Φοβος για ΣΚΠ - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 11 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 161
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    192
    Αν κρινω από το γεγονός πως κανείς άλλος δε συμμετέχει στην κουβέντα μας μάλλον εμείς οι δύο έχουμε μόνο αυτά τα συμπτώματα. Οπότε κάνουμε μόνοι μας ψυχοθεραπεία. Ίσως να μας πάνε στη Σπιναλόγκα... χαχαχαχα έφυγε το μούδιασμα έρχεται όταν ξαπλωνω και ζοριζω τον αυχένα μου...το βουητό το έχω και γω πολύ καιρό αλλά αδιαφορω το μεγάλο μου θέμα είναι ή γλώσσα δε μπορώ να το αντεξω το συναίσθημα.. Όταν λέω ότι μπερδευω τα λόγια μου εννοώ πχ παω να κανω μια πρόταση και μπερδευομαι όχι δε ξεχναω (ακόμα) πάντως τα συμπτώματα είναι πολλά δε ξέρω γι σημαίνουν... Αύριο έχω μαγνητική και μόνη μου θα παω...έχω καταντήσει αναξιόπιστη στην οικογένεια μου και δε σου κρύβω πως πλέον έχω σοβαρά προβλήματα με το σύζηγό και δεν τον κατηγορώ έχει δίκιο....τους μιλάω απότομα επειδή υποφέρω και δε χαίρομαι τίποτα

  2. #32
    Μαλλον ναι.. Το βουητο το ειχες και απο παλαιοτερα? Γιατι εγω το ειχα και απο πιο παλια.. Απλα τωρα ειναι πιο εντονο. Ειναι και το ματι μαζι που με κοβει στην ακρη..

    Παντως αυτο με το μπερδεμα δεν νομιζω να ειναι συμπτωμα ΣΚΠ, θα το κοιταξω λιγο στο ιντερνετ τωρα. Ενταξει, αυτο ποσες φορες σου εχει τυχει? Δυο-τρεις? Μπορει να ειναι τυχαιο.

    Οποτε το μεγαλο θεμα σου τωρα ειναι με τη γλωσσα, ε? Μηπως επειδη το σκεφτεσαι αυτο πολυ μπερδεψες και τις λεξεις; Μουδιαζει?

    Προφανως και εχεις ζητηματα με την οικογενεια, ειναι πολυ λογικο, αφου εσυ εχεις τις αγωνιες και τις φοβιες σου και πρεπει να λειτουργεις και σαν κανονικος ανθρωπος την ωρα που η γλωσσα σου μουδιαζει ή σκεφτεσαι το οτιδηποτε αλλο σχετικα με την υγεια σου.. Θα περασουν αυτα μολις λυθει το προβλημα. Το θεμα ειναι να λυθει το προβλημα.

    Εγω το κρυβω κιολας γιατι δεν θελω να το συζητω επειδη ξερω οτι κανεις δεν μπορει να με βοηθησει. Εκτος απο μια φιλη μου που την εχω πρηξει και τις τα λεω συνεχεια. Στους αλλους δεν τα πολυλεω γιατι ξερω την αντιδραση τους.

    Ξερεις τι εχω παθει τωρα? Σκεφτομαι να την ξανακανω την μαγνητικη στο κεφαλι, γιατι την πρωτη φορα δεν ηξερα οτι ο τομογραφος ηταν ανοιχτος και ηταν λιγα tesla 0,4 για την ακριβεια, και οι κανονικοι ξεκινανε απο το 1,5 tesla και πανω.

    Και σκεφτομαι μηπως δεν εδειξε κατι γιατι δεν εχει τοσο μεγαλη ευκρινεια. Ειχα ρωτησει τον ακτινολογο και μου ειχε πει δεν εχει σημασια στο κεφαλι θα φαινοταν και σε μια γιατρο μου ειχε πει οτι κατι θα φαινοταν και θα μου λεγαν να κανω σε καλυτερο μηχανημα, αλλα δεν το εμπιστευομαι. Και δεν ξερω και πως να γραψω καινουργια μαγνητικη, τι να πω στο γιατρο? Ηταν λιγα tesla ο τομογραφος;

  3. #33
    Στην Αθηνα μενεις?

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    192
    Δε συμφωνω να την επαναλάβεις....σε ξέρω σε ποιο κέντρο την έκανες αλλά θα συμφωνησω με το γιατρό σου ότι αν ήταν κάτι θα το έδειχνε. Εσύ έχεις κάνει όλες τις εξετάσεις πρέπει να ηρεμησεις εγώ δεν έχω κάνει καμία ....τα χάπια που παιρνεις μήπως έχουν παρενέργειες; Όπως πχ στην όραση; Ναι Αθήνα μένω.

  5. #35
    Quote Originally Posted by glamshine4ever View Post
    Δε συμφωνω να την επαναλάβεις....σε ξέρω σε ποιο κέντρο την έκανες αλλά θα συμφωνησω με το γιατρό σου ότι αν ήταν κάτι θα το έδειχνε. Εσύ έχεις κάνει όλες τις εξετάσεις πρέπει να ηρεμησεις εγώ δεν έχω κάνει καμία ....τα χάπια που παιρνεις μήπως έχουν παρενέργειες; Όπως πχ στην όραση; Ναι Αθήνα μένω.

    Θελω να την ξανακανω να ειμαι σιγουρος, σε κλειστο μηχανημα.

    Δεν νομιζω σιγα να μην εχουν τοσο μεγαλες παρενεργειες τα χαπια. Και αυτα τα παιρνω στην ελαχιστη δοση, μου εχει πει ενα παιρνω μισο το αντικαταθλιπτικο, τα ζαναξ δεν τα παιρνω καθολου. Αμα δεν εισαι σιγουρος μεσα σου, τι να σου κανουν τα φαρμακα..

    Ποτε θα την δειξεις στο γιατρο; Μακαρι να ειναι απο τον αυχενα, αφου σε ποναει κιολας ειναι πολυ λογικο.

    Ο φυσικοθεραπευτης μου ποη ρωτησα μου ειπε οτι υπαρχει πιθανοτητα. Αλλα εγω βλεπω στο ιντερνετ που λενε οτι κανει πονους στο πισω μερος του κεφαλιου, οχι μαγουλο που το εχουμε εμεις. Αλλα καλυτερα να μιλησει ο γιατρος, αυτος ξερει.

    Ιδιωτικος ειναι ή εοππυ;

  6. #36
    Στην Αθηνα την εκανα κοντα στο Χιλτον σε ενα διαγνωστικο, ξεχναω το ονομα του τωρα. Το θεμα ειναι πως πρεπει να βρω γιατρο να μου τη ξαναγραψει πραγμα δυσκολο, γιατι κανει 150 ευρω κανονικα.

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    192
    Σε ιδιωτη πάω, και έχω την εντυπωση πως ειναι καλός γιατρός...τι ενοεις σε κλειστό? σε κλειστό δε γίνεται η μαγνητική, σαν ένα τούνελ? ειχα κάνει παλιά για αυχένα και κεφάλι που είχα πονοκεφάλους...δε νομιζω πως μπορείς να την ξαναγράψεις για κάποιο καιρό αν έχεις κάνει χρήση του ΕΟΠΠΥ...με βάση την νέα πολιτική για τις εξετάσεις...μπορείς να ρωτήσεις βέβαια. Τωρα για τον πονο μη ξεχνάς πως υπάρχει και ο αντανακλαστικός πόνος, πχ του αυχένα μπορει να χτυπάει και μέτωπο ή της καρδιάς στο στομάχι κτλ....αρα ίσως είναι κάτι που πιέζει το νεύρο τι να πω και γω, νοιωθω απαισια.

  8. #38
    Παλι καλα, αυτο ηθελα να σου πω. Εχει και ανοιχτα μηχανηματα και εγω δεν το ηξερα που ειναι πιο χαμηλης ευκρινειας. Θα δω και αμα δεν μου τη γραφουν θα δω τι μπορω να κανω μονος μου. Και δεν μου το ειπε κανεις αυτο. Επρεπε να το ανακαλυψω μονος μου.

    Γιατι νοιωθεις απαισια? Αφου ειχες κανει παλαιοτερα αυχενα και κεφαλι, ποσο παλαιοτερα εννοεις? Γιατι αν ειχες κανει πριν απο κανα χρονο, ε δεν νομιζω να σου δημιουργηθηκαν τωρα..

    Και εγω θελω να περασουν ολα να συνεχισω κανονικα τη ζωη μου, ας βλεπω τις τριχιτσες που ξερω οτι δεν θα φυγουν, αλλα να ειναι μονο αυτο.

  9. #39
    Οχι δεν ειναι αντανακλαστικος πονος, στην καλυτερη των περιπτωσεων ειναι καπου να εχουν κανει σπασμο οι μυς, πχ στον αυχενα και να τραβανε κανα νευρο. Αλλα αυτο στην καλυτερη των περιπτωσεων. Ρε συ δεν μπορω να δεχτω οτι το αγχος μου μουδιαζει το μαγουλο τοσες μερες τωρα..............

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    Ψαχτειτε για ινομυαλγια κ πειτε μου κι εμενα ειμαι καμενοσ εχω σκατενια ψυχολογια πρεπει να κανω διατροφη
    Δεν κοιμαμαι καλα κ ειμαι κουρασμενοσ ολη μερα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    Γενικα σερνομαι ολη μερα εδω κ χρονια μαλλον αυτο εχω
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    Οπτικα δεν εχω τιποτα αλλα σερνομαι ολη μερα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  13. #43
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Ψαχτειτε για ινομυαλγια κ πειτε μου κι εμενα ειμαι καμενοσ εχω σκατενια ψυχολογια πρεπει να κανω διατροφη
    Δεν κοιμαμαι καλα κ ειμαι κουρασμενοσ ολη μερα
    διαβασε αυτο μπας και καταλάβεις τι λες! http://www.osteocare.gr/index.php/el...eia/inomyalgia

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    Τα διαβασα ολα κατι τετοια εχω κι εγω απλα οπτικα φαινομαι καλα αλλα το χω απορια γτ με πιανει τοσο καλα το συμπαλτα απο το πρωτο χαπι ρε παιδι μου απορια το χω γτ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    Τραβα ρωτα τουσ φιλουσ μου αν εχω η δεν εχω που με βλεπουνε σα παππου ενενηντα χρονων γι αυτο εκοψα απο ολουσ αρχισα να ντρεπομαι ενω στην αρχη ελεγα θα περασει κι αυτο δεν περναει ομωσ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

Page 3 of 11 FirstFirst 12345 ... LastLast

Similar Threads

  1. ΦΟΒΟΣ ΦΟΒΟΣ ΦΟΒΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ,ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΜΟΥ,ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΜΟΥ...
    By POP in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 19-10-2021, 20:15
  2. Φόβος.
    By Antreas MpR in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 16
    Last Post: 08-12-2014, 08:27
  3. φόβος...
    By sallonikios in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 19-04-2012, 17:31
  4. ΦΟΒΟΣ και ΠΑΛΙ ΦΟΒΟΣ.
    By kan in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 13-03-2012, 16:17
  5. Φόβος του ύπνου/Φόβος της καρδιάς/Έλεγχος αναπνοής
    By verde in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 22-02-2012, 01:12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •