αμα γυριζατε πισω στο χρονο
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 29
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721

    αμα γυριζατε πισω στο χρονο

    Αν λοιπον σας δινοταν η δυνατοτητα να γυρισετε πισω στον χρονο , και βρισκατε τον εαυτο σας σε μια ηλικια , ας πουμε 15-17 ετων , τι συμβουλη θα του δινατε , δεδομενου του μελλοντος οπως αυτο εξελιχθηκε .
    Εγω θα τουλεγα την κοπελα που θα γνωρισεις στα 25 σου , παντρεψου την , και προσεχε τον πατερα σου και την σχεση του με τα λεφτα , μην τον εμπιστευτεις , θα σε ριξει καποια στιγμη .
    Εσεις ?

    ΥΓ. Δεν αναφερομαι σε θεματα τυπου , αγορασε μετοχες της microsoft και τετοια πεζα θεματα !!! πραματα που μετανιωσατε .

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    306
    Οποιαδηποτε αλλαγη στο παρελθον δημιουργει ενα τελειως διαφορετικο δυνητικο μελλον.Δεν θα αλλαζα οτιδηποτε αφου προκειται για επιλογες μας σε καθε θεμα.Κοιταω με αισιοδοξια το παρον.

  3. #3
    Κατα την κριση μου δεν πρεπει να μετανιωνουμε, κουραζουμε το μυαλο μας διχως να γυρναει κατι πισω, και ετσι και αλλιως δεν υπαρχουν λαθος και σωστες επιλογες, οτι καναμε το θελαμε εκεινη την στιγμη και οτι δεν καναμε δεν το θελαμε, αρα δεν χρειαζεται να σκαμε.... Αν την πατησαμε καποτε, ας αναρωτηθουμε γιατι, λογικα την δευτερη φορα θα την εχουμε ψιλιαστει....

    Ισως αν γυρνουσα τον χρονο, θα αλλαζα καποια πραγματα, οπως το να μην εμπιστευομαι τους αλλους ευκολα, και να μην ημουν τοοσο παρορμοιτικη... βεβαια ολα αυτα μας αφηνουν κουσουρι να μην την ξαναπαταμε, αργησαμε αλλα μαθαμε ΧΑ ΧΑ ΧΑ.....

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by ippotis View Post
    Οποιαδηποτε αλλαγη στο παρελθον δημιουργει ενα τελειως διαφορετικο δυνητικο μελλον.ον.


    Εννοειται βρε ιπποτη , αμα αλλαξεις ενα μικρο πραμα στο παρελθον , πυροδοτεις μια διαφορετικη αλληλουχια γεγονοτων ( η θεωρια του χαους ) γιαυτο λεω για κανα δυο συμβουλες μονον . Οχι τα παντα .

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    306
    Μια μονο συμβουλη θα εδινα να ειμαι παντα ο εαυτος μου και να δειχνω το χαρακτηρα μου.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by ippotis View Post
    Μια μονο συμβουλη θα εδινα να ειμαι παντα ο εαυτος μου και να δειχνω το χαρακτηρα μου.

    Γιατι , ο εαυτος που παρουσιαζεις δεν ειναι ο πραγματικος ? ουτε ο χαρακτηρας σου ειναι ο πραγματικος ? εγω πιστευω οτι εισαι ειλικρινης , δεν παριστανεις κατι .

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by χτπ View Post

    Ισως αν γυρνουσα τον χρονο, θα αλλαζα καποια πραγματα, οπως το να μην εμπιστευομαι τους αλλους ευκολα, και να μην ημουν τοοσο παρορμοιτικη... βεβαια ολα αυτα μας αφηνουν κουσουρι να μην την ξαναπαταμε, αργησαμε αλλα μαθαμε ΧΑ ΧΑ ΧΑ.....

    Αγαπητη χτπ , κανεις δεν γεννιεται γνωριζωντας τα παντα , ολοι στην πορεια μαθαινουμε .................η πρωτη γραμμη , οκ ., κατανοητη

    Και βεβαια δεν εχει νοημα να μετανιωνουμε , αλλα γιαυτο ρωταω τι συμβουλη θα σας δινατε .

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    θα ηθελα να προσεξω περισσοτερο την επιλογη των φιλων μου και να ασχολιομουν περισσοτερο με τη σχολη μου

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    549
    Θα μου λεγα να μην ακούω βλακείες συμβουλές που αφορούν το μέλλον μου .. να κάτσω να στρωθώ μέχρι τελικής πτώσεως στο διάβασμα ... να ψάξω ποια επαγγέλματα έχουν ζήτηση ...να αφήσω τους έρωτες στην άκρη εντελώς ...και να βάλω στόχο να μπώ σε μια ΚΑΛΗ σχολή . Μπορεί κάποιος να με γυρίσει πίσω σ αυτά τα ρημάδια τα 17 τώρα ???????????αααααααχ...
    Tα καλύτερα έρχονται από την Κίνα... με χελώνα κουτσή

  10. #10
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Αγαπητη χτπ , κανεις δεν γεννιεται γνωριζωντας τα παντα , ολοι στην πορεια μαθαινουμε .................η πρωτη γραμμη , οκ ., κατανοητη

    Και βεβαια δεν εχει νοημα να μετανιωνουμε , αλλα γιαυτο ρωταω τι συμβουλη θα σας δινατε .
    Θα εδινα λοιπον την συμβουλη να μην νοιαζομουν καθολου για την γνωμη τον αλλον πρωτα, παντα ακουγα και ελεγα και εγω "το τι θα πει ο κοσμος", πιεση απο τους γονεις και απο τους παντες, που προσπαθουν να σε κανουν καλυτερο και καλα, πλεον δεν με νοιαζει καθολου, οτι κανω το κανω για εμενα, και δεν μου καιγεται καρφι ολοι κατι θα λενε...
    Να ειχα περισσοτερους φιλους, να μην δενομουν τοσο συναισθηματικα με καποια ατομα που καταβαθος ηξερα τι ηταν, να μην ξοδευα τοοσο καιρο στην απομονωση γιατι η ζωη δεν ξερεις ποτε τελειωνει, και τελος να μην με ενοιζε τοσο το μελλον, γιατι εχασα παντα το παρον.....

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,367
    Θα μου έλεγα να μην είμαι τόσο εύπιστη κι αφελής και να μην βάζω άλλα άτομα πάνω από τον εαυτό μου...η παροιμία "στερνή μου γνώση να σ' είχα πρώτα" είναι σοφότατη, αν συνέβαινε αυτό θα είχα γλιτώσει από πολύ πόνο και θα ήμουν πολύ καλύτερα σήμερα...Αφού το έχω σκεφτεί αρκετές φορές ότι θα ήθελα να γινόταν να γυρίσω πίσω το χρόνο...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  12. #12
    πολύ δύσκολες ερωτήσεις βάζεις τελευταία μακ. Θέλει σκέψη..

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by ΣονγκΧουά View Post
    πολύ δύσκολες ερωτήσεις βάζεις τελευταία μακ. Θέλει σκέψη..

    Σκεψη ? κατι ηξερε ο Ντεκαρτ ' σκεφτομαι αρα υπαρχω ' !

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    θα βρισκομουν παλι στο ιδιο ακριβως σταυροδρομι..
    να πω καπια πραγματα για να ειμαι πιο ηλικρινης με τους αλλους
    η να σκεφτομουν οτι οσο λιγοτερο εισαι ο εαυτος σου τοσο περισσοτερα like παιρνεις?
    αν κ ειναι αγνωστο το τι θα εκανα θα σκεφτομουν κ παλι
    θα ειμουν κ στις 2 περιπτωσεις στο ιδιο σημειο
    απλα στη μια θα το ηξερα οτι ειμουν στο ιδιο σημειο κ στην αλλη θα ειμουν στο ιδιο σημειο ενω θα το εβλεπα ως διαφορετικο...

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    169
    Πολλά θα κανα αν ειχα το σημερινο μυαλο αλλιώς...

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Πώς θα γυρνούσε πίσω?
    By multikara in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 11
    Last Post: 22-08-2013, 09:20
  2. πισω στα παλια...
    By swaggy97 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 31
    Last Post: 25-06-2013, 22:55
  3. Ταξιδι πισω στο χρονο!!!
    By deleted-member30-03 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 36
    Last Post: 29-10-2011, 22:59
  4. θέλω την ζωή μου πίσω..
    By apostoloss in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 38
    Last Post: 16-02-2011, 17:17
  5. Μακαρι να μπορουσα να γυρισω το χρονο πισω...
    By shy in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 7
    Last Post: 31-12-2007, 16:11

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •