Μαλλον γνωρισα αλλον ανθρωπο...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    αθηνα
    Posts
    134

    Μαλλον γνωρισα αλλον ανθρωπο...

    Γεια σας ! Χρονια πολλα σε ολους!!!
    Εδω και τρεις μηνες εχω γνωρισει εναν ανθρωπο που εχουμε διαφορα ηλικιας εφοσον εγω ειμαι 39 και εκεινος 52. Οταν γνωριστηκαμε κολλησαμε αμεσως. Ειχαμε ολη μερα επικοινωνια με μηνυματα και τηλεφωνα. Ομως,λογω δουλειας υπαρχει αποσταση και θα επρεπε να συναντιομαστε τα σαββατοκυριακα. Βεβαια δεν ειναι και καμια φοβερη αποσταση διοτι βρισκεται σε μια πολη μια ωρα με τον προαστιακο και εγω ειμαι αθηνα. Εγω αποδεχτηκα την κατασταση και λεγοντας αποδεχτηκα ενα κινητικο προβλημα που εχει μετα απο ενα τροχαιο που ειχε και ειναι σε φαση αποκαταστασης ( δεν μπορει να περπατησει κανονικα, κουτσαινει δλδ,και εχει ενα θεμα με το ενα χερι του). Ομως επειδη ηταν πολυ γλυκος και επικοινωνουσαμε τελεια δεν με απασχολησε παρα μονο στην αρχη. Ομως τον τελευταιο καιρο ειμαι σε αδιεξοδο.
    Εχουν συμβει πολλα και ειμαι πολυ προβληματισμενη. Ο λογος ειναι οτι εκεινος λιγο το προβλημα υγειας του λιγο το οικονομικο(απ οτι μου ειπε δεν πληρωνονται κανονικα) αρχισε να εχει νευρα και να ξεσπαει σε μενα και να μου λεει οτι τον πιεζω και τον πνιγω. Εγω το μονο που του ζητουσα ηταν να συναντιομαστε και εκκεινος απαντουσε θα δουμε,δεν ξερω,δεν μπορω. Βεβαια μου ελεγε οτι κανονιςε να βγει,να παει σε γιορτες,και πως δεν ειναι ακομα καιρος να με γνωριςει στους φιλους του και στον κυκλο του. Με καποιο τροπο ενιωσα οτι με εκρυβε και αρχισα να προβληματιζομαι γτ δεν σηκωνε το τηλεφωνο οτσν μου ελεγε οτι ητσν σε καποια γιορτη. Και γενικα ειχε πολλα νευρα και μου ειπε μια μερα οτι θα ναι καλυτερα να χωρισουμε οτι δεν μπορει να ανταπεξελθει σε αυτα που ζηταω λογω προβληματοςκαι οτι ειναι μεγαλο για μενα. Εγω ομως τον εχω ερωτευθει και ηρθα σε αδιεξοδο και του ειπα οτι δεν θελω να χωρισουμε. Περασαμε μεγαλη ενταση,φωνες ,κλαμματα και καποια στιγμη που τον ζορισα μου λεει οτι μου εχει κρυψει κατι. Οτι εχει 2 παιδια και επεσα απο τα συννεφα γτ ειχα ονειρευθει διαφορα και τον ειχα στο μυαλο μου σαν εργενη. Βεβαια τον ρωτουσα πως και δεν εχει κανει κατι και μου ελεγε απο επιλογη. Το ψεμα του με εχει προβληματισει πολυ αλλα εγω εχω κολλησει και δεν θελω να τον αφησω.
    Μια αλλη μερα μιλουσε στο κινητο του και καταλαβα ενω ειμαι ενας ανθρωπος πολυ ηρεμος και καθολου καχυποπτος οτι μιλουσε σε αλλη γυναικα. Ισως το ενστικτο με προστατεψε και οτσν τον ρωτησα μου ειπε οτι ειναι ενας συναδερφος . Βεβαια εκανα κατι που δεν με αντιπροσωπευει ανοιξα το κινητο και ειδα οτι ηταν γυναικα και οτι μιλουσανε πολυ ανετα σαν να κανονιζανε συναντηςση. Επαθα σοκ. ημουν εγω μπροστα και μιλουσε σε αλλη γυναικα. Βεβαια ειναι και κατι ακομα που εχω πολυ στεναχωρηθει ειδα μια μερα που χαζευα στον υπολογιστη του να κανει cyber sex με αντρα. Ολα αυτα με εχουν κανει να χασω τον υπνο μου,εχω τρελαθει που ερωτευθηκα εναν ανθρωπο χωρις να ξερω ποιος ειναι. Το αποκορρυφωμα ειναι οτι ακομα ειμαι κολημμενη και με καλεσε σπιτι του τα χριστουγεννα κια εγω δεχτηκα και πηγα. Γιναν καποιες συζητησεις και καταλαβα οτι κανει το χαβαλε του ,δεν θελει δεσμευσεις ,και υποχρεωσεις αλλες. Κι εγω εκει κολλημενη και αμετακινητη.. Δεν ξερω τι να κανω .;;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    125
    ειναι μπαισεξουαλ κρυφα.ειναι απιστος.εχει παιδια που τα κρυβει για να εχει ''τυχερα''.κ ακομη τον θες?βρες καποιον αξιο να γινει αντρας σου οσο ακομη ειναι νωρις.με αυτον θα χασεις το τρενο αδικα.δεν ειναι πιτσιρικας να ωριμασει κ να αφησει τον πανηδονισμο

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Oταν είχες πάει σπίτι του κάνατε κατι ή απλα μιλούσατε;

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    εγω μπορω να σου πω τη γνωμη μου που μπορει για καπιους να φαινεται πολυ προχο αλλα μολις διαβασα οτι κολησατε απο τη πρωτη στιγμη αρχισα να υποψιαζομαι πια μπορει να ειναι η συνεχεια αλλα αν το παιζεις απλα περισσοτερο πιστη απο αυτον θα σου προτεινα να το κανεις γαργαρα γιατι αν πραγματι ισχυει αυτο που λεω βλεπω στο επομενο επεισοδειο να κολας με καπιον αλλο απο τη πρωτη στιγμη κ να επαναληφθει παλι η ιδια ιστορια...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Location
    Αθήνα
    Posts
    209
    Φφφ.... Αυτό το κόλλημα μυρίζει αυτομαστιγωμα.... Μπορεί να ερωτευτηκες , να απέκτησες συναισθήματα και πολλά άλλα .. Παρόλαυτα μόνο κακό μπορεί να σου κάνει μια σχέση με έναν τέτοιο άνθρωπο . Μακρυά .... Εγώ σαν Σοφία θα σιχαινόμουν και μόνο που θα έβλεπα ότι μιλάει ερωτικά με άλλους άντρες. Τα άλλα είναι οκ πράγματα που μπορείς να τα χειριστείς αλλά να μιλάει ερωτικά με άντρες? Δεν έχω τίποτα με τους γκέι ή τους μπαισεξουαλ αλλά όταν βάλω έναν άνθρωπο στην ζωή μου και στο κρεβάτι απαιτώ να ξέρω τέτοιου τύπου λεπτομέρειες για να τις δεχτώ ή να τις απορριψω. Περιγράφεις έναν τοξικό ψεύτη. .. Νομίζω πως δεν είσαι για τέτοιους τύπους και καλώς προβληματιζεσαι. Φύγε μακρυά. ...

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    τι κελεπουρακι ειναι αυτο παναγια μου!!! ακου συντροφισσα .. επειδη δεν ειμαστε σε μια ηλικία που το χαζο"ερωτευθηκα δεν ξερω τι να κάνω " δεν αρκει... μαλλον σε εχει πιασει ηλικιακη κριση και νομιζες οτι μαζι με αυτον θα ταιριαξεις και θα αραξεις κτλ κτλ... αλλα το τυπάκι ειναι για εντελως ακαταληλο για σχεση οποτε κοψε τα κλαμματα τα παρακάλια και τις κατινιες και συνελθε!!! υπάρχουν ενα σωρο ακαταλληλοι για σχεση εκει εξω για να απολαυσεις ;)..και ο καταληλος θα ερθει ...οταν ερθει...και δεν θα χρειαζεται να προσπαθησουμε.. για τιποτα!!!
    ποοολυ χαμηλη αυτοεκτιμηση...και στο λέει καταθλιπτικη αυτο, οποτε μπορεις να καταλάβεις ποσο χαμηλη... γιατι ρε κοριτσι μου??

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    Quote Originally Posted by soking View Post
    ειναι μπαισεξουαλ κρυφα.ειναι απιστος.εχει παιδια που τα κρυβει για να εχει ''τυχερα''.κ ακομη τον θες?βρες καποιον αξιο να γινει αντρας σου οσο ακομη ειναι νωρις.με αυτον θα χασεις το τρενο αδικα.δεν ειναι πιτσιρικας να ωριμασει κ να αφησει τον πανηδονισμο
    οσο ειναι ακομα νωρις? θα χασεις το τρενο?... ναι το τρενο προς το μεσαιωνα! χαχαχαχα πως δεν της ειπες της γυναικας οτι "θα μεινει στο ραφι"

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    αθηνα
    Posts
    134
    Quote Originally Posted by rea View Post
    τι κελεπουρακι ειναι αυτο παναγια μου!!! ακου συντροφισσα .. επειδη δεν ειμαστε σε μια ηλικία που το χαζο"ερωτευθηκα δεν ξερω τι να κάνω " δεν αρκει... μαλλον σε εχει πιασει ηλικιακη κριση και νομιζες οτι μαζι με αυτον θα ταιριαξεις και θα αραξεις κτλ κτλ... αλλα το τυπάκι ειναι για εντελως ακαταληλο για σχεση οποτε κοψε τα κλαμματα τα παρακάλια και τις κατινιες και συνελθε!!! υπάρχουν ενα σωρο ακαταλληλοι για σχεση εκει εξω για να απολαυσεις ;)..και ο καταληλος θα ερθει ...οταν ερθει...και δεν θα χρειαζεται να προσπαθησουμε.. για τιποτα!!!
    ποοολυ χαμηλη αυτοεκτιμηση...και στο λέει καταθλιπτικη αυτο, οποτε μπορεις να καταλάβεις ποσο χαμηλη... γιατι ρε κοριτσι μου??
    Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας.κοιταχτε να δειτε συμφωνω απολυτα. Το εχω συζητηςει και με ειδικο.Με αυτον τον ανθρωπο κολλησα γτ μιλουσε με ωριμοτητα για καποια πραγματα,ειχε μια υπευθυνη θεση στη δουλεια τιυ προτου παθειτο ατυχημα ειναι πολυταξιδεμενος και μου ελεγε διαφορες εμπειριες. Εγω δεν ειμαι αβγαλτη εχω ξανα υπαρξει με ανθρωπο που ειχε παιδια και ειμασταν πολυ ευτχισμενοι και για πολλα χρονια. Αλλα ηταν πολυ σωστος ανθρωπος. Τωρα ο συγκεκριμενος ανθρωπος εχει δειξει ενα πολυ νευρικο χαρακτηρα κια οποτε ειναι ζορισμενος ξεσπαει με πολυ ασχημο τροπο μεχρι που γινεται χυδαιος και βριζει και εμενα. Ομως εχει λιγο ενα αλητικο φρασεολογιο και του εκανα παρατηρηση και εχει σταματησει αρκει να μην τον πιεσω.
    Οντως εχουμε ερωτικη ζωη αν και ολη αυτη εξαρταται απο μενα και παλι γτ ειναι κινητικα δυσκολεμενος βεβαια προσπαθει πολυ. Οπως καταλαβαινετε δεν ειναι και η καλυτερη ερωτικη ζωη μιας και προτιμω το πανω χερι να το εχει οαντρας με την καλη εννοια βεβαια.
    Τωρα για την χαμηλη αυτοεκτιμηση που μου λετε μπορει να εχετε δικιο δεν ξερω μπορει να περναω φαση. Ειμαι ενα ατομο πολυ ανεξαρτητο και στα επαγγελματικα μου δεν εχω κανενα θεμα αλλα ουτε και στα προσωπικα παλιοτερα. Αισθανομαι πολυ δυνατη αλλα δεν ξερω προφανως με συγκινησε σε αυτον τον ανθρωπο ολο αυτο το "καλο" φερεσθαι στηναρχη τουλαχιστον, επισης η ανεξαρτησια του καθοτι μενει μονος του σε ενα πολυ ωραιο σπιτι και οταν προτωπηγα μεχρι που σκεφτηκα να μπω στη διαδικασια να του πω να συζησουμε. Και δεν εχω θεμα εχω δικο μου σπιτι και γενικατην ανεξαρτησια μου αλλα με "εφτιαξε" ολο αυτο με την ανεξαρτησια του μεχρι βεβαια να με " χαλασει"... Με πολλους και διαφορους τροπους.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    αθηνα
    Posts
    134
    Μειναμε μαζι πολλα σαββατοκυριακα και ειμαστε σαν κανονικο ζευγαρι

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    αθηνα
    Posts
    134
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Oταν είχες πάει σπίτι του κάνατε κατι ή απλα μιλούσατε;
    Σαν κανονικο ζευγαρι

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    αθηνα
    Posts
    134
    Quote Originally Posted by rea View Post
    τι κελεπουρακι ειναι αυτο παναγια μου!!! ακου συντροφισσα .. επειδη δεν ειμαστε σε μια ηλικία που το χαζο"ερωτευθηκα δεν ξερω τι να κάνω " δεν αρκει... μαλλον σε εχει πιασει ηλικιακη κριση και νομιζες οτι μαζι με αυτον θα ταιριαξεις και θα αραξεις κτλ κτλ... αλλα το τυπάκι ειναι για εντελως ακαταληλο για σχεση οποτε κοψε τα κλαμματα τα παρακάλια και τις κατινιες και συνελθε!!! υπάρχουν ενα σωρο ακαταλληλοι για σχεση εκει εξω για να απολαυσεις ;)..και ο καταληλος θα ερθει ...οταν ερθει...και δεν θα χρειαζεται να προσπαθησουμε.. για τιποτα!!!
    ποοολυ χαμηλη αυτοεκτιμηση...και στο λέει καταθλιπτικη αυτο, οποτε μπορεις να καταλάβεις ποσο χαμηλη... γιατι ρε κοριτσι μου??
    Ρεα μου πρωτη φορα παρακαλεσα ανθρωπο να μην με αφησει. Επεσα τοσο χαμηλα και εκανα ο,τι κοροιδευα. Αυτη η σχεση με ξυπνησε πολυ σαν γυναικα γτ ειχα πολυ καιρο να κανω κατι. Πρωτη φορα παρακαλεσα κλαιγοντας και σκεφτομαι μηπως αυτο επρεπε να γινει και τπτ δεν ειναι τυχαιο. Μηπως αυτο με ταρακανουσε να βγαλω συναισθηματα γτ ειχα κλειστει στον εαυτο μου πολυ.δεν ξερω τι να πω.μπορει να λεω χαζομαρες.γτ σιγουρα θα μου πειτε οτι υπαρχει και ο σωστος τροπος να ξυπνησεις και να νιωσεις ξανα ωραια συναισθηματα.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    αθηνα
    Posts
    134
    Quote Originally Posted by soking View Post
    ειναι μπαισεξουαλ κρυφα.ειναι απιστος.εχει παιδια που τα κρυβει για να εχει ''τυχερα''.κ ακομη τον θες?βρες καποιον αξιο να γινει αντρας σου οσο ακομη ειναι νωρις.με αυτον θα χασεις το τρενο αδικα.δεν ειναι πιτσιρικας να ωριμασει κ να αφησει τον πανηδονισμο
    Οταν ρωτησα για την επικοινωνια του με τους αντρες σε ερωτικο επιπεδο στο σκαιπ μου ειπε οτι ειναι ενα παιχνιδι φαντασιας και οτι αν με ακουσουν οι δικοι του θα με πλακωσουν στο ξυλο. Εννοειται οτι δεν το πιστεψα αλλα δεν μπορω να χωρισω ... Και φοβαμαι μην και εχω κολλησει κατι με αυτον τον ανθρωπο.

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    ναι καταλαβαινω, οταν εχουμε καιρο να μπουμε στο παιχνιδι, μετα δεν ξεκολλαμε ευκολα απο τον αλλον γιατι φοβομαστε οτι θα μεινουμε μονες παλι..και ομως δεν ειναι έτσι, εκανες την αρχη, μην παιδευεσαι με αυτον τον τυπο.. συνεχισε με αλλες γνωριμιες ..
    πως να σε εχει κολησει? δεν επαιρνες προφυλαξεις?? ..

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    Quote Originally Posted by andriana76 View Post
    Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας.κοιταχτε να δειτε συμφωνω απολυτα. Το εχω συζητηςει και με ειδικο.Με αυτον τον ανθρωπο κολλησα γτ μιλουσε με ωριμοτητα για καποια πραγματα,ειχε μια υπευθυνη θεση στη δουλεια τιυ προτου παθειτο ατυχημα ειναι πολυταξιδεμενος και μου ελεγε διαφορες εμπειριες. Εγω δεν ειμαι αβγαλτη εχω ξανα υπαρξει με ανθρωπο που ειχε παιδια και ειμασταν πολυ ευτχισμενοι και για πολλα χρονια. Αλλα ηταν πολυ σωστος ανθρωπος. Τωρα ο συγκεκριμενος ανθρωπος εχει δειξει ενα πολυ νευρικο χαρακτηρα κια οποτε ειναι ζορισμενος ξεσπαει με πολυ ασχημο τροπο μεχρι που γινεται χυδαιος και βριζει και εμενα. Ομως εχει λιγο ενα αλητικο φρασεολογιο και του εκανα παρατηρηση και εχει σταματησει αρκει να μην τον πιεσω.
    Οντως εχουμε ερωτικη ζωη αν και ολη αυτη εξαρταται απο μενα και παλι γτ ειναι κινητικα δυσκολεμενος βεβαια προσπαθει πολυ. Οπως καταλαβαινετε δεν ειναι και η καλυτερη ερωτικη ζωη μιας και προτιμω το πανω χερι να το εχει οαντρας με την καλη εννοια βεβαια.
    Τωρα για την χαμηλη αυτοεκτιμηση που μου λετε μπορει να εχετε δικιο δεν ξερω μπορει να περναω φαση. Ειμαι ενα ατομο πολυ ανεξαρτητο και στα επαγγελματικα μου δεν εχω κανενα θεμα αλλα ουτε και στα προσωπικα παλιοτερα. Αισθανομαι πολυ δυνατη αλλα δεν ξερω προφανως με συγκινησε σε αυτον τον ανθρωπο ολο αυτο το "καλο" φερεσθαι στηναρχη τουλαχιστον, επισης η ανεξαρτησια του καθοτι μενει μονος του σε ενα πολυ ωραιο σπιτι και οταν προτωπηγα μεχρι που σκεφτηκα να μπω στη διαδικασια να του πω να συζησουμε. Και δεν εχω θεμα εχω δικο μου σπιτι και γενικατην ανεξαρτησια μου αλλα με "εφτιαξε" ολο αυτο με την ανεξαρτησια του μεχρι βεβαια να με " χαλασει"... Με πολλους και διαφορους τροπους.
    ααα! και μαπα το καρπουζι στο σεξ!!... εεεε οκ !!!!

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    αθηνα
    Posts
    134
    Εχω θεμα δλδ ε;;;
    Να το κοιταξω ...εχω αρχισει και ανησυχω πολυ με τον εαυτο μου..
    Νταξει ρεα μην φανταστεις μαπα μιαχαρα ειναι αλλα ολες τις πρωτοβουλιες τις παιρνω εγω..για το λογο του οτι δυσκολευεται λιγο εως και πολυ στην κινηση του..

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Γνώρισα ένα παιδί που μου αρέσει!
    By δελφίνι in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 104
    Last Post: 23-08-2015, 11:17
  2. Nομιζω ειμαι ερωτευμενη με αλλον, και εχω σχεση....
    By triantafyllo in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 32
    Last Post: 26-09-2014, 23:14
  3. Replies: 23
    Last Post: 07-08-2011, 10:39
  4. Replies: 68
    Last Post: 24-04-2010, 23:47
  5. ΟΤΑΝ ΓΝΩΡΙΣΑ ΤΟΝ ΘΑΝΑΤΟ
    By MOONFLOWER in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 136
    Last Post: 20-01-2010, 23:36

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •