ειμαι πολυ δυστυχισμενη
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 42
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    657

    ειμαι πολυ δυστυχισμενη

    ειμαι δυστυχισμενη.δν μπορω απο την ιψδ να μιλησω σε ανθρωπο και νιωθω αφορητη μοναξια.ο ευατος μου δεν μ επιτρεπει να χαρω με τιποτα και φοβαμαι τοσο πολυ .επειδη μ καθισε μια ιδεοληψια και φοβαμαι τα βραδυ γενικα φοβαμαι να μαι μονη μου θελω συνεχεια μια αγκαλια.και αναγκαομαι και καλω αγνωστους σπιτι μου..για να μην ειμαι μονη αφου στους αλλους ανθρωπους αν παω να μιλησω μ ρχονται ενα σωρο ιδεοληψιες εχω καταντησει να εχω απομονωθει απο ολα.ακομα και με τους αγνωστους αυτους δν μπορω να κδημιουργησω στενοτερη σχεση γτ αυτο θα γινοταν μονο εφοσον τα χω κανει οπως θελω στο κεφαλι μου για να αξιω κατι τετοιο.βοηθηστε με τι μπορει να εχω;;θελω τοσο πολυ βοηθεια ομως κανενας δν μπορει να μ σταθει ουτε απο την οικογενεια μ δν νιωθουν καν οι ανθρωποοι ουτε κανεις:'(νιωθω τοσο μονη...νιωθω οτι δεν θα ξαναεπανελθω ποτε δν ξερω τι να κανω αν προσπαθησω θα με πιασει τρομερη καταθλιψη και δντο αντεχω ξανα το χω απομικρη..βοηθεια...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,667
    εδω μεσα μπορεισ να καθεσαι και να συζητασ τι γινεται μεσα στο κεφαλι σου αμα το περιγραψεισ το μισο φευγει να ξερεισ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    549
    Quote Originally Posted by joanna22 View Post
    ειμαι δυστυχισμενη.δν μπορω απο την ιψδ να μιλησω σε ανθρωπο και νιωθω αφορητη μοναξια.ο ευατος μου δεν μ επιτρεπει να χαρω με τιποτα και φοβαμαι τοσο πολυ .επειδη μ καθισε μια ιδεοληψια και φοβαμαι τα βραδυ γενικα φοβαμαι να μαι μονη μου θελω συνεχεια μια αγκαλια.και αναγκαομαι και καλω αγνωστους σπιτι μου..για να μην ειμαι μονη αφου στους αλλους ανθρωπους αν παω να μιλησω μ ρχονται ενα σωρο ιδεοληψιες εχω καταντησει να εχω απομονωθει απο ολα.ακομα και με τους αγνωστους αυτους δν μπορω να κδημιουργησω στενοτερη σχεση γτ αυτο θα γινοταν μονο εφοσον τα χω κανει οπως θελω στο κεφαλι μου για να αξιω κατι τετοιο.βοηθηστε με τι μπορει να εχω;;θελω τοσο πολυ βοηθεια ομως κανενας δν μπορει να μ σταθει ουτε απο την οικογενεια μ δν νιωθουν καν οι ανθρωποοι ουτε κανεις:'(νιωθω τοσο μονη...νιωθω οτι δεν θα ξαναεπανελθω ποτε δν ξερω τι να κανω αν προσπαθησω θα με πιασει τρομερη καταθλιψη και δντο αντεχω ξανα το χω απομικρη..βοηθεια...
    Στη θέση σου ανασφάλεια θα με γέμιζε να καλώ αγνώστους στο σπίτι μου για παρέα ...και λιγότερο το σκοτάδι ( που βολεύεσαι και μ ένα φακό βρε αδελφέ ) τουλάχιστον όταν νοιώσεις έτοιμη προσπάθησε κρίνοντας και κάνοντας να δημιουργήσεις πραγματικά "οικείες" σχέσεις !
    Tα καλύτερα έρχονται από την Κίνα... με χελώνα κουτσή

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    979
    Joanna δεν ξέρω πολλά απο ΙΨΔ, αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί πιστεύεις πως δεν σου αξίζει να δημιουργησεις σχεσεις με ανθρωπους. Πως το σκέφτεσαι; Δε θα ενοιωθες πιο ασφαλης αν η αγκαλιά που ζητας ηταν κάποιου ανθρωπου που εμπιστευεσαι; Συγγνωμη αν εκανα ενοχλητικες ερωτησεις

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,667
    εγω δινω τισ καλυτερεσ αγκαλιεσ που κυκλοφορουν οταν εχω ορεξη μπορεισ να ρωτησεισ ολεσ τισ φιλεσ μου
    αλλα δεν κυκλοφορω πλεον το παιζω αστεροουρανοκατεβατοσ
    αστειακι
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    9
    Βλεπω οτι εχεις μεγαλο θεμα αλλα τιποτα δεν μενει αλυτο. Ολα θελουν την καταλληλη αντμετωπιση. Καλο ειναι να αποφυγεις τις παρεες με ξενους. Μπορει να παρεξηγησουν την αναγκη σου και να μπλεξεις χωρις λογο. Καποιους φιλους σιγουρα θα εχεις. Αφιερωσε χρονο μαζι τους. Ακομα και με συγγενεις εστω και αν πιστευεις πως δεν σε καταλαβαινουν. Καλυτερα να εισαι με γνωστους και ας σου μπαινουν ιδεοληψιες, θα καταλαβουν τι περνας και δεν θα παρεξηγηθουν.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,667
    κι εγω ετσι νομιζω οτι με αγνωστουσ να μην εχεισ πολλα πολλα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    549
    Quote Originally Posted by Alexis85 View Post
    Βλεπω οτι εχεις μεγαλο θεμα αλλα τιποτα δεν μενει αλυτο. Ολα θελουν την καταλληλη αντμετωπιση. Καλο ειναι να αποφυγεις τις παρεες με ξενους. Μπορει να παρεξηγησουν την αναγκη σου και να μπλεξεις χωρις λογο. Καποιους φιλους σιγουρα θα εχεις. Αφιερωσε χρονο μαζι τους. Ακομα και με συγγενεις εστω και αν πιστευεις πως δεν σε καταλαβαινουν. Καλυτερα να εισαι με γνωστους και ας σου μπαινουν ιδεοληψιες, θα καταλαβουν τι περνας και δεν θα παρεξηγηθουν.
    συμφωνώ με τον Alexis85
    Tα καλύτερα έρχονται από την Κίνα... με χελώνα κουτσή

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    σε νιωθω.. το περασα και εγω αυτο ..στο περιπου... με εναν ξενο γινεσαι μια αλλη, παιρνεις οποιον ρολο θες , ξεχνιεσαι και ξεχνας για λιγο... για τοσο λιγο που μετα χανει και το νοημα του...μετα θελεις καποιος να σε ξερει και να σε δεχεται με αυτο που εισαι. .. βεβαια ευτυχως δεν τους εβαζα σπιτι μου γιατι αλλιως δεν ξερω αν θα την εβγαζα σωα και αβλαβης..να εισαι πιο προσεχτικη με αυτα τα θεματα... εχουν ακουσει πολλα τα αφτια μας... ειναι ψιλοζουγκλα εκει εξω..να συναντιεσαι εξω και με ατομα που εχεις πληροφοριες για το ποιος ειναι που να μην μπορει να σου κανει κακο γιατι θα μπορεις μετα να τον βρεις ..οχι οτι εισαι και πάλι απολυτα ασφαλης ..αλλα καπως μικραινεις τον κινδυνο.... για τα υπόλοιπα μαλλον πρεπει να τα ψαξεις με εναν καλο γιατρο κοριτσι μου!

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    657
    μου ερχεται να τα χαλασω ολα .οταν ειμαι με εναν που θελω δεν ξερω γτ.πιστευω δν αξιω να ειμαι ευτυχισμενη

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    657
    Quote Originally Posted by kutchunie View Post
    Joanna δεν ξέρω πολλά απο ΙΨΔ, αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί πιστεύεις πως δεν σου αξίζει να δημιουργησεις σχεσεις με ανθρωπους. Πως το σκέφτεσαι; Δε θα ενοιωθες πιο ασφαλης αν η αγκαλιά που ζητας ηταν κάποιου ανθρωπου που εμπιστευεσαι; Συγγνωμη αν εκανα ενοχλητικες ερωτησεις
    μου ερχεται να τα χαλασω ολα .οταν ειμαι με εναν που θελω δεν ξερω γτ.πιστευω δν αξιω να ειμαι ευτυχισμενη

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    657
    Quote Originally Posted by Alexis85 View Post
    Βλεπω οτι εχεις μεγαλο θεμα αλλα τιποτα δεν μενει αλυτο. Ολα θελουν την καταλληλη αντμετωπιση. Καλο ειναι να αποφυγεις τις παρεες με ξενους. Μπορει να παρεξηγησουν την αναγκη σου και να μπλεξεις χωρις λογο. Καποιους φιλους σιγουρα θα εχεις. Αφιερωσε χρονο μαζι τους. Ακομα και με συγγενεις εστω και αν πιστευεις πως δεν σε καταλαβαινουν. Καλυτερα να εισαι με γνωστους και ας σου μπαινουν ιδεοληψιες, θα καταλαβουν τι περνας και δεν θα παρεξηγηθουν.
    δν με αφηνει ο εαυτος μου να μιλησω σε ατομα στενα μονο οταν τα χω κανει οπως θελω σ λεω, αλλιως μ ρχονται ασχημα πραγματα αισθηματα ξερω γω τι σκατα ειναι!ετσι δν μπορω να μιλησω σε κανενα μεχρι να κανω τους ψυχαναγκασμους μου και να νιωσω οτι τωρα μπορω να συνεχισω να μιλαω
    Last edited by joanna22; 23-12-2015 at 21:58.

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    657
    Quote Originally Posted by rea View Post
    σε νιωθω.. το περασα και εγω αυτο ..στο περιπου... με εναν ξενο γινεσαι μια αλλη, παιρνεις οποιον ρολο θες , ξεχνιεσαι και ξεχνας για λιγο... για τοσο λιγο που μετα χανει και το νοημα του...μετα θελεις καποιος να σε ξερει και να σε δεχεται με αυτο που εισαι. .. βεβαια ευτυχως δεν τους εβαζα σπιτι μου γιατι αλλιως δεν ξερω αν θα την εβγαζα σωα και αβλαβης..να εισαι πιο προσεχτικη με αυτα τα θεματα... εχουν ακουσει πολλα τα αφτια μας... ειναι ψιλοζουγκλα εκει εξω..να συναντιεσαι εξω και με ατομα που εχεις πληροφοριες για το ποιος ειναι που να μην μπορει να σου κανει κακο γιατι θα μπορεις μετα να τον βρεις ..οχι οτι εισαι και πάλι απολυτα ασφαλης ..αλλα καπως μικραινεις τον κινδυνο.... για τα υπόλοιπα μαλλον πρεπει να τα ψαξεις με εναν καλο γιατρο κοριτσι μου!
    τι κακο να μου κανουν δν καλω οποιον και οποιον...τους κοβω αν ειναι καλοι συζηταω μαζι τους πρωτα και δεν τους αφηνω περιθωρια να μου κανουν τιποτα.εγω αντιθετως μπορω να τους κανω κακο με την καταθλιψη μου.και γω ειμαι τετοιοσ τυπος αληθεια θελω να μιλαω με ατομα που εχω οικειοτητα δν μπορουσα ποτε με ξενους.τωρα συμβαινει επδ ο εαυτος μου με τιμωρει δεν μαφηνει να μιλησω σε ατομα που θελω και μου βγαινει να λεω αλλα να δειχνω αλλο απο αυτο που ειμαι αλλιως θα χω ιδεοληψιες η θα σκεφτομαι να πεθανει καποιος δικος μου και προτιμω να ενδωσω σε αυτο που θελει η ιδεοληψια μου .και δνειναι μια ειναι πολλεςς και πρεπει να τις βαω σε ταξη καθε φορα και δν μπορω πια.παλια καθομουν μικρη στην αγκαλια του μπαμπα μου και μου περνουσε τωρα τι να κανω ΄;που ειμαι ψυχαναγκαστικη!δεν μπορω να βρω αγορι γτ νομιω ειναι κακο δεν πρεπει να χαιρομαι πρεπει για καποιο λογο να υποφερω η να πληρωσω καποιο τιμημα να πω εκανα αυτο κ τωρα μπορω να απολαυσω ως ανταλαγμα εκεινο.ομως αυτα που πρεπει να κανω ειναι τοσα πολλα αλλιως δεν μπορω να λειτουργησω

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    979
    Quote Originally Posted by joanna22 View Post
    μου ερχεται να τα χαλασω ολα .οταν ειμαι με εναν που θελω δεν ξερω γτ.πιστευω δν αξιω να ειμαι ευτυχισμενη
    χμμμ. ψυχοθεραπεία έχεις κάνει; προσπαθησες να καταλάβεις γιατί βαζεις τιμωρία τον εαυτό σου; Ασχετα με το τι πιστεύεις πως σου αξίζει, αυτο που θελεις είναι να μην είσαι ευτυχισμένη; δλδ κάνεις αυτο που θέλεις;

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    657
    αισθανομαι τοσο χαρουμενη οταν μιλαω στο ιντερνετ εκει δν υπαρχουν ιδεοληψιες με αγνωστους κ οτι κ αν πω δεν με νοιαει δεν τον ξερω...και ειμαι καλα.οταν ερχεται απο κοντα ομως δν μπορω να μιλησω παλι.δν μπορω να το αντιμετωπισω δεν μπορω να ειμαι εγω τι θα γινω ετσι;;δεν μπορω αλλο!!μερικες φορες αναγκαζομαι να φασωνομαι μαι τους γτ δν μπορω να πω τιποτα αλλο.γιατι ολα αυτα εχουν προυποθεσεις στο μυαλο μου..πολυ δυσκολο νατο εξηγησω και ειναι απαισιο γτ ειμαι πολυ συναισθηματικη και δεν μπορω να δειξω τιποτα μ ρχονται αρνητικες σκεψεις αν παω να δειξω οτι αξιζω και ετσι ξερω οτι θα με αγαπησουν και δν το θελω μονο αν εχω κανει κατι κ νιωθω περηφανη βοηθειστε με θελω.υπηρχε μια περιοδος που τα κανα οπως ηθελα τα πραγματα κ ημουν καλα!!και ημουν οπως ηθελα μετα εκανα κατι και δν μπορω να συγχωρεσω τον ευατο μ.και γι αυτο τιμωρουμαι ετσι επδ πεταξα την ευτυχια μου.τοτε που τηνειχα και τωρα πρεπει να υποφερω για αλλα10 χρονια πχ,ψυχαναγκαστικα ειναι τοσο απανθρωπο αυτο γτ να μ συμβαινει αυτο;γτ να μην μπορω ναζησω επιτελους κ εγω;;τι εχω κανει δεν αντεχεται αλλο αυτο!

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. νιωθω δυστυχισμενη
    By katherin in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 23
    Last Post: 30-11-2014, 14:47
  2. Eίμαι δυστυχισμένη.
    By δελφίνι in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 73
    Last Post: 21-08-2014, 13:37
  3. ειμαι δυστυχισμενη και απελπισμενη
    By amelie74 in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 30-12-2010, 18:51
  4. ειμαι πολυ χαρουμενος!
    By katatonia in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 89
    Last Post: 15-02-2009, 20:31
  5. Είμαι πολύ μπερδεμένη
    By comfusio in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 85
    Last Post: 19-06-2008, 12:50

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •