κι ομως ακομα νοιαζομαι γι αυτον
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 26
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    10

    κι ομως ακομα νοιαζομαι γι αυτον

    Εγώ με τον αδερφό μου ήμασταν πολύ αγαπημένα αδέρφια. τρελή αδυναμία ο ένας στον άλλον όλο αγκαλιές επαίζε μαζί μου είμουν η μικρή του αδερφη. έχουμε και 11 χρόνια διαφορά. έφυγε για ένα διάστημα 2 χρόνων στο εξωτερικό, όταν γύρισε εγώ είμουν 10 χρονών, πίσω γύρισε ένας άλλος άνθρωπος, αυτός δεν ήταν ο αδερφός μου, δεν τον αναγνώριζα. από τότε ξεκίνησαν τα πάντα. από την ηλικία των 10 μέχρι τα 16 με χτυπούσε άσχημα στο κεφάλι και άλλωτε μου το χτυπούσε στον τοίχο, με κλώτσαγε στα πλευρά και σε σχεδόν όλο μου το σώμα, έγω προστάτευα μόνο το πρόσωπο μου για να μην γεμίσω σημάδια και τι θα έλεγα στο σχολείο. οι γονείς μου έκλαιγαν όταν τα έβλεπαν αυτά αλλά αυτοί του έδωσαν το δικαίωμα να με χτυπάει. μεγαλώνοντας ήρθαν και άλλα, δεν μ αφηνε να πηγένω ουτε μεχρι το περίπτερο όταν έβγενα έστω και για μισή ώρα και με κάλυπταν οι δικόι μου αν τυχόν με έβλεπε με έκανε ρεζίλι με έβριζε με απειλούσε και μέτα φώναζε στους γονείς μας. εγώ φοβόμουν πολύ δεν μίλαγα ποτέ ήταν ο μεγαλύτερος μου φόβος. τα τελευταια 2 χρόνια έχει φύγει πάλι στο εξωτερικό. πριν κάτι μήνες μέσω τηλεφώνου άρχισε πάλι να μου φωνάζει να με απειλη γιατί έμαθε ότι καπνίζω αλλά επειδή πλέον είμαι 21 χρονών δεν τα δέχτηκα αυτά και επιτέλους μίλησα τσακωθήκαμε και από τότε δεν μιλάμε και η γονεις μου είναι με το μέρος μου. μου λείπει τον αγαπάω αλλά δεν μπορούσα άλλο αυτη την κατάσταση . ναι ήθελε ν με προστατέψει από τον άσχημο έξω κόσμο αλλά με τον χειρώτερο τρόπο. καποιες φορες λέω πως δεν θέλω να γυρίσει από το εξωτερικό...!!!! τον έχω συγχωρήσει αλλά ακόμα πονάω βαθιά μέσα μου δεν το χω ξεπερασει ολο κλαιω και ωρες ωρες φοβαμαι!!!στειλτε μου ότι θέλετε έχω ανάγκη να μιλήσω.
    Last edited by nefeli_; 15-12-2015 at 11:15.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,459
    Καλημέρα Νεφέλη!

    Δεν ξέρω αν αυτό θα σε βοηθήσει καθόλου αλλά σε καταλαβαίνω απόλυτα! Έχω νιώσει κι εγώ έτσι κι όλα σου τα συναισθήματα είναι απολύτως λογικά, μην τυχόν και νιώσεις άσχημα για όσα σκέφτεσαι, είναι απολύτως δικαιολογημένα...δεν ξέρω αν ήθελε να σε προστατέψει από τον έξω κόσμο, δεν το νομίζω, δεν χτυπάς έτσι ένα παιδί για κανένα λόγο, είναι απαράδεκτο! Όταν γυρίσει από το εξωτερικό μην ανεχτείς να σε αγγίξει ούτε μία φορά, χρησιμοποίησε ότι μέσο διαθέτεις...
    Στο λέω εγώ που έχω φάει λιγότερες φορές από εσένα ξύλο (όχι από τον αδελφό μου) κι ενώ η μόνη μου αντίδραση ήταν το κλάμα έφτασε μια μέρα που πλέον αγανάκτησα κι άρχισα να φωνάζω με όλη μου τη δύναμη "βοήθεια" για να ξεσηκώσω όλη την πολυκατοικία γιατί πλέον ο κόμπος κι ο θυμός μου είχε φτάσει στο χτένι...(εκτός του ότι τότε φοβήθηκα και για τη ζωή μου αλλά εστίασε στο θυμό, έτσι πρέπει να νιώθεις κι εσύ και να υπερασπιστείς τον εαυτό σου κορίτσι μου)...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    10
    καλημερα κυκνε.. ευχαριστωγια την απαντηση

    μια ζωη με ελεγε χαζη ανεγκεφαλη ανοριμη... τα σκεφτομαι αυτα κ λεω μπορει ν εχει και δικιο... αλλα μετα απο ολα αυτα εχω γινει πολυ ψυχρη σαν ανθρωπος....

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,459
    Quote Originally Posted by nefeli_ View Post
    καλημερα κυκνε.. ευχαριστωγια την απαντηση

    μια ζωη με ελεγε χαζη ανεγκεφαλη ανοριμη... τα σκεφτομαι αυτα κ λεω μπορει ν εχει και δικιο... αλλα μετα απο ολα αυτα εχω γινει πολυ ψυχρη σαν ανθρωπος....
    Είτε έχει είτε δεν έχει δίκιο δεν έχει κανένα δικαίωμα να σε χτυπάει!
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    10
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Είτε έχει είτε δεν έχει δίκιο δεν έχει κανένα δικαίωμα να σε χτυπάει!
    αυτο σταματησε το ξυλο οταν ειμουν 16 μετα ξεκινησε η ψυχολογικη κακοποιηση

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,459
    Quote Originally Posted by nefeli_ View Post
    αυτο σταματησε το ξυλο οταν ειμουν 16 μετα ξεκινησε η ψυχολογικη κακοποιηση
    Δεν θα την ανεχτείς φυσικά ούτε αυτήν, είσαι ενήλικη...πρέπει να υπερασπιστείς την ελευθερία και την ανεξαρτησία σου ακόμα κι αν χαλάσουν οι σχέσεις σας αν δεν θέλεις να ζεις κάτω από τον έλεγχο του...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    10
    δεν μιλαμε τωρα πια αλλα στεναχωριεμαι

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,785
    ΕΣΥ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΤΑ ΧΕΙΣ ΖΗΣΕΙ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΤΙ ΘΕΩΡΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΟ ΤΟ ΞΥΛΟ
    Η Η ΛΕΚΤΙΚΗ ΚΑΚΟΠΟΙΗΣΗ ΕΓΩ ΠΟΥ ΤΑ ΧΩ ΖΗΣΕΙ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΜΑΚΡΑΝ ΨΗΦΙΖΩ ΞΥΛΟ
    ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΤΡΩΩ ΞΥΛΟ ΠΑΡΑ ΤΗ ΛΕΚΤΙΚΗ ΚΑΚΟΠΟΙΗΣΗ ΜΑΚΡΑΝ ΤΟ ΞΥΛΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ
    ΤΟ ΣΥΝΙΘΙΖΕΙΣ ΤΟ ΑΝΤΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ ΣΤΗ ΛΕΚΤΙΚΗ ΚΑΚΟΠΟΙΗΣΗ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ
    ΠΕΦΤΟΥΝ ΟΙ ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΣΤΗ ΣΥΝΕΧΟΜΕΝΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ
    ΕΝΩ ΜΕ ΤΟ ΞΥΛΟ ΣΚΛΗΡΑΙΝΕΙΣ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΚΙ ΗΣΥΧΑΖΕΙΣ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    10
    και τα 2 ειναι απαισια απλα η λεκτικη κακοποιηση μενει σαν τραυμα για παντα... τα σημαδια στο σωμα φεγουν στην καρδια ποτε

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,785
    ΑΡΑ ΣΥΜΦΩΝΟΥΜΕ ΜΑΚΡΑΝ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΤΟ ΞΥΛΟ ΔΕΝ ΤΟ ΣΥΖΗΤΑΜΕ ΑΥΤΟ
    ΑΣΕ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΜΕ ΤΟ ΞΥΛΟ ΜΕ ΤΗ ΛΕΚΤΙΚΗ ΚΑΚΟΠΟΙΗΣΗ
    ΠΟΤΕ ΔΕ ΓΙΝΕΣΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΝΟΜΟΣ ΑΥΤΟ ΠΛΕΟΝ ΕΙΝΑΙ ΝΟΜΟΣ ΤΟ ΕΜΑΘΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    10
    Quote Originally Posted by elis View Post
    ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΜΕ ΤΟ ΞΥΛΟ
    σε αυτο θα διαφωνησω.... με την συζητηση και με την παιδεια γινεσε ανθρωπος με τπτ αλλο

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,785
    ΕΙΝΑΙ ΜΕΡΙΚΟΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝ ΑΠΟ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΕΙΣ
    ΠΑΙΔΕΙΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΟΠΟΤΕ ΑΜΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ Ο ΑΛΛΟΣ ΜΟΝΟ ΤΟ ΞΥΛΟ ΕΙΝΑΙ Η ΛΥΣΗ ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ
    ΠΑΝΤΑ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΛΥΣΗ ΤΟ ΞΥΛΟ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  13. #13
    Τι άλλες ΜΑΛΑΚΙΕΣ θα ακούσουμε σοβαρά τώρα;;;
    Από το ξύλο κανείς δεν έγινε "άνθρωπος" αντιθέτως μπορεί να γίνει επιθετικός ή απλά να φοβάται και να μην πηγαίνει κόντρα στον θύτη.
    Όποιος επαινεί το ξύλο μου φαίνεται θέλει 2-3 ανάποδες για να δόυμε πόσο θα του αρέσει και κατά πόσο θα στρωσει...
    Τουλάχιστον στην λεκτική βία(την οποία επίσης σιχαίνομαι) μπορείς να κλείσεις τα αυτιά σου.
    Τα χτυπήματα στο σώμα σου,τον πονο,τον φόβο...και όλα τα συναισθήματα προκαλεί το ξύλο δεν μπορείς να τα αποφύγεις.
    Άμα σε βρίσει κάποιος του απαντάς καταλλήλως,εάν σε αγγίξει όμως τότε όλη η αξιοπρέπεια σου έχει χαθεί,σε μειώνει σαν άνθρωπο και δεν μπορείς να το ανεχτείς εύκολα. Γι'αυτό να μην αφήνετε κανέναν <<δυνατότερο>>να απλώνει χέρι επάνω σας είτε αδερφος είτε γονιός είτε γκόμενος. Το σώμα μας δεν έχει κανείς δικαίωμα να το αγγίζει με βία η χωρίς την θέληση μας.
    Μπορεί να αγαπάς τον αδερφό σου αλλά καλύτερα ας ειναι μακριά ώστε να είστε όλοι καλά....

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    απο οτι φαινεται τωρα θα ζοριστεις να εμπιστευτεις αντρα ..
    εγω στη θεση σου μπορει κ να εβρισκα τη δυναμη να το εκανα οχι οσο επειδη θα τον αγαπουσα μπορει κ να μη καταφερεις να αγαπησεις ποτε αντρα αλλα αυτο δεν εχει κ πολυ σημασια αλλα θα το εκανα επειδη δε θα αντεχα μια ζωη να τραβιεμαι με ψυχολογικα χωρις βελτιωση κ φυσικα δε θα εβρισκα καπιον που να μιαζει στον αδερφο σου αλλα το αντιθετο του.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,785
    Quote Originally Posted by Blade View Post
    Τι άλλες ΜΑΛΑΚΙΕΣ θα ακούσουμε σοβαρά τώρα;;;
    Από το ξύλο κανείς δεν έγινε "άνθρωπος" αντιθέτως μπορεί να γίνει επιθετικός ή απλά να φοβάται και να μην πηγαίνει κόντρα στον θύτη.
    Όποιος επαινεί το ξύλο μου φαίνεται θέλει 2-3 ανάποδες για να δόυμε πόσο θα του αρέσει και κατά πόσο θα στρωσει...
    Τουλάχιστον στην λεκτική βία(την οποία επίσης σιχαίνομαι) μπορείς να κλείσεις τα αυτιά σου.
    Τα χτυπήματα στο σώμα σου,τον πονο,τον φόβο...και όλα τα συναισθήματα προκαλεί το ξύλο δεν μπορείς να τα αποφύγεις.
    Άμα σε βρίσει κάποιος του απαντάς καταλλήλως,εάν σε αγγίξει όμως τότε όλη η αξιοπρέπεια σου έχει χαθεί,σε μειώνει σαν άνθρωπο και δεν μπορείς να το ανεχτείς εύκολα. Γι'αυτό να μην αφήνετε κανέναν <<δυνατότερο>>να απλώνει χέρι επάνω σας είτε αδερφος είτε γονιός είτε γκόμενος. Το σώμα μας δεν έχει κανείς δικαίωμα να το αγγίζει με βία η χωρίς την θέληση μας.
    Μπορεί να αγαπάς τον αδερφό σου αλλά καλύτερα ας ειναι μακριά ώστε να είστε όλοι καλά....
    εχω φαει αρκετο ξυλο εχω υποστε μπολικη ψυχολογικη βια απο τα δυο προτιμω το ξυλο τελοσ αμα εσενα σ αρεσει η ψυχολογικη βια
    προβλημα σου εγω προτιμω το ξυλο
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 7
    Last Post: 23-06-2015, 22:48
  2. Replies: 5
    Last Post: 25-07-2011, 18:58
  3. Δε σε χρειάζομαι,κι ούτε που νοιάζομαι σε ποιο σοκάκι θα με βρει το πρωινό...
    By elenh in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 0
    Last Post: 09-12-2010, 02:58
  4. Δν μπορω να ζησω χωρις αυτον
    By iuby in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 70
    Last Post: 13-10-2010, 14:57
  5. ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΕ ΑΥΤΟΝ?
    By Παστελι in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 24
    Last Post: 28-04-2009, 00:46

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •