βαρηκοΐα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 28
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    20

    βαρηκοΐα

    Καλησπέρα σε ολους και καλή χρονιά!
    Είδα ότι υπήρχαν θέματα σχετικά με τη βαρηκοΐα, αλλά είναι πολύ παλιά κι έτσι αποφάσισα να ανοίξω καινούριο θέμα!
    Είμαι βαρήκοο άτομο..Είμαι 25 χρονών και κρύβω το πρόβλημά μου από όλους..Φυσικά το πρόβλημα είναι αισθητό στην ομιλία
    αλλά δεν μπορώ να συζητάω γι'αυτό με κανέναν! Θα ήθελα να συζητήσουμε με συμπάσχοντες και μη, γύρω από αυτό!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,150
    Φοράς ακουστικά βαρηκοιας;

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    20
    ναι φοράω από μικρή, με μεγάλα όμως διαλείμματα ανάμεσα εξαιτίας του ότι ντρεπόμουν.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,150
    Quote Originally Posted by SocialWorker91 View Post
    ναι φοράω από μικρή, με μεγάλα όμως διαλείμματα ανάμεσα εξαιτίας του ότι ντρεπόμουν.
    πότε ακούς καλύτερα;
    όταν φορας ή όταν δεν φοράς ακουστικά;

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    20
    όταν φοράω..είναι ψηφιακής τεχνολογίας και τα έχω ένα χρόνο και ακούω πολύ καλύτερα από τα παλιά που φορούσα

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,150
    Quote Originally Posted by SocialWorker91 View Post
    όταν φοράω..είναι ψηφιακής τεχνολογίας και τα έχω ένα χρόνο και ακούω πολύ καλύτερα από τα παλιά που φορούσα
    Η ψυχολογος σε εχει βοθήσει καθόλου στο πρόβλημα αυτό;

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    20
    δεν έχω παει ποτέ σε ψυχολόγο..πάντα το σκεφτόμουν και τώρα έχω πάρει την απόφαση να το κάνω στο άμεσο μέλλον.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,150
    Quote Originally Posted by SocialWorker91 View Post
    δεν έχω παει ποτέ σε ψυχολόγο..πάντα το σκεφτόμουν και τώρα έχω πάρει την απόφαση να το κάνω στο άμεσο μέλλον.
    Ναι αν εχεις οικονομικη ανεση,να επικοινωνησεις με μια ψυχολογο-ίσως σου κανει καλό!

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    20
    Η αλήθεια είναι ότι οικονομικη άνεση δεν έχω κ επίσης είμαι από επαρχία..απλώς επειδή θέλω να μείνω στην αθήνα για να βρω δουλειά, θέλω να βρω κι έναν ψυχολόγο

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,150
    Quote Originally Posted by SocialWorker91 View Post
    Η αλήθεια είναι ότι οικονομικη άνεση δεν έχω κ επίσης είμαι από επαρχία..απλώς επειδή θέλω να μείνω στην αθήνα για να βρω δουλειά, θέλω να βρω κι έναν ψυχολόγο
    Πιστευεις ότι από την στιγμή που δεν έχεις αποδεχτεί την διαφορετικότητά σου,μπορείς να βρεις δουλειά και να ανταπεξέλθεις επαρκώς;
    Στην επαρχία υπάρχουν ψυχολόγοι.

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    20
    στην πόλη που βρίσκομαι δεν υπάρχουν κ το έχω ψάξει..έχω ήδη εργαστεί, χωρίς να υπάρξει πρόβλημα, μέχρι τώρα! Βέβαια το ζήτημα της δουλειάς είναι κάτι που με απασχολεί περισσότερο από όλα..είμαι κοινωνική λειτουργός και αυτό που με φοβίζει πιο πολύ είναι το ότι το πρόβλημά μου θα γίνει εμπόδιο στη δουλειά μου και ότι ίσως δεν είμαι κατάλληλη γι' αυτό το επάγγελμα!

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,150
    Quote Originally Posted by SocialWorker91 View Post
    στην πόλη που βρίσκομαι δεν υπάρχουν κ το έχω ψάξει..έχω ήδη εργαστεί, χωρίς να υπάρξει πρόβλημα, μέχρι τώρα! Βέβαια το ζήτημα της δουλειάς είναι κάτι που με απασχολεί περισσότερο από όλα..είμαι κοινωνική λειτουργός και αυτό που με φοβίζει πιο πολύ είναι το ότι το πρόβλημά μου θα γίνει εμπόδιο στη δουλειά μου και ότι ίσως δεν είμαι κατάλληλη γι' αυτό το επάγγελμα!
    Η ακαταλληλότητα,που ακριβώς έγκειται;

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    20
    στο πρόβλημά μου..κυρίως στην ομιλία και λιγότερο στην ακοή! ίσως και εγώ να έχω δώσει λίγο παραπάνω βαρύτητα από όση χρειάζεται, αλλά είναι κάτι στο οποίο πιστεύω ότι υστερώ από τους υπόλοιπους ανθρώπους..

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,150
    Quote Originally Posted by SocialWorker91 View Post
    στο πρόβλημά μου..κυρίως στην ομιλία και λιγότερο στην ακοή! ίσως και εγώ να έχω δώσει λίγο παραπάνω βαρύτητα από όση χρειάζεται, αλλά είναι κάτι στο οποίο πιστεύω ότι υστερώ από τους υπόλοιπους ανθρώπους..
    Ολοι υστερούμε σε κάτι.Είναι θέμα διαχείρισης.
    Οταν φορας το ακουστικό σου πάλι έχεις προβλημα ομιλίας;

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    20
    ναι και με τα ακουστικά έχω πρόβλημα,αν και σε λιγότερο βαθμό!

Page 1 of 2 12 LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •