Είμαι ψυχοπαθής;;; - Page 13
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 13 of 17 FirstFirst ... 31112131415 ... LastLast
Results 181 to 195 of 249
  1. #181
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,545
    Quote Originally Posted by Hyperion View Post
    Όχι μωρέ, μου αρέσει να πειράζω... Είμαι πολύ καλός άνθρωπος τελικά!
    Παραμένω στο πρώτο ποστ ΜΟΥ του θέματός που ξεκίνησες.
    Θα πρέπει να μάθεις να απαντάς σε απλές ερωτήσεις πριν αρχίζεις να κάνεις παραπομπές σε έρευνες και σε αγγλικές ορολογίες με σκοπό την εντυπώση αλλιώς αυτά που γράφεις τείνουν να μεταφραστούν ώς αμπελοφιλοσοφίες.
    Καλές (υπόλοιπες) γιορτές :)

  2. #182
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Location
    Αθήνα
    Posts
    209
    Quote Originally Posted by Hyperion View Post
    Τροπικό, αγενέστατε/η.
    Αχαχαχαχαχα γιατί αγενεστατη καλέ? ???? Αχχαχαχαχχα κρατά την ψυχραιμία σου

  3. #183
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Ntoubroutza View Post
    Παραμένω στο πρώτο ποστ ΜΟΥ του θέματός που ξεκίνησες.
    Θα πρέπει να μάθεις να απαντάς σε απλές ερωτήσεις πριν αρχίζεις να κάνεις παραπομπές σε έρευνες και σε αγγλικές ορολογίες με σκοπό την εντυπώση αλλιώς αυτά που γράφεις τείνουν να μεταφραστούν ώς αμπελοφιλοσοφίες.
    Καλές (υπόλοιπες) γιορτές :)
    Αγαπητε ntoubroutza , το πρωτο ποστ σου , ειναι προσβλητικο προς τον υπεριωνα , τι να σου απαντησει ? και αν θελει απανταει σε ερωτησεις , δεν περναει ανακριση !!!

  4. #184
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Salonica
    Posts
    132
    Quote Originally Posted by Cicada View Post
    Αχαχαχαχαχα γιατί αγενεστατη καλέ? ???? Αχχαχαχαχχα κρατά την ψυχραιμία σου
    Όταν έγραψα το μήνυμα χαζογελούσα :P
    Καλώς ή κακώς σπάνια να χάσω την ψυχραιμία μου, πόσο μάλλον για ένα φρούτο που με αποκαλεί φρούτο, αλήθεια εάν ήσουν φρούτο τι θα ήσουν;

  5. #185
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    υπεριωνα για ποσο ακομα θα πιστευεις οτι θα συνεχιστει αυτο το δουλεμμα φιλε μου?..ποτε θα νιωσεις ετοιμος να αφησεις οοολα αυτα τα παραμυθια και να μοιραστεις μαζι μας την αληθεια σου..? ..γιατι μονο ενας αφελης θα πιστευε αυτην την ιστορια... δεν υπάρχει 22χρονος με τετοια καριερα και ΑΑΑΝ υπήρχε δεν θα ηταν εδω καρδια μου. δεν στο λεω με κακια.. τωρα ξερω οτι δεν τρολάρεις πλεον και οτι ολα αυτα θες να τα πιστεψεις .. ο μυθομανης ειναι ευπροσδεκτος εδω γαι μενα τουλάχιστον,ειχα καποτε μια κολητη και ξερω τι καλες ψυχουλες ειστε! αλλα δεν θα μπορεσουμε να σε βοηθησουμε αν συνεχιζεις το ιδιο παραμυθι..
    το λεω με πολυ σεβασμο σε αυτο που σου συμβαινει και χωρις την παραμικρη διαθεση να κοντραριστω μαζι σου ή να σε μειωσω!

  6. #186
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Salonica
    Posts
    132
    Quote Originally Posted by rea View Post
    υπεριωνα για ποσο ακομα θα πιστευεις οτι θα συνεχιστει αυτο το δουλεμμα φιλε μου?..ποτε θα νιωσεις ετοιμος να αφησεις οοολα αυτα τα παραμυθια και να μοιραστεις μαζι μας την αληθεια σου..? ..γιατι μονο ενας αφελης θα πιστευε αυτην την ιστορια... δεν υπάρχει 22χρονος με τετοια καριερα και ΑΑΑΝ υπήρχε δεν θα ηταν εδω καρδια μου. δεν στο λεω με κακια.. τωρα ξερω οτι δεν τρολάρεις πλεον και οτι ολα αυτα θες να τα πιστεψεις .. ο μυθομανης ειναι ευπροσδεκτος εδω γαι μενα τουλάχιστον,ειχα καποτε μια κολητη και ξερω τι καλες ψυχουλες ειστε! αλλα δεν θα μπορεσουμε να σε βοηθησουμε αν συνεχιζεις το ιδιο παραμυθι..
    το λεω με πολυ σεβασμο σε αυτο που σου συμβαινει και χωρις την παραμικρη διαθεση να κοντραριστω μαζι σου ή να σε μειωσω!
    Δεν διαβάζω καν το μήνυμα σου, βαρέθηκα. Τελικά πήγα σε ειδικό bye

  7. #187
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Location
    Αθήνα
    Posts
    209
    Quote Originally Posted by Hyperion View Post
    Όταν έγραψα το μήνυμα χαζογελούσα :P
    Καλώς ή κακώς σπάνια να χάσω την ψυχραιμία μου, πόσο μάλλον για ένα φρούτο που με αποκαλεί φρούτο, αλήθεια εάν ήσουν φρούτο τι θα ήσουν;
    Αν ήμουν φρούτο θα ήμουν passion fruit όχι γιατί είμαι passionate αλλά επειδή είναι σκληρό από έξω και χυμώδες από μέσα. Είναι ένα φρούτο που δεν του φαίνεται καθόλου τι κρύβει μέσα του .. αυτο

  8. #188
    Quote Originally Posted by Hyperion View Post
    Καλησπέρα, είμαι 22 ετών και ελεύθερος επαγγελματίας.
    Διαβάζοντας το βιβλίο <<The sociopath next door>> author: Martha Stout, έβλεπα πως οι ιστορίες μέσα με περιγράφουν πλήρως. Είμαι ανίκανος να νιώσω συμπόνια ΕΚΤΟΣ από περιπτώσεις προσωπικής επιτυχίας (ναι πολύ περίεργο, συγκινούμαι). Άρχισα να καταλαβαίνω πως "κάτι δεν πήγαινε καλά" όταν μου είπε ένα στενό συγκενικό πρόσωπο πως πάσχει από μία σπάνια ανίατη ασθένεια. Ήταν σαν να άκουσα "καήκε το φαγητό", και καθότι πετυχαίνω επαγγελματικά και πλέον δεν χρειάζομαι καμία βοήθεια δεν προσπάθησα να υποκριθώ όπως έκανα παλαιότερα.
    Στις σχέσεις μου με το αντίθετο φύλο βαριέμαι πολύ γρήγορα, είμαι πολύ "καλός" στο σεξ, αλλά μέχρι εκεί. Δεν έχω καταφέρει να συνδεθώ συναισθηματικά ποτέ. Επαγγελματικά από την εργασία μου παρά το νεαρό της ηλικίας μου κατάφερα να βγάλω σε 5 μήνες περίπου 15.000 ευρώ στις πωλήσεις. Πάτησα στην 1η ευκαιρία έναν συνάδελφο και του πήρα τους πελάτες με ύπουλο τρόπο. Ένιωσα τόσο ωραία...
    Το περίεργο της υπόθεσης είναι πως παρά την πιθανή ψυχολογική μου κατάσταση, σχεδιάζω για το μέλλον. Έχω γραπτούς συγκεκριμένους στόχους ακόμη και σε διάστημα 20ετίας σπασμένους σε 5ετία 1 έτος μήνα εβδομάδα και ημέρα... Ό,τι κάνω μέσα στην ημέρα μου είναι με βάσει τους στόχους μου. Όπου και να διάβασα τα άτομα που πάσχουν από Αντικοινωνική διαταραχή προσωπικότητος δεν μπορούν να σχεδιάσουν μελλοντικά.
    Όταν έχω συμφέρον από κάποιον άνθρωπο (μακροπρόθεσμο ή βραχυπρόθεσμο) είμαι το πιο γοητευτικό και φιλικό άτομο στην Γη. Άμα πάλι δεν έχω συμφέρον αδιαφορώ ή αντιμετωπίζω το άλλο άτομο σαν σκουπίδι.
    Από μικρό παιδί πάντα εντόπιζα τις αδυναμίες και τις ανασφάλειες των ανθρώπων. Από το γυμνάσιο "κράταγα φάκελο" στους ανθρώπους. Έψαχνα γραφολογία και ψυχολογία για να καταλάβω τι χαρακτήρα έχουνε ώστε να το χρησιμοποιήσω υπέρ μου εαν χρειαστεί. Ο αδερφός μου πάντα έλεγε "έχει τρομακτικά μάτια".
    Δεν είχα ποτέ πρόβλημα με τον νόμο (παρότι τον παραβίαζα μερικές φορές σε χαμηλό επίπεδο), ποτέ δεν έχω πιει αλκόολ ποτέ δεν έχω καπνίσει ποτέ δεν έχω κάνει ναρκωτικά. Προτιμώ να περάσω τον χρόνο μου με χρήσιμα για εμένα βιβλία παρά να βγω έξω ενώ είμαι εξωστρεφής. Θεωρώ τον εαυτό μου τον καλύτερο μου φίλο και πως δεν χρειάζομαι κανέναν.

    Ευχαριστώ για τον χρόνο σας, ήθελα να εκφράσω τις σκέψεις μου. Κάθε σχόλιο και άποψη δεκτή/ο!
    Τι ψάχνεις να βρεις εδώ λεβέντη? Αυτοεπιβεβαίωση ότι είσαι λαμόγιο?
    Φίλους δεν μπορείς να κάνεις, εννοώ σε μόνιμη και μακροπρόθεσμη βάση, επειδή προφανώς ο υπόλοιπος κόσμος δεν είναι καθυστερημένοι για να μην σε καταλάβουν. Το πόσο μάγκα είσαι θα φανεί άμα κάποιος που τον έβλαψες του βιδώσει και σου ανταποδώσει, εννοείται όπως αυτός γουστάρει, επειδή δεν μπορούμε να θεωρούμε όλους τους υπόλοιπους απόλυτα προβλέψιμους.
    Καλό η διεκδίκηση και το να έχουμε στόχους τους οποίους να εκπληρώνουμε, αλλιώς δεν προχωράμε στη ζωή. Όμως, αν πίσω μας υπάρχουν ανοικτοί λογαριασμοί δεν μπορούμε να μαστε απόλυτα βέβαιοι πως τιποτα δεν θα προκύψει.
    γιάννης

  9. #189
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Salonica
    Posts
    132
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    Τι ψάχνεις να βρεις εδώ λεβέντη? Αυτοεπιβεβαίωση ότι είσαι λαμόγιο?
    Φίλους δεν μπορείς να κάνεις, εννοώ σε μόνιμη και μακροπρόθεσμη βάση, επειδή προφανώς ο υπόλοιπος κόσμος δεν είναι καθυστερημένοι για να μην σε καταλάβουν. Το πόσο μάγκα είσαι θα φανεί άμα κάποιος που τον έβλαψες του βιδώσει και σου ανταποδώσει, εννοείται όπως αυτός γουστάρει, επειδή δεν μπορούμε να θεωρούμε όλους τους υπόλοιπους απόλυτα προβλέψιμους.
    Καλό η διεκδίκηση και το να έχουμε στόχους τους οποίους να εκπληρώνουμε, αλλιώς δεν προχωράμε στη ζωή. Όμως, αν πίσω μας υπάρχουν ανοικτοί λογαριασμοί δεν μπορούμε να μαστε απόλυτα βέβαιοι πως τιποτα δεν θα προκύψει.
    Ναι ρε μανμου, έτσι όπως τα λες είναι

  10. #190
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    712
    Quote Originally Posted by rea View Post
    υπεριωνα για ποσο ακομα θα πιστευεις οτι θα συνεχιστει αυτο το δουλεμμα φιλε μου?..ποτε θα νιωσεις ετοιμος να αφησεις οοολα αυτα τα παραμυθια και να μοιραστεις μαζι μας την αληθεια σου..? ..γιατι μονο ενας αφελης θα πιστευε αυτην την ιστορια... δεν υπάρχει 22χρονος με τετοια καριερα και ΑΑΑΝ υπήρχε δεν θα ηταν εδω καρδια μου. δεν στο λεω με κακια.. τωρα ξερω οτι δεν τρολάρεις πλεον και οτι ολα αυτα θες να τα πιστεψεις .. ο μυθομανης ειναι ευπροσδεκτος εδω γαι μενα τουλάχιστον,ειχα καποτε μια κολητη και ξερω τι καλες ψυχουλες ειστε! αλλα δεν θα μπορεσουμε να σε βοηθησουμε αν συνεχιζεις το ιδιο παραμυθι..
    το λεω με πολυ σεβασμο σε αυτο που σου συμβαινει και χωρις την παραμικρη διαθεση να κοντραριστω μαζι σου ή να σε μειωσω!
    Αυτό δεν το είχα σκεφτεί αλλά τώρα που το λες βγάζει πολύ νόημα. Κι εγω προσπαθούσα να καταλάβω τι παει στραβά γιατι δεν βγάζει νόημα το θέμα που εχει ανοίξει αλλα δεν μπορούσα να βγάλω άκρη γιατι απαντάει επιλεκτικά και γυρίζει την κουβέντα όπου νομίζει οτι ο κόσμος θα τον εξυμνησει ή θα τον βρίσει (για κάποιο λόγο κι αυτο το θεωρεί επιβεβαίωση). Στα υπόλοιπα δεν απαντάει ή απαντάει ειρωνικά. Άβυσσος η ψυχή του ανθρώπου.

  11. #191
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Salonica
    Posts
    132
    Quote Originally Posted by melissa View Post
    Αυτό δεν το είχα σκεφτεί αλλά τώρα που το λες βγάζει πολύ νόημα. Κι εγω προσπαθούσα να καταλάβω τι παει στραβά γιατι δεν βγάζει νόημα το θέμα που εχει ανοίξει αλλα δεν μπορούσα να βγάλω άκρη γιατι απαντάει επιλεκτικά και γυρίζει την κουβέντα όπου νομίζει οτι ο κόσμος θα τον εξυμνησει ή θα τον βρίσει (για κάποιο λόγο κι αυτο το θεωρεί επιβεβαίωση). Στα υπόλοιπα δεν απαντάει ή απαντάει ειρωνικά. Άβυσσος η ψυχή του ανθρώπου.
    Λες να έβαζα τα πραγματικά μου στοιχεία; Μπορεί να είμαι και γυναίκα. Σε αυτά που γράφω υπάρχει μεγάλη δόση αλήθειας.
    Έλαβα διάγνωση, είμαι ψυχοπαθής, όχι ψυχούλα :)

  12. #192
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    223
    Ακόμα του μιλάτε; (Χαζούλης είναι, όχι ψυχοπαθής.)
    Δεν ξέρω για εσάς αλλά εμένα το ελβετικό τυράκι και η mozzarella είναι από τις αδυναμίες μου.

    Αν δεν την έχετε δει ήδη, δείτε και την ταινία American Psycho (2000). Απλώς τούτος άργησε ~15 χρόνια να την "εμψυχώσει" στα ελληνικά.

    Στο επόμενο thread τον περιμένουμε να μας πει, ποια μπαχαρικά αναδεικνύουν την γεύση του τηγανισμένου ανθρώπινου εγκεφάλου.
    (Spoilers: Hannibal (2001). Ίσως τις βλέπει χρονολογικά...)

  13. #193
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    712
    Quote Originally Posted by Loading... View Post
    Ακόμα του μιλάτε; (Χαζούλης είναι, όχι ψυχοπαθής.)
    Δεν ξέρω για εσάς αλλά εμένα το ελβετικό τυράκι και η mozzarella είναι από τις αδυναμίες μου.

    Αν δεν την έχετε δει ήδη, δείτε και την ταινία American Psycho (2000). Απλώς τούτος άργησε ~15 χρόνια να την "εμψυχώσει" στα ελληνικά.

    Στο επόμενο thread τον περιμένουμε να μας πει, ποια μπαχαρικά αναδεικνύουν την γεύση του τηγανισμένου ανθρώπινου εγκεφάλου.
    (Spoilers: Hannibal (2001). Ίσως τις βλέπει χρονολογικά...)

    Αχαχαχα, έλιωσα! Ε, ναι τώρα που θα πάρει την άδεια σκοπευτή κάτι θα πρέπει να κάνει τα θηράματα. Ε ναι χαζούλης προφανώς. Ποιος άνθρωπος τόσο επιτυχημένος που παίρνει τόσο μεγάλη επιβεβαίωση από τη δουλειά του (η οποία είναι τόσο απαιτητική άρα δεν του αφήνει ελεύθερο χρόνο), περιμένει να πάρει επιβεβαίωση από ένα φόρουμ και στήνεται από το πρωί συνδεδεμένος όλη μέρα να δει τι θα του απαντήσουν στο θέμα του;

  14. #194
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Salonica
    Posts
    132
    Quote Originally Posted by Loading... View Post
    Ακόμα του μιλάτε; (Χαζούλης είναι, όχι ψυχοπαθής.)
    Δεν ξέρω για εσάς αλλά εμένα το ελβετικό τυράκι και η mozzarella είναι από τις αδυναμίες μου.

    Αν δεν την έχετε δει ήδη, δείτε και την ταινία American Psycho (2000). Απλώς τούτος άργησε ~15 χρόνια να την "εμψυχώσει" στα ελληνικά.

    Στο επόμενο thread τον περιμένουμε να μας πει, ποια μπαχαρικά αναδεικνύουν την γεύση του τηγανισμένου ανθρώπινου εγκεφάλου.
    (Spoilers: Hannibal (2001). Ίσως τις βλέπει χρονολογικά...)
    Έχω δει το hannibal 2001 αλλά όχι το American Psycho, αλλά θα το δω τώρα, σε ευχαριστώ για την παρότρυνση
    Καημένη, που να ήξερες... Φιλιά!

  15. #195
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    223
    Μου φτάνουν όσα ξέρω για να καταλάβω οτι είσαι ένας χαζ... ε..., πετυχημένος ελεύθερος επαγγελματίας.
    Εσύ απ'την άλλη, κάτσε να δεις κι άλλες ταινίες για να κάνεις την επόμενη ιστορία σου πιο... Bollywood style.

Page 13 of 17 FirstFirst ... 31112131415 ... LastLast

Similar Threads

  1. Είμαι 39 χρονών είμαι μεγάλη για σπουδές;
    By δελφίνι in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 32
    Last Post: 31-01-2019, 12:17
  2. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΙΜΑΙ ΟΡΙΑΚΗ,ΔΙΠΟΛΙΚΗ,ΜΑΝΙΟΚΑΤΑΘ ΛΗΠΤΙΚΗ...ΤΙ ΕΙΜΑΙ??
    By tokokkinofoustani in forum Οριακή - Μεταιχμιακή Διαταραχή Προσωπικότητας
    Replies: 7
    Last Post: 16-02-2012, 09:22
  3. Ειμαι χειροτερα απ ολους.Ειμαι τελειωμενη απλα
    By maria921 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 3
    Last Post: 10-02-2012, 12:18
  4. ειμαι σε κατασταση εκτακτου αναγκης ειμαι σε μια φαση τραγικη
    By kapios in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 25-11-2008, 11:36
  5. Γιατί είμαι έτσι όπως είμαι...
    By Manos88 in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 5
    Last Post: 08-07-2008, 13:37

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •