Είμαι γαϊδούρα ή καταθλιπτική άραγε...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 77
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    378

    Είμαι γαϊδούρα ή καταθλιπτική άραγε...

    "Σήκω απ'το κρεβάτι ...Λεχώνα είσαι??? Σάμπως έχεις μούρλια μου φαίνεται!! Όλη μέρα με δαύτο! Γαϊδούρα!" Αλλιώς ήθελα να ξεκινήσω το θέμα μου αλλά αυτά ακούω αυτή τη στιγμή από τη μητέρα μου.. και πραγματικά δε θέλω να σηκωθώ από δω ,δε θέλω να δω άνθρωπο,μακάρι να μη χρειαζόταν να μιλήσω σε κανένα, να μην απαντήσω σε κανένα τηλεφώνημα...Αυτο που θα θελα ειναι να παρω τη ζωή μου απο την αρχη, και αν οχι απο την αρχη ..απο την εφηβεία έστω..να κανω τα πραγματα αλλιώς, άλλες επιλογές, τωρα ειμαι εγκλωβισμενη στις επιλογές αυτες..Λάθος σπουδές, ίσως λάθος επιλογη συζύγου και κυρίως γιατι αυτη η επιλογή με οδηγησε σε ενα ορεινό χωριό , άνεργη. μόνη , μακρυα απο φίλους και οικογενεια (τωρα ειμαστε στο τόπο μας λόγω άδειας του συζυγου και μενουμε στους γονεις μου). Πολλές φορές σκέφτομαι πως θα ηταν η ζωη μου αν ειχα κανει τα πραγματα αλλίως..Βρεθήκαμε με το σόι εχτές και σκεφτόμουν ποσο σκατα τα εχω κανει και νοιωθθω δυστυχισμενη ενω οι ξαδερφες μου ειναι πιο μορφωμενες, πιο πλουσιες , πιο ομορφες και εγω εκει αναμεσα στα βουνα χωρις νε εχω εκλπληρωσει κανενα απο τα ονειρα μου..Τα πραγματα χειροτερεψαν οταν διαγνωστηκαμε υπογονιμοι..ΜΑ και ΧΩΡΙΣ παιδι? Που λεφτα για εξωσωματικές .Νευρα ,κλάμα, μοναξιά..Φλέρταρα εντονα με τον αλκοολισμο πίνοντας οχι μονο με παρεα αλλά και μονη προσθετοντας λιγη βοτκα ας πουμε στη πορτοκαλαδα μου ..Ευτυχως το τελευταιο καιρο το ελέγχω αυτο..Τις τελευταιες δυο μερες κλαιω με λιγμους τις νυχτες και ο αντρας μου φωναζει γιατι δεν τον αφηνω να κοιμηθει.. μολις αποειδει με περνει μια αγκαλια μπας και σταματησω και μετα συνεχιζω βουβα να μην ενοχλω..Γενικά απο τοτε που παντρευτηκα εχει χαθει ο εαυτος μου και το χαμογελο που παντα τον χαρακτηριζε...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Αφου παντρευτηκεσ μια χαρα εισαι ο γαμοσ ειναι απο τα πιο δυσκολα πραγματα που μπορεισ να κανεισ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    η μανα μου οταν δε μας αντεξε αλλο, τα βροντηξε ολα στα 50 της τοτε, και πηγε και σπουδασε σε ΤΕΙ που το ειχε αποθημενο και αριστευσε κιολας! ποτε δεν ειναι αργα!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    378
    το ξερω boo και εγω εδωσα κατατακτηριες φετος και τα πηγα χαλια κατι που με εριξε ακομα πιο κατω...η αληθεια ειναι οτι τη περιοδο του διαβασματος ενιωθα καλυτερα αλλά τωρα παει και αυτο...

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    δεν βλέπω καμια γαιδουρα εγω πάντως...βλέπω μια καταθλιπτικη ομως ..και χωρις κατανοηση απο το περιβαλλον της. Με βαση τα δεδομενα αυτα, καλο ειναι που δεν εχεις παιδι -ακομα- πρεπει πρωτα να αναλάβεις να φροντισεις την ψυχουλα σου.. πνιγεσαι ...απαραδεκτη η μητερα σου και ο συζηγος σου ..και πιο απαραδεκτη η συγκριση που κανεις με τις ξαδερφες σου...βεβαια ολες τα χουμε περασει και τα ξερουμε.
    1ο βημα να δεις καποιον ειδικο ...δεν υπάρχει αλλη λύση οπως το βλέπω εγω... καλη δυναμη κοριτσι μου, τα ιδια περναμε ολοι εδω.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    378
    Η μανα μου δε γνωριζει τι περναω ..ειναι και μεγαλη σε ηλικια αλλιως θα της τα πω διαφορετικα θα τα καταλαβει...ξερει βεβαια οτι ζοριζομαι στο χωριο αλλα η απαντηση της ειναι οτι το ηξερα εξαρχης οτι μενει εκει.Κατι που μου λενε και οι φίλες μου..γενικώς ειμαστε πολυ διαφορετικοι με τον αντρα μου..ουτε τηλεοραση δε μπορουμε να δουμε μαζι γιατι δε συμφωνουμε στο καναλι (!)

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Ταμπλετ με ταινιεσ γκουγκλ πλει κ τρια ευρω η ταινια κ σωθηκεσ για να περναει η ωρα σου καλυτερα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    378
    ...............................................
    Last edited by fleur*; 14-01-2016 at 11:18.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Γαιδουρα δεν εισαι αλλα μπορει κ να σ αγαπαει κ να σε θελει μαζι του ολη την ωρα κανε κι εσυ μια προσπαθεια
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    Quote Originally Posted by fleur* View Post
    Πριν παντρευτουμε του ειχα πει οτι δε θα μπορουσα να ζησω σε χωριο και δεν ανεχω την αγροτικη ζωη ( Προς θεου σεβομαι και εκτιμω τους αγροτες απλα εγω δε θα μπορουσα να το κανω) Παρολαυτα ειπα οτι θα τον ακολουθησω στο χωριο και θα κανω υπομονη μεχρι την πολυποθητη μεταθεση στη πολη μας. Το θεμα ειναι οτι με πιεζει να τον ακολουθω στα χωραφια (δεν ειναι κατα κυριο επαγγελμα αγροτης αλλα εχει καποια χωραφια και το σ/κ ασχολειται με αυτα) κατι που μου ειχε πει δε θα το κανει ποτε μιας και ουτε ξερω ουτε μαρεσουν οι αγροτικες δουλειες. Μη με παρεξηγησετε δε τις υποτιμω το ξαναλεω απλά δεν εχω την ψυχολογια να παω και κυριως με στεναχωρει που επιμενει τοσο πολυ μονο και μονο επειδη -θεωρω εγω - εχει σα προτυπο τους γονεις του οπου η μητερα του δουλευε μαζι μαζι με τον πατερα του ακομα και οικοδομη. Οπότε μπορεί να ειμαι και γαιδούρα λοιπον..
    αυτος δεν τηρησε την συμφωνια σας.. αυτος προσπαθει να σε κανει κατι που δεν εισαι...αυτος οταν κλαις σου λέει να κανεις ησυχια για να κοιμηθει... και εσυ εισαι η γαιδουρα?..με βαση αυτα που περιγραφεις μαλλον αυτος ειναι το γαιδουρι της ιστοριας!... μιλα με την μητερα σου και σταματα να αυτομαστιγωνεσαι..

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Εγω ερωτευομαι συνεχεια γυναικεσ που δουλευουνε αν θεσ να μαθεισ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    378
    δε ξερω γιατι επιμενει τοσο απο τη στιγμη που του λεω οτι δε θελω....σιγουρα οχι γιατι πιστευει οτι θα εχω τρελλη αποδοση στη δουλεια, προσπαθω εδω και 2 χρονια δεχτω τη νεα μου ζωη η οποια περιλαμβανει μαγειρεμα ,τηλεοραση και καναπε!!! Νοιωθως οτι πηγαινοντας και στο χωραφι οτι σβηνω για παντα τα ονειρα μου, μιας και οπως λεει και ο ιδιος αφου ειμαι ανερφη ευκαιρια να μαζεψω ελιες... Μα δε θελω να κανω αυτο στη ζωη μου!!ξενες γλωσσες ,σπουδες.. τιποτα..το χω συζητησει απειρες φορες μαζι του και ενω μου λεει οτι δε θα με ξαναπιεσει ξανα τα ιδια! Λες και ο γαμος μας κρινεται απο αυτο! χρονο και κατανοηση ζητησα ... οτι δεν ειμα καλα του ειπα...με βλεπει να κλαιω και συνεχιζει ..οχι πρεπει να με ακολουθησεις! (οπως ειπα δεν ειναι η δουλεια οτυ αυτη...για τα σαββατοκυριακα λεει δηλαδη το διημερο που θα εχω την ευκαιρια να δω λιγο κοσμο τους δικους μου ..

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Οροσ για να ερωτευτω γυναικα ειναι να δουλευει για μενα αυτο ειναι αδιαπραγματευτο πλεον
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Να μαζευεισ ελιεσ κ να μιλασ αγγλικα για εξασκηση
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    378
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Εγω ερωτευομαι συνεχεια γυναικεσ που δουλευουνε αν θεσ να μαθεισ
    με μεγαλη μου χαρα να δουλεψω..και οπαιδηποτε δουλεια θα εκανα, αλλά πολυ φοβαμαι οτι θελει να περασει το δικοτου αφου και ο ιδιος παραδεχεται οτι τον εργατη δε μπορω να τον αντικαταστησω και να γλιτωσει το μεροκαματο

Page 1 of 6 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Καταθλιπτική Δομή (νεύρωση) και άγχος; Έχει κανένας παρόμοια εμπειρία;
    By panda333 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 31-12-2014, 11:52
  2. χρονια καταθλιπτικη και εγκυμοσυνη
    By LIA1975 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 08-09-2012, 20:16
  3. Replies: 15
    Last Post: 08-04-2012, 00:01
  4. Καταθλιπτική αντίδραση..
    By Φωτεινη! in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 67
    Last Post: 03-05-2010, 14:21

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •