Είμαι ψυχοπαθής;;; - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 17 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 31 to 45 of 249
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Hyperion View Post
    Πάρα πολύ ενδιαφέρον. Μου θυμίζεις τον εαυτό μου . Εάν επιτρέπεται, έχασες τα χρήματα σου λόγω "ρίσκου"; (μετοχές κλπ);
    Ναι , ρισκου , ομως στο FOREX ( ειμαι σιγουρος οτι ξερεις τι ειναι ) , ημουν και ειμαι πολυ καλος , αλλα επαθα το λεγομενο λαθος του εξυπνου , νομισα οτι θα κερδιζω παντα , εκει την πατησα

  2. #32
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    χαχαχα..μακαρι να βρεθει μια σουπερ καπάτσα γυναικα για σενα, σου χρειαζεται!!
    ε ναι σε μικρη ηλικια θα τα κανεις αυτα... μετα καταλαβαινεις!... ο φιλος θεματοθετης λογικα ειναι πιτσιρικας..

  3. #33
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    Quote Originally Posted by Hyperion View Post
    Εξαρτάται από τα "κουμπιά" που πατάς. Βέβαια εάν κάποιος δεν θέλει να χειραγωγηθεί συνήθως δεν χειραγωγείται. Αλλά.. Από την άλλη μεριά η πλειοψηφία των ανθρώπων επιθυμεί να χειραγωγηθεί. (Αυτό φαίνεται στην ιστορία με τους δημαγωγούς από την αρχαία Αθήνα.).
    ναι υπάρχει μια ευθυνη στο να οριζεις τον εαυτο σου... ειναι πιο ευκολο να καθοδηγησαι. Οι δημαγωγοι τουλάχιστον είχαν μια τεχνη... σημερα δεν υπάρχουν τοσες απαιτησεις...
    τα κουμπια ειναι ψευδαισθηση του χειραγωγητη..στην πραγματικότητα η ταση του να βαλει λίγη προκληση στο παιχνιδι!..αλιως βαριεσαι..

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Salonica
    Posts
    132
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Αυτα τακανα μικρος , Ρεα , ημουν και κακομαθημενος , εκανα οτι γουσταρα . Μετα που ωριμασα , αλλαξα σε πολλα θεματα .....

    Τα ατομα που χειραγωγουνται , πολλες φορες ουτε καν το καταλαβαινουν .
    Κι εγω ειμαι υπερμαχος της ελευθερης βουλησης , δεν μαρεσει να χειραγωγω κανεναν , αλλα ουτε χειραγωγουμαι . Αν βρεθει η σουπερ καπατσα , εκει την πατησα , τις φοβαμαι τιςε εξυπνες γυναικες , αν και θελω εξυπνη ....
    Επίσης έχουμε ταυτήση απόψεων σε αυτό.

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Salonica
    Posts
    132
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Ναι , ρισκου , ομως στο FOREX ( ειμαι σιγουρος οτι ξερεις τι ειναι ) , ημουν και ειμαι πολυ καλος , αλλα επαθα το λεγομενο λαθος του εξυπνου , νομισα οτι θα κερδιζω παντα , εκει την πατησα
    Ναι, ασφαλώς.
    Εγώ βάζω τα χρήματα μου (από Κύπρο) σε Growth Stock Mutual Fund στην Αμερική με 40 χρόνια να κάνει Average 12% επιστροφή (παίζω λιγάκι με ασφάλεια). Το Forex είναι επικύνδηνο σπορ δεν βάζω λεφτά ποτέ σε μία μόνο μετοχή.

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Salonica
    Posts
    132
    Quote Originally Posted by rea View Post
    ναι υπάρχει μια ευθυνη στο να οριζεις τον εαυτο σου... ειναι πιο ευκολο να καθοδηγησαι. Οι δημαγωγοι τουλάχιστον είχαν μια τεχνη... σημερα δεν υπάρχουν τοσες απαιτησεις...
    τα κουμπια ειναι ψευδαισθηση του χειραγωγητη..στην πραγματικότητα η ταση του να βαλει λίγη προκληση στο παιχνιδι!..αλιως βαριεσαι..
    Έγραψα πως είμαι 22. Βλέπω πως έχεις μία μεγάλη αγάπη ως προς τον άνθρωπο γενικότερα. Πως νιώθεις που οι άνθρωποι σε θέσεις κλειδιά έχουν συνήθως παρόμοια ψυχολογική κατάσταση με τη δική μου;
    Όταν κάποιος σε χειρουργεί (1/10) είναι ψυχοπαθής. κλπ κλπ..

  7. #37
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    Quote Originally Posted by Hyperion View Post
    Έγραψα πως είμαι 22. Βλέπω πως έχεις μία μεγάλη αγάπη ως προς τον άνθρωπο γενικότερα. Πως νιώθεις που οι άνθρωποι σε θέσεις κλειδιά έχουν συνήθως παρόμοια ψυχολογική κατάσταση με τη δική μου;
    Όταν κάποιος σε χειρουργεί (1/10) είναι ψυχοπαθής. κλπ κλπ..
    χαχαχα...ποιος ΔΕΝ ειναι ψυχοπαθης?..βρες μου αυτο και εγω θα σου απαντησω...

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Salonica
    Posts
    132
    Quote Originally Posted by rea View Post
    χαχαχα...ποιος ΔΕΝ ειναι ψυχοπαθης?..βρες μου αυτο και εγω θα σου απαντησω...
    στατιστικά οι 99/100 δεν είναι ψυχοπαθείς :P
    https://www.youtube.com/watch?v=kXMnc2Xjj-o

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    May 2010
    Posts
    397
    Γεια σου Hyperion! Εσύ τον εαυτό σου πώς θα τον χαρακτήριζες; Sociopath; κάτι άλλο;

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Quote Originally Posted by rea View Post
    χαχαχα...ποιος ΔΕΝ ειναι ψυχοπαθης?..βρες μου αυτο και εγω θα σου απαντησω...
    ρεα μου ωραια μου πανεμορφη μου κορη που μια ματια σε εριξα και μου φυγαν τα σαγονια
    τελοσ παντων αλλο να γινεισ ψυχοπαθησ απο τη ζωη σου κι αλλο να γενηθεισ ετσι
    και αλλο να στο κανουν οι εμπειριεσ και αλλο να στο κανει η δουλεια
    και αλλο να στο κανει η κοινωνια και αλλο να εισαι εικοσι αλλο να σαι τριαντα και αλλο να σαι πενηντα
    οχι ειμαι ψυχοπαθησ και τελειωνει φαε ξυλο με τα τουλουμια να γινεισ ψυχοπαθησ να σου πω μπραβο
    ακου μαλακιεσ ολη μερα μπινελικια κλπ να γινεισ ψυχοπαθησ παλι θα σου πω μπραβο
    να παθεισ καμια χοντρη μαλακια παλι να σου πω μπραβο γινε δημοσιοσ υπαλληλοσ παλι δικαιολογειται
    αλλα οχι παιδακι εικοσιενα χρονο ακομα δε βγηκε απο το αυγο να ειναι ετσι μετα πωσ θα ειναι δηλαδη
    κι εδω ειμαι να το συζητησουμε
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  11. #41
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    χαχαχα... καλα παιζει να μην ειναι και τιποτα απο ολα αυτα και να χει αναγκη να το ζησει στο ετσι σημερα γιατι νιωθει μονος και αυτος...΄η μπορει και να λέει την αληθεια του , ή μπορει να τα φουσκωνει.. ποιος ξερει τι κρυβεται πισω απο μια οθονη...κανιβαλακι μου!.
    πάντως είτε απο γεννησιμιού μας ..ειτε απο την ζωη την ιδια..ολοι μας μια βιδα την εχουμε λασκαρεμενη λιγο πολυ σε όλες τις ηλικίες!!!

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Salonica
    Posts
    132
    Quote Originally Posted by streidi View Post
    Γεια σου Hyperion! Εσύ τον εαυτό σου πώς θα τον χαρακτήριζες; Sociopath; κάτι άλλο;
    Έχω τάσεις που φανερώνουν Αντικοινωνική διαταραχή προσωπικότητος. Psychopathy + Sociopathy είναι σχεδόν το ίδιο πράγμα.

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Salonica
    Posts
    132
    Quote Originally Posted by elis View Post
    ρεα μου ωραια μου πανεμορφη μου κορη που μια ματια σε εριξα και μου φυγαν τα σαγονια
    τελοσ παντων αλλο να γινεισ ψυχοπαθησ απο τη ζωη σου κι αλλο να γενηθεισ ετσι
    και αλλο να στο κανουν οι εμπειριεσ και αλλο να στο κανει η δουλεια
    και αλλο να στο κανει η κοινωνια και αλλο να εισαι εικοσι αλλο να σαι τριαντα και αλλο να σαι πενηντα
    οχι ειμαι ψυχοπαθησ και τελειωνει φαε ξυλο με τα τουλουμια να γινεισ ψυχοπαθησ να σου πω μπραβο
    ακου μαλακιεσ ολη μερα μπινελικια κλπ να γινεισ ψυχοπαθησ παλι θα σου πω μπραβο
    να παθεισ καμια χοντρη μαλακια παλι να σου πω μπραβο γινε δημοσιοσ υπαλληλοσ παλι δικαιολογειται
    αλλα οχι παιδακι εικοσιενα χρονο ακομα δε βγηκε απο το αυγο να ειναι ετσι μετα πωσ θα ειναι δηλαδη
    κι εδω ειμαι να το συζητησουμε
    Το να γίνεις ψυχοπαθής συμβαίνει στη νεαρά ηλικία. Πχ ένα μωρό μπορεί να υποφέρει από κολικούς και να αλλάξει η νευρολογική δομή του εγκεφάλου. Και να αναπτύξει την Αντικοινωνική Διαταραχή Προσωπικότητος.

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    549
    Οι sociapaths και οι αντικοινωνικοί είναι μια κατηγορία ανθρώπων που δεν μου εμπνέουν κανένα σεβασμό και καμία εκτίμηση ..όχι ότι χέστηκαν διόλου για το πως μπορεί να αισθάνομαι γι αυτούς αλλά ...το μόνο που πραγματικά πιστεύω εξ ολοκλήρου ότι τους αξίζει σ αυτή τη ζωή είναι τιμωρία για τις πράξεις τους που προκαλούν αδικία και προβλήματα στους γύρω τους ..κι αυτή την γνώμη δεν πρόκειται να την αλλάξω ποτέ . Οπότε παλικάρι έχε κατά νου ότι όσα λεφτά και προγράμματα και παγίδες αν σκαρφίζεται το λαμπρό σου μυαλό πάντα θα υπάρχει ισονομία σ αυτή την κοινωνία αν όχι σήμερα αύριο και μεθαύριο ...
    Tα καλύτερα έρχονται από την Κίνα... με χελώνα κουτσή

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Salonica
    Posts
    132
    Quote Originally Posted by turtle View Post
    Οι sociapaths και οι αντικοινωνικοί είναι μια κατηγορία ανθρώπων που δεν μου εμπνέουν κανένα σεβασμό και καμία εκτίμηση ..όχι ότι χέστηκαν διόλου για το πως μπορεί να αισθάνομαι γι αυτούς αλλά ...το μόνο που πραγματικά πιστεύω εξ ολοκλήρου ότι τους αξίζει σ αυτή τη ζωή είναι τιμωρία για τις πράξεις τους που προκαλούν αδικία και προβλήματα στους γύρω τους ..κι αυτή την γνώμη δεν πρόκειται να την αλλάξω ποτέ . Οπότε παλικάρι έχε κατά νου ότι όσα λεφτά και προγράμματα και παγίδες αν σκαρφίζεται το λαμπρό σου μυαλό πάντα θα υπάρχει ισονομία σ αυτή την κοινωνία αν όχι σήμερα αύριο και μεθαύριο ...
    Μην μπερδεύεσαι, μία είναι η ψυχική διαταραχή. Όσοι πάσχουμε από Αντικοινωνική Διαταραχή δεν είμαστε καθόλου "αντικοινωνικοί", μάλιστα τα άτομα αυτά φαίνονται απολύτα φυσιολογικά.
    Το γεγονός πως δεν έχω συνείδηση με κάνει να βλέπω τα πράγματα ψυχρά, δηλαδή πλεονεκτήματα - μειονεκτήματα. Σκέψου πως η συνείδηση είναι ένα φίλτρο των πράξεων μας και τον σκέψεων μας.
    Είναι αδύνατο να τους ξεχωρίσεις από εμφάνηση ή ακόμη και από τις προσωπικές σχέσεις, διότι το κρύβουν πάρα πολύ καλά. Αλλά από ότι καταλαβαίνω δεν ξέρεις τι ακριβώς είναι αυτή η διαταραχή.
    Ναι, για το συμφέρον μου μπορεί να κάνω πράγματα που ένα άτομο με συνείδηση δεν μπορεί καν να το σκεφτεί. Βέβαια ζούμε σε μια ευνομούμενη πολιτεία οπότε άτομα σαν και εμένα δεν κλέβουν την τράπεζα, γίνονται πχ διεθυντές της.
    Το σύστημα, οι δυτικές κοινωνίες χρειάζονται τους ψυχοπαθείς.
    Μιλάς για "Νέμεσις" της ισονομίας και πιθανότατα (κομμουνιστικός παράδεισος); Διασκεδάζω.

Page 3 of 17 FirstFirst 1234513 ... LastLast

Similar Threads

  1. Είμαι 39 χρονών είμαι μεγάλη για σπουδές;
    By δελφίνι in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 32
    Last Post: 31-01-2019, 13:17
  2. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΙΜΑΙ ΟΡΙΑΚΗ,ΔΙΠΟΛΙΚΗ,ΜΑΝΙΟΚΑΤΑΘ ΛΗΠΤΙΚΗ...ΤΙ ΕΙΜΑΙ??
    By tokokkinofoustani in forum Οριακή - Μεταιχμιακή Διαταραχή Προσωπικότητας
    Replies: 7
    Last Post: 16-02-2012, 10:22
  3. Ειμαι χειροτερα απ ολους.Ειμαι τελειωμενη απλα
    By maria921 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 3
    Last Post: 10-02-2012, 13:18
  4. ειμαι σε κατασταση εκτακτου αναγκης ειμαι σε μια φαση τραγικη
    By kapios in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 25-11-2008, 12:36
  5. Γιατί είμαι έτσι όπως είμαι...
    By Manos88 in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 5
    Last Post: 08-07-2008, 14:37

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •