Είμαι ψυχοπαθής;;; - Page 17
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 17 of 17 FirstFirst ... 7151617
Results 241 to 249 of 249
  1. #241
    Στην άσκηση εξουσίας (που θα γίνει στο μέλλον) πάνω σε μεγάλο αριθμό ατόμων, είτε αυτό είναι μία μεγάλη εταιρία είτε αυτό είναι από την πολιτική εξουσία. Θα ήθελα να εφαρμόσω την ιδεολογία μου, των ίσων ευκαιριών και της επιβίωσης του εξυπνοτέρου ζώου στη ζούγκλα.
    Παντως εφαρμοζεται ηδη αυτη η ιδεολογια,δε χρειαζεται να κουραζεσαι.

  2. #242
    Φιλελευθερισμος λεγεται....


    Τωρα οσο αφορα το παιδι που εβαλε το θεμα εμενα λιγο χαζουλης μου κανει που νομιζει πως επειδη δεν εχει συναισθηματα η τυψεις θα γινει ο σουπερ πετυχημενος.

  3. #243
    Banned
    Join Date
    May 2015
    Location
    Ακριβώς πίσω σου!!!
    Posts
    838
    Ο, τι να'ναι.... Μια σακούλα ποπ κορν και λίγη κόκα κολα παρακαλώ....

  4. #244
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    1,041
    εδω εγω μαχαιρωσα ανθρωπο και δεν ειμαι ψυχοπαθης αλλα ψυχωσικος θα ναι αυτος εδω? ας σοβαρευτουμε οι ψυχοπαθεις ειναι απειροελαχιστοι και ειτε ειναι με ισοβια καθειρξη σε φυλακες η διευθυνουν πολυεθνικες

  5. #245
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Αν η αληθεια ειναι σκληρη ,αποφευγω να την πω , προτιμω την οδο της αποχωρησης , ειναι βολικο......
    Εμ αυτό να λέμε πρώτα λοιπόν και μετά ότι είμαστε ''μεγαλόκαρδοι'' ....................................

  6. #246
    Quote Originally Posted by Hyperion View Post
    .... Άρχισα να καταλαβαίνω πως "κάτι δεν πήγαινε καλά" όταν μου είπε ένα στενό συγκενικό πρόσωπο πως πάσχει από μία σπάνια ανίατη ασθένεια. Ήταν σαν να άκουσα "καήκε το φαγητό", και καθότι πετυχαίνω επαγγελματικά και πλέον δεν χρειάζομαι καμία βοήθεια δεν προσπάθησα να υποκριθώ όπως έκανα παλαιότερα.
    ...Πάτησα στην 1η ευκαιρία έναν συνάδελφο και του πήρα τους πελάτες με ύπουλο τρόπο. Ένιωσα τόσο ωραία...
    ...
    Όταν έχω συμφέρον από κάποιον άνθρωπο (μακροπρόθεσμο ή βραχυπρόθεσμο) είμαι το πιο γοητευτικό και φιλικό άτομο στην Γη. Άμα πάλι δεν έχω συμφέρον αδιαφορώ ή αντιμετωπίζω το άλλο άτομο σαν σκουπίδι.
    Από μικρό παιδί πάντα εντόπιζα τις αδυναμίες και τις ανασφάλειες των ανθρώπων. Από το γυμνάσιο "κράταγα φάκελο" στους ανθρώπους. Έψαχνα γραφολογία και ψυχολογία για να καταλάβω τι χαρακτήρα έχουνε ώστε να το χρησιμοποιήσω υπέρ μου εαν χρειαστεί.
    ...

    Ευχαριστώ για τον χρόνο σας, ήθελα να εκφράσω τις σκέψεις μου. Κάθε σχόλιο και άποψη δεκτή/ο!

    Kατάλαβα.Ο σκόπος αγιάζει τα μέσα,και δεν έχεις τύψεις.Δηλαδή,όσον αφορά τους ανθρώπους,μπορεί να γλείφεις κώλους αν έχεις συμφέρον και προοπτικές κέρδους,αλλά δεν δίνεις δεκάρα στο να αντιμετωπίσεις τον άλλον σαν συναισθηματικό ον.
    Σίγουρα,το ότι δεν έχεις αναστολές,θα σε κάνει να πας μακριά στον επαγγελματικό τομέα ,είσαι πολύ πειθαρχημένος και ίσως και στον ανθρώπινο τομέα καθώς εκμεταλλεύεσαι επιτυχώς τα αδύναμα σημεία των άλλων,είναι μια εξαιρετικά χρήσιμη ικανότητα!
    Ελπίζω κι εγώ να μην έχεις κάτι και να είσαι απλά ρομπότ.Αν έχεις,το ξεπεράσεις,και αποκτήσεις κάτι που το λένε συνείδηση,θα έχεις θέματα όταν σε βρει.
    Αν δεν σε βρει,σκέφτομαι πως θα σε δουν αργά η γρήγορα.Και θα εκτεθείς,αλλά θα σε βοηθήσει να βρεθείς σε έντονη κατάσταση φόβου.
    Last edited by Σαπουνάκι μπάνιου; 09-02-2017 at 01:54.

  7. #247
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    699
    Quote Originally Posted by Hyperion View Post
    Νιώθω πολύ όμορφα, όταν οι άλλοι "σπάνε" λόγω των συναισθημάτων τους, εγώ έχω την ικανότητα να κάνω αυτό που πρέπει, όταν πρέπει είτε βαριέμαι είτε όχι.
    Πχ στον τομέα που εργάζομαι η αγορά έχει πέσει σε "κατάθλιψη" και εγώ βγάζω όσα δεν βγάζουν έμπειροι σε αυτόν τον χώρο. Γιατί δεν φοβάμαι την απόρριψη τις παραπάνω ώρες κλπ..
    Δουλεύω σαν ρομπότ κατά κάποιον τρόπο και με ικανοποιηεί πολύ αυτό.
    Έχεις υπόψη σου τον Μαρκήσιο ντε Σαντ;

  8. #248
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    Τους γονεις του πραγματικα τους λυπηθηκε η ψυχη μου.
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  9. #249
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    1
    Πέρασαν αρκετά χρόνια. Ελπιζω να έχετε συμμορφωθεί.

Page 17 of 17 FirstFirst ... 7151617

Similar Threads

  1. Είμαι 39 χρονών είμαι μεγάλη για σπουδές;
    By δελφίνι in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 32
    Last Post: 31-01-2019, 13:17
  2. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΙΜΑΙ ΟΡΙΑΚΗ,ΔΙΠΟΛΙΚΗ,ΜΑΝΙΟΚΑΤΑΘ ΛΗΠΤΙΚΗ...ΤΙ ΕΙΜΑΙ??
    By tokokkinofoustani in forum Οριακή - Μεταιχμιακή Διαταραχή Προσωπικότητας
    Replies: 7
    Last Post: 16-02-2012, 10:22
  3. Ειμαι χειροτερα απ ολους.Ειμαι τελειωμενη απλα
    By maria921 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 3
    Last Post: 10-02-2012, 13:18
  4. ειμαι σε κατασταση εκτακτου αναγκης ειμαι σε μια φαση τραγικη
    By kapios in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 25-11-2008, 12:36
  5. Γιατί είμαι έτσι όπως είμαι...
    By Manos88 in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 5
    Last Post: 08-07-2008, 14:37

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •