Εφηβεια και ερωτας
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    9

    Red face Εφηβεια και ερωτας

    Γεια σας παιδια. θελω να με βοηθησετε. δεν μπορω να καταλαβω αν ειμαι ερωτευμενη η οχι.ειμαι σε σχεση με ενα αγορι εδω και 1 χρονο και 3 μηνες. περναμε καλα. δεν λεω. τον βλεπω καθε μερα στο σχολειο. βγαινουμε συχνα. γενικα ειμαστε αξιοζηλυετοι. η σχεση μας ειναι η ιδανικη. πολυ θα ηθελαν να ειναι σαν κ μας. αλλα το θεμα μου ειναι οτι μια φορα την εβδομαδα εχω προπονηση. και μαρεσει ο δασκαλος μου. κανουμε ιδιαιτερο μαθημα. ειναι 20 χρωνων και εγω 17. αυτη τη μια φορα που εχουμε προπονηση εχουμε σωματικη επαφηη.. ειναι ο καβαλιερος μου στο χορο. και γενικαα τον εχω συνεχεια στο μυαλο μου.. μπαινωω φβ για να βλεπω το προφιλ του. χτυπαει η καρδια μου καθε φορα που εχω προπονηση. ανυπομονω να τον δω στις προπονησεις.. οταν κανουμε ιδιαιτερα δν χορταινω να τον βλεπω κ να τον ακουω. και να χορεουμε αγκαλιαα.. εχει σχεση αλλα παρολο που θα ηθελα να ειναι μαζι μου, χαιρομαι που ειναι καλα και ειναι χαρουμενος. επεισης η κολλητη μου με κανει ερωτησεις οπως ..αν ειχα την ευκαιρια να χωρισω κ να ειμαι μαζι του τι θα εκανα. και εγω λεω ναι. θα ηθελα πολυ να ειμαι μαζι του. αλλα δν ξερω αν ολο αυτο ειναι αποθυμενο η απλα τον θελω. γιατι πριν ξεκινησουμε να χορευουμε μιλουσαμε καπως διαφορετικα. τελικα αλλαξε ολο αυτο. βλεπω ονειρα μαζι του..παω να κανω κατι με το αγορι μου (παραπανω) και σκεφτομαι αυτον.. δεν ξερω τι να κανω. περσι που χορευαμε οι σχεσεις μας ηταν πολυ τυπικες. αλλα φετος γελαμεεε μιλαμε πιο πολυ και φαινεται οτι με βλεπει φιλικα. αλλα εστω και αυτο μου αρκει. μου αρεσει που για αυτον ειμαι εστω κ φιλη.. τι να κανω.;; να το αφησω να δω μπας και το ξεπερασω;; η να χωρισω μ το αγορι μου για να μην τον κοροιδευω αλλο; να το συζητησω με τον αγορι μου; η θα ειναι πολυ ασχημο; ειναι κ 3η λυκειου..κ δν θελω να τον στεναχωρησω.. γτ φαινεται οτι νιωθει πολλα πραγματα για μενα και κανει ονειρα για το μελλον. επισης εχω βαλει οριο στον ευαυτο μου..αυτη τη χρονια οσο μπορω να τον στηριζω για να μην γινω η αιτια που δν θα γραψει καλα στις πανελληνιες..αρα φετος...οχι. δν θα τον χωρισω. για πειτε μου την γνωμη σας. να επισημανω οτι δν ειμαι καμια εξωλης και προωλης. δεν κανω ξεπετες. κανω μονο σχεσεις, και μεγαλες. οχι του 1 μηνα. περιμενω συμβουλεες. και σας ευχαριστω προκαταβολικα :)

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,680
    κοιταξε τι να σου πουμε εμεισ τωρα προφανωσ θα εχεισ καποια ομορφια και πιθανωσ θα εχεισ και μυαλο για να κανεισ σχεσεισ
    επισησ πιθανωσ να θεσ να αλλαξεισ και αγορι κι αυτο στο προγραμμα ειναι απλα παντα να προσεχεισ τον εαυτο σου
    γιατι οι σχεσεισ ειναι δυσκολεσ ειδικα τα τελευταια χρονια τελοσ παντων να προσεχεισ τον εαυτο σου εγω εχω να σου πω
    τι θεσ τωρα αλλαγεσ εσυ εχεισ αγορι ο αλλοσ εχει αλλη τι να τα μπλεξεισ τωρα αυτα για πιο λογο κατσε εκει που καθεσαι και μη βιαζεσαι
    ολα στην ωρα τουσ καποτε θα γινουν αυτο ειναι το ενα
    το αλλο ειναι σε τετοια ηλικια γιατι να εχεισ αγορι να χεισ τα φιλαρακια σου και καμια καβαντζα να περναει ο καιροσ τι τα θεσ τωρα τα αγορια και μπλεκεισ τελοσ παντων καλη ψυχολογια να εχεισ και φιλαρακια κι ολα καλα εγω σου ευχομαι να χεισ παντα καλη ψυχολογια και καποτε θα καταλαβεισ οτι αυτη ειναι η σημαντικοτερη ευχη
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    9
    σε ευχαριστω πολυ elis. παρεες εχω. περναω καλα. απλα δν θελω να ειμαι σε μια σχεση που κοροιδευω το αγορι μου η ακομα κ τον εαυτο μου. αυτο με την ψυχολογια θ το κρατησω γτ ειμαι ατομα που θελει να ειναι παντα χαμογελαστο :)))

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,680
    ειναι τοσο σημαντικο αυτο το να χεισ καλη ψυχολογια
    που ειναι το νοημα τησ ζωησ μπορει να καιγεται το σπιτι σου
    και να βγαλεισ ψυχολογια θα τα ξανακανω ολα απο την αρχη και να τα ξανακανεισ ολα απο την αρχη
    και μπορει να εχεισ ολα τα καλα και λεφτα και ομορφια και αγορια και παρεεσ και να αισθανεσαι αδεια
    να μην ευχαριστιεσαι τιποτα γι αυτο εγω πλεον το νοημα τησ ζωησ πιστευω ειναι να προσεχεισ την ψυχολογια σου
    κι εσυ και ολοι σασ οχι μονο εσυ να το θυμασαι παντα αυτο θα σου χρειαστει στη ζωη σου
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,680
    πιστεψε με ειναι το νοημα τησ ζωησ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    9
    να σε καλαα φιλε μου:) και σενα σου το ευχομαι

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Στο αγόρι σου δε θα πεις τίποτα. Άλλωστε δεν έχεις κατι με τον καθηγητή.

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    αστο να κυλισει, μπορει να ειναι ενας ενθουσιασμος που θα φυγει... μπορει να σημαινει πολλα, μπορει και τιποτα... αν νιωθεις οτι δεν πάει αλλο με το αγορι σου και το θες πραγματικα να χωρισεις, καντο, αλλιως μην πιεζεσαι και μην εχεις ενοχες, δεν το θελες να νιωσεις ετσι... συμβαινουν αυτα...:)
    υγ. χαχαχα"εξωλης και προώλης"??? έτσι μιλαγε η γιαγια μου κοπέλα μου!.. :p

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    9
    Quote Originally Posted by rea View Post
    αστο να κυλισει, μπορει να ειναι ενας ενθουσιασμος που θα φυγει... μπορει να σημαινει πολλα, μπορει και τιποτα... αν νιωθεις οτι δεν πάει αλλο με το αγορι σου και το θες πραγματικα να χωρισεις, καντο, αλλιως μην πιεζεσαι και μην εχεις ενοχες, δεν το θελες να νιωσεις ετσι... συμβαινουν αυτα...:)
    υγ. χαχαχα"εξωλης και προώλης"??? έτσι μιλαγε η γιαγια μου κοπέλα μου!.. :p
    χαχαχαχα εε πως να το λεγα για να με καταλαβαιτε; χαχ παντως σε ευχαριστω:)

Similar Threads

  1. ερωτας με την πρώτη ματια? ερωτας εξ αποστάσεως? υπάρχουν? αντέχουν?
    By Angel_Love in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 12
    Last Post: 20-05-2014, 12:52
  2. εφηβεια
    By swaggy97 in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 5
    Last Post: 20-08-2013, 10:59
  3. Εφηβεία-Κατάθλιψη
    By Αντώνης1997 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 5
    Last Post: 21-07-2012, 09:12
  4. ΠΑΛΕΥΟΝΤΑΣ ΜΕ ΤΗΝ ΕΦΗΒΕΙΑ
    By stefanos in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 4
    Last Post: 30-04-2007, 16:16
  5. εφηβεια
    By stefanos in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 1
    Last Post: 26-04-2007, 13:13

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •