Δεν μπορώ αλλο
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    3

    Δεν μπορώ αλλο

    Καλησπερα
    Δεν μπορώ άλλο είμαι 15 χρόνον και θα σπάσει ή καρδιά μου δεν μπορώ να αντεξω, οι γονείς μου όλο τσακώνονται βλέπω στα μάτια της μητέρας μου την θλίψη και την ζήλεια που έχουν μεταξύ τους. Οι βαθμούς μου έχουν πέσει δεν μπορώ να συγκεντρωθώ. Προσπαθώ να τους συμβούλεψε να λύσουν τα προβλήματα τα τους ψυχρεμα αλλά δεν με ακούνε μου λένε να μην ανακατατευμαι, τους λέω να καθίσουν και μιλήσουν οι τσακομοι δεν είναι ή λύση. Θα καταστραφούν και οι δύο από το ανχος και το στρες και μαζί με αυτούς και εγώ. Χίλιες φορές να χωρίσουν και να βρουν κάποιον που αγαπάνε πραγματικά και τεριαζουν αλλά και αυτό δεν μπορώ να το φανταστω. Τι μπορώ να κάνω?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    αθηνα
    Posts
    534
    Quote Originally Posted by Θεοδοση View Post
    Καλησπερα
    Δεν μπορώ άλλο είμαι 15 χρόνον και θα σπάσει ή καρδιά μου δεν μπορώ να αντεξω, οι γονείς μου όλο τσακώνονται βλέπω στα μάτια της μητέρας μου την θλίψη και την ζήλεια που έχουν μεταξύ τους. Οι βαθμούς μου έχουν πέσει δεν μπορώ να συγκεντρωθώ. Προσπαθώ να τους συμβούλεψε να λύσουν τα προβλήματα τα τους ψυχρεμα αλλά δεν με ακούνε μου λένε να μην ανακατατευμαι, τους λέω να καθίσουν και μιλήσουν οι τσακομοι δεν είναι ή λύση. Θα καταστραφούν και οι δύο από το ανχος και το στρες και μαζί με αυτούς και εγώ. Χίλιες φορές να χωρίσουν και να βρουν κάποιον που αγαπάνε πραγματικά και τεριαζουν αλλά και αυτό δεν μπορώ να το φανταστω. Τι μπορώ να κάνω?
    Γεια ποιο λογο τσακωνονται οι γονεις σου? Εισαι μοναχοπαιδι?

  3. #3
    1. Μπορεις να σκεφτεις πως εκεινοι ειναι οι ενηλικοι και οφείλουν να βρουν μια λυση. ΟΧΙ εσυ.
    2. Μπορεις να τους πεις πως αν συνεχισουν θα χρειαστεις βοηθεια ψυχολογου γιατι δεν μπορεις να αποδωσεις στο σχολειο και η ολη κατασταση εχει ασχημες συνεπειες στην ψυχολογια σου.

    --- Αν τα παραπανω δυο δεν τα θεσεις σε εφαρμογη, το πιο πιθανο ειναι εσυ να μαστιγωνεις την ψυχουλα σου και να μην χωρισουν ποτέ.

    Αγαπητη/ε μου, ειλικρινα δεν εχεις μεριδιο ευθυνης για τους καυγαδες ΟΥΤΕ εισαι υποχρεωμενη να παιρνεις τον ρολο της συμβουλου γαμου.
    Last edited by Constantly curious; 04-01-2016 at 22:48.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    3
    Έχω και αδελφό αλλά μεγαλύτερο
    Δεν έχουν συγκεκριμένο λόγο, δεν μπορούν να σινονοιθουν μεταξύ τους και έχουν πισμα αλλά συνέχει το ειδικό σκηνικό οι ίδιες απαντήσεις

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    αθηνα
    Posts
    534
    Καλο ειναι να μην χωριζουν οι γονεις κυριως για τα παιδια εμενα οι γονεις μου ολο μαλωναν και με πολλες φωνες αλλα δεν χωρισαν αν εχεις καλες σχεσεις με τους γονεις σου μιλησε τους και πες πισο πολυ σε επειρεαζει αυτο και να προσπαθησουν να το ελλατωσουν

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    3
    Ευχαριστώ για τις συμβουλές σου

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    Εγω θα σου πω οτι πανω κατω αυτα γινονται σε ολα τα σπιτια κ να προσεχεισ κ λιγο μονη σου τον εαυτο σου
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    βλέπεις σε κάτι ταινίες που οι γονεις τσακώνονται ψυθιριστα για να μην ταραξουν τα παιδια ...και αναρωτιέσαι ..αν τελικα κατι τετοιο υπάρχει στην πραγματικότητα. Θεοδοση .. τους μιλησες δεν σε ακουσαν ... τους γραφεις..οταν τσακώνονται φευγεις απο το σπίτι και αστους να λυσσανε.. και βεβαια θα επρεπε να χωρησουν και να δουν τις ευθυνες τους απέναντι στα παιδια τους πρωτιστως... ειναι ενηλικοι...αφου επιλεγουν αυτη τη ζωη με γεια τους με χαρα τους αλλα εσυ προστατευσε τον εαυτο σου... πρεπει να βρεις εναν τροπο να βαλεις το διαβασμα μεσα στο κολπο διαφυγης..να αντεξεις αλλα 2-3 χρονακια και μετα να φυγεις απο εκει μεσα και να πας να σπουδασεις σε μια αλλη πολη...και χωρα ακομα αν εχεις την δυνατοτητα..αφου δεν χωριζουν αυτοι...χωρισε τους εσυ. συζητα με τον αδερφο σου μια κοινη παρεμβαση να τους βαλετε κατω και να τους τα πειτε μια και καλη ψυχραιμα αλλα ωμα...

    δεν εχουν δικαιωμα να σας αγνοουν και να φερονται σαν να μην υπέρχετε εκει μεσα ..
    κουραγιο φιλε μου και υπομονη... μονο το διαβασμα θα σε σωσει...βρες χώρους και τροπους..σε καποιο φιλο- συγγενη σε καποια βιβλιοθηκη..ακομα και στο δωματιο σου με ωτοασπίδες

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    Θα σασ τα πω εγω μια που δεν τα ξερετε αμα κανεισ παιδια κι εχεισ δουλεια πρεπει τα νευρα σου να ειναι στη θεση τουσ λιγο κατι να μην παει καλα γαμιεται ο διασ στο σπιτι και στον γονεα αν παρουσιαστει ενα προβλημα σε καποιο απο τα παιδια η στον γονεα αστα να πανε χαλαει ολο το σπιτι γι αυτο προσοχη τα προβληματα λυνονται αλλα κι εσεισ να προσεχετε λιγο μονοι σασ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

Similar Threads

  1. Δεν μπορώ να μιλήσω στο αλλο φύλο!
    By chopper_lover in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 26-01-2013, 01:33
  2. ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΑΛΛΟ ΝΑ ΤΡΩΩ....!!!!!
    By Vaki in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 20
    Last Post: 18-08-2012, 03:36
  3. ΔΕΝ ΜΠΟΡΏ ΆΛΛΟ...ΒΟΉΘΕΙΑ!
    By matina24 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 90
    Last Post: 02-09-2011, 21:23
  4. Δεν μπορώ άλλο
    By whitecandle in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 10
    Last Post: 08-11-2009, 10:40
  5. sos δεν μπορω αλλο!!!!!!!
    By zouzounitsaaa in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 02-02-2008, 21:39

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •