα και οποιος αλλος.
    Για την ζωη μου ειμαι εγω υπευθυνος και κανεις αλλος.



    Ποσες ελληνικες ταινιες του 50 εχεις δει και δεν εχεις αναρρωσει?


    Μου αρεσουν οι ελληνικες ταινιες, ιδιως του Ξανθοπουλου, ειμαι καλα???




    Γιατι δεν τυλίγει ενας αντρας μια γυναικα? Αυτο που ειπες ειναι ακρως φαλλοκρατικο.


    Και αυτο συμβαινει, ο καθενας τυλιγει οτι του λειπει.
    Ο αντρας θελει μια ***** και υπηρετρια και η γυναικα καποιον να τον χειραγωγει.
    Η πραγματικοτητα ειναι φαλοκρατικη και οχι εγω.




    Μερικα πραγματα ειναι περαν του τοπου και του χρονου, ξερω τι ζω και τι θα ζω. Και βεβαια σε εννοω αλλα απλα δεν συμφωνω.


    σεβαστο και αυτο.



    Δεν ειναι ολα παροδικα, εσενα βολευει αυτη η σκεψη που αυθαιρετα εχεις αναγαγει σε νομο.


    σορρυ δεν υπακουω σε νομους.



    Υπαρχουν σχεσεις που για τις οποιες μαλλον δεν εισαι ετοιμος να ακουσεις.


    αααααα για πες, μεχρι στιγμης εχω δοκιμασει αρκετα σχηματα, θα με ενδιαφερε κατι πιο καινουριο.




    Σε καταλαβαινω ωστοσο υπαρχουν.



    ε φωτισε με και εμενα βρε καλη μου....
    γιατι πρεπει να χω στο σκοταδι της αγνοιας μου??
    θεςνα πεσω γονυπετης για να μου πεις??



    Οποτε σημερα ευαγγελιζομαι οτι αυτο που θελεις να ερθει στη ζωη σου ερχεται, αρκει να το εχεις θελησει πολυ και να μπορεις να το αναγνωρισεις οταν το δεις.



    δεν διαφωνω, ακριβως ετσι κανω.



    Εγψ το ονειρο το εζησα και το ζω και ξερω οτι καθε μερα θα ειναι και καλυτερα. Εσυ τωρα μπορει να χασμουριεσαι αλλα εγω απο την αλλη γελαω που εισαι μεγαλυτερος μου και δεν το εχεις ζησει. Κριμα...χανεις.



    σνιφ... σνιφ....
    καλα δεν μπορεις να εισαι τοσο ακαρδη και να μην θες να μοιραστεις ενα τοσο δα κομματακι απο την ογκωδης εμπειρια σου....
    Εχω δει κακιες και αδυσωπητες γυναικες αλλα σαν και εσενα... μπααααααα.....
    Να μην ελπιζω λιγο απο την φιλευσπλαχνια σου??



  4. #34
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by Bonnie1


    Προτιμω να σου πω οτι τρεμα απο το φοβο μου¨)
    αρφ... αρφ....

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αστεροειδής Β162
    Posts
    109
    Γιατι με ειρωνευεσαι? Ειχα την εντυπωση οτι μπορουσαμε να μιλησουμε, λαθος. Εισαι σε φαση σχολικης γαλαριας και μαλλον τα εχεις με μια πολυ μικροτερη σου που την εχεις πεισει οτι παιζετε το 9 1/2 εβδομαδες. Το εχω ξαναδει αυτο το εργο. Τι να σου πω ρε κρινο, κρινα σπερνεις οταν γραφεις πουλακι μου.

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    430
    πωπω δεν ειναι τσατ εδω. γιατι ολα αυτα δε τα λετε μεταξυ σας? να λεγατε και καμια πρωτοτυπη ατακα τουλαχιστον να εχει ενδιαφερον , οχι τις συνηθισμενες!

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αστεροειδής Β162
    Posts
    109
    Αν θελεις πες εσυ καποια εξυπνη ατακα να μας ξυπνησεις κιολας. Επισης το thread εχει συγκεκριμενο τιτλο, μην το διαβαζεις, απλο. Αντε τωρα...

  8. #38
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by Bonnie1
    Γιατι με ειρωνευεσαι?


    ποτε σε ειρωνευτηκα?? και σε ποιο σημειο??



    Ειχα την εντυπωση οτι μπορουσαμε να μιλησουμε, λαθος.


    αμα ετσι νομιζεις τοτε μην μιλας.
    Δεν υποχρεωνω κανενα να μιλαει μαζι μου.



    Εισαι σε φαση σχολικης γαλαριας


    αυτο θα το παρω σαν compliment και σε ευχαριστω για αυτο.




    και μαλλον τα εχεις με μια πολυ μικροτερη σου


    ειναι πιτσιρικα αυτο το ομολογω, δεν μπορω να σου πω αλλες λεπτομεριες.




    που την εχεις πεισει οτι παιζετε το 9 1/2 εβδομαδες.


    με εχεις για τοσο φτηνο??
    Απο Παζολινι και πανω χρυσο μου.



    Το εχω ξαναδει αυτο το εργο.


    και μαπα το εργο???



    Τι να σου πω ρε κρινο, κρινα σπερνεις οταν γραφεις πουλακι μου.


    μακαρι ολος ο πλανητης να γεμιζε κρινα, τι λες για αυτο?



  9. #39
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by Bonnie1το thread εχει συγκεκριμενο τιτλο, μην το διαβαζεις, απλο. Αντε τωρα...

    Μπονακι μην δινεις βαση,
    μας ζηλευουν που μιλαμε.

    :cool:

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αστεροειδής Β162
    Posts
    109
    Ρε εσυ κρινο εσυ νομιζεις οτι δεν με ειρωνευτηκες με τα σνιφ και τα \'ογκωδη\' που μου λες? Εσενα σαν τι σου ακουγεται αυτο?
    Ναι το εχω δει το εργο και ηταν μαπα. Ημουν σιγουρη οτι θα τα ειχες με μικροτερη σου. Ω θεε μου μου θυμιζεις καποιον που καποτε ηξερα και που ποτε δεν θελω να ξαναδω. Λες να κανω μεταβιβαση και για αυτο να με εκνευριζεις?

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αστεροειδής Β162
    Posts
    109
    Γαμωτο με κανεις και γελαω αλλα με εχεις εκνευρισει ρεεεεε....και ειμαι νευρικο παιδι.

  12. #42
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by Bonnie1
    Ρε εσυ κρινο εσυ νομιζεις οτι δεν με ειρωνευτηκες με τα σνιφ και τα \'ογκωδη\' που μου λες?


    ισως....
    κινηθηκα στο δικο σου πνευμα.
    Αν το θεωρεις ειρωνια παω πασο.
    Πανω απο ολα ομως πρεπει να λαβαινεις υποψη σου τι γραφεις γιατι θα διαβασεις κατι αντιστοιχο.
    Οποτε θες να αλλαξουμε κλιμα εδω ειμαι.
    Και ειρωνας μπορω να γινω αλλα και σοβαρος.
    Οπως με προτιμας....




    Ναι το εχω δει το εργο και ηταν μαπα.


    εγω παιζω καλα, μην στεκεσαι στα αλλα, ειναι απομιμησεις.



    Ημουν σιγουρη οτι θα τα ειχες με μικροτερη σου.


    ετσι ε?
    κοιτα μην ξαφνιαστεις ομως.... περιεργα κιολας.




    Ω θεε μου μου θυμιζεις καποιον που καποτε ηξερα και που ποτε δεν θελω να ξαναδω.


    αλλο εγω, εμενα οποιος με βλεπει, παντα θελει να με ξαναδει.



    Λες να κανω μεταβιβαση και για αυτο να με εκνευριζεις?


    ε τωρα και εσυ,
    μονο να εκνευριζεσαι ξερεις να κανεις στην ζωη σου??




  13. #43
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by Bonnie1
    Γαμωτο με κανεις και γελαω αλλα με εχεις εκνευρισει ρεεεεε....και ειμαι νευρικο παιδι.
    κοιτα ειμαι εκνευριστικος μερικες φορες...
    αλλα τωρα εσυ νευρικια???
    Μου κανει εντυπωση....
    τοσες σπουδες, τοσοι κοποι τιποτα δεν εμαθες???

    τςκ τσκ τσκ....

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αστεροειδής Β162
    Posts
    109
    Σε προτιμαω σοβαρο με δοσεις χιουμορ αν με ρωτας, θελω να ειμαι σιγουρη οτι μιλαμε και δεν ανταγωνιζοματσε ποιος ειναι πιο εξυπνουλης. Δεν νομιζω οτι ημουν ειρωνικη, αν ημουν δεν το καταλαβα, συγνωμη.
    Γιατι νομιζεις οτι θα εκπλαγω με τις ερωτικες σου επιλογες? Για προσπαθησε. Δεν σου αρεσε που το βρηκα οτι ειναι μικροτερη σου?
    Εκεινο το εργο προτιμαω να μην το θυμαμαι καθοτι το πληρωσα πολυ ακριβα.

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αστεροειδής Β162
    Posts
    109
    Εισαι εκενευριστικος μερικες φορες, οντως και χαιρομαι που οι σπουδες μου στη ψυχολογια δεν με εκαναν ρομποτ. Ειπαμε, ειμαι μεσογεια, δηλαδη, τσαντιζομαι ευκολα, το ξεχναω ευκολα και γελαω ευκολα. Και ειμαι τρομερα opinionated που λενε τα παιδια στην Αγγλια. Τι αν κανω, ετσι ειμαι.

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •