Επανερχομαι με δυσαρεστα νεα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 30
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820

    Επανερχομαι με δυσαρεστα νεα

    Καλησπερα σας κ παλι μετα απο καιρο,σταματησα να μπαινω στο φορουμ δεν γνωριζω κ εγω τον λογο ισως ειμαι αδικαιολογητη,στην ζωη μου εχουν συμβει σημεια κ τερατα ολο αυτο το διαστημα,ενα απο τα ευχαριαστα ειναι οτι εκανα κ αλλες καλες φιλες με τις οποιες τα πηγαινουμε πολυ καλα επισης με την καταθλιψη τα πηγαινω καλυτερα κ εκοψα τα φαρμακα με εντολη γιατρου,το παρα πολυ δυσαρεστο ειναι οτι χωρισαμε μαζι με το αγορι μου οπου ειμασταν μαζι 6 χρονια κ ελπιζα σε μια οικογενεια κ παιδι μαζι του,μου φεροταν παρα πολυ ασκημα εδω κ μηνες μου φωναζε με εκανε να κλαιω κ με κατηγορουσε για το παραμικρο μου ελεγε επιπλεον οτι δεν θελει να αφησει την μητερα του για να ειναι μαζι μου σε ενα σπιτι καταφερα να μπω στο προφιλ του στο φεισ κ ειδα οτι με απατουσε κ με αλλες για παρα πολυ καιρο,ειμαι συντετριμενη κ παλι καλα που ειναι διαρκως κοντα μου μια φιλη μου κ μενα στηριζει ομως νιωθω πραγματικα κουρελι,δεν νομιζω να ειμαι ετοιμη να μπω σε μια νεα σοβαρη σχεση παροτι επιθυμω οσο τιποτα στην ζωη μου οικογενεια κ παιδι μου ειναι αφορητοι κ οι δικοι μου εφοσον δεν με καταλαβαινουν αρκετα δεν γνωριζω που παταω κ που βρισκομαι νιωθω αδεια κ οτι εκτος τις φιλες μου δεν εχω κανενα αλλον δεν γνωριζω ποτε θα καταφερω να ειμαι παλι ο εαυτος μου μια γνωμη σας θα ειναι καλοδεχουμενη ευχαριστω εκ των προτερων για ολα

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    μυσπ καλημερα, πρωτα απολα μπράβο σου που κατεκτησες τοσα πολλα στο θεμα της καταθλιψης και μπράβο σου που κανες φίλες!
    βρηκες την ψυχική σου υγεία και ήρθε το τελος μιας σχεσης που αν καταλαβα καλα, ειχε στην ουσια απο καιρο τελειωσει και το τραβαγατε απο τα μαλια. εκανε τον κυκλο της και τελειωσε..συγχωρεσε και μην κοιταζεις πισω.
    απο κει και πέρα μετα απο 6 χρονια σχεσης, ειναι απολυτα λογικο να μην θες κατι σοβαρο αμεσα ..περασες πολλα και πρεπει να μεινεις για λίγο μονη σου να ανασυγκροτηθεις. οποια επιλογη και να κανεις τωρα θα ναι μια λάθος επιλογη γιατι το μυαλο σου δεν εχει καθαρίσει.
    οικογένειες και παιδιά θα έρθουν οταν θα ερθει η ωρα με καποιον σωστο σύντροφο και άσε τους γονεις σου να λένε. αν αισθανεσαι οτι σε φορτιζουν αρνητικα , κοψε τους τα πολλα πολλα ... δεν εχουν δικαιωμα να σε ξαναριχνουν στην καταθλιψη, τόσο αγωνα εκανες για να βγεις!
    συνεχισε τις συνεδρειες, τα πραγματα θα ειναι λίγο δυσκολα λόγω του χωρισμου τωρα, αν χρειαστει να πάρεις και καποιο χαπι καντο.
    πρωτη και σημαντικότερη πρωτεραιότητα, ειναι η ψυχική σου υγεια, μην επιτρεψεις σε κανεναν να ξαναχασεις τις ισορροπίες σου ..καλη δυναμη κοριτσι μου!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    ελα ρε μυσπ! με θυμασαι που τα λεγαμε πιο παλια?για τις σχεσεις μας κ τα παιδια?..που θελουμε να κανουμε τοσο πολυ?
    κοιτα κοπελα μου..θα σου πω ενα πραμα.! κοιτα τον εαυτο σου! αν δεις οτι καταρρεεις μη το αφησεις να σε παρει απο κατω..ξεκινα την θεραπεια σου..μου χει τυχει κ μενα χωρισμος τετοιος παλαιοτερα κ καταφερα να ανταπεξελθω..με δυσκολια βεβαια..αλλα ρε συ το ξεπερασα κ πηγα παρακατω..κ ξαναερωτευθηκα κ ολα!
    ηταν δυσκολο..επαθα καταθλιψαρα κ γενικα σιγα σιγα κουτσα κουτσα το ξεπερασα..τιποτα δνε ειναι αδυνατο να το θυμασαι αυτο.δωσε χρονο ! ο χρονος ολα τα γιατρευει..+ ειναι πολυ νωρις ακομα για σενα να σκεφτεσαι να ξεκινησεις νεα σχεση..πρεπει πρωτα να βρεις τις ισορροπιες σου εσυ κ μετα ολα τα αλλα οκ??κοριτσι μου! να σαι καλα! ευχομαι δυναμη με ολη μου την ψυχη!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by μυσπ View Post
    Καλησπερα σας κ παλι μετα απο καιρο,σταματησα να μπαινω στο φορουμ δεν γνωριζω κ εγω τον λογο ισως ειμαι αδικαιολογητη,στην ζωη μου εχουν συμβει σημεια κ τερατα ολο αυτο το διαστημα,ενα απο τα ευχαριαστα ειναι οτι εκανα κ αλλες καλες φιλες με τις οποιες τα πηγαινουμε πολυ καλα επισης με την καταθλιψη τα πηγαινω καλυτερα κ εκοψα τα φαρμακα με εντολη γιατρου,το παρα πολυ δυσαρεστο ειναι οτι χωρισαμε μαζι με το αγορι μου οπου ειμασταν μαζι 6 χρονια κ ελπιζα σε μια οικογενεια κ παιδι μαζι του,μου φεροταν παρα πολυ ασκημα εδω κ μηνες μου φωναζε με εκανε να κλαιω κ με κατηγορουσε για το παραμικρο μου ελεγε επιπλεον οτι δεν θελει να αφησει την μητερα του για να ειναι μαζι μου σε ενα σπιτι καταφερα να μπω στο προφιλ του στο φεισ κ ειδα οτι με απατουσε κ με αλλες για παρα πολυ καιρο,ειμαι συντετριμενη κ παλι καλα που ειναι διαρκως κοντα μου μια φιλη μου κ μενα στηριζει ομως νιωθω πραγματικα κουρελι,δεν νομιζω να ειμαι ετοιμη να μπω σε μια νεα σοβαρη σχεση παροτι επιθυμω οσο τιποτα στην ζωη μου οικογενεια κ παιδι μου ειναι αφορητοι κ οι δικοι μου εφοσον δεν με καταλαβαινουν αρκετα δεν γνωριζω που παταω κ που βρισκομαι νιωθω αδεια κ οτι εκτος τις φιλες μου δεν εχω κανενα αλλον δεν γνωριζω ποτε θα καταφερω να ειμαι παλι ο εαυτος μου μια γνωμη σας θα ειναι καλοδεχουμενη ευχαριστω εκ των προτερων για ολα
    καλημερα μυσπ...
    καλη νεα χρονια να εχεις και ψυχραιμια!!

    ειχα αναρωτηθει πολλες φορες, τι να γινεσαι και αν χαθηκες για καλο..
    το μονο που δεν πρεπει ΠΟΤΕ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ και να αγχωνεσαι ειναι το ποτε μπαινεις η οχι στο φορουμ κι αν ειναι καλο να εξαφανιζεσαι.
    να εξαφανιζεσαι οποτε θελεις και για οσο θελεις η και για παντα, ΧΩΡΙΣ ΕΝΟΧΕΣ.
    σε θεωρουσα ανεκαθεν το πλεον αξιολογο μελος απο αποψη συμπεριφορας και χρησιμοτητας του φορουμ.

    λυπαμαι πολυ για τα νεα σου.
    ειχα σκεφτει αυτην την εξελιξη οταν μας μιλουσες γι αυτην την μακροχρονη σχεση απο αποσταση που περιμενες τοσα πολλα. φοβομουν για την αντιδραση σου αν ποτε συνεβαινε κατι τετοιο και το απευχομουν ειλικρινα.
    χαιρομαι που σε βλεπω λογικη και συγκροτημενη.
    χαιρομαι που σε τετοια κριση εσυ καταφερες με συμφωνη γνωμη του γιατρου σου να κοψεις τα φαρμακα! αυτο ειναι μεγαλη προοδος και σημαινει σοβαρη βελτιωση και ευχομαι, ΜΟΝΙΜΗ.
    χαιρομαι που εκανες νεες φιλες και επικοινωνεις τα θεματα σου σε αγαπημενα προσωπα.
    να δεις που θα πανε ολα καλα στο μελλον, οσο εισαι εσυ υγιης και στα ποδια σου.
    κανε υπομονη να περασει η κρυαδα της απογοητευσης σου και θα πανε ολα καλυτερα.
    κουραγιο μυσπ.
    πολλες ευχες για μια χαρουμενη χρονια!!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,690
    Εγω δε σε ξερω αλλα ενα θα σ πω οτι εβλεπε εσενα κ φεροταν καλα εσυ εισαι ο μαγκασ τησ υποθεσησ κι οχι αυτοσ
    Κ θα το αποδειξεισ αυτο με το να εισαι καλα κ με τισ φιλεσ σου κ ολα κ να κανεισ οτι γουσταρεισ απο δω κ περα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,690
    Μαγκια ειναι να σαι αλανι αλλα η μεγαλυτρη μαγκια ειναι να σαι φλωροσ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Quote Originally Posted by rea View Post
    μυσπ καλημερα, πρωτα απολα μπράβο σου που κατεκτησες τοσα πολλα στο θεμα της καταθλιψης και μπράβο σου που κανες φίλες!
    βρηκες την ψυχική σου υγεία και ήρθε το τελος μιας σχεσης που αν καταλαβα καλα, ειχε στην ουσια απο καιρο τελειωσει και το τραβαγατε απο τα μαλια. εκανε τον κυκλο της και τελειωσε..συγχωρεσε και μην κοιταζεις πισω.
    απο κει και πέρα μετα απο 6 χρονια σχεσης, ειναι απολυτα λογικο να μην θες κατι σοβαρο αμεσα ..περασες πολλα και πρεπει να μεινεις για λίγο μονη σου να ανασυγκροτηθεις. οποια επιλογη και να κανεις τωρα θα ναι μια λάθος επιλογη γιατι το μυαλο σου δεν εχει καθαρίσει.
    οικογένειες και παιδιά θα έρθουν οταν θα ερθει η ωρα με καποιον σωστο σύντροφο και άσε τους γονεις σου να λένε. αν αισθανεσαι οτι σε φορτιζουν αρνητικα , κοψε τους τα πολλα πολλα ... δεν εχουν δικαιωμα να σε ξαναριχνουν στην καταθλιψη, τόσο αγωνα εκανες για να βγεις!
    συνεχισε τις συνεδρειες, τα πραγματα θα ειναι λίγο δυσκολα λόγω του χωρισμου τωρα, αν χρειαστει να πάρεις και καποιο χαπι καντο.
    πρωτη και σημαντικότερη πρωτεραιότητα, ειναι η ψυχική σου υγεια, μην επιτρεψεις σε κανεναν να ξαναχασεις τις ισορροπίες σου ..καλη δυναμη κοριτσι μου!
    Καλα να εισαι αγαπητη ρεα ειμαι παρα πολυ δυσκολα κ νομιζω οτι δεν μπορω να κανω κατι σοβαρο αμεσα για τωρα ειμαι διακοπες διαρκειας μαζι με μια κολλητη μου ειναι χαρακτηριστικο οτι καθε φορα που τηλεφωνησουν οι δικοι μου βαζω τα κλαματα για το παραμικρο με ταραζουν δεν γνωριζω που ανηκω ουτε τι να κανω απο εδω κ περα εχω τεραστιο θεμα

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,690
    Γιατι γνωριζω εγω νομιζεισ που ανηκω κ τι κανω ξερω οτι ειμαι αγροτησ περα απο αυτο τιποτα αλλο
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Quote Originally Posted by BOOM View Post
    ελα ρε μυσπ! με θυμασαι που τα λεγαμε πιο παλια?για τις σχεσεις μας κ τα παιδια?..που θελουμε να κανουμε τοσο πολυ?
    κοιτα κοπελα μου..θα σου πω ενα πραμα.! κοιτα τον εαυτο σου! αν δεις οτι καταρρεεις μη το αφησεις να σε παρει απο κατω..ξεκινα την θεραπεια σου..μου χει τυχει κ μενα χωρισμος τετοιος παλαιοτερα κ καταφερα να ανταπεξελθω..με δυσκολια βεβαια..αλλα ρε συ το ξεπερασα κ πηγα παρακατω..κ ξαναερωτευθηκα κ ολα!
    ηταν δυσκολο..επαθα καταθλιψαρα κ γενικα σιγα σιγα κουτσα κουτσα το ξεπερασα..τιποτα δνε ειναι αδυνατο να το θυμασαι αυτο.δωσε χρονο ! ο χρονος ολα τα γιατρευει..+ ειναι πολυ νωρις ακομα για σενα να σκεφτεσαι να ξεκινησεις νεα σχεση..πρεπει πρωτα να βρεις τις ισορροπιες σου εσυ κ μετα ολα τα αλλα οκ??κοριτσι μου! να σαι καλα! ευχομαι δυναμη με ολη μου την ψυχη!
    Αγαπητη μπουμ εννοειται κ σε θυμαμαι καλα να εισαι για την απαντηση οσο για το νωρισ εχεις δικιο ειναι δυο μηνες που τελειωσε η σχεση κ υποφερω αφορητα εσυ πως το αντιμετωπισες οταν σου συνεβει το ιδιο?μπορει να πεσω παλι στα φαρμακα σκεφτομαι παροτι τα καταφερα με την καταθλιψη κινδυνευω να παθω το ιδιο

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    καλημερα μυσπ...
    καλη νεα χρονια να εχεις και ψυχραιμια!!

    ειχα αναρωτηθει πολλες φορες, τι να γινεσαι και αν χαθηκες για καλο..
    το μονο που δεν πρεπει ΠΟΤΕ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ και να αγχωνεσαι ειναι το ποτε μπαινεις η οχι στο φορουμ κι αν ειναι καλο να εξαφανιζεσαι.
    να εξαφανιζεσαι οποτε θελεις και για οσο θελεις η και για παντα, ΧΩΡΙΣ ΕΝΟΧΕΣ.
    σε θεωρουσα ανεκαθεν το πλεον αξιολογο μελος απο αποψη συμπεριφορας και χρησιμοτητας του φορουμ.

    λυπαμαι πολυ για τα νεα σου.
    ειχα σκεφτει αυτην την εξελιξη οταν μας μιλουσες γι αυτην την μακροχρονη σχεση απο αποσταση που περιμενες τοσα πολλα. φοβομουν για την αντιδραση σου αν ποτε συνεβαινε κατι τετοιο και το απευχομουν ειλικρινα.
    χαιρομαι που σε βλεπω λογικη και συγκροτημενη.
    χαιρομαι που σε τετοια κριση εσυ καταφερες με συμφωνη γνωμη του γιατρου σου να κοψεις τα φαρμακα! αυτο ειναι μεγαλη προοδος και σημαινει σοβαρη βελτιωση και ευχομαι, ΜΟΝΙΜΗ.
    χαιρομαι που εκανες νεες φιλες και επικοινωνεις τα θεματα σου σε αγαπημενα προσωπα.
    να δεις που θα πανε ολα καλα στο μελλον, οσο εισαι εσυ υγιης και στα ποδια σου.
    κανε υπομονη να περασει η κρυαδα της απογοητευσης σου και θα πανε ολα καλυτερα.
    κουραγιο μυσπ.
    πολλες ευχες για μια χαρουμενη χρονια!!
    Ειμαι πραγματικα ευγνωμων για το ενδιαφερον ρεμεντυ παλευω πολλους μηνες να σωσω αυτην την σχεση χωρις αποτελεσμα μου φεροταν ασκημα πολλους μηνες κ με δουλευε απο παντα οτι με θελει για σοβαρα τωρα νιωθω οτι δεν θα ανακαμψω ποτε κ οτι παντα θα ειμαι μετεωρη κ δεν θα βρω ποτε εναν ρυθμο πιστευεις οτι ειναι ετσι?θελω μια καλη κουβεντα να πιαστω απο κατι καλη χρονια κ για σενα

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Αυτο κανω ηδη αγαπητο μελος ελίς βγαινουμε διαρκως μαζι φιλες μου τωρα ειμαστε διακοπες διαρκειας οργανωνουμε διαφορα ομως μεσα μου ειμαι χαλια κυριολεκτικα

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,690
    Το να εισαι χαλια ειναι κατι που περναει καποια στιγμη περναει
    Με φαρμακα με ψυχοθεραπεια με τισ φιλεσ σου θα περασει καποια στιγμη
    Κανε πραγματα που σε ευχαριστουν κ ξεχνα ολα τα αλλα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    το ζητημα αγαπητο μελος ελις ειναι ποτε θα ισοροπησω να κανω κατι σοβαρο στην ζωη μου τωρα νιωθω κουρελι

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,690
    Επεσεσ κ συ σε αυτη τη παγιδα επεσα κι εγω αλλα βγηκα ηρεμησε καποια στιγμη περναει η θλιψη κ ολο αυτο που νιωθεισ με θετικεσ εμπειριεσ εχω να σ πω δηλαδη βρεσ τι σε ευχαριστει κ καντο εγω τουλαχιστον ξερω ειμαι αγροτησ πιασε κ συ μια δουλεια να ξερεισ που πατασ τι δουλεια κανεισ;
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Ειμαστε διακοπες διαρκειας μαζι με μια κολλητη μου ειμαι ανεργη ελισ κ δεν ενδιαφερομαι για δουλεια διαθετω ενα εισοδημα

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •