ενα προβλημα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 37
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    RIGEL
    Posts
    826

    ενα προβλημα

    Γεια σας παιδιά τι κάνετε; Με θυμάστε είχα γράψει παλιότερα ένα θέμα(http://www.e-psychology.gr/forum/sho...μφάνιση) για την εξωτερική εμφάνιση. Στο θέμα μας τώρα. Το πρόβλημα μου είναι ότι εκείνες οι απορρίψεις που είχα φάει με έκαναν να φοβάμαι να ερωτευθώ και δυστηχός αυτό συνέβει ερωτεύθηκα μια κοπέλα από την σχολή μου. Τώρα δεν ξέρω τι κάνω να της μιλήσω τρώγοντας άλλη μια απόρριψη ή οχι. Συμβουλέψτε με please.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Να κανεις μια κινηση, να της μιλησεις, αλλιως ποτε δεν θα μαθεις τι θα μπορουσε να ειχε συμβει μεταξυ σας. Αρχικα θα της πιασεις κουβεντα οταν θα ειστε στη σχολη, μπορεις να της προτεινεις να κατσετε διπλα στο αμφιθεατρο, μετα να πατε μαζι για φαγητο, μετα το απογευμα μαζι σε ενα καφε, κ θα πιασετε ετσι τη συζητηση κ μπορεις αμα δεις κ απο την πλευρα της αντακοπριση να της τα ζητησεις. Αντε, απο μενα καλη επιτυχια! :)
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    RIGEL
    Posts
    826
    Quote Originally Posted by Lacrymosa View Post
    Να κανεις μια κινηση, να της μιλησεις, αλλιως ποτε δεν θα μαθεις τι θα μπορουσε να ειχε συμβει μεταξυ σας. Αρχικα θα της πιασεις κουβεντα οταν θα ειστε στη σχολη, μπορεις να της προτεινεις να κατσετε διπλα στο αμφιθεατρο, μετα να πατε μαζι για φαγητο, μετα το απογευμα μαζι σε ενα καφε, κ θα πιασετε ετσι τη συζητηση κ μπορεις αμα δεις κ απο την πλευρα της αντακοπριση να της τα ζητησεις. Αντε, απο μενα καλη επιτυχια! :)
    Υπάρχει όμως ένα ακόμα πρόβλημα σε όλη την ιστορία η συγκεκριμένη κοπέλα είναι πολύ πάνω από τα κυβικά μου είναι πολύ όμορφη και μπορεί να έχει οποιόν θέλει παρολό που δεν αρέσει σε κανέναν φίλο μου(όλοι θέλουν την φίλη της) για εμένα είναι πανέμορφη ενώ εγώ είμαι κάτω του μετρίου σε εμφάνιση.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    257
    πως ειναι η κοπελα? περιγραψε την μας, εχετε μιλησει καθολου εχετε επικοινωνια?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    257
    Quote Originally Posted by thomas98 View Post
    Υπάρχει όμως ένα ακόμα πρόβλημα σε όλη την ιστορία η συγκεκριμένη κοπέλα είναι πολύ πάνω από τα κυβικά μου είναι πολύ όμορφη και μπορεί να έχει οποιόν θέλει παρολό που δεν αρέσει σε κανέναν φίλο μου(όλοι θέλουν την φίλη της) για εμένα είναι πανέμορφη ενώ εγώ είμαι κάτω του μετρίου σε εμφάνιση.
    μαλιστα δηλαδη τι βαθμο θα εβαζες σε εσενα και τι σε εκεινη?οι σχεσεις βεβαια δεν στηριζονται μονο εκει ξερεις ποσους ασχημους εχω δει να κυκλοφορανε γκομεναρες?

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by xrhstos View Post
    μαλιστα δηλαδη τι βαθμο θα εβαζες σε εσενα και τι σε εκεινη?οι σχεσεις βεβαια δεν στηριζονται μονο εκει ξερεις ποσους ασχημους εχω δει να κυκλοφορανε γκομεναρες?
    συμφωνω. μαλλον thomas σου λειπει η αυτοεκτιμηση. παντως αμα μεινεις με σταυρωμενα τα χερια, ποτε δεν θα μαθεις την εξελιξη!
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Αιτωλ
    Posts
    1,390
    φαε χιλοπιτες , μην τις φοβασαι !!
    Ειναι δυναμωτικες !!!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    RIGEL
    Posts
    826
    Quote Originally Posted by Lacrymosa View Post
    συμφωνω. μαλλον thomas σου λειπει η αυτοεκτιμηση. παντως αμα μεινεις με σταυρωμενα τα χερια, ποτε δεν θα μαθεις την εξελιξη!
    και κίνηση να κάνω απόρριψη θα φάω (οπώς συμβαίνει πάντα :( )

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    RIGEL
    Posts
    826
    Quote Originally Posted by xrhstos View Post
    μαλιστα δηλαδη τι βαθμο θα εβαζες σε εσενα και τι σε εκεινη?οι σχεσεις βεβαια δεν στηριζονται μονο εκει ξερεις ποσους ασχημους εχω δει να κυκλοφορανε γκομεναρες?
    έτσι λένε όλοι ότι δεν μετράει τόσο η εμφάνιση αλλά εγώ δεν το έχω δει να συμβαίνει. όσο για το πρώτο που λες για τους βαθμούς ας το αφήσουμε καλύτερα γιατί εγώ δεν θέλω να βαθμολογώ τους ανθρώπους με την εξωτερική τους εμφάνιση.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    257
    Quote Originally Posted by thomas98 View Post
    έτσι λένε όλοι ότι δεν μετράει τόσο η εμφάνιση αλλά εγώ δεν το έχω δει να συμβαίνει. όσο για το πρώτο που λες για τους βαθμούς ας το αφήσουμε καλύτερα γιατί εγώ δεν θέλω να βαθμολογώ τους ανθρώπους με την εξωτερική τους εμφάνιση.
    ενταξει το λεω για να εχουμε και εμεις μια ιδεα του περι τινος προκειται,εγω πχ λεω για τον εαυτο μου οτι ειμαι γυρω στο 8 και δεν ψαχνω μια πιο ομορφη απο εμενα, δηλαδη την πιο ομορφη του club,της σχολης κτλ γιατι ξερω οτι οι πιθανοτητες μου μειωνονται δεν ειμαι για champions league ειμαι για europa league γιατι εκει παιζω καλυτερη μπαλα...ουτε πιο ασχημη προσπαθω να βρω, μια που να ειναι στα "κυβικα"μου...αμα σου αρεσει η κοπελια ορμα που ξερεις μπορει να γουσταρει και αυτη και να της αρεσεις,απλα γενικα θα σου ελεγα να μην κυνηγας αυτες που ειναι πολυ πολυ ομορφες γιατι απο χαρακτηρα και μυαλο δεν...

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Θωμά, είσαι πολύ ηττοπαθής, αυτό φταίει κατά κύριο λόγο. Προσπάθησε να την προσειγγίσεις μέσω της παρέας σας. Κάλεσε την να βγείτε όλοι μαζί και να γνωριστείτε καλύτερα. Είσαι μικρός και άπειρος στο φλερτ, οπότε η παρέα θα σου παρέχει και το "προστατευτικό κάλυμμα" μέσω του οποίου θα νιώσεις πιο άνετα για να την πλησιάσεις.
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    RIGEL
    Posts
    826
    Quote Originally Posted by Gypsy Cello View Post
    Θωμά, είσαι πολύ ηττοπαθής, αυτό φταίει κατά κύριο λόγο. Προσπάθησε να την προσειγγίσεις μέσω της παρέας σας. Κάλεσε την να βγείτε όλοι μαζί και να γνωριστείτε καλύτερα. Είσαι μικρός και άπειρος στο φλερτ, οπότε η παρέα θα σου παρέχει και το "προστατευτικό κάλυμμα" μέσω του οποίου θα νιώσεις πιο άνετα για να την πλησιάσεις.
    Δυστηχός δεν έχουμε κοινές παρέες.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Μας είπες όμως ότι στους φίλους σου αρέσει μια φίλη της. Μπορείς να εκμεταλλευτείς αυτό για να την πλησιάσεις.
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    RIGEL
    Posts
    826
    Quote Originally Posted by Gypsy Cello View Post
    Μας είπες όμως ότι στους φίλους σου αρέσει μια φίλη της. Μπορείς να εκμεταλλευτείς αυτό για να την πλησιάσεις.
    απλά τους αρέσει η φίλη της δεν την έχουν γνωρίσει ακόμα.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Μπορείς να την πλησιάσεις με αφορμή υποχρεώσεις της σχολής, π.χ για να της ζητήσεις σημειώσεις.
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. ΠΡΟΒΛΗΜΑ
    By tsixlofouska in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 3
    Last Post: 12-12-2010, 21:28
  2. Πρόβλημα με u2u
    By whitecandle in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 6
    Last Post: 28-05-2010, 16:00
  3. Προβλημα με u2u
    By Ολα_ειναι_δανεικα in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 0
    Last Post: 12-05-2010, 19:50
  4. προβλημα
    By soares in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 0
    Last Post: 05-09-2009, 16:43
  5. προβλημα με το U2U
    By gramle in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 23
    Last Post: 24-09-2007, 20:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •