Bespar
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6

Thread: Bespar

  1. #1
    Banned
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    104

    Bespar

    Καλησπέρα.Εδώ και περίπου μια εβδομαδα παίρνω το bespar.Το έχει πάρει ποτε κανεις αυτό,και αν ναι του είχε δημιουργήσει ως παρενέργεια καψίματα στο σωμα???

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    675
    Έχεις ακόμα νοσοφοβία, κοπέλα μου;;; (είμαι καινούρια στο forum, αλλά έχω διαβάσει την ιστορία σου)

    Sorry, μετά κατάλαβα τί ρώτησες όταν ξαναδιάβασα το μήνυμα, εγώ σου έστειλα το χαρτάκι με τις οδηγίες και τις παρενέργειες, χαχαχα, τραγική είμαι!! :p

    Γιατί παρεμπιπτόντως δε ρωτάς τον / την γιατρό σου; Eμένα πχ το seropram που πήρα δυο μέρες μου προκάλεσε ανησυχία!
    Last edited by Gallowdance; 04-01-2016 at 23:34.

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    104
    Quote Originally Posted by Gallowdance View Post
    Έχεις ακόμα νοσοφοβία, κοπέλα μου;;; (είμαι καινούρια στο forum, αλλά έχω διαβάσει την ιστορία σου)

    Sorry, μετά κατάλαβα τί ρώτησες όταν ξαναδιάβασα το μήνυμα, εγώ σου έστειλα το χαρτάκι με τις οδηγίες και τις παρενέργειες, χαχαχα, τραγική είμαι!! :p

    Γιατί παρεμπιπτόντως δε ρωτάς τον / την γιατρό σου; Eμένα πχ το seropram που πήρα δυο μέρες μου προκάλεσε ανησυχία!
    Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου!!Δυστυχώς παλευω ακόμη με αυτό το πράγμα.Που μου εχεις στείλει το μηνυμα??Καλη δυναμη και σένα!!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    675
    Το έσβησα διότι υπέθεσα ότι γνωρίζεις τις παρενέργειες. Ρώτα καλύτερα τον γιατρό σου, μπορεί να χρειαστεί να σου το αλλάξει όπως έκανε και σε μένα...:)
    Με αγάπη, μια ομοιοπαθούσα.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    εχω παρει στο παρελθον bespar κ δεν μου ειχε κανει καμια παρενεργεια..πιθανον ειναι απο το στρες σου..
    ειναι γενικως ελαφρυ φαρμακο απο οτι μου ειχε πει ο γιατρος.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    Αθήνα
    Posts
    574
    Quote Originally Posted by engliscp View Post
    Καλησπέρα.Εδώ και περίπου μια εβδομαδα παίρνω το bespar.Το έχει πάρει ποτε κανεις αυτό,και αν ναι του είχε δημιουργήσει ως παρενέργεια καψίματα στο σωμα???
    Το έπαιρνα παλιά για καιρό σε συνδυασμό με αντικαταθλιπτικά, πρώτη φορά όμως ακούω για τέτοια παρενέργεια. Η πιο συνήθης είναι η ζάλη. Γενικά είναι φάρμακο που δεν δημιουργεί ιδιαίτερες παρενεργειες και δεν προκαλεί εξάρτηση οπως οι βενζοδιαζεπίνες. Λειτουργεί όπως και τα αντικαταθλιπτικά , δηλαδή αν αρχίσει να εχει αποτελέσματα η χρήση του, θα είναι μετά την πρώτη βδομάδα. Mήπως είναι αυτό που γραφει και η BOOM ότι ίσως να είναι από το στρες; Αν έχεις αγχωθεί κανε τον κόπο και πάρε τηλέφωνο το γιατρό που σου το έγραψε και ρώτα τον. Νομίζω είναι και το καλύτερο...

Similar Threads

  1. bespar..
    By Johnc in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 9
    Last Post: 26-10-2016, 18:03
  2. bespar
    By MARO_86 in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 24
    Last Post: 04-01-2016, 22:49
  3. bespar
    By pythagoras23 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 1
    Last Post: 12-08-2011, 04:08
  4. bespar
    By coyotaki in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 30-09-2009, 16:39
  5. Bespar κανείς ;
    By ΛΙΛΑ in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 31-12-2008, 13:18

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •