Φοβος για ΣΚΠ - Page 11
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 11 of 11 FirstFirst ... 91011
Results 151 to 161 of 161
  1. #151
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    182
    Ευχαριστω πολυ πολυ! Ας μην ειναι ΣΚΠ Παναγια μου!!!

  2. #152
    Member
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    42
    peny, γεια σου!ειχα καιρο να μπω στο forum, δεν ξερω αν εχεις διαβασει προηγουμενα μηνυματα, μου και ποιο ειναι το προβλημα μου.τελικα εκανα κι εγω μαγνητικη εγκεφαλου,με τα χιλια ζορια μου την εγραψε ενασ γιατρος γιατι οσοι ειχα παει ελεγαν οτι δεν χρειαζεται και πως δεν υπαρχει λογος...οταν την εκανα ειχα εντονες ενοχλησεις σαν αυτες που αναφερω στα μηνυματα μου.η ξαδερφη μου που ειναι γιατρος μου ειχε πει να κανω την μαγνητικη με σκιαγραφικο,αλλα μονο αν δει κατι ο γιατρος την ωρα της εξετασης και κρινει οτι χρειαζεται αλλα δεν χρειαστηκε μου ειπε ,και ολα ηταν φυσιολογικα οπως αναφερει χωρις τιποτα παθολογικο.για λιγο καιρο ηρεμησα,αλλα καθε τοσο παλι τα ιδια,οπως και τωρα απο χθες κυκλοφορησα στον ηλιο το μεσημερι που εκαιγε πολυ και νασου παλι,θαμπωνουν τα ματια μου,εχω μουδιασματα και αδυναμια στην αριστερη πλευρα του σωματος μου(χερι ποδι κεφαλι).οι γιατροι νευρολογος,και δυο παθολογοι που γνωριζουν την περιπτωση μου λενε να το ξεχασω και πως ειναι απο αγχος.τι να πω η αληθεια ειναι πως φοβαμαι ακομα!!!

  3. #153
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    182
    Γεια σου faihkaps!χαιρομαι πολυ για την απαντηση σου...σε καταλαβαινω απολυτα...κ εγω ηρθα διακοπες κ δεν μπορω μα ηρεμησω..τα προβληματα παραμενουν κ ειναι εκει για να μου χαλανε τη διαθεση...οι φοβοι μου δεν εχουν φυγει ακομα ουτε εμενα...κ δεν ξερω τι αλλο να κανω...

  4. #154
    Member
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    42
    σε καποια αλλη συζητηση που ειχες παρει μερος αναρωτιωσουν αν μπορει ολα αυτα να ειναι απο το αγχος,δες αυτο,http://www.anew.gr/psychology/article.php?aid=73
    και νομιζω πως θα πειστεις...ο γιατρος που με ξερει απο παιδι ειναι σιγουρος οτι οσα νιωθω ειναι απο συνεχες στρες.στοιχηματιζε στα παντα, οτι τη μαγνητικη την κανω τσαμπα,μονο για να μου φυγει η ιδεα(αν μου φυγει)και πως θα ειναι εντελως καθαρη...

  5. #155
    blackcrow
    Guest
    Quote Originally Posted by faihkaps View Post
    σε καποια αλλη συζητηση που ειχες παρει μερος αναρωτιωσουν αν μπορει ολα αυτα να ειναι απο το αγχος,δες αυτο,http://www.anew.gr/psychology/article.php?aid=73
    και νομιζω πως θα πειστεις...ο γιατρος που με ξερει απο παιδι ειναι σιγουρος οτι οσα νιωθω ειναι απο συνεχες στρες.στοιχηματιζε στα παντα, οτι τη μαγνητικη την κανω τσαμπα,μονο για να μου φυγει η ιδεα(αν μου φυγει)και πως θα ειναι εντελως καθαρη...
    Χρήσιμο το λινκ. Πάρα πολύ καλό :)

  6. #156
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    907
    ρε παιδια και εγω με μουδιασμα στον αντιχειρα ειμαι 2 βδομαδες και....τωρα αρχιζω πραγματι να ανησυχώ. λετε να κανονισω κανενα ηλεκτρομυογραφημα. μαγνητική ειχα κανει πριν εναμισυ χρονο περιπου...ξερω γω...

  7. #157
    Fleur τι κάνεις? Τι νέα με τις εξετάσεις σου? Εγώ επισκέφτηκα τον ψυχίατρο που με κούραρε από παλιά και με τον οποίο είχα πολύ καλή πορεία, μου άλλαξε την αγωγή σε cipralex και μόλις του είπα ότι φοβάμαι για ΣΚΠ μου είπε χαρακτηριστικά <<Όχι βρε μανάρι μου και 'συ..>>, καθώς η ΣΚΠ είναι η 2η πιο συχνή <<πάθηση>> των υποχόνδριων ένεκα της κοινής συμπτωματολογίας της και της δραματικότητας γνκ που εμπεριέχει...Μου συνέστησε να κόψω το ίντερνετ σε ό,τι αφορά την ασθένεια καθώς και τις συνεχείς κινήσεις ελέγχου αισθητικότητας (τσιμπήματα, κουτσό στο δρόμο κλπ κλπ). Δεν το έχω κόψει τελείως...Σήμερα για παράδειγμα ένοιωθω ότι το αριστερό μου χέρι αισθάνεται πιο ζεστό το χλιαρό νερό απ' ότι το δεξί...Α, και κάτι για να γελάσεις ελεύθερα, προχτές, σε μία από τις συνήθεις διαδικασίες ελέγχου της κίνησής μου, παραπάτησα στο δρόμο, έχασα την ισορροπία μου και έφαγα σαβούρα άνευ προηγουμένου, παρασύροντας το σταθμευμένο μηχανάκι στην άκρη του πεζοδρομίου, του οποίου έσπασα τον καθρέφτη...Με σήκωσαν οι περαστικοί, μετά από 10 λεπτά κατέβηκε ο ιδιοκτήτης, μου είπε αν έπαθε τίποτα το αμάξι μου κλπ, του είπα ότι δεν υπήρχε αμάξι, πεζή τον στούκαρα, και να μη στα πολυλογώ, με είπε βόδι και αρνήθηκε να πάρει τα χρήματα που προτιθέμην να του δωσω για τον καθρέφτη....

  8. #158
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    907
    χαχαχαχαχα χαζούλι ευτυχώς δεν χτυπησες σοβαρά. Εμένα δυστυχως το δαχτυλο μου επιμενει αλλα οι περισσοτεροι μου το λενε για τενοντιτιδα :/ τη δευτέρα θα παω στον νευρολογο φιλο μου - η αλήθεια βεβαια ειναι οτι ψυχολογικα ειμαι λιιιιιγο καλυτερα καθώς πηρα βολταρεν και εβαλα και ειναι λιγοτερο μουδιασμενο (δεν ξερω αν σου ειπα οτι χειροτερευει με καποιες κινησεις του αυχενα και επεκτεινεται και στον δεικτη η ενοχληση)...οσο για ΗΜΓ εκλεισα ενα να υπάρχει την ερχομενη παρασκευη και βλεποντας ...κοιτα ο γιατρος σου εχει δικιο. εμενα το ιντερνετ μου ειχε κανει στην αρχη ειδικα τραγικη ζημια σε σχεση με την σκπ

  9. #159
    Αντε, περαστικά με την τενοντίτιδα. Θα πάρω την αγωγή και ευελπιστώ να ισιώσω σε κανα μήνα.Ρε παιδιά κανάς άλλος με τέτοια θέματα? Μάλλον είμαστε οι μόνες σε υποτροπή..χαχα

  10. #160
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    907
    νομιζω ναι και σε μενα δεν απαντησε κανεις άλλος...και συ λες τενοντιτιδα λοιπον ε;; τι να πω...

  11. #161
    Εγώ επιμένω για επιπλοκές λόγω αυχενικού, αν και τα ορθοπεδικά δεν είναι της ειδικότητάς μου, εν πάση περιπτώσει ορθοπεδικό μάλλον θες και όχι νευρολόγο. Χαχ, έχω διαβάσει μία διδακτορική διατριβή για την σκπ. Γιατί δε μπορώ να στρωθώ να διαβάσω υλικό για τη δική μου εργασία...Τι πράμα είναι αυτό. Θα με κόψουν και εκεί να δεις μετά δράματα. Θα ξεχάσω και σκπ και ψυχοσωματικά και όλα....

Page 11 of 11 FirstFirst ... 91011

Similar Threads

  1. ΦΟΒΟΣ ΦΟΒΟΣ ΦΟΒΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ,ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΜΟΥ,ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΜΟΥ...
    By POP in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 19-10-2021, 20:15
  2. Φόβος.
    By Antreas MpR in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 16
    Last Post: 08-12-2014, 08:27
  3. φόβος...
    By sallonikios in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 19-04-2012, 17:31
  4. ΦΟΒΟΣ και ΠΑΛΙ ΦΟΒΟΣ.
    By kan in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 13-03-2012, 16:17
  5. Φόβος του ύπνου/Φόβος της καρδιάς/Έλεγχος αναπνοής
    By verde in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 22-02-2012, 01:12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •