με χωρισε και εχασα τα παντα.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 80
  1. #1
    Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    40

    με χωρισε και εχασα τα παντα.

    Γεια σας ειμαι καινουρια εδω και ο λογος που γραφτηκα ειναι οτι εχω φτασει σε ενα αδιεξοδο και εχω απιστευτη αναγκη καποιες απο τις δικες σας συμβουλες πριν χασω τελειος το μυαλο.ειμαι 28 χρονων ειχα μια σχεση 8 χρονων ημουν ερωτευμενη και δυστηχως ακομα ειμαι η νομιζω δε ξερω τον αγάπησα με ολη τη δυναμη της καρδιας μου ποτε δεν ειχα νοιωσει ετσι ποτε ξανα η ζωη μου γυρναγε με βαση τη δικη του.δε μπορουσα καν να φανταστω οτι θα χωριζα απο αυτον τον ανθρωπο ηταν ο χειροτεροσ εφιαλτης μου και να που εγινε πραγματικοτητα.το σεπτεμβρη μου ειπε τελος και οι λογοι οτι τον πιεζω δεν ειναι πια ευτυχισμένος δε περναει καλα μαζι μου εδω και πολυ καιρο.εγω κατερευσα αρχισα και τον παρακαλουσα μερα νυχτα τηλεφωνα και μυνηματα σε παρακαλώ γυρνα πισω δωσε μας μια ευκαιρια ακομα δε μπορω χωρις εσενα αν δε σε χω δε θελω τη ζωή μου και πολλα ακομα τα πιστευα ομως ειμαι αδυναμη χωρις αυτον.μου ειπε οποία επανασταση και αν κανω δε θα βγαλω τιποτε και το μονο που κανω ειναι να τον απομακρυνω συνεχεια.εκανα τα παντα να τον φερω πισω μα ακαρπες οι προσπαθειες μου.ανακαλυψα οτι μιλουσε στο τηλ με μια κοπελα απο τη δουλεια του και ειδα στο κινητο του σαγαπω πολυ απο αυτην.αυτος μου ειπε οτι δε τρεχει τιποτα μαζι της απλα της αρεσει και τον βοηθαει να ξεπερασει καποια προβληματα που εχει και εγω το μονο που κανω ειναι να τον γεμιζω εννοιες.τωρα εμαθα οτι ειναι μαζι ξερει πως περναω είμαι σε αθλια κατασταση ολη μερα κλαιω δεν ευχαριστιεμαι τιποτε ουτε φιλους ουτε οικογενεια θελω ναμαι ξαπλωμένη και μονο να κλαω και να του στελνω να τον ρωτάω γιατι μου φερθηκε ετσι και γιατι δε μου εδωσε μια ευαιρια να τα διορθωσω ολα.δε ξερω αν ειναι εμμονη δε ξερω πια το μονο που θελω ειναι να γυρισει πισω μπορει ναναι εγωιστικο αλλα μεσα μου για καποιο λογο ακομα πιστευω..χθες παλι μαλωσαμε και μου ειπε με φοβατε πια και ειναι δικαίωμα του να κανει σχεση με οποια γουσταρει με μενα ξεκαθαριστηκε εγω το μονο που κανω ειναι να κλαιω και να του ριχνω ευθυνες για ολα αυτα που περναω φοβαμαι εχω καταθληψη ειμαι τρελη δε ξερω τον λατρευω αλλα νοιωθω οτι θελω να τον εκδικιθω γιατι εγω να υποφερω και αυτος να πηγαινει μπροστα.?πρεπει να σας πω αν και σας κουρασα οτι πριν 2 χρονια το ιδιο σκηνικο παλι με χωρισε τα εφτιαξε με αλλη και μου ελεγε οτι τελος σε σιχαθηκα δε σε θελω πια δε σε νοιωθω πια τελειωσαμε παρτο χαμπάρι κ μετα απο καιρο και απο διαφορα που ειχαν γινει τον παρακαλεσα να γυρισει και γυρισε και μου πε οτι το εκανε για να με ξεπερασει και τωρα πια μου δινει να πιω 4ο ιδιο ποτηρι σας παρακαλω εχω τρελαθει δεν εχω ορεξη για τιποτε το μονο που θελω ναμαι ξανα μαζι του του ειπα χθες μετα που τον εβρισα οτι θα βαλω τελος στη ζωη μου οπως πολλες φορες το εχω πει νοιωθω απελπισια νοιωθω μονη νοιωθω τοσο πονο μεσα μου που πραγματικά εχω αναγκη τη κουβεντα και τη συμβουλη σας.αυτος οταν τον ρωταω γιατι μου το κανει αυτο μου απανταει δε σου κανω τιποτα εσυ τα κανεις στον εαυτο σ δε σε θελω πια τελειωσε εγω δε μπορω ομως να συνεχισω χωρις αυτον πιστεψτεμε εχω προσπαθησει δεν εχω για τιποτα ορεξη ουτε να γυρισω να κοιταξω κανενα αλλον ουτε τιποτα.δε μπορω να δεχτω οτι αυτος ειναι με αποια και εγω διαλυομαι καθε μερα δε μπορω να το δεχτω ποσο τοσο γρηγορα πηγε παρακατω.ετσι θαναι η ζωη μου?επεσα στο κενο ειμαι στη κολαση και δε μπορω να βρω μια εξοδο να φυγω..το μονο που θελω ειναι αυτος και εκείνος πια δε θελει ουτε να με δει δε σηκωνει τα τηλεφωνα δεν απανταει με αγνοει.πραγματικα τελειωσε η ζωη μου εδω.αν μπορειτε να με βοηθεισετε σας παδακαλω α ρε το το εχω αναγκη μεγαλη.ευχαριστω παρα πολυ που με ακουσατε.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,629
    σου λεω ειλικρινα και πιστεψε με σε παρακαλω.
    χρειαζεσαι βοηθεια ειδικου ΕΠΕΙΓΟΝΤΩΣ.
    το βλεπεις κι εσυ απο το ποσο υποφερεις.
    δεν βλεπω πως μπορουμε να σε βοηθησουμε ειλικρινα.
    πρεπει να πας σε εναν ειδικο .

    αν εχει νοημα για σενα, θεωρω οτι τα σκεφτεσαι λαθος τα πραγματα.
    αλλα αυτη τη στιγμη σημασια εχει οτι δεν εισαι σε θεση να το δεις.

  3. #3
    Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    40
    Oloi oi filoi mou mou lene na pao se ena psyxologo alla o monos pou mporei na me.voithisei auti ti stigmi einai o proin m.tou to zitao se parakalo den eimai kala voithiseme kai autos de kanei tipota.seuxaristo pou ekanes to kopo na m grapseis

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,629
    Quote Originally Posted by lithrini View Post
    Oloi oi filoi mou mou lene na pao se ena psyxologo alla o monos pou mporei na me.voithisei auti ti stigmi einai o proin m.tou to zitao se parakalo den eimai kala voithiseme kai autos de kanei tipota.seuxaristo pou ekanes to kopo na m grapseis
    γραφε μας ελληνικα σε παρακαλω. ειναι ορος συμμετοχης.

    ΟΧΙ. Δεν ισχυει αυτο που λες. ετσι νομιζεις εσυ.
    αυτος που μπορει να σε βοηθησει ειναι ενας ψυχολογος η ψυχιατρος. το οτι εσυ θελεις επαφες με τον πρωην σου, δεν σημαινει οτι αυτο σε βοηθαει.
    ειμαι βεβαιη οτι σε κανει χειροτερα.
    μακαρι να μπορουσες να απομακρυνθεις και μονη σου, χωρις να χρειαζεται να σε διωχνει.

    τι νοημα εχει να διεκδικεις εναν ανδρα που ειναι με αλλη, ετσι κι αλλιως? ΚΑΝΕΝΑ.

  5. #5
    Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    40
    Εχεις δικιο για τα ελληνικα με συγχωρείς.δε ξερω πως το εχω παρει νοιωθω πληγωμενη.προδομενη.δε ξερω αν μπορεις να με καταλαβεις ξερεις ημουν απο τους ανθρωπους που παντα εδινα συμβουλες και τωρα δε μπορω να δωσω στον εαυτο μου.μεχει στοιχειωσει αυτο το ατομο.εχει γινει εμμ8νη ιδεα.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,629
    Quote Originally Posted by lithrini View Post
    Εχεις δικιο για τα ελληνικα με συγχωρείς.δε ξερω πως το εχω παρει νοιωθω πληγωμενη.προδομενη.δε ξερω αν μπορεις να με καταλαβεις ξερεις ημουν απο τους ανθρωπους που παντα εδινα συμβουλες και τωρα δε μπορω να δωσω στον εαυτο μου.μεχει στοιχειωσει αυτο το ατομο.εχει γινει εμμ8νη ιδεα.
    το βλεπω, γιαυτο σου λεω να πας σε ειδικο.
    σκεφτεσαι ατοπα, δυσλειτουργικα αυτη τη στιγμη.
    αφου του τελειωσε βρε καλη μου, τι νοημα εχει να τον ψαχνεις? για να κανετε τι?
    να ειναι σε μια σχεση χωρις επιθυμια και χωρις αισθηματα?
    σου λενε ειναι με αλλη. αυτο δεν σε επηρρεαζει?
    αν ηθελε να ειστε μαζι, θα εισασταν.
    με το ζορι, γινεται? τσαμπα χρονο χανεις.

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    10
    Γεια σου! Διάβασα προσεκτικά το κείμενο σου και μπορώ να νιώσω εν μέρη την απόγνωση σου σκεπτόμενη και δικές μου εμπειρίες. Δυστυχώς στη ζωή δεν μπορούμε να τα ελέγχουμε όλα! Και ειδικά τις πράξεις και τα συναισθήματα των άλλων. Ο κάθε ένας, παίρνει αποφάσεις για τη ζωή του και όπως το έκανε εκείνος πρέπει να το κάνεις και εσύ. Εκείνος συνεχίζει και εσύ του κάνεις τη χάρη να μένεις στάσιμη.
    Κανένας χωρισμός δεν είναι εύκολος και ευχάριστος και ειδικά όταν μιλάμε για μία σχέση που διήρκεσε χρόνια. Η ζωή δε τελειώνει εδώ. Δε τελειώνει σε έναν άνθρωπο! Και αν τώρα, που είναι λογικό, δε μπορείς να το καταλαβεις θα το συνειδητοποιήσεις όταν θα έχεις προχωρήσει παρακάτω! Κανείς πρώην δε πρόκειται να σε βοηθήσει!!! Εσύ μονάχα μπορείς να βοηθήσεις τον εαυτό σου και θεωρώ και εγώ απαραίτητη την προσφυγή σου σε έναν ειδικό ώστε να σου δείξει πως να βοηθήσεις τον εαυτό σου!
    Φιλική συμβουλή που θα μπορούσα να σου δώσω είναι να μη μένεις σπίτι μόνη! Ναι δεν είσαι στα καλύτερα σου και είσαι ράκος, μα πρέπει να δώσεις στο μυαλό σου την ευκαιρία έστω και μία ώρα να ξεφύγει. Είδα ότι αναφέρθηκες σε φίλους παραπάνω! Και εδώ βρίσκω ένα πολύ θετικό χαρακτηριστικό! Έχεις παρέα! Μη νομίζεις ότι αυτό είναι για όλους κάτι δεδομένο! Βγες μια βόλτα μαζί τους... για ένα καφέ, ένα ποτό!!! Γίνε όμορφη όσο ψυχαναγκαστικό κι αν φαίνεται αυτό, και βγες εκεί έξω να δεις οτι υπάρχουν κι άλλοι άνθρωποι εκεί έξω που θα πρόθυμοι να σε γνωρίσουν, να σε φλερτάρουν και να σου φερθούν όπως σου αξίζει γιατί δείχνεις ένας άνθρωπος που πραγματικά ξέρει να αγαπάει! Μην δίνεις την ικανοποίηση σε κάποιος να σε δουν στα χειρότερα σου!!! Πρεπει να σταθείς στα πόδια σου και να βρεις ξανα το χαμμένο σου εγωισμό!!! Άσε το χρόνο να κυλίσει και επένδυσε στον παραμελημένο εαυτό σου, σε παρέες και οικογένεια!!! ΜΗ ΤΑ ΠΑΡΑΤΑΣ ΚΑΙ ΜΗΝ ΑΝΑΛΏΝΕΣΑΙ ΣΕ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΞΙΖΟΥΝ ΓΙΑ ΣΕΝΑ!!!

  8. #8
    Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    40
    Ξερεις ειχε γίνει το ιδιο πριν 2 χρονια μου ειχε πει χειροτερα οτι δε με νοιωθει ερωτικα οτι δε με θελει και πολλα και μετα γυρισε πισω και μου ειπε πως δε με ξεπερασε και τα ελεγε επιτηδες ισως υποσυνείδητα αυτο να με κραταει πισω και να ελπιζω ενα κομματι μ ξερει πως εχει τελειωσει και το αλλο δε θελει να το πιστεψει.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,629
    Quote Originally Posted by lithrini View Post
    Ξερεις ειχε γίνει το ιδιο πριν 2 χρονια μου ειχε πει χειροτερα οτι δε με νοιωθει ερωτικα οτι δε με θελει και πολλα και μετα γυρισε πισω και μου ειπε πως δε με ξεπερασε και τα ελεγε επιτηδες ισως υποσυνείδητα αυτο να με κραταει πισω και να ελπιζω ενα κομματι μ ξερει πως εχει τελειωσει και το αλλο δε θελει να το πιστεψει.
    προφανως τα εννοουσε ομως και το λαθος ηταν η επιστροφη του, οχι η αναχωρηση, αλλιως δεν θα ξαναφευγε με τον ιδιο τροπο...
    εσυ τι τον θελεις , αφου ειναι με μια αλλη? τι να τον κανεις?

  10. #10
    Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    40
    Εχω φιλους και ειναι ολοι διπλα μου αλλα αληθεια δε με ενδιαφερει να κανω κατι αν αυτος δεν ειναι μεσα σε αυτο.μου ειχε πει να μεινουμε φιλοι επειδη δε θελει να με χασει απο τη ζωη του δε με βλεπει ερωτικα πια αλλα μαγαπαει λεει και θελει ναναι διπλα μου εγω δε μπορω να τον δω ομως ετσι ακομα τον θελω και μου ειπε αμα δε θες ετσι τοτε εγω πισω σε σχεση ερωτικη μαζι σου δε γυριζω ξανα.δε θελω α τον χασω ομως ειναι αιτια και ζω ακομα.

  11. #11
    Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    40
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    προφανως τα εννοουσε ομως και το λαθος ηταν η επιστροφη του, οχι η αναχωρηση, αλλιως δεν θα ξαναφευγε με τον ιδιο τροπο...
    εσυ τι τον θελεις , αφου ειναι με μια αλλη? τι να τον κανεις?
    Απο εκει να καταλαβεις ποσο σημαντικός ειναι στη ζωη μου.και ποσο πολυ μετα απολα αυτα τον αγαπαω

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    712
    Όχι δεν είναι η λύση αυτός. Η λύση είναι καταρχάς να μην νιώθεις τόσο απαίσια. Δεν θέλεις να βγεις από όλο αυτό; Κάνε τη χάρη στον εαυτό σου και επισκέψου έναν ψυχολόγο. Το να είσαι καλά είναι μια διαδικασία που θα πετυχεις μόνη σου ασχέτως του ποιοι άνθρωποι είναι γύρω σου. Και αν αυτό δεν μπορείς να το δεχτείς τότε άκου και το άλλο. Κανείς δεν πρόκειται να γυρίσει σε μια κατάσταση που του προκαλέι δυσάρεστα συναισθήματα. Με το να κλαις και να του τηλεφωνείς το μονο που καταφέρνεις είναι να σε λυπάται. Αλλά για να τον κάνεις να γυρίσει θα πρέπει να του δείξεις ότι είσαι δυνατή, χαρούμενη και περνάς καλά και μόνη σου. Πάρε σαν αφορμή το ότι θέλεις να ξαναείσαι μαζί του και προσπάθησε να τα πετύχεις όλα αυτά. Και τη στιγμή που θα τα έχεις καταφέρει δεν θα θέλεις πλέον να είσαι μαζί του γιατί θα καταλάβεις ότι το να είσαι ευτυχισμένη πηγάζει από μέσα σου και όχι από έναν τρίτο. Βρες τη δύναμη που κρύβεις μέσα σου. Μπορείς να τα καταφέρεις αρκεί να το αποφασίσεις!

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,629
    Quote Originally Posted by lithrini View Post
    Απο εκει να καταλαβεις ποσο σημαντικός ειναι στη ζωη μου.και ποσο πολυ μετα απολα αυτα τον αγαπαω
    απο που "εκει" βρε λιθρινι? απο το οτι παρακαλας εναν ανδρα που σου λεει οτι δεν σε θελει ερωτικα, να γυρισει??? αυτο θα πρεπε να σε διωχνει χιλιομετρα μακρια, αν εκτιμουσες ελαχιστα τον εαυτο σου. εχει σε ολα δικιο η μελισσα. ασχετως που δεν εχει κανενα νοημα να παρακαλας εναν ανδρα που δεν σε επιθυμει, κανεις δεν θα ερθει σε σενα, απο λυπηση. μονο απο θαυμασμο και ποθο.
    φροντισε λοιπον να εισαι μια γυναικα που παταει στα ποδια της, εχει ψηλα το κεφαλι και αξιζει να την ερωτευονται.
    τοτε ομως, θα θελεις μονο ανδρες που σε ποθουν. δεν θα παρακαλας, κανεναν αδιαφορο η φευγατο.

  14. #14
    Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    40
    Σας ευχαριστώ ρε παιδια εστω και λιγο οσο διαβαζω αυτα που μου λετε νοιωθω μια ελεφρια ανακουφηση.να ξερατε ποσο χαμηλα εχω πεσει για να μην μαφησει.μεχρι και ψεμματα ειπα που το μετανοιωνω.το ξερω οτι οσο τον πιεζω τον απομακρυνω απλα αμα δε του τα πω νοιωθω οτι ειναι ι τελευταίες μου στιγμες κρουβομαι υποφερω τι ασχημος πονος ρε γαμωτο?πιο πολυ απολα με εχει πληγωσει οτι στ μηνα πανω ανταλασε σαγαπω με καποια αλλη τι να πω?δε ξερω πια.

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Feb 2015
    Location
    Athens
    Posts
    351
    λι8ρήνι και εγώ όταν χώριζα μια κοπέλα όταν παρακάλαγε δεν μου άρεσε την έκανε απωθητική. όταν όμως άρχισε να μην παίρνει τηλ και να τότε καταλάβαινα την απουσία της... Επίσης και εγώ όταν έχασα την πρ΄'ωτη μου κοπέλα και εγώ έτσι έλεγα ότι δεν θα ξαναερωτεύτω πότε ξανά έτσι και ,όμως μετά από ένα χρόνο βρήκα μια κοπέλα που ούτε καν πίστευα πως θα μπορούσα να νιώσω έτσι.Ο πόνος είναι άσχημος άλλα περνάει ,η ζωή μας ποτέ δεν τελειώνει σε ένα άτομο..Επίσης τον να μην θές να κάνεις τίποτα και να κάθεσαι σπίτι είναι χειρότερο....πρέπει να ασχοληθείς και να βγείς..επίσης θα σού πρότεινα να πας και σε έναν ψυχολόγο..θα σε βοήθήσει ¨)

Page 1 of 6 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Η μαμα του μας χωρισε
    By Eua2509 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 13
    Last Post: 20-08-2013, 11:24
  2. παντα μια καινουργια αρχη κ παντα ενα μπλεξιμο....
    By _kassandra_ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 45
    Last Post: 07-04-2013, 19:37
  3. με χωρισε η κοπελα μου μετα απο 5 χρονια.
    By pat in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 40
    Last Post: 04-10-2012, 08:41
  4. Με χώρισε, Δεν νοίωθω καλά
    By gkogos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 8
    Last Post: 03-07-2012, 04:19
  5. Χώρισε η Μενεγάκη τα μάθατε;
    By salin in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 125
    Last Post: 07-02-2010, 16:22

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •