Φοβος για ΣΚΠ - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 11 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 46 to 60 of 161
  1. #46
    Δεν καταλαβα εσυ τι ακριβως νιωθεις.. Δεν νομιζω πως το δικο μας εχει σχεση με ινομυαλγια. Εξαλλου εγω δεν αισθανομαι κουρασμενος, εκτος απο αυτες τις μερες που ειμαι χαλια ψυχολογικα και δεν σηκωνομαι απο το κρεβατι, τις υπολοιπες παω και τρεχω πεντε χιλιομετρα. Οταν ειμαι καλα ψυχολογικα εννοω δεν αισθανομαι κουρασμενος.

  2. #47
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,699
    Παλι καλα που πηρα το συμπαλτα κ μπορω κ κυκλοφορω καπωσ μαζι με τα αλλα βεβαια ασε μασ κουκλιτσα μου θα με πεισ οτι ειμαι καλα παιρνω ενα καρο ουσιεσ ολη μερα απο το πρωι απο χαμομηλια μεχρι κρασακι να δω τι βοηθαει κ μου λεσ εσυ ειμαι καλα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  3. #48
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,699
    Εγω σηκωνομαι κουρασμενοσ κατ ελαχιστο
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  4. #49
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    192
    Ούτε καταλαβαίνω τι εννοεί ο ποιητής....είδε φως και μπήκε που λέμε......μάλλον θα ακυρωθεί η μαγνητική αύριο γιατί πρέπει να κάνω κάτι αλλο επείγον το πρωί.....NikosK θα σε ενημερώσω μόλις εχω νεότερα που μάλλον δε θα είναι αυριο

  5. #50
    Quote Originally Posted by glamshine4ever View Post
    Ούτε καταλαβαίνω τι εννοεί ο ποιητής....είδε φως και μπήκε που λέμε......μάλλον θα ακυρωθεί η μαγνητική αύριο γιατί πρέπει να κάνω κάτι αλλο επείγον το πρωί.....NikosK θα σε ενημερώσω μόλις εχω νεότερα που μάλλον δε θα είναι αυριο
    Οποτε θες glamshire4ever, και πριν εδω είμαστε να συζηταμε και να δινει κουραγιο ο ενας στον αλλον.

  6. #51
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    192
    NikosK έκανα την μαγνητική σε 1.5Τ (το πρόσεξα που το έγραφε έξω η πόρτα, μιας και το ανέφερες) αλλα δεν το ξανακάνω....πολύ άσχημη εξέταση...πωπωπωπωπω....τα αποτελέσματα δεν έδειξαν κάτι αλλά θα πρέπει να τα δει και ο νευρολόγος οπως μου είχε πει. Γράφει μέσα φυσιολογικό το ένα φυσιολογικό το άλλο....αλλά δε μου λέει κάτι αυτο αν δεν το δει γιατρός....η γλώσσα μου χειροτέρεψε....απόψε έχω και ημικρανίες.

  7. #52
    glamshire4ever μπραβο! πολυ χαιρομαι για εσενα. Αυτη ηταν αυχενα ετσι? Την πηγες στο γιατρο?? Πως εισαι σημερα??

    Εχω και νεα (μαλλον καλα αλλα οχι και 100%) θα στα γραψω απο τον υπολογιστη γιατι απο το κινητο με δυσκολευει.

  8. #53
    Λοιπον ολες αυτες οι μερες ηταν τρομαχτικες glamshire4ever, βρηκα γιατρο μου εγραψε και εκανα μαγνητικη και mra με σκιαγραφικο και τις δυο, αφου ειχα φτασει να πιστευω οτι αν δεν εχω σκληρυνση, εχω αλλες ασθενειες (τις οποιες τις εγραψα και τις εσβησα γιατι πιστευω οτι αν αρχισω να σου λεω οτι σκεφτομουν τις τελευταιες μερες θα σε αγχωσω χωρις λογο).

    Δεν μπορεις να καταλαβεις για τι αγχος μιλαμε, εφτασα να ψαχνω μεχρι τα ποσοστα επιβιωσης και τις ποσοτητες ακτινοβολιας για τις εγχειρησεις που γινονται και συνεχεια αυτα, δεν την παλευα μια, μεχρι που ξυπνησα ενα πρωι και ειπα τωρα πρεπει να βρω τροπο να κανω τις μαγνητικες.

    Χθες πηρα τα αποτελεσματα, στον 1,5 tesla τομογραφο, μου βρηκαν παρα πολυ μικρη εστια μη παθολογικης σημασιας. Οταν ρωτησα για σκπ ο γιατρος εκει και ο νευρολογος που την εδειξα μου ειπε οτι δεν ειναι.

    Οταν ρωτησα απο τι μπορει να ειναι γιατι γραφανε πανω στο χαρτι της απαντησης, μικρο εμφρακτο που σημαινει μικρο εγκεφαλικο με ερωτηματικο οτι μπορει να εχει προερθει απο κατι τετοιο δηλαδη, μου ειπαν ειναι τοσο μικρη που δεν αξιολογειται ως εγκεφαλικο. Γιατι εγω φοβομουν απο αυτα που διαβαζα οτι ακολουθει το μεγαλο εγκεφαλικο στις περισσοτερες περιπτωσεις.

    Οταν ρωτησα απο μπορει να εγινε αυτο, μου ειπαν οτι μπορει να το εχω χρονια και οτι παρατηρειται σε πολλους ανθρωπους, ιδιως οταν περνανε τα χρονια εχουν πολλοι ανθρωποι. Η γιατρος στο ακτινολογικο μου ειπε οτι αν κανει αυτη θα βρει πολλες παραπανω.

    Ο νευρολογος που την εδειξα μου ειπε να ξανακανω μαγνητικη σε κανα χρονο για να δω αν διατηρειται στα ιδια επιπεδα και αν διατηρειται να το ξεχασω και να κανω παλι μετα απο πεντε χρονια.

    Σιγουρα εχω αποκλεισει τα χειροτερα με την mra.

    Τωρα απο την εικονα που πηρα ειναι πως πολλοι ανθρωποι εχουν τετοιες αλλοιωσεις, σιγουρα θα ημουν καλυτερα αν δεν εβρισκαν τιποτα ομως.

    Ολα τα συμπτωματα εχουν υποχωρησει, εκτος του ματιου που με βασανιζει λιγο και λεω να κανω μια προσπαθεια με χαμομηλι και να αφησω και φαρμακα κτλ.

    Αν ειμαι πιο ηρεμος? Ναι ειμαι πιο ηρεμος, σταματησα και αντικαταθλιπτικα και φαρμακα και οτι θελει ας κατεβασει.

    Κουραστικα πολυ μ αυτο το θεμα. Παρα πολυ. Ισως να ξαναδειξω και την μαγνητικη σε καναν αλλο νερυρολογο μια φορα ακομα και τελος.
    Last edited by NikosK; 28-01-2016 at 23:05.

  9. #54
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    στον κοσμο της βοηθειας προς τους αλλους
    Posts
    1,352
    Quote Originally Posted by glamshine4ever View Post
    NikosK έκανα την μαγνητική σε 1.5Τ (το πρόσεξα που το έγραφε έξω η πόρτα, μιας και το ανέφερες) αλλα δεν το ξανακάνω....πολύ άσχημη εξέταση...πωπωπωπωπω....τα αποτελέσματα δεν έδειξαν κάτι αλλά θα πρέπει να τα δει και ο νευρολόγος οπως μου είχε πει. Γράφει μέσα φυσιολογικό το ένα φυσιολογικό το άλλο....αλλά δε μου λέει κάτι αυτο αν δεν το δει γιατρός....η γλώσσα μου χειροτέρεψε....απόψε έχω και ημικρανίες.
    Πως ειναι η ενεταση της μαγνιτικης και γτ ειναι ασχημη?
    Εαν κοιταξεις την αβυσσο για πολυ ωρα στο τελος η αβυσσος θα κοιταξει εσενα

  10. #55
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    192
    Quote Originally Posted by arntaben View Post
    Πως ειναι η ενεταση της μαγνιτικης και γτ ειναι ασχημη?
    ξαπλώνεις σε ενα κρεββάτι και μπαίνεις μέσα σε ένα τουνελ, και μένεις εκεί 20+ λεπτά. Το τουνελ ειναι στενό δεν ειναι άνετο σε σημείο να μην μπορείς να κουνηθείς...ακους σαν χτυπους σφυριών στα αυτια σου και το γιατρό να σου μιλάει...ειναι πολυ βασανιστική και θα την έκανα μόνο αν ειχα πολυ σοβαρό θέμα όχι απο φοβίες....

  11. #56
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    192
    NikosK καλά έκανες και πήρες την αποφαση να προχωρήσεις, σε αυτο συμβαδίζουμε. Εμένα επιμένουν τα μουδιάσματα κτλ αλλά χτες που πήγα στο νευρολόγο να του δείξω τις εξετάσεις μου ειπε δεν ειναι οργανικό αλλά ψυχολογικής φύσης και να παιρνω ενα neyrodin αν πονάω και δεν έχω ποιότητα ζωής. Δε θέλει να μου γράψει αγχωλυτικά με τιποτα γιατι οπως μου ειπε ειμαι δυναμική και θα το ξεπεράσω (μαλλον θα φαινομαι δυναμική). Χτες το βράδυ ήμουν τέλεια σήμερα πάλι που έπιασα δουλεια και έχω κατι θεματάκια απο δω και απο εκει κόλλησα πάλι με το μουδιασμα.....

    τον ρωτησα αν χρειάζεται να κάνω κάτι στον εγκέφαλο και μου ειπε οχι σε καμια περιπτωση....μου ειπε εισαι καλά! οποτε μενω εδω, ανοιγω το σπιτι μου να μπει φως, την καρδια μου να μπει αγαπη και το μυαλο μου να μπει ηρεμία. Θα ασχοληθώ με το παιδάκι μου, τη διατροφή μου να τη κάνω πιο φυσική και θα προσευχηθώ να με βοηθήσει ο Θεός να ξεπεράσω τον κακό εαυτό μου που μου τα δημιουργεί όλα αυτά. Τον σαμποτέρ, που πάντα μου σαμποτάριζε τη χαρά μου.

  12. #57
    Δεν ξερω glamshine4ever, αυτα τα εισαι καλα και ειναι ψυχολογικης φυσης εχω αρχισει και δεν τα πολυπιστευω. Εισαι καλα ψυχολογικα προφανως οταν εισαι καλα και σωματικα. Και το αντιθετο.

    Το μουδιασμα που το νιωθεις? Στη γλωσσα ακομα?

    Δεν τα δημιουργει ολα ο εαυτος σου, μη ριχνεις ευθυνες πανω του, αλλοι παραπονιουνται για πολυ πιο ασημαντα προβληματα. Σιγουρα το να ανοιξεις το σπιτι να μπει φως και την καρδια σου να μπει αγαπη ειναι πολυ καλο και πρεπει την καθε μερα μας να αξιοποιουμε.

  13. #58
    Τις εμβοες τις ακους ακομα? Τις ειχες και απο παλαιοτερα ομως ετσι???

  14. #59
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    192
    τις εμβοές της έχω ακόμα...και να τώρα που γράφω πάλι τις έχω σαν να ακουω παλιά τηλεόραση χωρίς σήμα. Στη γλώσσα εχω το μουδιασμα και στο στόμα γενικότερα. Λες να πάω και σε έναν ΩΡΛ?

  15. #60
    Να πας ναι, να δουμε τι θα πει και αυτος. Και εγω συνεχεια τις εχω, τις εχω ομως χρονια, απλα τωρα ειναι σε εξαρση.

    Εγω πηγα και σ αλλον νευρολογο σημερα, μου ειπε δεν εχει σχεση με σκληρυνση, δεν ειναι ετσι οι τυπικες εστιες της σκληρυνσης, ουτε τοσο μικρες.

    Λες μ αυτα και μ αυτα να περασα κανα μικρο εγκεφαλικο; Γιατι αυτα αφηνουν τετοιες εστιες.

    Ο νευρολογος ειπε μπορει να την ειχα κ απο οταν γεννηθηκα, να βαλω ειπε ολες τις πλακες σε ενα κουτι και να το βαλω βαθια καπου και να μην το ξανανοιξω. Και οτι εχω μπει σε λουμπα με αυτα που σκεφτομαι.

    Λοιπον να πας σε ωρλ να μας πει και αυτος τη γνωμη του.

    Πρεπει να ζησουμε γαμωτο, πρεπει να ζησουμε.

Page 4 of 11 FirstFirst ... 23456 ... LastLast

Similar Threads

  1. ΦΟΒΟΣ ΦΟΒΟΣ ΦΟΒΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ,ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΜΟΥ,ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΜΟΥ...
    By POP in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 19-10-2021, 20:15
  2. Φόβος.
    By Antreas MpR in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 16
    Last Post: 08-12-2014, 08:27
  3. φόβος...
    By sallonikios in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 19-04-2012, 17:31
  4. ΦΟΒΟΣ και ΠΑΛΙ ΦΟΒΟΣ.
    By kan in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 13-03-2012, 16:17
  5. Φόβος του ύπνου/Φόβος της καρδιάς/Έλεγχος αναπνοής
    By verde in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 22-02-2012, 01:12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •