Θα αλλάζατε ποτέ για κάποιον άνθρωπο? - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

View Poll Results: Θα το κάνατε?

Voters
15. You may not vote on this poll
  • Ναι

    9 60.00%
  • Όχι

    6 40.00%
Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 41 of 41
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,697
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    675
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Σιγουρα οι μυς δεν κανουν τον αντρα , αλλα ενα αθλητικο / γυμνασμενο σωμα , σιγουρα προσθετει ενα κατι τις στον αντρα , μην τα ισοπεδωνουμε ολα !! κοιλαραδες θελετε ? παχεις ?

    Δε δίνω ιδιαίτερη σημασία, όχι γιατί νιώθω ανώτερη από τις άλλες κοπέλες αλλά γιατί δεν ενδιαφέρομαι για άντρες τώρα!! :P Συμφωνώ όμως με όσα λες, πιθανόν κι εγώ να το πρόσεχα σε άλλη περίπτωση.
    Μια φορά βέβαια, και μόνο, μου άρεσε κάποιος, τον οποίο και δε συνάντησα ποτέ!! :P Δεν είχε τίποτα από όλα αυτά νομίζω, μου άρεσε ωστόσο η επικοινωνία...:D Και ναι,σίγουρα ένα ωραίο σώμα (χωρίς υπερβολές) και μια ωραία εμφάνιση γενικότερα παίζει ρόλο, τον βασικότερο στην αρχή μιας γνωριμίας, αυτό όμως διαφέρει από άτομο σε άτομο.
    Last edited by Gallowdance; 30-12-2015 at 18:14.

  3. #33
    Banned
    Join Date
    May 2014
    Posts
    704
    Gallowdance, εσύ είσαι δική μου, τέλος :p
    Συμφωνώ με ό,τι έγραψες στο θέμα!
    (Η μόνη διαφορά είναι πως δεν θα άλλαζα κάτι στην εμφάνιση πριν 2-3 χρόνια :ρ Κι' αν το έκανα θα ήταν επειδή δεν άρεσε κάτι σε μένα εννοείται αλλιώς να μην με διάλεγαν όπως είπε και το μνημόνιο).

    Σε χαρακτήρα ωστόσο αν κάτι ένιωθα πως δεν πάει καλά και ο άλλος χαλιέται εξαιτίας μου, θα προσπαθούσα να διορθωθώ.

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Gallowdance View Post
    Δε δίνω ιδιαίτερη σημασία, όχι γιατί νιώθω ανώτερη από τις άλλες κοπέλες αλλά γιατί δεν ενδιαφέρομαι για άντρες τώρα!! :P Συμφωνώ όμως με όσα λες, πιθανόν κι εγώ να το πρόσεχα σε άλλη περίπτωση.
    Μια φορά βέβαια, και μόνο, μου άρεσε κάποιος, τον οποίο και δε συνάντησα ποτέ!! :P Δεν είχε τίποτα από όλα αυτά νομίζω, μου άρεσε ωστόσο η επικοινωνία...:D Και ναι,σίγουρα ένα ωραίο σώμα (χωρίς υπερβολές) και μια ωραία εμφάνιση γενικότερα παίζει ρόλο, τον βασικότερο στην αρχή μιας γνωριμίας, αυτό όμως διαφέρει από άτομο σε άτομο.
    Παντως μια εμφανιση , ανοιγει πορτες πιο ευκολα . Ειχα διαβασει μια ερευνα , κατεληγε στο οτι οι ωραιες γυναικες τυγχανουν καλυτερης μεταχειρησης στο δικαστηριο , εκτος και αν χρησιμοποιησαν την ομορφια τους , για να διαπραξουν το αδικημα . Ενδιαφερον , ετσι ?

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Οι περισσοτεροι αλλαζουν για εναν ανθρωπο , για να του κανουν τον καλο . και μολις τον καταφερουν , αρχιζει ο γολγοθας ........

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    675
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Παντως μια εμφανιση , ανοιγει πορτες πιο ευκολα . Ειχα διαβασει μια ερευνα , κατεληγε στο οτι οι ωραιες γυναικες τυγχανουν καλυτερης μεταχειρησης στο δικαστηριο , εκτος και αν χρησιμοποιησαν την ομορφια τους , για να διαπραξουν το αδικημα . Ενδιαφερον , ετσι ?
    Εγώ θα σκάσω μύτη στο δικαστήριο με μαλλί τζίβα, φόρμες και αρβύλες και θα λέω "ενίσταμαι, κύριε Δικαστά", είναι το μόνο που έχω εμπεδώσει τόσα χρόνια σπουδών. :p


    -moonlight- μη μου τα λες αυτά <3 <3 <3
    Η παραπάνω περίπτωση, που αναφέρω, ήταν και η μόνη που με έκανε να θέλω να αλλάξω, όχι μόνο ως προς την εμφάνιση, ασχέτως αν έγινα χειρότερη τελικά! :p
    Όταν αναφέρομαι σε αλλαγές στην εμφάνιση δεν εννοώ κάτι ακραίο, λίγα κιλά παρακάτω, λίγο πιο προσεγμένο ντύσιμο, ό,τι θα ήθελα να ήμουν δηλαδή αν είχα μια άλλη ζωή. Δε μου αρέσει ούτε να προκαλώ ούτε να "κάνω αίσθηση" με την εμφάνισή μου (καλά, και τώρα κάνω αίσθηση, είμαι σαν αναψοκοκκινισμένο γιουβαρλάκι), θέλω να είμαι πάνω απ' όλα ο εαυτός μου! Δεν ξέρω αν έγινα κατανοητή. Πάντως, σε καμία μα καμία περίπτωση δε θα ζητούσα από τον άλλο να αλλάξει ούτε εμφανισιακά ούτε ως προς τον χαρακτήρα. Έχω κάνει άπειρη υπομονή και έχω ακούσει μπινελίκια και προσβολές και τα έχω καταπιεί αμάσητα. Ντάξει, όχι πάντα έτσι, αλλά προσπάθησα πολύ σε κάθε περίπτωση να μπω στη θέση του άλλου, δεν είχα την απαίτηση να μπει κι εκείνος. Ελπίζω να μην απογοήτευσα κανέναν.

  7. #37
    Banned
    Join Date
    May 2014
    Posts
    704
    Quote Originally Posted by Gallowdance View Post
    Εγώ θα σκάσω μύτη στο δικαστήριο με μαλλί τζίβα, φόρμες και αρβύλες και θα λέω "ενίσταμαι, κύριε Δικαστά", είναι το μόνο που έχω εμπεδώσει τόσα χρόνια σπουδών. :p


    -moonlight- μη μου τα λες αυτά <3 <3 <3
    Η παραπάνω περίπτωση, που αναφέρω, ήταν και η μόνη που με έκανε να θέλω να αλλάξω, όχι μόνο ως προς την εμφάνιση, ασχέτως αν έγινα χειρότερη τελικά! :p
    Όταν αναφέρομαι σε αλλαγές στην εμφάνιση δεν εννοώ κάτι ακραίο, λίγα κιλά παρακάτω, λίγο πιο προσεγμένο ντύσιμο, ό,τι θα ήθελα να ήμουν δηλαδή αν είχα μια άλλη ζωή. Δε μου αρέσει ούτε να προκαλώ ούτε να "κάνω αίσθηση" με την εμφάνισή μου (καλά, και τώρα κάνω αίσθηση, είμαι σαν αναψοκοκκινισμένο γιουβαρλάκι), θέλω να είμαι πάνω απ' όλα ο εαυτός μου! Δεν ξέρω αν έγινα κατανοητή. Πάντως, σε καμία μα καμία περίπτωση δε θα ζητούσα από τον άλλο να αλλάξει ούτε εμφανισιακά ούτε ως προς τον χαρακτήρα. Έχω κάνει άπειρη υπομονή και έχω ακούσει μπινελίκια και προσβολές και τα έχω καταπιεί αμάσητα. Ντάξει, όχι πάντα έτσι, αλλά προσπάθησα πολύ σε κάθε περίπτωση να μπω στη θέση του άλλου, δεν είχα την απαίτηση να μπει κι εκείνος. Ελπίζω να μην απογοήτευσα κανέναν.
    Καλά σκάω χεχε
    Δεν είναι κακό πάντως αυτό που περιγράφεις, κι' εγώ αυτά θα τα άλλαζα ΑΝΕΤΑ, καταλαβαίνω τι εννοείς, απλά δεν μου έχει τύχει. Βασικά προς το παρών θέλω να αλλάζω πρώτα για τον εαυτό μου και το σωστό είναι αυτό που είπες εσύ, να σε δέχεται ο άλλος όπως είσαι όπως ακριβώς τον δέχεσαι κι' εσύ.. Έχεις πλάκα πάντως αναψοκοκκινισμένο γιουβαρλάκι μου <3

  8. #38
    Εγώ δεν θα άλλαζα για κάποιον άνθρωπο. Άντε να βελτιωθώ σε κάτι που υστερώ. Μέχρι εκεί.

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    165
    ειναι περιεργο να κανεις αυτη την ερωτηση σε καποιον που για αυτον αλλαζουν οι ανθρωποι

  10. #40
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Εγώ προσωπικά,έκανα μια αλλαγή στο hairstyle μου για τις γκόμενες!

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    675
    Τι αλλαγή? Θέλουμε φωτό!! :p

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Similar Threads

  1. θελω να τα ξαναβρω με τον ανθρωπο μου!
    By minopoulaki in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 32
    Last Post: 23-04-2014, 00:33
  2. Ποτε, ποτε, ποτε μην το βαζετε κατω
    By Madlylove in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 52
    Last Post: 05-12-2012, 18:29
  3. Παρομοιαστε τον ανθρωπο
    By carrot in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 27
    Last Post: 23-12-2010, 09:49
  4. Τι αξιζει σε εναν ανθρωπο;
    By Empneustns in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 44
    Last Post: 04-12-2009, 19:54
  5. Ποτε το εγω γινεται μοναξια;και ποτε το σημπαν ολοκληρο
    By pikos in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 3
    Last Post: 02-08-2008, 01:03

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •