Είμαι ψυχοπαθής;;; - Page 14
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 14 of 17 FirstFirst ... 41213141516 ... LastLast
Results 196 to 210 of 249
  1. #196
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    δεν ξερω τι ειναι ο υπεριων ..πάντως εγω τον βλεπω οτι βοηθαει καλοπροαίρετα τα μελη στα αλλα θρεντ

  2. #197
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Salonica
    Posts
    132
    Εγώ θα σου έλεγα να δεις το Alien Abduction και να ταυτιστείς με τον Anthony... Suits you well.

  3. #198
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Salonica
    Posts
    132
    Quote Originally Posted by rea View Post
    δεν ξερω τι ειναι ο υπεριων ..πάντως εγω τον βλεπω οτι βοηθαει καλοπροαίρετα τα μελη στα αλλα θρεντ
    Ειδικά με τα οικονομικά μου αρέσει να δείχνω σε ανθρώπους πως να γίνουν οικονομικά ανεξάρτητοι. Αλλά δεν παύει να έλαβα τη διάγνωση χθες που γράφω παραπάνω.
    Είναι λογικά προσωπικό "Thrill" το να βοηθώ τους άλλους, είναι δηλαδή η δημιουργία μου. Δεν με νοιάζει το άτομο αλλά η δημιουργία μου.

  4. #199
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by Hyperion View Post
    Δεν διαβάζω καν το μήνυμα σου, βαρέθηκα. Τελικά πήγα σε ειδικό bye
    μαλον ενοεις οτι δεν ενθουσιαστηκες κ πολυ που η ρεα καταλαβε τι σημαιναν ολα αυτα τα ακατανοητα που εγραφες τοσο καιρο αφου εχω πιστει πλεον οτι οσο πιο πολυ δε καταλαβαινει καπιος τι λες τοσο περισσοτερο σημασια θα του δωσεις.
    εγω να σου πω δε καταλαβα σχεδον λεξη κ βαριεμαι κ να καταλαβω κ ολας

  5. #200
    Quote Originally Posted by Hyperion View Post
    Ειδικά με τα οικονομικά μου αρέσει να δείχνω σε ανθρώπους πως να γίνουν οικονομικά ανεξάρτητοι. Αλλά δεν παύει να έλαβα τη διάγνωση χθες που γράφω παραπάνω.
    Είναι λογικά προσωπικό "Thrill" το να βοηθώ τους άλλους, είναι δηλαδή η δημιουργία μου. Δεν με νοιάζει το άτομο αλλά η δημιουργία μου.
    Πως γίνεται να λες ότι πλουτίζεις στη ράχη των άλλων κι απ την άλλη να ισχυρίζεσαι ότι τους βοηθάς?
    γιάννης

  6. #201
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    223
    Το καταλάβαμε οτι είσαι σινεφίλ, επιτυχημένε ελεύθερε επαγγελματία, δεν χρειάζεται να προσπαθήσεις να το αποδείξεις (και αυτό).
    Χαλάρωσε κι ευχαριστήσου τον θρόνο σου.

  7. #202
    Quote Originally Posted by rea View Post
    υπεριωνα για ποσο ακομα θα πιστευεις οτι θα συνεχιστει αυτο το δουλεμμα φιλε μου?..ποτε θα νιωσεις ετοιμος να αφησεις οοολα αυτα τα παραμυθια και να μοιραστεις μαζι μας την αληθεια σου..? ..γιατι μονο ενας αφελης θα πιστευε αυτην την ιστορια... δεν υπάρχει 22χρονος με τετοια καριερα και ΑΑΑΝ υπήρχε δεν θα ηταν εδω καρδια μου. δεν στο λεω με κακια.. τωρα ξερω οτι δεν τρολάρεις πλεον και οτι ολα αυτα θες να τα πιστεψεις .. ο μυθομανης ειναι ευπροσδεκτος εδω γαι μενα τουλάχιστον,ειχα καποτε μια κολητη και ξερω τι καλες ψυχουλες ειστε! αλλα δεν θα μπορεσουμε να σε βοηθησουμε αν συνεχιζεις το ιδιο παραμυθι..
    το λεω με πολυ σεβασμο σε αυτο που σου συμβαινει και χωρις την παραμικρη διαθεση να κοντραριστω μαζι σου ή να σε μειωσω!
    Πιθανόν να μην πρόκειται περί μυθομανούς (αν και βάσιμες οι παρατηρήσεις σου), αλλά περί, επί της ουσίας, αληθινής ιστορίας, καμουφλαρισμένης με ανακρίβειες για λόγους ανωνυμίας σε ένα δημόσιο διαδικτυακό χώρο. Ηδη διαφάνηκε με ακρίβεια ο χαρακτήρας του μέσα από τα λόγια του. Κι αυτό είναι που έχει σημασία!
    γιάννης

  8. #203
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Salonica
    Posts
    132
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    Πιθανόν να μην πρόκειται περί μυθομανούς (αν και βάσιμες οι παρατηρήσεις σου), αλλά περί, επί της ουσίας, αληθινής ιστορίας, καμουφλαρισμένης με ανακρίβειες για λόγους ανωνυμίας σε ένα δημόσιο διαδικτυακό χώρο. Ηδη διαφάνηκε με ακρίβεια ο χαρακτήρας του μέσα από τα λόγια του. Κι αυτό είναι που έχει σημασία!
    Μα το έγραψα, πως έχω αλλοιώσει τα στοιχεία, τα οικονομικά στοιχεία είναι αυτά, και το πελατολόγιο. Η ηλικία, φύλο κλπ είναι παραποιημένα.
    το ελεύθερος επαγγελματίας μπορεί να είναι "δικηγόρος", ή "γιατρός" ή "μεσίτης". Ο χαρακτήρας είναι αυθεντικοτητος και η ψυχική διαταραχή πιστοποιημένη. /
    Ευχαριστώ πολύ.

  9. #204
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    223
    Quote Originally Posted by Hyperion View Post
    Ευχαριστώ πολύ.
    Άμα ένας τόσο (υποθετικά μιλώντας) έξυπνος άνθρωπος, μπερδεύει την επίκριση για κοπλιμέντο... ...οκ... πάλι έγινε πιστευτός ο τύπος. (Μέχρι τώρα προσέβαλλε κάθε άτομο που του απαντούσε και ξαφνικά θα βρεθεί και αμυνόμενος... καλό αστείο.)

    Μπες σε κανένα "οικονομικό" φόρουμ άμα θες να ψαχτείς... "όμοιος τω ομοίω" που λένε δεν το έχεις ακούσει;
    Αλλά πάρε και μια αλλαγή εσωρούχων μαζί σου.

    Που ήρθες εδώ για να κάνεις τον ξύπνιο και να προσβάλλεις ανθρώπους που έχουν θέματα αυτοεκτίμησης...

  10. #205
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Salonica
    Posts
    132
    Quote Originally Posted by Loading... View Post
    Άμα ένας τόσο (υποθετικά μιλώντας) έξυπνος άνθρωπος, μπερδεύει την επίκριση για κοπλιμέντο... ...οκ... πάλι έγινε πιστευτός ο τύπος. (Μέχρι τώρα προσέβαλλε κάθε άτομο που του απαντούσε και ξαφνικά θα βρεθεί και αμυνόμενος... καλό αστείο.)

    Μπες σε κανένα "οικονομικό" φόρουμ άμα θες να ψαχτείς... "όμοιος τω ομοίω" που λένε δεν το έχεις ακούσει;
    Αλλά πάρε και μια αλλαγή εσωρούχων μαζί σου.

    Που ήρθες εδώ για να κάνεις τον ξύπνιο και να προσβάλλεις ανθρώπους που έχουν θέματα αυτοεκτίμησης...
    Για πες μου, τι να κάνω για να μη νιώθω τόσο άσχημα; Μήπως να ανεβάσω ένα θέμα να ζητώ ψυχολογική υποστήριξη; Δηλαδή η ψυχολογία γυρνά μόνο γύρω από τα άτομα με θέματα αυτοκείμησης κατάθλιψη κλπ; Μήπως υπάρχει και αυτό το section του forum και για την αντικοινωνική διαταραχή; Εάν δεν σου αρέσει το θέμα μπορείς να φύγεις και να μην ποστάρεις τίποτα. Αλλά άλλος ένας που νομίζει ότι είναι έξυπνος.
    Πες μου, γιατί σχολίασες ; Για να δείξεις πόσο καλός άνθρωπος είσαι και πολεμάς τους κακούς του κόσμου;
    Έχεις απόλυτο δίκιο, αυτή η ηθική είναι αξεπέραστη... Νιώθω πολύ άσχημα τώρα, και λέγεται "ειρωνία", αλλά συγγνώμη, κατανοώ πως αδυνατείς να το ξεχωρίσεις.

  11. #206
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    θα σου πω εγω τι εκανα για να νιωσω καλυτερα που ειμαι ετοιμος για ατακες ανα πασα στιγμη.
    σκεφτηκα πιο ομαδικα εστω κ αν αυτο δε φαινεται κ πολυ κ αντι να αναστατωνω τους αλλους οπως εσυ λεγοντας οτι εχουν πολες πιθανοτητες να συναντησουν καπιον σαν εσενα εκανα το ακριβως αναποδο προσπαθουσα να τους ηρεμισω καπως..
    αφου αν κοιταξεις καλυτερα οσα γραφεις πιο πολυ για αναστατωση τα λες παρα για καλο κ αν ετοιμαζεσε να μου πεις γιατι απαντησα μαλον επειδη ειχα κρυφο καημο να γινω συγγραφεας :) πειστικο σαν απαντηση φανταζομαι.....

  12. #207
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Salonica
    Posts
    132
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    θα σου πω εγω τι εκανα για να νιωσω καλυτερα που ειμαι ετοιμος για ατακες ανα πασα στιγμη.
    σκεφτηκα πιο ομαδικα εστω κ αν αυτο δε φαινεται κ πολυ κ αντι να αναστατωνω τους αλλους οπως εσυ λεγοντας οτι εχουν πολες πιθανοτητες να συναντησουν καπιον σαν εσενα εκανα το ακριβως αναποδο προσπαθουσα να τους ηρεμισω καπως..
    αφου αν κοιταξεις καλυτερα οσα γραφεις πιο πολυ για αναστατωση τα λες παρα για καλο κ αν ετοιμαζεσε να μου πεις γιατι απαντησα μαλον επειδη ειχα κρυφο καημο να γινω συγγραφεας :) πειστικο σαν απαντηση φανταζομαι.....
    Ο τίτλος τα λέει όλα, όταν μπαίνεις εδώ με ένα άτομο που φανερώνει τις προθέσεις του για να το παίξεις "καλός", τι περιμένεις να σου απαντήσει αυτό το άτομο;
    ΥΓ στην ψυχιατρική λέει "Do not try to debate with a psychopath". Ζήτησα από τους διαχειριστές να γίνει διαγραφή του θέματος αλλά δεν είναι στη πολιτική του φόρουμ.
    Όπως έγραψα πήρα διάγνωση από ψυχίατρο, έλαβα τις απαντήσεις μου.

  13. #208
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    οταν λες οτι ο τιτλος τα λεει ολα ενοεις οτι αποσκοπει στο να αναταραξει τα πραγματα χωρις καπιο λογο..αφου δε βγαζει πουθενα ουτε εχει καπιο περετερω νοημα υπονοει μια αυτοδιαγνωση χωρις καμια προοπτικη κ χωρις κανενα παραπερα θεμα...
    κ απο την αλλη μερια καλυτερα να το παιζεις καλος παρα κακος κ ετσι να το παρεις...
    ισως αν καπιος ειχε αποφασισει να με δει σα φιλο να μη το επαιζα καλος αλλα να ειμουν κ ολας αφου οσοι με ξερουν καλυτερα αυτο λενε.. αλλα δε μπορω να εχω αισθηματα για καπιον αγνωστο ουτε θετικα ουτε αρνητικα αρα ειμαι καπως ουδετερος στη πραγματικοτητα....
    για να αγαπησει καπιος πρεπει να εχει αγαπηθει κ ολας αλλιως οσο κ αν το παλευει απο καπου θα φαινεται να χανει το πραγμα ενω στη δικη σου περιπτωση χανει απο παντου..
    παρε διαγνωση κ απο 500 ψυχιατρους αν θες εγω τα ιδια θα λεω περιπου...

  14. #209
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    712
    Quote Originally Posted by Hyperion View Post
    Μα το έγραψα, πως έχω αλλοιώσει τα στοιχεία, τα οικονομικά στοιχεία είναι αυτά, και το πελατολόγιο. Η ηλικία, φύλο κλπ είναι παραποιημένα.
    το ελεύθερος επαγγελματίας μπορεί να είναι "δικηγόρος", ή "γιατρός" ή "μεσίτης". Ο χαρακτήρας είναι αυθεντικοτητος και η ψυχική διαταραχή πιστοποιημένη. /
    Ευχαριστώ πολύ.
    Ποτε πρόλαβες βρε μέσα σε μια βδομάδα και εκει που έλεγες οτι δεν εμπιστεύεσαι τους ψυχιάτρους και δεν θα πηγαινες ποτε: 1) να αλλάξεις γνώμη και να αποφασίσεις να πας, 2) να κλείσεις ραντεβού μέσα στις γιορτές, 3) να πας εκει και αυτός να προλάβει να σου βγάλει και διάγνωση; Ή και αυτη η ιστορια έγκειται στο πλαίσιο της ανωνυμίας που λες και είχες παει καιρό πριν; Αλλα αν εχεις παει ηδη σε ψυχίατρο και εχεις παρει διάγνωση τι κανεις εδω μέσα και ρωτάς αν εισαι ψυχοπαθής;

  15. #210
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Salonica
    Posts
    132
    Quote Originally Posted by melissa View Post
    Ποτε πρόλαβες βρε μέσα σε μια βδομάδα και εκει που έλεγες οτι δεν εμπιστεύεσαι τους ψυχιάτρους και δεν θα πηγαινες ποτε: 1) να αλλάξεις γνώμη και να αποφασίσεις να πας, 2) να κλείσεις ραντεβού μέσα στις γιορτές, 3) να πας εκει και αυτός να προλάβει να σου βγάλει και διάγνωση; Ή και αυτη η ιστορια έγκειται στο πλαίσιο της ανωνυμίας που λες και είχες παει καιρό πριν; Αλλα αν εχεις παει ηδη σε ψυχίατρο και εχεις παρει διάγνωση τι κανεις εδω μέσα και ρωτάς αν εισαι ψυχοπαθής;
    Μέσω ίντερνετ κλείνεις πολύ γρήγορα ραντεβού. Ούτε τώρα εμπιστεύομαι, του ζητούσα να μου εξηγήσει γιατί μου κάνει τις ερωτήσεις που μου κάνει. Αλλά η διάγνωση του ήταν "αντι-κοινωνική διαταραχή προσωπικότητας".

Page 14 of 17 FirstFirst ... 41213141516 ... LastLast

Similar Threads

  1. Είμαι 39 χρονών είμαι μεγάλη για σπουδές;
    By δελφίνι in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 32
    Last Post: 31-01-2019, 13:17
  2. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΙΜΑΙ ΟΡΙΑΚΗ,ΔΙΠΟΛΙΚΗ,ΜΑΝΙΟΚΑΤΑΘ ΛΗΠΤΙΚΗ...ΤΙ ΕΙΜΑΙ??
    By tokokkinofoustani in forum Οριακή - Μεταιχμιακή Διαταραχή Προσωπικότητας
    Replies: 7
    Last Post: 16-02-2012, 10:22
  3. Ειμαι χειροτερα απ ολους.Ειμαι τελειωμενη απλα
    By maria921 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 3
    Last Post: 10-02-2012, 13:18
  4. ειμαι σε κατασταση εκτακτου αναγκης ειμαι σε μια φαση τραγικη
    By kapios in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 25-11-2008, 12:36
  5. Γιατί είμαι έτσι όπως είμαι...
    By Manos88 in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 5
    Last Post: 08-07-2008, 14:37

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •