ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΑΝΑΓΚΗ ΓΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 23
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    11

    ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΑΝΑΓΚΗ ΓΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ

    Ειμαι και εγω ενας απο αυτους που εφυγαν απο τη χωρα λογω της κρισης.
    Ζω στο Βελγιο.
    Δυστυχως πριν λιγες μερες εχασα τη μητερα μου.
    Τα εξοδα νοσηλειας και νοσοκομειου, μαζι με τα δικα μου δοτι νοσηλευτηκα και εγω λογω κρισης πανικου και μου απαγορευτηκε να δουλεψω για τους πομενους 3 μηνες, ακολουθωντας θεραπευτικη αγωγη, εφτασαν τα 4000 ευρω.
    Επισης πρεπει να μετακομισουμε με την οικογενεια (συζυγo και γιο 5 χρονων) και απαιτουνται αλλες 3000 ευρω.
    Τρεμω στην ιδεα οτι σε λιγο καιρο αν δεν καταφερω να μαζεψω το απαιτουμενο ποσο ο γιος μου δεν θα εχει που να κοιμηθει.
    Καταλαβαινω τις εποχες και την κριση ομως δυστυχως η αναγκη ειναι τεραστια και τα χρηματα αμεσα απαιτητα.
    Αν και οποιος μπορει να βοηθησει, εστω και με το ελαχιστο ποσο θα του ειμαι παραπανω απο υποχρεος και ευγνωμων και επισης μολις σταθω στα ποδια μου θα του επιστρεψω και με το παραπανω το ποσο με το οποιο με βοηθησε σε αυτη την απελπιστικα δυσκολη για εμενα στιγμη.

    Το μηνυμα τροποποιηθηκε απο την διαχειριση
    Last edited by keep_walking; 04-01-2016 at 10:30.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    979
    Φίλε, λυπάμαι γι αυτην την κατάσταση που περιγράφεις, αλλά θα ήταν καλύτερο να ανεβάσεις και κάποιο IBAN τραπεζικού λογαριασμού με δικαιουχους και BIC. Είναι πιο εύκολο για κάποιους. Αποκλείεται να μην έχεις έναν τραπεζικό λογαριασμό

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    11
    Φιλε σου απαντησα στο αλλο τοπικ.
    Λογω πλαφον και μεγαλης καθυστερησης.
    Αν δω οτι ολα ενταξει με τα ορια, θα βαλω και εναν τραπεζικο λογαριασμο.
    Χιλια ευχαριστω σε οσους ηδη ανταποκριθηκαν.
    Υποσχομαι πως θα κανω τα παντα για αυτους.
    Και επειδη ο κοσμος ειναι μικρος να ξερουνε οτι εχουν εναν αδερφο στο Βελγιο.
    Και παλι χιλια ευχαριστω.
    Ειμαι στ'αληθεια συγκινημενος γιατι ακομα και τα ατιμα τα 5 ευρω μετρανε.
    Προς το παρον σιτιζομαστε με κουπονια απο τον Ερυθρο Σταυρο και απο τους Καθολικους.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by kutchunie View Post
    Φίλε, λυπάμαι γι αυτην την κατάσταση που περιγράφεις, αλλά θα ήταν καλύτερο να ανεβάσεις και κάποιο IBAN τραπεζικού λογαριασμού με δικαιουχους και BIC. Είναι πιο εύκολο για κάποιους. Αποκλείεται να μην έχεις έναν τραπεζικό λογαριασμό


    Σωστο , εναν I-ban , σε Ελληνικη τραπεζα , οχι εξωτερικου . ........αυτους που αρχιζουν με GR .....

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    11
    Το προβλημα ειναι οτι εχει ληξει η καρτα μου στην Πειραιως απο τον Αυγουστο.
    Οποτε αν βαλω λογαριασμο θα ειναι εδω, της τραπεζας του εξωτερικου.
    Αν και νομιζω οτι πλεον Neteller και Skrill ειναι ιδιαιτερα διαδεμονα ηλεκτρονικα πορτοφολια και πολυ ευκολα στη χρηση τους.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    979
    Εγώ πάντως τα χω δει να παίζουν μονο σε στοιχηματζιδικα αυτά τα ηλεκτρονικά πορτοφόλια. ..

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    11
    Οχι, μπορεις να πληρωσεις (σχεδον) παντου με αυτα.
    Αν θες και εχεις χρονο τσεκαρισε το και θα καταλαβεις.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    979
    Απλα επειδή τυχαίνει ακόμα και με capital controls οι ελληνικές τράπεζες να επιτρέπουν απεριόριστη μεταφορά κεφαλαίων όταν αφορά υγεία και δίδακτρα., δεν καταλαβαίνω γιατί κάποιος να πληρώσει με ηλεκτρονικό πορτοφόλι που έχει ημερισιο όριο συναλλαγών και όχι με ένα εμβάσμα αφού καταστήματα ελληνικών τραπεζών υπάρχουν σε όλη την Ευρώπη. τεσπα. Καλή τύχη

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    11
    Διοτι αυτη τη στιγμη δεν διαθετω Ελληνικο λογαριασμο.
    Εχω στην Πειραιως ομως δεν μπορω να τον χρησιμοποιηση λογω του οτι η καρτα εχει ληξει και στην πολη που ζω δυστυχως δεν εχει υποκαταστημα.
    Και εδω για να στειλεις λεφτα στην τραπεζα που ειμαι συμβεβλημενος σου ζητανε χαρτουρα.
    Φωτοτυπια ταυτοτητας του αποστολεα και απο ποια τραπεζα σταλθηκαν.
    Οποτε ναι τα ηλεκτρονικα πορτοφολια ειναι ασυγκριτα ευκολοτερα και γρηγοροτερα.
    Ελπιζω τωρα να εγινα κατανοητος.
    Οσο για την καλη τυχη σ'ευχαριστω ολοψυχα γιατι την χρειαζομαι.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    979
    ήξερα τι ευχήθηκα, μη θαρρείς πως ήταν τυχαίο.

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    2
    ο τυπος ειναι τερμα απατεωνας το χει κανει και αλλου, σε αλλα φορουμ οπως το red card gr παιδια, καντε καταγγελια στη διωξη μπας και γλιτωσουμε κανεναν στο μελλον! δεν ισχυει τιποτα, εχει παρει χιλιαδες ευρω εμαθα!
    ενας μοντ ας μου στειλει πμ για πληροφοριες, το μελος melissa επισης αν θελει!

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,545
    Ελάτε ρε παιδιά,ο τύπος θέλει χρήματα χωρίς να φαίνεται πουθενά το όνομά του.Κάποιοι από τους τρόπους είναι αυτοί που ανέφερε και μπορείς και από την Τράπεζα πειραιώς με την εντολή ΄λεφτά στο λεπτό'.Στην ουσία φαίνεται μόνο ο αποστολέας και ο παραλήπτης απλά εισάγει ένα pin χωρίς να φαίνεται πουθενά το όνομα του .Οπότε σε μια ενδεχόμενη καταγγελία δεν υπάρχει κατηγορία γιατί δεν φαίνεται πουθενά.
    Με μια λέξη,ΑΠΑΤΗ.

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    2
    Δε γινεται να γινει καταγγελια στη διωξη να δει τι εγινε εδω?

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    με την ευκαιρία μηπως μπορει κανεις να μου κανει ενα μινι σεμιναριο γενικα για τις ηλεκτρονικες πληρωμες γιατι ειμαι εεεντεεελως ασχετη??

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by rea View Post
    με την ευκαιρία μηπως μπορει κανεις να μου κανει ενα μινι σεμιναριο γενικα για τις ηλεκτρονικες πληρωμες γιατι ειμαι εεεντεεελως ασχετη??

    Τι ακριβως θελεις να μαθεις ρεα ? τα i-ban και τα σχετικα ? ετσι πληρωνω πλεον ....................

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΑΝΑΓΚΗ ΓΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ
    By George Pan. in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 16
    Last Post: 03-01-2016, 23:37
  2. Βοήθεια!!! Ανάγκη!!
    By [email protected] in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 12-12-2015, 08:55
  3. Σκέφτομαι πόσο βλαμένη ήμουνα στην ζωή μου και τι τεράστια λάθη έκανα...
    By δελφίνι in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 17
    Last Post: 09-04-2015, 22:13
  4. Ανάγκη συμβουλής!!!
    By annapapa in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 24
    Last Post: 26-04-2014, 20:16
  5. ΤΗΝ ΕΧΩ ΑΝΑΓΚΗ
    By stefanos14587 in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 16
    Last Post: 16-02-2013, 17:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •