Απεξαρτηση
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    1

    Απεξαρτηση

    Είμαι σε αναζήτηση τρόπου απεξάρτησης από οπιούχα και αλκοόλ.
    Κατέληξα σε κάποια ιδιωτική νευρολογική κλινική, από όπου έφυγα τρέχοντας όμως μόλις έφτασα στο δωμάτιο. Ο λόγος είναι ότι κανείς δεν με ενημέρωσε για τα πρακτικά της διαμονής (έλεγχος των αποσκευών μου, παρακράτηση αυτών έτσι κι αλλιώς, και φύλαξη τους. Ότι χρειαζόμουν δηλαδή θα έπρεπε να το ζητάω από την " o Θεός να την κάνει Νοσηλεύτρια", και θα έπρεπε να υποστώ και σωματική έρευνα.).
    Με κόστος 240 € την ημέρα, (1500 € προκαταβολή τα οποία χάνω αν αποχωρίσω πριν το πέρας των 10 ημερών που διαρκεί η θεραπεία!!) θα περιμενα αν μην τι άλλο πιο συγκεκριμένη ενημέρωση όπως επίσης πιο “ανθρώπινους” τρόπους συμπεριφοράς από το νοσηλευτικό προσωπικό.
    Παρακαλώ αν κάποιος – α, έχει ανάλογη εμπειρία ας με ενημερώσει.


    Είμαι πελαγωμένη.....απελπισμένη... .τρομοκρατημένη........

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αστεροειδής Β162
    Posts
    109
    Δεν ειμαι ειδικη στο θεμα αλλα απο ο,τι εχω διαβασει και ξερω, ετσι πρεπει να σου φερθουν γιατι υποτιθεται οτι αυτη τη στιγμη δεν εχεις αυτοελεγχο. Θα σου προτεινα να πειθαρχησεις για να βοηθησεις τον εαυτο σου. Καλη τυχη.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    206
    Λιαδα με ολον τον σεβασμο σε οτιπερασες αλλα και σε οτι περνας...
    NeyriaΖω dioti exω milisei πολλες φορες εδω μεσα se para polla 8εματα στην Ενοτητα Ψυχοδραστικες ουσιες..
    Δεν νευριαζω με την αγνοια αλλα γιατι εσυ αλλα και καθε ΕΣΥ δεν ψαχνει ..
    ΑΛΛΟ αποτοξινοση και αλλο ΑΠΕΞΑΡΤΗΣΗ...
    Δεν ειναι το ΙΔΙΟ!!!
    Η ΑΠΕΞΑΡΤΗΣΗ ΔΕΝ ειναι δουλεια 15 ημερων μονο... αλλα αρκετου χρονου.....
    Αν ψαξεις το ονομα 8odwris θα βρεις ισως σε ποια θεματα εχω μιλισει εδω μεσα...
    Σε οσα θεματα εχω συμετεχει μιλω για το 18 ΑΝΩ το προγραμμα Απεξαρτησης αλλα και για το site που εχω φτιαξει οποΥ, εχω πληροφοριες για αυτο...
    ΥΓ 1
    \"Δεν φταινε εκεινοι στην κλινικη ...Εκεινοι κανουν οτι κανουν εκει και τα οικονομανε ....
    Εσυ και ο καθε εσυ εχεισ ευθηνη που επελεξες να πας σε ενα τετοιο μερος...\"
    ΥΓ 2 Οπως και να χει αγαπητε ξανα παραθετω link apo το site moy...
    Me eκτιμηση Θοδωρης
    http://clubs.pathfinder.gr/Apeksartisi18ANW__/288688
    Η Ζωη ειναι ονειρο και το Ονειρο μπορει να γινει Ζωη!

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Θεσαλλονικη
    Posts
    15
    Originally posted by Λιαδα
    Είμαι σε αναζήτηση τρόπου απεξάρτησης από οπιούχα και αλκοόλ.
    Κατέληξα σε κάποια ιδιωτική νευρολογική κλινική, από όπου έφυγα τρέχοντας όμως μόλις έφτασα στο δωμάτιο. Ο λόγος είναι ότι κανείς δεν με ενημέρωσε για τα πρακτικά της διαμονής (έλεγχος των αποσκευών μου, παρακράτηση αυτών έτσι κι αλλιώς, και φύλαξη τους. Ότι χρειαζόμουν δηλαδή θα έπρεπε να το ζητάω από την \" o Θεός να την κάνει Νοσηλεύτρια\", και θα έπρεπε να υποστώ και σωματική έρευνα.).
    Με κόστος 240 € την ημέρα, (1500 € προκαταβολή τα οποία χάνω αν αποχωρίσω πριν το πέρας των 10 ημερών που διαρκεί η θεραπεία!!) θα περιμενα αν μην τι άλλο πιο συγκεκριμένη ενημέρωση όπως επίσης πιο “ανθρώπινους” τρόπους συμπεριφοράς από το νοσηλευτικό προσωπικό.
    Παρακαλώ αν κάποιος – α, έχει ανάλογη εμπειρία ας με ενημερώσει.


    Είμαι πελαγωμένη.....απελπισμένη... .τρομοκρατημένη........
    Το ζητημα ειναι τι εισαι διατεθιμενη να κανεις για τον ευατο σου.Υπαρχουν πολλα προγραμματα κρατικα και ιδιωτικα τα οποια υποσχονται λαγους με πετραχυλια και λιγα ειναι αυτα που πραγματικη τους εννοια ειναι ο ανθρωπος κι οχι το χρημα. Το οτι επεσες στη 2η κατηγορια δεν θα επρεπε να σε τρομοκρατει αλλα να σε κανει πιο προσεκτικη.Αν και δεν γνωριζω πολλα για το 18Ανω εχω ακουσει καλα λογια,αλλα εγω θα σου προτεινα να πας και μια βολτα απο τους Ν.Α.Το θετικο ειναι οτι εισαι προς την αναζητηση και αυτο ειναι το πρωτο και σημαντικοτερο βημα μην απελπιζεσαι υπαρχουν λυσεις για το προβλημα.

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    3
    ο καλύτερος τρόπος απεξάρτησης είναι να κατάλαβεις το πρόβλημα, και αν καταλαβαίνεις πως δεν μπορείς να καταφέρεις μόνος σου να απεξαρτηθείς να ζητήσεις βοήθεια από αυτούς που μπορούν να στη δώσουν. δεν αρκέι μόνο η θέληση στην συγκεκριμένη περίπτωση. ευτυχώς όμως πλέον υπάρχουν τρόποι που μπορούν να μας βοηθήσουν αν απεξαρτηθούμε από το οτιδήποτε!:D

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    206
    Originally posted by dazzling
    ο καλύτερος τρόπος απεξάρτησης είναι να κατάλαβεις το πρόβλημα, και αν καταλαβαίνεις πως δεν μπορείς να καταφέρεις μόνος σου να απεξαρτηθείς να ζητήσεις βοήθεια από αυτούς που μπορούν να στη δώσουν. δεν αρκέι μόνο η θέληση στην συγκεκριμένη περίπτωση. ευτυχώς όμως πλέον υπάρχουν τρόποι που μπορούν να μας βοηθήσουν αν απεξαρτηθούμε από το οτιδήποτε!:D
    dazzling καλιο αργα παρα ποτε που λενε ..ε :P
    Εννω που εγραψες σε αυτο το τοπικ και απαντησες υστερα απο ΔΥο Χρονια.....
    Ομως ας μην μεινουμε εκει....διοτι ποιο πολυ γραφω για να σε ρωτησω τι θελεις να πεις λεγοντας -γραφωντας αυτο..... ??

    ---> ευτυχώς όμως πλέον υπάρχουν τρόποι που μπορούν να μας βοηθήσουν αν απεξαρτηθούμε από το οτιδήποτε!:D

    .....διοτι ειμαι και λιγο κουτος.
    Η Ζωη ειναι ονειρο και το Ονειρο μπορει να γινει Ζωη!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •