Είμαι ψυχοπαθής;;; - Page 11
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 11 of 17 FirstFirst ... 910111213 ... LastLast
Results 151 to 165 of 249
  1. #151
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Hyperion View Post
    Ο μόνη περίπτωση που θα <βλάψω> κάποιον/κάποιους είναι στην σύγκρουση συμφερόντων.
    ***Σύντομα θα πάω να βγάλω άδεια σκοπευτού, και θα περάσω από ψυχίατρο. Θα με βρει <φυσιολογικό>. Πάμε ένα στοίχημα; Με πλήγωσες θα πέσω σε κατάθλιψη.
    ρα;

    Αυτο εννοω κι εγω , δεν εισαι ο τυπος ανθρωπου που θα κανεις κατι , που θα επισυρει ποινικη διωξη , ουτε περναει καν απ το μυαλο σου να βλαψεις καποιον επι τουτου . Οσο για την αδεια σκοπευτου , σε εχω προλαβει !! κανω παρεα μα τον προισταμενο μου στο στρατο ακομη , και ειναι σκοπευτης . Για να γινω εγω σκοπευτης , πρεπει να κατεβαινω σε 10 αγωνες ετησιως , κι ας ριχνω ασκημα . Εχεις την διαθεση να κατεβαινεις σε 10 αγωνες ετησιως , για ναχεις ενα οπλο ? εγω οχι , αν και μαρεσουν τα οπλα . Αδεια οπλοφοριας , τοχω ψαξει , πρεπει να εχεις απτες αποδειιξειξεις οτι δεχεσαι απειλες για την ζωη σου , δλδ πρεπει να ' κοροιδεψεις ' τους μπατσους με δολιο τροπο , που αν το καταλαβουν , που θα το καταλαβουν , εχεις σοβαρες ποινικες διωξεις . Δεν εχω καμμια αμφιβολια οτι εισαι φυσιολογικος , δεν βλεπω κατι το αφυσικο σε σενα , πλην της αλαζονειας , που δικαιωμα σου ειναι να εισαι και αλαζων , και ναρκισσος , και οτι σου αρεσει . Εγω δεν ενοχλουμαι καθοοοοολου !! απλως επειδη εχω περασει δια πυρος και σιδηρου στην δουλεια μου , δεν μπορω να την γραψω εδω , ειναι προκλητικο , και εχω εμπειρια ζωης , και εχω γινει φιλος με ανθρωπους που λιγοι ειχαν την τυχη να συναστραφουν ( γκουγκλαρε Δημητρης Μανιος , εφοπλιστης ) + τον πατερα μου , που ξεκινησε εκ του μηδενος , και αυτη την στιγμη , ειναι αυτος που ειναι , ποτε δεν ακουσα καποιον να επαιρεται για τις ικανοτητες του . Γι αυτο σου ειπα , σαν φιλικη συμβουλη , λογω του νεαρου της ηλικιας σου , προσεχε !!

  2. #152
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by black_adder View Post
    και θεωρεις φυσιολογικα όσα γράφει; φυσικά είναι ικανός να βλάψει οποιονδήποτε άνθρωπο, ακόμα και μέλη του φόρουμ, το ομολογεί και ο ίδιος, αλλά εδω δεν απαντάει συμφωνα με τη λογική πάντα, τι θέλει εδω μεσα αφού θεωρει τη συμπεριφορά του φυσιολογική.Μια ετσι μια γιουβέτσι...
    Φιλτατε black adder , ο υπεριων , δεν σκοπευει να βλαψει κανεναν . Δεν ειναι χαζος να εμπλακει με τον νομο . Οσο για τα λογια , θα παραμεινουν λογια . Καποιος που πραγματι ειναι ικανος να βλαψει ανθρωπο , δεν το γραφει εδω , το κραταει για τον εαυτο του .
    Μην τσιμπας , δεν ειπα οτι το παιδι δεν ειναι εξυπνος , αλλα δεν προκειται να κανει αυτα που λεει , του αρεσει να προκαλει . Στις αρχες ηταν πιο φειδωλος στις δηλωσεις του , τον υποστηριξα , οσο ομως εβλεπε μελη να εξαγριωνωνται , τοσο το τραβαγε το σκοινι . Παιζει μαζι σας !!!!
    Τωρα απλως μου ειναι αδιαφορος !

  3. #153
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Salonica
    Posts
    132
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Αυτο εννοω κι εγω , δεν εισαι ο τυπος ανθρωπου που θα κανεις κατι , που θα επισυρει ποινικη διωξη , ουτε περναει καν απ το μυαλο σου να βλαψεις καποιον επι τουτου . Οσο για την αδεια σκοπευτου , σε εχω προλαβει !! κανω παρεα μα τον προισταμενο μου στο στρατο ακομη , και ειναι σκοπευτης . Για να γινω εγω σκοπευτης , πρεπει να κατεβαινω σε 10 αγωνες ετησιως , κι ας ριχνω ασκημα . Εχεις την διαθεση να κατεβαινεις σε 10 αγωνες ετησιως , για ναχεις ενα οπλο ? εγω οχι , αν και μαρεσουν τα οπλα . Αδεια οπλοφοριας , τοχω ψαξει , πρεπει να εχεις απτες αποδειιξειξεις οτι δεχεσαι απειλες για την ζωη σου , δλδ πρεπει να ' κοροιδεψεις ' τους μπατσους με δολιο τροπο , που αν το καταλαβουν , που θα το καταλαβουν , εχεις σοβαρες ποινικες διωξεις . Δεν εχω καμμια αμφιβολια οτι εισαι φυσιολογικος , δεν βλεπω κατι το αφυσικο σε σενα , πλην της αλαζονειας , που δικαιωμα σου ειναι να εισαι και αλαζων , και ναρκισσος , και οτι σου αρεσει . Εγω δεν ενοχλουμαι καθοοοοολου !! απλως επειδη εχω περασει δια πυρος και σιδηρου στην δουλεια μου , δεν μπορω να την γραψω εδω , ειναι προκλητικο , και εχω εμπειρια ζωης , και εχω γινει φιλος με ανθρωπους που λιγοι ειχαν την τυχη να συναστραφουν ( γκουγκλαρε Δημητρης Μανιος , εφοπλιστης ) + τον πατερα μου , που ξεκινησε εκ του μηδενος , και αυτη την στιγμη , ειναι αυτος που ειναι , ποτε δεν ακουσα καποιον να επαιρεται για τις ικανοτητες του . Γι αυτο σου ειπα , σαν φιλικη συμβουλη , λογω του νεαρου της ηλικιας σου , προσεχε !!
    Τι σου λέει το "Intelligent young trainee shipbroker" με Serving mentality που τρελενεται για τη δουλειά του; ;-)
    Που ξέρεις, μπορεί να σου πουλήσω καμια μερα κάποιο LNG ή κανα heavy lifting ή κανένα oil and natural gas platform

  4. #154
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Hyperion View Post
    Τι σου λέει το "Intelligent young trainee shipbroker" με Serving mentality που τρελενεται για τη δουλειά του; ;-)
    Που ξέρεις, μπορεί να σου πουλήσω καμια μερα κάποιο LNG ή κανα heavy lifting ή κανένα oil and natural gas platform

    Μου λεει αυτο που εγραψα , οτι σου κοβει !! για τα υπολοιπα , πραγματι , ποτε δεν ξερεις !! αλλα δεν ειναι η φυση της δουλειας σου τετοια ωστε να πατησεις πανω σε ανθρωπους , την γνωριζω φυσικα την δουλεια σου , συνεργαζομουν μενα γραφειο σαν το δικο σου !! ο Δημητρης , ναι , επειδη τον γνωριζα προσωπικα , μεναμε στο ιδιο σπιτι , διωροφο ,. απιστευτο ατομο , τον συμβουλευομουν συχνα , μουχε διηγηθει ιστοριες , σεμνος ανθρωπος , εστειλε πλοια του , στον Περσικο , επι Ιραν -ιρακ , 80s , με 3πλο μισθο το πληρωμα , αγορασμενα για 3 εκ. , ασφαλισμενα για 9 εκ , και βυθιστηκαν τα 3 απο ρουκεττες . Αυτο σημαινει παταω επι πτωματων , κατι που δεν θα εκανα ποτε . Στην δουλεια σου , αν δεν εισαι σωστος , δεν θα παραμεινεις για πολυ , εισαι υπολογος σε καποιους . Εγω δεν ημουν υπολογος σε κανεναν , παρα μονο στον πατερα μου ( και σε αυτον ελεγα οτι ηθελα εγω , δεν ηξερε την δουλεια ) , κι εχω αριστο ονομα στην αγορα , που δεν ειμαι πια , λογω βαθειας κρισης , οπως καλα γνωριζεις ! για του λογου το αληθες , σου στελνω με πμ. το ονομα της εταιρειας μου , και τον intelligent shipbroker !!, το γραφειο μαλλον , που συνεργαζομουν ......

  5. #155
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Salonica
    Posts
    132
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Μου λεει αυτο που εγραψα , οτι σου κοβει !! για τα υπολοιπα , πραγματι , ποτε δεν ξερεις !! αλλα δεν ειναι η φυση της δουλειας σου τετοια ωστε να πατησεις πανω σε ανθρωπους , την γνωριζω φυσικα την δουλεια σου , συνεργαζομουν μενα γραφειο σαν το δικο σου !! ο Δημητρης , ναι , επειδη τον γνωριζα προσωπικα , μεναμε στο ιδιο σπιτι , διωροφο ,. απιστευτο ατομο , τον συμβουλευομουν συχνα , μουχε διηγηθει ιστοριες , σεμνος ανθρωπος , εστειλε πλοια του , στον Περσικο , επι Ιραν -ιρακ , 80s , με 3πλο μισθο το πληρωμα , αγορασμενα για 3 εκ. , ασφαλισμενα για 9 εκ , και βυθιστηκαν τα 3 απο ρουκεττες . Αυτο σημαινει παταω επι πτωματων , κατι που δεν θα εκανα ποτε . Στην δουλεια σου , αν δεν εισαι σωστος , δεν θα παραμεινεις για πολυ , εισαι υπολογος σε καποιους . Εγω δεν ημουν υπολογος σε κανεναν , παρα μονο στον πατερα μου ( και σε αυτον ελεγα οτι ηθελα εγω , δεν ηξερε την δουλεια ) , κι εχω αριστο ονομα στην αγορα , που δεν ειμαι πια , λογω βαθειας κρισης , οπως καλα γνωριζεις ! για του λογου το αληθες , σου στελνω με πμ. το ονομα της εταιρειας μου , και τον intelligent shipbroker !!, το γραφειο μαλλον , που συνεργαζομουν ......
    Είδες πως ξεκίνησα ; Έγινα φίλος με έναν έμπειρο συνάδελφο και τελικά ανέλαβα εγώ το πελατολόγιο του... Όπως λέμε "Selling isn't pushing, it's gently pulling with questions". Έτσι και εγώ του αγόρασα δωρέαν το πελατολόγιο του... Με το γάντι... Οπότε κατά κάποιο τρόπο πάτησα πάνω στον άλλον. Πουλώντας φιλία και ψυχολογική υποστήριξη
    Που ξέρεις μπορεί να αγοράσω και εγώ κανά πλοίο στο μέλλον. Περίμενε τα ασφάλισε για 9εκ δηλαδή, υπερασφάλιση (αξία 3κκ), ποιο P&I έκανε τέτοια πατάτα;;; Χαχαχαχα, τον <<αγαπώ>> αυτόν τον άνθρωπο που έκλεψε τα P&I!
    Όντως, όταν αρχίσαν τα "εκνευρισμένα" μέλη του φόρουμ να "με στέλνουν στην κόλαση" δεν μπόρεσα να αντισταθώ... Αλλά μου θυμήζει το πείραμα του John Maxwell με τα μα'ι'μουδάκια.
    Βλέπεις με εξιτάρει όταν οι άνθρωποι υποστηρίζουν με τόσο πάθος τα "κοινωνικά πρέπει", και φρικάρουν όταν βλέπουν ότι δεν είναι όλοι έτσι.

  6. #156
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Καταλαβα τι εκανες , υπεριων , εισαι στο οριο της ηθικης για μενα , αλλα business is business , ειναι σκληρος ο κοσμος των επιχειρησεων ...........αυτο με την υπερασφαλιση , γινοταν τοτε , ηταν πολυ βαθεια η κριση 82-87 , μετα σταματησε , αλλα ειναι ενα σημειο , το οποιο δεν μου ξεξαθαρισε ποτε , οποτε εχω κι εγω την απορια . Εγω ημουν στο uk p&i , και δεν σηκωνε bullshit !!!! κι εγω επικροτω την ' κλοπη ' ασφαλιστικων εταιρειων , διοτι παιζεται ποιος ειναι ο κλεφτης , ο πραγματικος , ειναι μια αμφιδρομη σχεση , σε κλεβω , και με κλεβεις , και το ξερουμε κι δυο !! περιεργο , ε ? !!!
    Γενικως , πιστευω οτι σεχω ψυχολογησει σαν ανθρωπο ............τα' πρεπει ' , μου τη δινουν κι εμενα .......η τα politically correct , εφ οσον κινεισαι μεσα στα πλαισια του νομου ..............................αλλα επειδη εχω ζησει μικροτερος 10 χρονια στη Γενευη , οικογεινειακως , ειχε δουλειες ο πατερας μου , οι ανθρωποι ειναι ψυχοπαθεις με τον νομο , σε προκαλουν να τον παραβεις , να γινεις ' παρανομος ' , ετσι , για να τους της σπασεις ............

  7. #157
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Salonica
    Posts
    132
    Psychopathic values win in a business environment.

  8. #158
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    Αθήνα
    Posts
    574
    Macgyver δεν θα διαφωνήσω οτι παίζει μαζί μας, φένεται από την αρχή αυτό οτι το κάνει.
    Τυποι σαν αυτόν την περίοδο της κατοχής γίνονταν παμπλουτοι

  9. #159
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Salonica
    Posts
    132
    Quote Originally Posted by black_adder View Post
    Macgyver δεν θα διαφωνήσω οτι παίζει μαζί μας, φένεται από την αρχή αυτό οτι το κάνει.
    Τυποι σαν αυτόν την περίοδο της κατοχής γίνονταν παμπλουτοι
    Και τώρα γίνομαι. Έχει να κάνει με την φιλοδοξία το μήνυμα τροποποιήθηκε από την διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης.
    Last edited by betelgeuse; 29-12-2015 at 19:56.

  10. #160
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by black_adder View Post
    Macgyver δεν θα διαφωνήσω οτι παίζει μαζί μας, φένεται από την αρχή αυτό οτι το κάνει.
    Τυποι σαν αυτόν την περίοδο της κατοχής γίνονταν παμπλουτοι

    Βαρια κατηγορια , black adder ..............οτι παιζει , ναι παιζει ..............

  11. #161
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Salonica
    Posts
    132
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Βαρια κατηγορια , black adder ..............οτι παιζει , ναι παιζει ..............
    Κοίτα πως μεταφράζεται αυτό "Αα, δεν ξέρω να βγάζω χρήματα. Όποιος βγάζει είναι κακός άνθρωπος γιατί είμαι αδαής τι είναι ο πλούτος" και τώρα "θα βρίσω τους ξένους"! χα!

  12. #162
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Πραγματι , υπαρχει η αντιληψη , γενικως , οτι οποιος εχει πολλα χρηματα ειναι κατι ' οχι καλο ' η οχι καλος ανθρωπος , δεν ισχυει , κι ειναι εκνευριστικο ......

  13. #163
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Salonica
    Posts
    132
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Πραγματι , υπαρχει η αντιληψη , γενικως , οτι οποιος εχει πολλα χρηματα ειναι κατι ' οχι καλο ' η οχι καλος ανθρωπος , δεν ισχυει , κι ειναι εκνευριστικο ......
    Τα χρήματα κάνουν τον άνθρωπο παραπάνω από αυτό που ήδη είναι.
    "Money just reveals the man"

  14. #164
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Hyperion View Post
    "Money just reveals the man"

    Τοχω γραψει κι εγω αυτο , ετσι ειναι .....

  15. #165
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    Quote Originally Posted by Hyperion View Post
    Τα χρήματα κάνουν τον άνθρωπο παραπάνω από αυτό που ήδη είναι.
    "Money just reveals the man"
    η ακριβης μεταφραση ειναι τα χρηματα αποκαλυπτουν τον ανθρωπο.

Page 11 of 17 FirstFirst ... 910111213 ... LastLast

Similar Threads

  1. Είμαι 39 χρονών είμαι μεγάλη για σπουδές;
    By δελφίνι in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 32
    Last Post: 31-01-2019, 12:17
  2. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΙΜΑΙ ΟΡΙΑΚΗ,ΔΙΠΟΛΙΚΗ,ΜΑΝΙΟΚΑΤΑΘ ΛΗΠΤΙΚΗ...ΤΙ ΕΙΜΑΙ??
    By tokokkinofoustani in forum Οριακή - Μεταιχμιακή Διαταραχή Προσωπικότητας
    Replies: 7
    Last Post: 16-02-2012, 09:22
  3. Ειμαι χειροτερα απ ολους.Ειμαι τελειωμενη απλα
    By maria921 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 3
    Last Post: 10-02-2012, 12:18
  4. ειμαι σε κατασταση εκτακτου αναγκης ειμαι σε μια φαση τραγικη
    By kapios in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 25-11-2008, 11:36
  5. Γιατί είμαι έτσι όπως είμαι...
    By Manos88 in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 5
    Last Post: 08-07-2008, 13:37

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •