ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΣΗ ΘΕΡΑΠΕΥΟΜΕΝΩΝ - Page 13
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 13 of 31 FirstFirst ... 3111213141523 ... LastLast
Results 181 to 195 of 451
  1. #181
    Banned
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    1,646
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    σου περναει καθολου απ το μυαλο οτι καθε επαγγελματιας δουλευει οπως θελει εφοσον ειναι νομιμος και εχει δικαιωμα να μην πληρωνεται ανα τριμηνο επειδη ετσι το αποφασισες εσυ?
    προφανως και σου περασε, απλα στο τονιζω.
    αν η απαντηση σου ειναι οτι αν δεν δεχτει τους ορους δεν θα πας (και πολυ καλα θα κανεις), εχω να σοπυ απαντησω οτι οι αξιολογοι επαγγελματιες εχουν δικο τους τροπο εργασιας και δεν τον προσαρμοζουν σε τετοιου ειδους απαιτησεις και οτι αυτος τελικα που θα δεχθει ενα πλανο εργασιας του οπως το χεις εσυ στο μυαλο σου, πιθανως να μη εχει αλλους πελατες και αυτο μπορει να οφειλεται σε αναδουλειες, μπορει ομως και στο οτι ειναι ανεπαρκης και δεν τον προτιμουν.
    οποτε μαντεψε που καταληγεις...
    Βεβαίως! Και χαίρομαι που θίγεις το θέμα "που θα δεχθει ενα πλανο εργασιας του οπως το χεις εσυ στο μυαλο σου, πιθανως να μη εχει αλλους πελατες και αυτο μπορει να οφειλεται σε αναδουλειες, μπορει ομως και στο οτι ειναι ανεπαρκης και δεν τον προτιμουν" γιατί μπορεί εξίσου να σημαίνει ότι δεν έχει ιδέα από ψυχοθεραπεία/ψυχολογία, ή απλά να μη θέλει να δεσμευτεί σε οτιδήποτε. Δεν αποκλείονται αυτά Remedy. Έτσι δεν είναι; Στο κάτω-κάτω, δεν "κάνει κακό" να ζητήσεις πλάνο εργασίας.

    Σε ότι αφορά τον τρόπο πληρωμής του, θα πρέπει να συμφωνήσουν και τα δύο μέρη. Εγώ εξηγώ "ΓΙΑΤΙ" πρέπει να το ζητήσουν αυτό οι θεραπευόμενοι (για την περίπτωση που αρχίσει να κάνει "λαθη" ο θεραπευτής να μπορούν και εκείνοι να κάνουν λάθη στην εκκαθάριση). Ελπίζω και εσύ να μου τεκμηριώσεις για ποιό λόγο είσαι εναντίον αυτού του μέτρου, αφού αφορά μόνο τους ανήθικους των ψυχολόγων/ψυχοθεραπευτών.

    Επίσης θα περιμένω να ακούσω ποιά είναι η ΘΕΣΗ σου με ΑΙΤΙΟΛΟΓΗΣΗ αν διαφωνείς κάπου και ΓΙΑΤΙ σε ότι αφορά την αρχική ανάρτηση, προκειμένου να μπορούμε να συνεχίσουμε να συζητάμε. Υπεύθυνα πράγματα δηλαδή. Όχι κάτι το εξωτικό.

    (Ιδέες για τον τρόπο επιλογής του ψυχοθεραπευτή/ψυχολόγου μας στη σελίδα 12 των σχολίων, κάτω-κάτω)

  2. #182
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,638
    ο θεραπευτης "μπορει" (σχεδον σιγουρα"θα") απορριψει τον τροπο πληρωμης οχι γιατι ειναι ανεπαρκης και φοβαται την τιμωρια, αλλα γιατι δεν εχει εμπιστοσυνη σε εναν αγνωστο οτι θα τον πληρωσει ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΘΑ κανει την δουλεια του σωστα.
    αυτο ισχυει σε καθε επαγγελματια.
    καποιος που ζηταει να πληρωθει προκαταβολη, δεν σημαινει οτι ειναι ανεπαρκης και θελει να κλεψει λεφτα και να φυγει. θελει απλα να βεβαιωθει οτι δεν θα χασει τα λεφτα χωρις να φταιει.

    το επιχειρημα μου για την αιτιολογηση που ζητας ειναι ενα και μοναδικο και το ειπα ηδη , δεν ξερω γιατι δεν το καταλαβες.
    γιατι μπορει και εχει καθε δικαιωμα να οριζει αυτος το περιγραμμα της εργασιας του και να το παρουσιαζει στον πελατη και να μην προσαρμοζεται στις απαιτησεις του καθενα.

    δεν το βλεπεις οτι ειναι δικαιωμα του? πρεπει να κρυβεται δολος και ανεπαρκεια απο πισω?
    αν εσυ εισαι καχυποτος οτι μπορει να μην σου κανει δουλεια, αυτος γιατι να μην ειναι οτι θα τον ριξεις ακομα κι αν σου κανει την δουλεια που χρειαζεται?
    απο εκει και περα ειναι ελευθερη αγορα. διαπραγματευσου κι αν θελει θα συμφωνησει.
    αν εχει ζητηση ομως δεν εχει κανεαν λογο να συμφωνησει.

    και ολα τα επιχειρηματα καταληγουν στο εξης ενα και απλο: ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΤΟΥ.

  3. #183
    Banned
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    1,646
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ο θεραπευτης "μπορει" (σχεδον σιγουρα"θα") απορριψει τον τροπο πληρωμης οχι γιατι ειναι ανεπαρκης και φοβαται την τιμωρια, αλλα γιατι δεν εχει εμπιστοσυνη σε εναν αγνωστο οτι θα τον πληρωσει ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΘΑ κανει την δουλεια του σωστα.
    αυτο ισχυειμ σε καθε επαγγελματια.
    καποιος που ζηταει να πληρωθει προκαταβολη δεν σμαινει οτι ειναι ανεπαρκης και θελει να κλεψει ελφτα και να φυγει. θελει απλα να βεβαιωθει οτι δεν θα χασει τα λεφτα χωρις να φταιει.

    το επιχειρημα μου για την αιτιολογηση που ζητας ειναι ενα και μοναδικο και το ειοπα ηδη , δεν ξερω γιατι δεν το καταλαβες.
    γιατι μπορει και εχει καθε δικαιωμα να οριζει αυτος το περιγραμμα της εργασιας του και να το παρουσιαζει στον πελατη κλαι να μην προσαρμοζεται στις απαιτησεις του καθενα.
    δεν το βλεπεις οτι ειναι δικαιωμα του. ρπεπει να κρυβεται δολος και ανπαρκεια απο πισω?
    αν εσυ εισαι καχυποτος οτι μπορει να μην σου κανει δουλεια, αυτος γιατι να μην ειναι οτι θα τον ριξεις ακομα κι αν σου κανει την δουλεια που χρειαζεται?

    και ολα τα επιχειρηματα καταληγουν στο εξης ενα και απλο: ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΤΟΥ.
    Γι αυτό το λόγο υπάρχουν τα ιδιωτικά συμφωνητικά. Το να έχουμε σαφείς "τις αμοιβές" και "φλου τις υπηρεσίες" είναι πολύ βολικό για τον θεραπευτή αλλά εκθέτει ανεπανόρθωτα τον θεραπευόμενο ΕΑΝ ο ψυχολόγος/ψυχοθεραπευτής είναι ανήθικος. Αφ' ετέρου, από την μια μεριά έχεις "τα σώψυχα του θεραπευομένου" και όλες τις συνεπαγώμενες λαβές και από την άλλη έχεις τις αμοιβές 30 ημερών του θεραπευτή. Να εξασφαλίζουμε τις αμοιβές του θεραπευτή, αλλά να εξασφαλίσουμε και τις υπηρεσίες του θεραπευομένου. Δεν φαντάζομαι να διαφωνείς ε;

    Άλλωστε και ο θεραπευόμενος έχει δικαίωμα σε σαφείς υπηρεσίες ε; Έτσι δεν είναι Remedy ή διαφωνείς; Πιο νιανιά δεν γίνεται!

    Σε ότι αφορά την ΘΕΣΗ σου απέναντι στην αρχική ανάρτηση τι θα γίνει; Διαφωνείς; Συμφωνείς; Διαφωνείς εν μέρει και ΓΙΑΤΙ Remedy;

    (Ιδέες για τον τρόπο επιλογής του ψυχοθεραπευτή/ψυχολόγου μας στη σελίδα 12 των σχολίων, κάτω-κάτω)
    Last edited by M87; 19-01-2016 at 18:08.

  4. #184
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,699
    Αυτο που λεσ ειναι σωστο οτι υπηρεσιεσ ειναι φλου αλλα εσυ προτινεισ να ειναι φλου κ οι αμοιβεσ ετσι δε βγαινει να ξερεισ βρεσ κατι αλλο δικιο εχεισ αλλα δεν εφαρμοζεται στην αγορα αυτο που λεσ η αγορα εχει κανονεσ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  5. #185
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,638
    διαφωνω σε παρα πολλα και οσα συμφωνω ειναι οπως σου ειπα και αλλου τα προφανη και γνωστα ακομα και στον σκυλο μας.
    δλδ οτι ο θεραπευτης πρεπει να ειναι ενα ατομο με επιστημονικη επαρκεια, με ηθικη ( και ψυχικη ισορροπια να συμπληρωσω εγω γιατι πολλα εχουν δει τα ματια μας) και οτι πρεπει να ελεγχονται αλλα και να τιμωρουνται οταν χρειαζεται, απο ενα ευνομουμενο κρατος που οφειλει να προστατευει τους πολιτες του.
    απο εκει και περα, διαφωνω σε απειρα θεματα που αναπτυσεις γιατι αλλα ειναι τελειως αυθαιρετα και ανεφαρμοστα κι αλλα εντελως απαραδεκτα.
    βαριεμαι να τα αναλυσω ενα ενα.

    σε αυτο που μολις συζητησαμε ημουν πολυ ξεκαθαρη κι οστοσο δεν δειχνεις να αντιλαμβανεσαι.

    δεν διαφωνω οτι αυτο που προτεινεις σε συμφερει σαν θεραπευομενο και σε βαζει σε θεση ελεγχου στην σχεση σας.
    η διαφωνια μου ειναι στο οτι ο αλλος εχει δικαιωμα να διαφωνει και να σε απορριψει. δεν ειναι υποχρεωμενος να δεχτει τις απαιτησεις σου. εγω αν ειχα δουλειες δεν θα δεχομουν με τπτ.

  6. #186
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,699
    Η θα υπογραφουν ολοι συμφωνητικο για να κανουν ψυχοθεραπεια παλι δε γινεται
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  7. #187
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,638
    ακριβως αυτο που λεει ο ελις.
    η αγορα εχει κανονες.
    αν το παμε ετσι κι εγω θα πληρωνω τον οδοντιατρο καθε τρια χρονια, γιατι αυτος μου λεει οτι αν πηγαινω καθε εξι μηνες και ειμαι τυπικη με τους καθαρισμους μου, δεν θα εχω ποτε κανενα προβλημα. αν λοιπον παω καθε εξι μηνες και σε δυο χρονια παρουσιασω τερηδονα, γιατι να τον πληρωσω??? ε??? θα τον πληρωνω καθε τρια χρονια και μονο αν δεν εμφανιστει προβλημα.
    αν εχω προβληματα συμπεραινω οτι δεν εκανε καλα την δουλεια του και θα μεινει απληρωτος.

    το προβλημα ειναι οτι ο οδοντιατρος δεν θα δεχτει να με δει ουτε μια φορα οχι τρια χρονια, αν δεν του πληρωνω κανονικα την καθε επισκεψη μου.
    πιο νιανια δεν μπορω να στο κανω, λυπαμαι...

  8. #188
    Banned
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    1,646
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Αυτο που λεσ ειναι σωστο οτι υπηρεσιεσ ειναι φλου αλλα εσυ προτινεισ να ειναι φλου κ οι αμοιβεσ ετσι δε βγαινει να ξερεισ βρεσ κατι αλλο δικιο εχεισ αλλα δεν εφαρμοζεται στην αγορα αυτο που λεσ η αγορα εχει κανονεσ
    Κανόνες που δεν εφαρμόζονται elis. Άσε που εγώ πιστεύω στο να μην δρουν ανεξέλεγκτοι οι ψυχολόγοι/ψυχοθεραπευτές. Θα ήθελα και εγώ όμως, με τη σειρά μου να σου ζητήσω να μοιραστείς τις ΑΙΤΙΟΛΟΓΗΜΕΝΕΣ ΘΕΣΕΙΣ ΣΟΥ σε σχέση με την αρχική ανάρτηση προκειμένου να μπορούμε να συνεχίσουμε να συζητάμε elis. Δεν ζητάω πολλά ε; Απλά να μην εκτίθεμαι μόνο εγώ και να αποτελώ στόχο για ανεύθυνες γνώμες/κριτικές οι οποίες εκφέρονται αβίαστα.

    Καλή συνέχεια.

    (Ιδέες για τον τρόπο επιλογής του ψυχοθεραπευτή/ψυχολόγου μας στη σελίδα 12 των σχολίων, κάτω-κάτω)

  9. #189
    Banned
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    1,646
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ακριβως αυτο που λεει ο ελις.
    η αγορα εχει κανονες.
    αν το παμε ετσι κι εγω θα πληρωνω τον οδοντιατρο καθε τρια χρονια, γιατι αυτος μου λεει οτι αν πηγαινω καθε εξι μηνες και ειμαι τυπικη με τους καθαρισμους μου, δεν θα εχω ποτε κανενα προβλημα. αν λοιπον παω καθε εξι μηνες και σε δυο χρονια παρουσιασω τερηδονα, γιατι να τον πληρωσω??? ε??? θα τον πληρωνω καθε τρια χρονια και μονο αν δεν εμφανιστει προβλημα.
    αν εχω προβληματα συμπεραινω οτι δεν εκανε καλα την δουλεια του και θα μεινει απληρωτος.

    το προβλημα ειναι οτι ο οδοντιατρος δεν θα δεχτει αν με δει ουτε μια φορα οχι τρια χρονια, αν δεν του πληρωνω κανονικα την καθε επισκεψη μου.
    πιο νιανια δεν μπορω να στο κανω, λυπαμαι...
    Βρες τα με τον οδοντίατρο σου Remedy. Εγώ πάντως δεν θα καθόμουν στην καρέκλα του αν ήξερα ότι του χρωστάω.
    Επίσης δεν βλέπω το λόγο να πληρώνω εγώ οποιονδήποτε "επαγγελματία" ο οποίος με εκμεταλλεύεται. Σεβαστό και αυτό ε; Ή όχι;

    Τέλος θα επιδείξεις την στοιχειώδη υπευθυνότητα-ευγένεια του να μοιραστείς τις ΑΙΤΟΙΠΟΛΟΓΗΜΕΝΕΣ ΘΕΣΕΙΣ ΣΟΥ σχετικά με την ανάρτηση μου ή όχι;

    (Ιδέες για τον τρόπο επιλογής του ψυχοθεραπευτή/ψυχολόγου μας στη σελίδα 12 των σχολίων, κάτω-κάτω)

  10. #190
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,638
    Quote Originally Posted by M87 View Post
    Βρες τα με τον οδοντίατρο σου Remedy. Εγώ πάντως δεν θα καθόμουν στην καρέκλα του αν ήξερα ότι του χρωστάω.
    Επίσης δεν βλέπω το λόγο να πληρώνω εγώ οποιονδήποτε "επαγγελματία" ο οποίος με εκμεταλλεύται. Σεβαστό και αυτό ε; Ή όχι;
    Τέλος θα επιδείξεις την στοιχειώδη υπευθυνότητα-ευγένεια του να μοιραστείς τις ΑΙΤΟΙΠΟΛΟΓΗΜΕΝΕΣ ΘΕΣΕΙΣ ΣΟΥ σχετικά με την ανάρτηση μου ή όχι;
    εγω αιτιολογησα τα παντα οσα σκεφτηκα για τις αναρτησεις σου απολυτως και εντελως.
    το οτι εσυ δεν αντιληφθηκες την απαντηση μου με αφηνει παγερα αδιαφορη.
    καλο απογευμα

    υ.γ.εγω τα βρηκα με τον οδοντιατρο. τον πληρωνω σε καθε επισκεψη και τα παμε ΤΕΛΕΙΑ.
    κι εσυ βρες τα με τον ψυχοθεραπευτη σου κι αν τα δεχτει, κανε τα.
    εμας τι μας ζαλιζεις?

  11. #191
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,699
    Θα σ πω λοιπον εγω ειδα οτι δεν κανουν οι γιατροι ειδα οτι δεν κανουν οι ψυχολογοι και το ριξα στα συμπληρωματα δεν ξερω αν εκανα καλα η οχι αλλα συνεβησαν τραγικα πραγματα οποτε ειπα οσο ζησω θα τη βγαλω ετσι πραγματικα ομωσ για να σ πω την αληθεια δε ξερω ποσο θα ζησω ακομα μερα μερα το παω
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  12. #192
    Banned
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    1,646
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    διαφωνω σε παρα πολλα και οσα συμφωνω ειναι οπως σου ειπα και αλλου τα προφανη και γνωστα ακομα και στον σκυλο μας.
    δλδ οτι ο θεραπευτης πρεπει να ειναι ενα ατομο με επιστημονικη επαρκεια, με ηθικη ( και ψυχικη ισορροπια να συμπληρωσω εγω γιατι πολλα εχουν δει τα ματια μας) και οτι πρεπει να ελεγχονται αλλα και να τιμωρουνται οταν χρειαζεται, απο ενα ευνομουμενο κρατος που οφειλει να προστατευει τους πολιτες του.
    απο εκει και περα, διαφωνω σε απειρα θεματα που αναπτυσεις γιατι αλλα ειναι τελειως αυθαιρετα και ανεφαρμοστα κι αλλα εντελως απαραδεκτα.
    βαριεμαι να τα αναλυσω ενα ενα.

    σε αυτο που μολις συζητησαμε ημουν πολυ ξεκαθαρη κι οστοσο δεν δειχνεις να αντιλαμβανεσαι.

    δεν διαφωνω οτι αυτο που προτεινεις σε συμφερει σαν θεραπευομενο και σε βαζει σε θεση ελεγχου στην σχεση σας.
    η διαφωνια μου ειναι στο οτι ο αλλος εχει δικαιωμα να διαφωνει και να σε απορριψει. δεν ειναι υποχρεωμενος να δεχτει τις απαιτησεις σου. εγω αν ειχα δουλειες δεν θα δεχομουν με τπτ.
    Άλλο ένα θύμα βαρεμάρας - ή έλλειψης επιχειρημάτων. Όταν η δικαιωσύνη απουσιάζει είναι χρέος και υποχρέωση μας να διαφεντεύουμε τα συμφέροντα μας -ΑΚΡΙΒΩΣ ΟΠΩΣ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΨΥΧΟΛΟΓΟΙ/ΨΥΧΟΘΕΡΑΠΕΥΤΕΣ. Και εγώ έχω δικαίωμα να τον απορρίψω αν κρίνω ότι είναι κρυψίνους ή ανήθικος. Μια χαρά μου φαίνεται να έχουμε και οι δύο το ίδιο δικαίωμα. Εσύ πιστεύεις κάτι άλλο;

    (Ιδέες για τον τρόπο επιλογής του ψυχοθεραπευτή/ψυχολόγου μας στη σελίδα 12 των σχολίων, κάτω-κάτω)

  13. #193
    Banned
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    1,646
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Θα σ πω λοιπον εγω ειδα οτι δεν κανουν οι γιατροι ειδα οτι δεν κανουν οι ψυχολογοι και το ριξα στα συμπληρωματα δεν ξερω αν εκανα καλα η οχι αλλα συνεβησαν τραγικα πραγματα οποτε ειπα οσο ζησω θα τη βγαλω ετσι πραγματικα ομωσ για να σ πω την αληθεια δε ξερω ποσο θα ζησω ακομα μερα μερα το παω
    Δεν μπορώ να εκφέρω άποψη εδώ elis θα σε παρακαλέσω όμως με τη σειρά μου να σου ζητήσω να μοιραστείς τις ΑΙΤΙΟΛΟΓΗΜΕΝΕΣ ΘΕΣΕΙΣ ΣΟΥ σε σχέση με την αρχική ανάρτηση προκειμένου να μπορούμε να συνεχίσουμε να συζητάμε.

    (Ιδέες για τον τρόπο επιλογής του ψυχοθεραπευτή/ψυχολόγου μας στη σελίδα 12 των σχολίων, κάτω-κάτω)

  14. #194
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,638
    Quote Originally Posted by M87 View Post
    Άλλο ένα θύμα βαρεμάρας - ή έλλειψης επιχειρημάτων. Όταν η δικαιωσύνη απουσιάζει είναι χρέος και υποχρέωση μας να διαφεντεύουμε τα συμφέροντα μας -ΑΚΡΙΒΩΣ ΟΠΩΣ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΨΥΧΟΛΟΓΟΙ/ΨΥΧΟΘΕΡΑΠΕΥΤΕΣ. Και εγώ έχω δικαίωμα να τον απορρίψω αν κρίνω ότι είναι κρυψινους ή ανήθικος. Μια χαρά μου φαίνεται να έχουμε και οι δύο το ίδιο δικαίωμα. Εσύ πιστεύεις κάτι άλλο;

    (Ιδέες για τον τρόπο επιλογής του ψυχοθεραπευτή/ψυχολόγου μας στη σελίδα 12 των σχολίων, κάτω-κάτω)
    ΑΚΡΙΒΩΣ αυτο πιστευω.
    οτι και οι δυο εχετε το δικαιωμα να απορριψετε ο ενας τον αλλον,
    αν αυτος λοιπον απορριψει τον τροπο αυτο συνεργασιας που σκεφτηκες και δεν ξεκινησει καν η συνεργασια σας , ειναι δικαιωμα του.
    διαφωνεις?

  15. #195
    Banned
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    1,646
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    εγω αιτιολογησα τα παντα οσα σκεφτηκα για τις αναρτησεις σου απολυτως και εντελως.
    το οτι εσυ δεν αντιληφθηκες την απαντηση μου με αφηνει παγερα αδιαφορη.
    καλο απογευμα

    υ.γ.εγω τα βρηκα με τον οδοντιατρο. τον πληρωνω σε καθε επισκεψη και τα παμε ΤΕΛΕΙΑ.
    κι εσυ βρες τα με τον ψυχοθεραπευτη σου κι αν τα δεχτει, κανε τα.
    εμας τι μας ζαλιζεις?
    Δεν σε υποχρεώνει κανείς να διαβάζεις τις αναρτήσεις μου ή τις θέσεις μου. Γιατί είσαι εδώ αλήθεια αν νιώθεις ότι "στα ζαλίζω"; Πήγαινε σε ένα άλλο νήμα που δεν στα ζαλίζουν.

    (Ιδέες για τον τρόπο επιλογής του ψυχοθεραπευτή/ψυχολόγου μας στη σελίδα 12 των σχολίων, κάτω-κάτω)

Page 13 of 31 FirstFirst ... 3111213141523 ... LastLast

Similar Threads

  1. Εκμετάλλευση......
    By Deleted240217a in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 16
    Last Post: 19-08-2015, 12:02

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •