καινουργιος χρονος.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 2 of 2
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    165

    καινουργιος χρονος.

    σχεδον 1 το βραδυ μολις μπηκε καινουριος χρονος,και κατουρας σε μια τουαλετα σε ενα μπαρ καπου αναμεσα σε ατελειωτο κοσμο και δυστυχος ερχετε ο απολογισμος της προηγουμενης χρονιας(τοσο κακια συνηθεια),και ενω κοιταζεις τα μουτρα σου στον καθρεφτη και μισογελας με την τοσο εκνευριστικα δυνατη μουσικη που απο την εμβοη δεν θα κοιμηθεις για κανενα διημερο θυμασε ποσο μαλ@κια ειναι η περιοδος τον χριστουγενων και πως για ακομα μια χρονια βγηκες με το ζορυ μονο για ενα ποτο(και καλα...)και μεσα στον απολογισμο θα βρεις κατι που θα σε οδηγισει ακομα μια χρονια πιο πισω και ακομα πιο πισω και η ουρα απεξω ειναι τοσο μεγαλη που δεν πρεπει να αργεις πολυ.και ενω βγαινεις και κατεβαινεις τα σκαλια λες που θα θελα να ειμαι τωρα ας κανεις μια αναδρομη σε οτι σου αρεσει και ξαφνικα μπαινεις στον αυτοματο πιλοτο και σκεφτεσε τον εαυτο σου να καθετε σε μια γεματη βιβλιοθηκη καποιας σχολης και να μυριζει βιβλια,κιτρινισμενα φυλλα,την απεναντυ να μασαει τα νυχια της, 2-3 να καπνιζουν στο παραθηρο ή σε καποιο δημοσιο αμφιθεατρο σε καποια εκδηλωση να φορας κουκουλα και ακουστικα και να καθεσε μεσα στο πληθος προσπαθοντας να καταλαβεις τι γινετε μονο με την οραση(ενω ειχες βγει μονο για τσιγαρα και θα γυρναγες)...ουπς και ενα αγγιγμα στον ωμο επαναφορα στην πραγματικοτητα,ακομα ενας γνωστος "καλη χρονια τα σχετικα,και η φιλη σου διπλα μου χαμογελαει,αλλα ποσο βαριεμε να ξαναπαω μεχρι την τουαλετα...".ισως θα ηταν καλυτερα να εβλεπα καμια μαλ@κια με τραγουδια στην τηλεοραση ανετος στον καναπε μου με το καλοριφερ τερμα και με μια χοντρη κουβερτα να σκεφτομαι για δουλεια.ουπς και αλλη επαναφορα και αλλος γνωστος κοσμος για τα τυπικα ενω παρατηρισα την απεναντυ και της μοιαζει τοσο πολυ εχουν σχεδον ιδια μαγουλα και τοσο μεγαλο χαμογελο που σχεδον κλεινουν τα ματια της οταν γελαει,και εσυ καπου σε μια γεματη μπανιερα με τα ρουχα σου να τρως κορνφλεικς και να την σκεφτεσε ή ή σε μια ντουλαπα ξαπλωμενος με ανοιχτα τα φωτα να κοιτας το ταβανι ενω ακους μουσικη ή σε εναν παρατιμενο καναπε σε καποια σκουπιδια καθισμενος να κοιτας τους περαστικους να ζουνε τον ερωτα τους ενω διανυεις εικοσικατι χειμωνες.τοσο ομορφες και στεναχωρες σκεψεις και εφτασες μεχρι το τραπεζι και ειναι η ωρα για προποση μια γουλια για ενα φιλο που δεν καταφερε να δει το νεο ετος,τοσο κριμα,και καπου εδω σκεφτομαι τα παιχνιδια της τυχης με ατυχηματα,πολεμους,τζιχατζ ιστες και μαλακιες,ποσο περιεργες εποχες,γιατι τα παντα να εχουν γινει τοσο περιπλοκα.οχι οχι φετος θα ειναι μια καλη χρονια το εσθανομαι,πρωτη χρονια που θα βαλω στοχους,πρωτη χρονια που δεν θα ειμαι τοσο εγωιστης που δεν θα κραζω ουτε θα σνομπαρω που δεν θα μαλωνω,δεν θα νευριαζω,που θα βρω κοπελα,που θα μου αρεσει η δουλεια μου,που θα κανω κατι δημιουργικο,που θα αλλαξω καθημερινοτητα και κακιες συνηθειες..."-ειναι η χρονια που","-ε μην πινεις αλλο εισαι χαλια χαχαχαχα"...μεχρι την επομενη χρονια μεχρι τον επομενο απολογισμο στοχος ειναι να εχω μονο καλα πραγματα να σκεφτω και να με κανουν χαρουμενο και που ξερεις ισως τα επομενα χριστουγεννα να ειναι τα πρωτα που θα μου αρεσουν.καλη χρονια και σας,ευχομαι φετος να ειναι η χρονια σας :*

  2. #2
    Το κειμενο σου φιλε, μου θυμισε τον εαυτο μου προ ετων.
    Σαν ειδικη αισθηση ξερεις τι κρατησα ?
    Πως ειναι να εισαι καπου χωρις να το θες απλα για να εισαι.
    Εχει ημερομηνια ληξης αυτη η φιλοσοφια.
    Να εισαι καλα για τις ευχες και μακαρι ολοι να βρουμε τα που πως και γιατι !
    "Make sure your worst enemy isn't you"

Similar Threads

  1. Χρόνος ανάρρωσης
    By serios in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 47
    Last Post: 08-12-2014, 10:33
  2. Χρόνος Διάγνωσης
    By vicky_k in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 6
    Last Post: 17-12-2013, 21:24
  3. Ο χρόνος
    By mihalis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 5
    Last Post: 10-04-2013, 23:55
  4. ο καινούργιος μου εαυτός...
    By mariafil in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 3
    Last Post: 01-07-2012, 19:57

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •