Δειλία ή λογική;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 23
  1. #1
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    αλεξ,
    δεν βλεπω το λογο που δεν αφηνεσαι να χαρεις αυτο που ζεις.
    Οκ υπαρχει ενα προβλημα με τις κοινωνικες συμβασεις αλλα προχωρησε περα απο αυτο.
    Κανε αυτο που εκεινη την στιγμη νιωθεις καλα και σε αλλη στιγμη δες αν θες να σχεδιασεις κατι στο μελλον με αυτη την γυναικα. Διαχωρισε τα ομως, γιατι τοτε δεν ζεις τιποτα, ουτε το παρον - ουτε το μελλον.

    Τελος κοιταξε να δεις πιο βαθια τις αναγκες σου, και μην προσδιοριζεσαι απο τριτες εξωγενεις καταστασεις.
    Δυστυχως κανεις τα κλασικα λαθη που κανουμε ολοι μας....

    ;)

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αστεροειδής Β162
    Posts
    109
    Αλεξανδρε, πρωτη φορα που θα συμφωνησω με το κρινο¨). Μην βασανιζεσαι χωρις λογο, απολαυσε αυτο που ζεις και αν δεν το απολαμβανεις αστο καλυτερα. Επισης δεν καταλαβαινω τι δεν θεωρεις λογικο...Ποσα χρονια μεγαλυτερη σου ειναι?
    Το οτι ησουν παντα με ομορφοτερες και νεοτερες δεν πρεπει να σε κυνηγαει. Ησουν αλλα προφανως δεν ησουν ευτυχισμενος. Οποτε γιατι να σε στοιχειωνει μια εικονα που τελικα δεν σε γεμιζε?
    Το ξερω οτι αυτο που θα πω ειναι εμπειρικο αλλα δεν εχω δει κανενα ευτυχισμενο ζευγαρι(απο οσα εχω δει) που να ειναι κατασταση John - John και Barbie. Παντα υπαρχει μια αντιθεση που δημιουργει τη συνθεση. Η ασφαλεια απο μονη της δεν ειναι αρκετη αλλα το \"ενστικτωδες αισθημα της ηρεμιας και της γαληνης\" δυσκολα τα βρισκει κανεις, οποτε ασε να το δεις πριν το καταστρεψεις.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    με θεα την τραμπαλα
    Posts
    2,503
    Αλεξανδρε δυστυχως σε καταλαβαινω απολυτα
    δεν θα προσπαθησω να σε πεισω για αυτο
    οι ενοχες σου εχουν βαση στον ιδιο σου τον εαυτο κι οχι στις σχεσεις
    σου ειναι δυσκολο να αφεθεις κ να χαρεις γιατι ξερεις οτι για σενα περα απο τη δεσμευση υπαρχουν πολλα που σε κανουν να δυσκολευεσαι
    κ οποτε ενω εσυ εισαι σε σχεση πιστευεις οτι δεν παιρνεις αυτα που θες αλλα δινεις
    κι ομως θα παρεις οταν αφησεις τον εαυτο σου να παρει!ειναι μεγαλη αποφαση ειμαι κι εγω στα 31 με ενα παρελθον παντα με μικροτερους κ εμφανισιμους αντρες (το αντιθετο απο σενα)που στην ουσια απλα βρισκομουν διπλα τους για ν α καλυψω δικα τους κενα ενω τα δικα μου ολοενα κ μεγαλωναν
    live ur life the way u wanna be!
    φαντασματα δεν υπαρχουν κ σκιες εμεις τα κατασκευαζουμε
    κι οταν το καταλαβεις αυτο θα νιωσεις ελευθερος απο αυτα οποτε κ ετοιμος να παρεις
    ισως να ειναι μακρυς ο δρομος αλλα στο τελος θα νιωσεις ετοιμος για το κλικ!

    αν κανω καπου λαθος θα ηθελα να μου το πεις
    well keep on tryin
    Tread that fine line
    till the end of time..

  4. #4
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by Bonnie1
    Αλεξανδρε, πρωτη φορα που θα συμφωνησω με το κρινο¨).

    αν θες να κανεις ταμα προλαβαινεις.....

    :cool:

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    Originally posted by alexandros3

    ... κάπου αισθάνομαι ότι πουλάω τον εαυτό μου πολύ φτηνά........ σαν να μη κάνω σχέσεις για μένα αλλά για τον κόσμο...
    ωριμάζεις λοιπον...αφου ουσιαστικά διαπιστώνεις τί νιωθεις, τί σου συμβαινει...

    φθηνο κ συνάμα λυπηρο ειναι για τον καθένα μας που ζει με βάση τα κοινωνικά πρεπει...καποιοι περνανε μια ζωή χωρις να το διαπιστώσουν. Τώρα λοιπον που διαπίστωσες πως κατι τετοιο τρεχει ήρθε η ώρα για την αλλαγή: να υπερασπιστεις τις επιλογές που ταιριαζουν στα δικά σου \"θέλω\".

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αστεροειδής Β162
    Posts
    109
    Μπα κρινο δεν χρειαζεται ταμα. Εχω εμπιστοσυνη στους ανθρωπους. Μεγαλωνεις και καταλαβαινεις σιγα σιγα...χαιρομαι για αυτο¨)

    sooooo cool:)

  7. #7
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    οντως μεγαλωνω, παω 41 αλλα μην το πεις πουθενα αυτο ε?

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    Originally posted by alexandros3
    Με κυνηγάει ένα είδους φάντασμα δεν ξέρω από που προέρχεται. Πάντα με ομορφότερες πάντα με νεότερες και δεν αφήνω τον εαυτό μου απλώς να χαρεί με μια σχέση όμορφη, ωραία που με κάνει κι αισθάνομαι καλά. Δεν ξέρω γιατί τα γράφω αυτά... κάπου αισθάνομαι ότι πουλάω τον εαυτό μου πολύ φτηνά........ σαν να μη κάνω σχέσεις για μένα αλλά για τον κόσμο...
    Αλέξανδρε, επανερχομαι με δικά σου λογια....κι εσυ εισαι ο μονος που μπορεις να βρεις τις απαντησεις στα ερωτήματα σου. Μεσα απο τα λογια τα δικά σου. Κοιττα λοιπον πρωτα εσυ τί γραφεις.

    Σκεψου: αληθεια ποσα πραγματα-σκεψεις ειναι δικές σου και ποσα εχουν \"κατσει\" μεσα σου και εχουν γινει μπετον, ενα με σενα? Τοσο που να μην ξεχωρίζεις τί ειναι δικο σου κ τί οχι.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    Αλεξανδρε ειλικρινα δεν ξέρω να σου απαντησω....μπορει να ισχυουν αυτες οι απαντησεις μπορει να απεχουν χιλιομετρα απο την αληθεια.

    Μιλάω με σενα ομως. Και θα σου λεγα να μεινεις πρωτα σε σενα κ στο τι θές κ τι ψάχνεις εσυ. Αυτο θα σε βοηθησει κ θα σε παει εκει που θες. Η΄κοντα σ αυτο. κ μετα αν θες κ σ αφησει ο εγωισμος σου να τη ρωτησεις....Δεν ειναι καλυτερα απο το να κανεις υποθεσεις που μπορει να ναι ακυρες?

    Αλήθεια: κ πραγματιστής κ ρομαντικος?μμμμμμμμ.....

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    τα πραγματα, οι σχεσεις μπορουν να ειναι οπως θες.αλλα δεν ειναι ευκολο. θελει να μαθεις πρωτα εσενα κ τις πραγματικες (και οχι πλασματικες) αναγκες σου.

    Ετσι, θα δεις πως τα πραγματα ειναι ετσι που δεν χρειαζεται να αντλησεις απο τον ρομαντισμο σου ωστε να ελπιζεις καλυτερες καταστασεις

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    ελπίζω να το χαιρεσαι...:) αλλωστε εσύ την χαρακτηρισες αρχικα μια σχεση ομορφη, ωραια που σε κανει να αισθανεσαι καλα... απο τη μια ηταν αυτο που αισθανοσουν κ απο την άλλη αυτο που \"πρεπει\" ή το τί φαινεται...τουλάχιστον αυτο \"ειδα\" εγω. μπορει κ εντελως λαθος να κανω βέβαια...

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    2,456
    Η ασφάλεια βγαίνει από αυτό που είμαστε και οι δύο. Ίσως οι προηγούμενες σχέσεις μου ήταν \"αυτό που έπρεπε\".
    Τώρα για τον \"κόσμο\". Δεν έχω κανένα πρόβλημα να την συστίσω σε φίλους μου. Το έχω ήδη κάνει. Το ίδιο και εκείνη. Οπότε τίποτα. Απλά είμαστε ήρεμα μαζί. Μηδέν ζήλεια. Μηδέν κτητικότητα.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    απο οσα έγραψες σ αυτο το ποστ αυτο ΑΚΡΙΒΩΣ καταλαβα κι εγω για τις προηγουμενες σου σχεσεις...αυτο λεγεται εξελιξη νομιζω, ωριμανση...enjoy!

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    391
    Originally posted by alexandros3
    Η ασφάλεια βγαίνει από αυτό που είμαστε και οι δύο. Ίσως οι προηγούμενες σχέσεις μου ήταν \"αυτό που έπρεπε\".
    Τώρα για τον \"κόσμο\". Δεν έχω κανένα πρόβλημα να την συστίσω σε φίλους μου. Το έχω ήδη κάνει. Το ίδιο και εκείνη. Οπότε τίποτα. Απλά είμαστε ήρεμα μαζί. Μηδέν ζήλεια. Μηδέν κτητικότητα.
    ... έχω μείνει να χαζεύω τα λόγια σου ...
    νομίζω οτι βλέπω ένα γαλάζιο ουρανό χωρίς συννεφα ...

    ... καλή συνέχεια ! :)

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    1,537
    Πάντα τέτοια !!!

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •