Ποιά διαφορά υπάρχει ανάμεσα στη φράση "κάνω έρωτα " και "κάνω σεξ" ή δεν υπάρχει? - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 56 of 56
  1. #46
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Originally posted by justme
    Είναι που δεν θέλω να έχω ούτε την λογική ούτε τα συναισθήματα ούτε τα ένστικτα ως παντοτινό και συνεχόμενο και μοναδικό κριτή της ζωής μου.
    Και τα τρία αυτά τα θέλω ως στηρίγματα της ζωής μου.- Με άρεσε αυτό ομολογώ...

    Τώρα αν δεν είναι οι συνθήκες και οι ανάγκες το κριτήριο που καθορίζω σε ποιά πλευρά θα γύρω κάθε φορά, άραγε ποιό να είναι το κριτήριο?

    (ρετσίνα κανείς???)

  2. #47
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    1,024
    Originally posted by Kassi
    Εγώ δεν είδα πουθενά καμιά διαφορά.....Ποιά η διαφορά του συζώ με το είμαι παντρεμένος;;;;
    Κάποιος που αποφασίσει να συζήσει έχει τουλάχιστον τις παρακάτω διαφορές από έναν που έχει αποφασίσει να παντρευτεί:

    Α) Φιλοσοφική: Δεν του αρέσουν οι αρχές του παρελθόντος. Προτιμάει να γίνει ένα πείραμα για τις γενιές του μέλλοντος.
    Β) Νομική: Θέλει να έχει ένα κάρο προβλήματα και αυτός και τα παιδιά του
    Γ) Πρακτική: Θέλει να κρατάει και μία «πισινή»
    Δ) Κοινωνιολογική: Θέλει να ξεχωρίζει. Ζει σε μία κοινωνία με χίλια στραβά αλλά ο γάμος τον πειράζει και δεν συμβιβάζεται

  3. #48
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by justmeΒ) Νομική: Θέλει να έχει ένα κάρο προβλήματα και αυτός και τα παιδιά του

    αυτο δεν το καταλαβαινω,
    τα υπολοιπα τα αντιπαρερχομαι εχω δει και αλλες κατινιες.

  4. #49
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Ή απλά justme να πιστεύει πως η αγάπη,ο έρωτας,το σεξ δεν μπαίνουν σε νόρμες......

  5. #50
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    1,024
    Kassi.......Και το \"συζώ\" μία νόρμα δεν είναι?

    krino...... τι σε τσίμπησε?? (κατινιές λένε οι κατίνες..... εγώ λέω τι πιστεύω..... η αποφυγή χαρακτηρισμών εδραιώνει έναν ουσιαστικό διάλογο)
    been good, been bad. WILL GO ON

  6. #51
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Originally posted by justme
    Kassi.......Και το \"συζώ\" μία νόρμα δεν είναι?

    krino...... τι σε τσίμπησε?? (κατινιές λένε οι κατίνες..... εγώ λέω τι πιστεύω..... η αποφυγή χαρακτηρισμών εδραιώνει έναν ουσιαστικό διάλογο)

    Θα την έλεγα ελεύθερη επιλογή χωρίς την καθοδήγηση-επιστέγαση του νόμου,του Θεού,της κοινωνίας...

  7. #52
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by justme

    krino...... τι σε τσίμπησε?? (κατινιές λένε οι κατίνες..... εγώ λέω τι πιστεύω..... η αποφυγή χαρακτηρισμών εδραιώνει έναν ουσιαστικό διάλογο)
    οχι κατι σοβαρο,
    οσο για τους χαρακτηρισμους ειναι για αποψεις που κυκλοφορουν στην πλειοψηφια της κοινωνιας.

    Ο ουσιαστικος διαλογος γινεται οταν οι απεναντι σου θελουν αντικειμενικα να συζητησουν και οχι να ντριπλαρουν....

  8. #53
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    1,024
    Originally posted by krino

    τα υπολοιπα τα αντιπαρερχομαι εχω δει και αλλες κατινιες.
    Originally posted by krino
    Originally posted by justme

    krino...... τι σε τσίμπησε?? (κατινιές λένε οι κατίνες..... εγώ λέω τι πιστεύω..... η αποφυγή χαρακτηρισμών εδραιώνει έναν ουσιαστικό διάλογο)
    οχι κατι σοβαρο,
    οσο για τους χαρακτηρισμους ειναι για αποψεις που κυκλοφορουν στην πλειοψηφια της κοινωνιας.

    Ο ουσιαστικος διαλογος γινεται οταν οι απεναντι σου θελουν αντικειμενικα να συζητησουν και οχι να ντριπλαρουν....
    Από ότι διαβάζω αλλού θεωρείς πως έχεις το αλάθητο (και μάλλον όχι του Πάππα αλλά το δικό σου) και σου είναι αδύνατο να δεχθείς ότι μπορεί (έστω και στιγμιαία) να έσφαλες με τον χαρακτηρισμό σου για μένα.
    Αλλά τουλάχιστον περίμενα να υποστηρίξεις ότι θεωρείς αυτό που είπα κατινιά σαν και τις άλλες που έχεις ακούσει και όχι να \"ντριπλάρεις\"
    been good, been bad. WILL GO ON

  9. #54
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by justme
    Originally posted by krino

    τα υπολοιπα τα αντιπαρερχομαι εχω δει και αλλες κατινιες.
    Originally posted by krino
    Originally posted by justme

    krino...... τι σε τσίμπησε?? (κατινιές λένε οι κατίνες..... εγώ λέω τι πιστεύω..... η αποφυγή χαρακτηρισμών εδραιώνει έναν ουσιαστικό διάλογο)
    οχι κατι σοβαρο,
    οσο για τους χαρακτηρισμους ειναι για αποψεις που κυκλοφορουν στην πλειοψηφια της κοινωνιας.

    Ο ουσιαστικος διαλογος γινεται οταν οι απεναντι σου θελουν αντικειμενικα να συζητησουν και οχι να ντριπλαρουν....
    Από ότι διαβάζω αλλού θεωρείς πως έχεις το αλάθητο (και μάλλον όχι του Πάππα αλλά το δικό σου) και σου είναι αδύνατο να δεχθείς ότι μπορεί (έστω και στιγμιαία) να έσφαλες με τον χαρακτηρισμό σου για μένα.
    Αλλά τουλάχιστον περίμενα να υποστηρίξεις ότι θεωρείς αυτό που είπα κατινιά σαν και τις άλλες που έχεις ακούσει και όχι να \"ντριπλάρεις\"

    οκ κακως περιμενες - οταν παιζει να κανω λαθος θα σε ενημερωσω εγω πρωτος


    τελεια παυλα



    Υγ..... οσο για τον παπα τον εχω χεσμενο.

  10. #55
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    1,024
    ΚΑνείς αγαπητέ μου,
    δεν μπορεί να δεί τι κουβαλάει στην πλάτη του. Ακόμα και τον τελειότερο καθρέφτη να έχεις μία παραμορφωμένη εικόνα θα έχεις.
    Τα λάθη μας, άλλοι μας τα υποδικνύουν. Μόνοι μας αδύνατον.
    Εμείς το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι να τα δεχτούμε ή όχι. Να τα βρούμε μόνοι μας αδύνατον.

    Edit τράβηξε πολύ εκτός θέματος..
    been good, been bad. WILL GO ON

  11. #56
    Member
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Athens
    Posts
    34
    Κάνω έρωτα σημαίνει πως θέλω/επιδιώκω να έρχομαι σε σωματική επαφή με ένα συγκεκριμένο άτομο, ενώ κάνω σεξ σημαίνει πως μπορώ να πάω και με άλλον χωρίς να νιώθω κάποιον περιορισμό, ηθική ικανοποίηση ή γενικότερο συναισθηματικό φορτίο. Απλά αισθητηριακό θα έλεγα φορτίο. Για μένα πάντα μιλάω :)
    [QUOTE]NO BODY is PERFECT :cool:[/QUOTE]

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •