Minitram+pramital
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 23
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    Αθηνα
    Posts
    197

    Minitram+pramital

    Καλησπέρα. Άρχισα το pramital εδώ και 4 μέρες.μου ήρθε μια αφόρητη αναστάτωση, μαζί με ότι μου μειώθηκε ο ύπνος.ξυπναω με πανικό.ή γιατρός μου έδωσε να πάρω και 1 minitram 2-25,για τον ύπνο...αυτό είναι ηρεμιστικό αντικαταθλιπτικο....Ερώτηση μπορώ να πάρω 2αντικαταθλιπτικά...????? Αν και το minitram μου είπε ότι ή ποσότητα του ενός minitram,είναι καθαρά για αγχολυση.....και τώρα τι!!!!!
    Καλή συνέχεια

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    Αθηνα
    Posts
    197
    Μου είπε μόνο για 15 μέρες το minitram...

  3. #3
    Nikola, γεια σου ... δεν το ξερω τον συνδυασμο αλλα διαβασα απο το 2014 ταλαιπωρεισαι, επαιρνες καποιο αλλο και στο αλλαξε προσφατα ?
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    Αθηνα
    Posts
    197
    Οχι ειναι η πρωτη φορα

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    Αθηνα
    Posts
    197
    Μετα απο 1 1/2 χρονο ,πηρα την αποφαση να ξεκινησω,αλλα μου εβγαλε τοσες παρενεργειες που τρομαξα.......αυπνια,νευρικοτ ητα,δεν μπορω να περιμενω σε ουρα.η ψυχιατρος μου ειπε οτι βγαινουν αυτα που ειχα μεσα μου...και μου εδωσε το mini tram,για να με βοηθησει στον υπνο.....το πηρα χθες,αλλα σημερα,ειμαι σαν ζομπυ..ΔΕΝ ΞΕΡΩ

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    151
    Quote Originally Posted by Nikolaoss View Post
    Μετα απο 1 1/2 χρονο ,πηρα την αποφαση να ξεκινησω,αλλα μου εβγαλε τοσες παρενεργειες που τρομαξα.......αυπνια,νευρικοτ ητα,δεν μπορω να περιμενω σε ουρα.η ψυχιατρος μου ειπε οτι βγαινουν αυτα που ειχα μεσα μου...και μου εδωσε το mini tram,για να με βοηθησει στον υπνο.....το πηρα χθες,αλλα σημερα,ειμαι σαν ζομπυ..ΔΕΝ ΞΕΡΩ
    Καλημέρα, ξεκίνησα και εγώ το Pramital την Δευτέρα και έχω και εγώ τις ίδιες παρενέργειες.Ωστόσο, απ' ότι μου λέει ο γιατρός μου είναι λογικό να τις έχουμε τον πρώτο καιρό.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,680
    μπορεισ να παρεισ δυο αντικαταθλιπτικα αλλα αλλησ κατηγοριασ δηλαδη αυτα εχουν κατηγοριεσ
    τρικυκλικα που ειναι παλια σσρι πιο καινουρια και σνρι που ειναι πιο καινουρια ο συνδυασμοσ
    συνηθωσ γινεται με κατι απο αυτεσ τισ κατηγοριεσ δεν εχει νοημα νομιζω να παρεισ δυο ιδιασ κατηγοριασ
    εκτοσ αν το κρινει ο γιατροσ παντωσ να ξερεισ οτι τα παλια κανουν αντιδραση με το αλκοολ
    και πρεπει να κανεισ μετρημενη ζωη αν και φανταζομαι ηδη κανεισ για να στο εδωσε
    τελοσ παντων ψαξε τισ κατηγοριεσ που υπαρχουνε να ενημερωθεισ το ιντερνετ γι αυτο ειναι
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    916
    Πράγματι, μπορείς να πάρεις 2 αντικαταθλιπτικά για να έχεις πιο σωστό αποτέλεσμα.
    Όσο κι αν κανείς προσέχει όσο κι αν το κυνηγά, πάντα πάντα θα `ναι αργά δεύτερη ζωή δεν έχει.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    Αθηνα
    Posts
    197
    Το minitram μου το έδωσε καθαρά για αγχολυση... Ένα το βράδυ

  10. #10
    Καλη δυναμη Νικολα, και την κυριακη πολυχρονος :)
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Γάτος View Post
    Πράγματι, μπορείς να πάρεις 2 αντικαταθλιπτικά για να έχεις πιο σωστό αποτέλεσμα.


    Ναι , μπορεις , της ιδιας κατηγοριας , αλλα πρεπει να ξερεις αρκετα απο φαρμακα , ωστε να εισαι εις θεση να εντοπισεις μια υπομανια , προτου εξελιχθει σε μανια . Πρεπει να ξερεις να ' παιζεις ' με τις δοσεις , τοσο απο το ενα , τοσο απο το αλλο . Ουκ εν το πολλω το ευ , οταν αναφερομαστε σε δυο αντικαταθλιπτικα ssri s .

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    Αθηνα
    Posts
    197
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Ναι , μπορεις , της ιδιας κατηγοριας , αλλα πρεπει να ξερεις αρκετα απο φαρμακα , ωστε να εισαι εις θεση να εντοπισεις μια υπομανια , προτου εξελιχθει σε μανια . Πρεπει να ξερεις να ' παιζεις ' με τις δοσεις , τοσο απο το ενα , τοσο απο το αλλο . Ουκ εν το πολλω το ευ , οταν αναφερομαστε σε δυο αντικαταθλιπτικα ssri s .
    Και που να ξέρω εγώ,αν το ένα μπορεί να δουλεύει με το άλλο?????

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    Αθηνα
    Posts
    197
    Quote Originally Posted by Constantly curious View Post
    Καλη δυναμη Νικολα, και την κυριακη πολυχρονος :)
    Ευχαριστώ.....

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,680
    Quote Originally Posted by Nikolaoss View Post
    Και που να ξέρω εγώ,αν το ένα μπορεί να δουλεύει με το άλλο?????
    εσυ για να καταλαβεισ θα βλεπεισ τον εαυτο σου αμα βλεπεισ δε κοιμασαι καλα μιλασ πολυ τα λεσ χωρισ νοημα ειναι υπομανια μαλλον
    παιρνεισ το γιατρο τηλεφωνο και τον ρωτασ τι να κανεισ εχεισ ρολο στο να εισαι καλα αυτα δεν ειναι ασπιρινεσ ειναι δυσκολα φαρμακα
    μπορεισ επισησ να κανεισ υπομονη να δεισ πωσ θα εξελιχθει για να πασ να του πεισ απο κοντα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,680
    θα ρωτασ τη γυναικα σου πωσ σε βλεπει αμα εισαι ηρεμοσ αμα εισαι ευδιαθετοσ αμα εισαι σπαστικοσ ολα αυτα διορθωνονται με τα φαρμακα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Pramital 20mg αποψεις
    By Nikolaoss in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 9
    Last Post: 12-08-2015, 19:15

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •