επιστροφες καταστροφες κ ενας τεραστιος πονος.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 32
  1. #1

    επιστροφες καταστροφες κ ενας τεραστιος πονος.

    καλησπέρα. αναρωτιέμαι αν υπάρχει κάποιος που μπορεί να καταλάβει τι νιώθω. που μπορεί έστω για λίγο να μπει στη θέση μου. κάποιος που δεν θα βιαστεί να μου πει μεγάλες κουβέντες του τύπου τι με νοιάζει, γιατί ασχολούμαι ακόμα κτλ κτλ κτλ. στην αρχή έπρεπε να προσαρμοστώ στο γεγονός ότι έφυγε 2 μήνες νωρίτερα από το κανονισμένο για δουλειά κ εγώ για πρώτη φορά μετά από τόσα χρόνια το βίωσα ως θάνατο (τι σου είναι το ένστικτο) εκεί που πήγα να το συνηθίσω κ είχα αρχίσει να προσαρμόζομαι (2 μήνες μετά την αποχώρηση του από την Ελλάδα) ήρθε το επόμενο κ αυτό ήταν ο χωρισμός. δεν ξέρω τι πόνεσε περισσότερο. το ότι με πούλησε δεύτερη φορά; ότι το έκανε από το τηλέφωνο; ότι το είπε από την άλλη άκρη του κόσμου; ότι έκλαιγε; ότι δεν πρόλαβα να πω ή να κάνω τίποτα; ότι τον έχασα; όλα μαζί;δεν ξέρω. 5 μήνες χωρίς αυτόν κ 7 μήνες μακριά του. 5 μήνες είχα μπροστά μου για να συνηθίσω τα καινούρια δεδομένα. ότι δεν τον έχω αλλά λείπει οπότε ήταν πιο εύκολο. πίστεψα ότι είχα αρχίσει να ηρεμώ κ ότι όταν επέστρεφε (στην Αθήνα) θα μπορούσα να το διαχειριστώ. 1 μήνα πριν γυρίσει με έψαξε ένας φίλος του ξαφνικά ενώ ποτέ δεν είχαμε επικοινωνία. τώρα πρέπει να προσαρμοστώ πάλι σε καινούρια δεδομένα. τα καινούρια δεδομένα είναι ότι αύριο τέτοια ώρα θα είναι στην Ελλάδα, στην Αθήνα, 5 λεπτά (με τα πόδια) μακριά από το σπίτι μου. πρέπει να προσαρμοστώ στο γεγονός ότι θα είναι εδώ αλλά εγώ δεν θα τον έχω. φοβάμαι. φοβάμαι ότι αυτή τη φορά δεν θα με ψάξει (όπως συνηθίζει να κάνει), ότι θα με δει στο δρόμο κ θα με προσπεράσει. δεν ξέρω αν θα το αντέξω. αυτή η περίοδος έχει ήδη πολύ άγχος λόγο εξεταστικής κ τώρα με αυτό έχω διαλυθεί. δεν έχω όρεξη για τίποτα. το μυαλό μου είναι συνέχεια εκεί. μου λείπει. από την μια θέλω όσο τίποτα να φύγω κ να μην ξαναγυρίσω ποτέ κ από την άλλη θέλω να βγουν αληθινά αυτά που μου είπε ο φίλος του κ να μπω μέσα στην αγκαλιά του κ να τα ξεχάσω όλα. το κακό είναι ότι δεν μπορώ ούτε να φύγω (λόγο εξεταστικής) ούτε να μπω στην αγκαλιά του (λόγο του ότι εκείνος με ξέγραψε τόσο γρήγορα, τόσο εύκολα). δεν μπορώ να το πιστέψω ότι θα είναι εδώ, ότι δεν θα πάω αύριο να τον πάρω από το αεροδρόμιο όπως πάντα, ότι δεν θα κοιμηθούμε μαζί, ότι δεν θα βγούμε με τα παιδία, ότι τον έχασα. ευχαριστώ πολύ που με ακούσατε...

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    ειμαι σιγουρος οτι πρεπει να βρεις ενα τροπο να προσαρμοστεις πολυ γρηγορα γιατι οσο σε βλεπει η οσο καταλαβαινει οτι δε ξεκολας καθολου απο αυτον θα εξαφανιστει χειροτερα απο οτι τωρα.μπορει να το παιξεις οτι δε σε νιαζει τιποτα ενω θα σαι καπου εκει γυρω του για να μπορει να σου μηλισει? δε βλεπω καπια αλλη επιλογη ως προς αυτον ως προς το να μιλας υπαρχουν πολες επιλογες αρκει αυτος να μη το γνωριζει.

  3. #3
    έχει να μάθει για μένα εδώ κ 5 μήνες. δεν ξέρει τίποτα κ σίγουρα δεν θα του κάνω την χάρη να δει πως νιώθω. τι εννοείς να είμαι εκεί γύρω του για να μπορεί να μου μιλήσει; κ δεν κατάλαβα αυτό που είπες ότι δεν βλέπεις άλλη επιλογή ως προς αυτόν κ ως προς το να μιλαω (να λεω τι) τι επιλογές υπάρχουν; :/

  4. #4
    Κανείς δεν μπορεί να σε βοηθήσει, ούτε να σε καταλάβει αν δεν βοηθήσεις από μόνη σου τον εαυτό σου να ξεπεράσεις τον χωρισμό. Και δεν μπορεί να σε βοηθήσει στο ακέραιο γιατί δεν μπορεί να νιώσει τον πόνο που νιώθεις εσυ, δεν μπορεί να μπει στην θέση σου ακόμα και αν έχει χωρίσει και αυτός. Αν δεν απομυθοποιήσεις τον πρώην σου δεν θα είναι καθόλου εύκολο να προχωρήσεις στην ζωή σου, και δεν εννοώ να ξανακάνεις σχέση, εννοώ να ζήσεις σαν φυσιολογικός άνθρωπος. Ο κάθε άνθρωπος βιώνει διαφορετικά παρόμοιες καταστάσεις. Και δυστυχώς φαίνεται πως εσυ ανήκεις σε αυτούς που ακόμα δεν λένε να δουν την πραγματικότητα. Αλήθεια τι ήθελε ακριβώς να σου πει ο φίλος του ;

    Ο πρώην σου δεν θα σε ψάξει γιατί πολύ απλά έχει προχωρήσει την ζωή του με κάποια άλλη κοπέλα και εσυ ανήκεις στο παρελθόν του. Ένας δειλός άντρας, βασικά τράβα μια γραμμή στο άντρας γιατί δεν είναι έτσι οι πραγματικοί άντρες, και δυστυχώς γεμίσαμε από δαύτους. Εγώ θα τους χαρακτήριζα gay του κερατά, γιατί δεν διαφέρουν και πολύ από δαυτους, αλλά πάλι θα αρχίσουν να γράφουν διάφοροι γραφικοί ότι είμαι υπερβολικός για αυτό θα μείνω στον χαρακτηρισμό δειλός. Που πας βρε άχρηστε και χωρίζεις την σύντροφο σου μέσω τηλεφώνου ; Πόσο γελοίος και μαμάκας πρέπει να είσαι ; Έχεις και δικαιολογία την απόσταση ε; Ένα στραπόν σου χρειάζεται για να στρώσεις χαρακτήρα. Αλλά έτσι είναι όταν ο άνθρωπος κοιτάει το εύκολο και το εφήμερο, όταν ξεχνάει τι έχει ζήσει με τον άλλον, όταν τον νοιάζει μόνο να περνάει καλά αυτός και ας αφήνει πίσω του θύματα.

    Πάμε τώρα σε σένα. Τι είναι αυτό που σε κάνει ακόμα και μετά από 5 ή 7 μήνες να τον θέλεις ; Παλιότερα μιλούσες για προδοσία...τόσο εύκολα το παραβλέπεις αυτό και τον θέλεις πίσω; Σου έχει πει κανείς ότι ένας άνθρωπος όταν συμπεριφέρεται με τόσο άσχημο τρόπο απέναντι σε έναν άλλον άνθρωπο, ότι δεν το έχει και για πολύ να το ξανακάνει και στο μέλλον ; Γιατί ο δικός σου να μην ανήκει σε αυτή την κατηγορία; Γιατί σου λείπει ; Σου λείπουν οι τόσες αλήθειες που σου είπε, ο αδαμάντινος χαρακτήρας του, η ακέραια ηθική του, ή τα αληθινά σ'αγαπώ που σου ξεστόμιζε και οι ζεστές αγκαλιές που σου χάριζε όταν ήσασταν μόνοι; Μήπως νομίζεις ότι η ζωή τελείωσε σε αυτόν τον άντρα και δεν υπάρχουν άλλοι εκει έξω; Ή μήπως νομίζεις ότι όλοι είναι τόσο δειλοί όσο είναι ο πρώην σου; Απάντησε μου σε παρακαλώ, ειλικρινά όμως, γιατί συνεχίζεις να πονάς για αυτόν τον χωρισμό ; Μην αρχίσεις μονάχα να μου εξιστορείς πόσο καλά περνούσες μαζί του και πόσο πολύ είχες δεθεί μαζί του και πόσο πολύ είχες πιστέψει ότι θα έχετε μια κοινή ζωή μαζί και πόσα όνειρα είχατε κάνει μαζί για το μέλλον. Γιατί εδω πάντα θα ξεχνάς κάτι πολύ σημαντικό...ότι όλα αυτά τα έκανες μόνη σου...ο άλλος ο δειλός δεν συμμετείχε ποτέ ειλικρινά σε όλα αυτά.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Eγω θα πρότεινα να στείλεις ένα φιλικό μήνυμα του τύπου τι κάνεις και να βρεθείτε να πείτε τα νέα σας. Καθαρά σε φιλικό τόνο το λέω αυτό και πιστεύω οτι και ο ιδιος θα δεχτεί. Δε θα του αναφέρεις κατι για τα περασμένα δηλαδη. Ο,τι και να έχει γίνει η διατήρηση σαν βάση ενος καλού κλίματος είναι θετικό και συνακόλουθα θα δεις πώς πάει. Το να μην έχεις καμμιά επαφή δε μου φαίνεται καλό.

  6. #6
    δεν θέλω να του δώσω την ευχαρίστηση ότι είμαι ακόμα εδώ. ότι το δεδομένο του δεν το έχασε, ούτε κ να πει ότι τον παρακαλάω κ του έχω γίνει κολλητσίδα ακόμα δεν γύρισε. θέλω μια φορά να κάνει κάτι εκείνος για μένα ακόμα κ αν αυτό είναι ένα μήνυμα του στιλ "τι κάνεις". 5 μήνες τώρα δεν έχει ενδιαφερθεί αν ζω ή αν πέθανα. πέρασε η γιορτή μου κ δεν μου έστειλε ούτε ένα μήνυμα. βέβαια ίσως ο φίλος του που ήρθε να ήταν βαλτός (που είναι πιθανό να είναι έτσι αφού μετά εξαφανίστηκε). πονάει πολύ που ενώ ξέρω τι ώρα έρχεται κ με πια πτήση εγώ δεν θα μπορέσω να είμαι εκεί όπως πάντα. με πονάει που με ξέχασε έτσι απλά. έτσι εύκολα. δεν είναι εγωισμός είναι κούραση. ακόμα περιμένω. απλά φοβάμαι ότι περιμένω κάτι που δεν θα γίνει...

  7. #7
    έχεις δίκιο σε όλα. δεν έχω να σου πω κάτι. δεν ξέρω τι είναι αυτό που θέλω πίσω. ίσως είναι η ζωή μου αλλά σίγουρα μαζί του δεν θα την έχω. μόλις ανακάληψα κ κάτι άλλο. το κερασάκι στην τούρτα. άρχισε να έχει επικοινωνία με μια που είχε κάνει ας πούμε σχεση την προηγούμενη φορά που με άφησε μόνη μου. τον αγαπούσα ναι, ήταν ο κόσμος μου, μπορούσα να κάνω τα πάντα. όσο για γκόμενα δεν υπάρχει τουλάχιστον μέχρι σήμερα. κ ο λόγος είναι ότι ήταν κλεισμένος τόσο καιρό μέσα στις λαμαρίνες. όμως τώρα. δεν ξέρω πες με ανώμαλη, πες με τρελή αλλά μπορούσα να προσπαθήσω να καταλάβω τα πάντα αλλά αυτό που είδα σήμερα ούτε να το καταλάβω μπορώ ούτε τίποτα. ίσως ήταν αυτό που χρειαζόμουν για να ξυπνήσω. να τελειώσει. να απαλαγώ. απλά όλο αυτό το περνάω μόνη μου. κ αυτό είναι βαρύ για μένα τουλάχιστον.

  8. #8
    Quote Originally Posted by Försvarsadvokat View Post
    Κανείς δεν μπορεί να σε βοηθήσει, ούτε να σε καταλάβει αν δεν βοηθήσεις από μόνη σου τον εαυτό σου να ξεπεράσεις τον χωρισμό. Και δεν μπορεί να σε βοηθήσει στο ακέραιο γιατί δεν μπορεί να νιώσει τον πόνο που νιώθεις εσυ, δεν μπορεί να μπει στην θέση σου ακόμα και αν έχει χωρίσει και αυτός. Αν δεν απομυθοποιήσεις τον πρώην σου δεν θα είναι καθόλου εύκολο να προχωρήσεις στην ζωή σου, και δεν εννοώ να ξανακάνεις σχέση, εννοώ να ζήσεις σαν φυσιολογικός άνθρωπος. Ο κάθε άνθρωπος βιώνει διαφορετικά παρόμοιες καταστάσεις. Και δυστυχώς φαίνεται πως εσυ ανήκεις σε αυτούς που ακόμα δεν λένε να δουν την πραγματικότητα. Αλήθεια τι ήθελε ακριβώς να σου πει ο φίλος του ;

    Ο πρώην σου δεν θα σε ψάξει γιατί πολύ απλά έχει προχωρήσει την ζωή του με κάποια άλλη κοπέλα και εσυ ανήκεις στο παρελθόν του. Ένας δειλός άντρας, βασικά τράβα μια γραμμή στο άντρας γιατί δεν είναι έτσι οι πραγματικοί άντρες, και δυστυχώς γεμίσαμε από δαύτους. Εγώ θα τους χαρακτήριζα gay του κερατά, γιατί δεν διαφέρουν και πολύ από δαυτους, αλλά πάλι θα αρχίσουν να γράφουν διάφοροι γραφικοί ότι είμαι υπερβολικός για αυτό θα μείνω στον χαρακτηρισμό δειλός. Που πας βρε άχρηστε και χωρίζεις την σύντροφο σου μέσω τηλεφώνου ; Πόσο γελοίος και μαμάκας πρέπει να είσαι ; Έχεις και δικαιολογία την απόσταση ε; Ένα στραπόν σου χρειάζεται για να στρώσεις χαρακτήρα. Αλλά έτσι είναι όταν ο άνθρωπος κοιτάει το εύκολο και το εφήμερο, όταν ξεχνάει τι έχει ζήσει με τον άλλον, όταν τον νοιάζει μόνο να περνάει καλά αυτός και ας αφήνει πίσω του θύματα.

    Πάμε τώρα σε σένα. Τι είναι αυτό που σε κάνει ακόμα και μετά από 5 ή 7 μήνες να τον θέλεις ; Παλιότερα μιλούσες για προδοσία...τόσο εύκολα το παραβλέπεις αυτό και τον θέλεις πίσω; Σου έχει πει κανείς ότι ένας άνθρωπος όταν συμπεριφέρεται με τόσο άσχημο τρόπο απέναντι σε έναν άλλον άνθρωπο, ότι δεν το έχει και για πολύ να το ξανακάνει και στο μέλλον ; Γιατί ο δικός σου να μην ανήκει σε αυτή την κατηγορία; Γιατί σου λείπει ; Σου λείπουν οι τόσες αλήθειες που σου είπε, ο αδαμάντινος χαρακτήρας του, η ακέραια ηθική του, ή τα αληθινά σ'αγαπώ που σου ξεστόμιζε και οι ζεστές αγκαλιές που σου χάριζε όταν ήσασταν μόνοι; Μήπως νομίζεις ότι η ζωή τελείωσε σε αυτόν τον άντρα και δεν υπάρχουν άλλοι εκει έξω; Ή μήπως νομίζεις ότι όλοι είναι τόσο δειλοί όσο είναι ο πρώην σου; Απάντησε μου σε παρακαλώ, ειλικρινά όμως, γιατί συνεχίζεις να πονάς για αυτόν τον χωρισμό ; Μην αρχίσεις μονάχα να μου εξιστορείς πόσο καλά περνούσες μαζί του και πόσο πολύ είχες δεθεί μαζί του και πόσο πολύ είχες πιστέψει ότι θα έχετε μια κοινή ζωή μαζί και πόσα όνειρα είχατε κάνει μαζί για το μέλλον. Γιατί εδω πάντα θα ξεχνάς κάτι πολύ σημαντικό...ότι όλα αυτά τα έκανες μόνη σου...ο άλλος ο δειλός δεν συμμετείχε ποτέ ειλικρινά σε όλα αυτά.
    έχεις δίκιο σε όλα. δεν έχω να σου πω κάτι. δεν ξέρω τι είναι αυτό που θέλω πίσω. ίσως είναι η ζωή μου αλλά σίγουρα μαζί του δεν θα την έχω. μόλις ανακάληψα κ κάτι άλλο. το κερασάκι στην τούρτα. άρχισε να έχει επικοινωνία με μια που είχε κάνει ας πούμε σχεση την προηγούμενη φορά που με άφησε μόνη μου. τον αγαπούσα ναι, ήταν ο κόσμος μου, μπορούσα να κάνω τα πάντα. όσο για γκόμενα δεν υπάρχει τουλάχιστον μέχρι σήμερα. κ ο λόγος είναι ότι ήταν κλεισμένος τόσο καιρό μέσα στις λαμαρίνες. όμως τώρα. δεν ξέρω πες με ανώμαλη, πες με τρελή αλλά μπορούσα να προσπαθήσω να καταλάβω τα πάντα αλλά αυτό που είδα σήμερα ούτε να το καταλάβω μπορώ ούτε τίποτα. ίσως ήταν αυτό που χρειαζόμουν για να ξυπνήσω. να τελειώσει. να απαλαγώ. απλά όλο αυτό το περνάω μόνη μου. κ αυτό είναι βαρύ για μένα τουλάχιστον.

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    υπαρχουν πιθανοτητες να κανει κατι για σενα αν του δινεις την εντυπωση οτι αυτο δε σε νιαζει.

  10. #10
    Υπάρχουν ορισμένοι άνθρωποι που στον βωμό της αγάπης προς τον πρώην σύντροφό τους είναι ικανοί να ξεχάσουν και να δικαιολογήσουν τα πάντα. Δεν θα σου πω εγω να το κάνεις ή όχι, αυτό μονάχα εσυ μπορείς να το αποφασίσεις. Κανείς εξάλλου δεν μπορεί να επεμβαίνει στην ζωή μας εκτός από τον ίδιο μας το εαυτό. Φοβάμαι όμως έτσι όπως σε διαβάζω ότι θα το κάνεις, αν όχι σήμερα, σε μια βδομάδα ή σε έναν μήνα. Δεν μ'αρέσουν οι συμβουλές σε χωρισμένους, τις απεχθάνομαι, τις θεωρώ εντελώς κενές, εντελώς χωρίς νόημα γιατί σου είπα και πιο πάνω ο καθένας βιώνει τον χωρισμό με διαφορετικό τρόπο και είναι ικανός να ξεφτιλιστεί, να ταπεινωθεί, να ξεχάσει τις αρχές του, αρκεί και μόνο να κερδίσει πίσω τον χαμένο σύντροφο του. Δεν είναι υγιές όλο αυτό και στο λέει κάποιος που έχει ξεφτιλιστεί άπειρες φορές...αλλά έβαλε μυαλό και από τότε κάνει θραύση !!!

    Δεν νομίζω ότι τον ενδιαφέρεις πλέον σαν κοπέλα, για να του δώσεις την οποιαδήποτε ευχαρίστηση αν επικοινωνήσεις ή οχι. Βλέπεις όταν κάποιος προσφέρει ότι έχει και δεν έχει, τότε γίνεται τόσο δεδομένος για τον άλλον που παύει πλέον να τον εκτιμάει. Επικοινωνεί με ένα ακόμα θύμα του γιατί έχει μάθει στο εύκολο, στο δεδομένο...και αυτό είναι οι πρώην!!!

    Αυτοί που χωρίζουν έχουν την τάση να προσπαθούν να γαντζωθούν από την απόφαση τους και να την στηρίξουν με οποιοδήποτε κόστος μόνο και μόνο επειδή είναι εγωιστές και δειλοί να ζητήσουν συγγνώμη όταν καταλάβουν το λάθος τους...αν όντως έκαναν λάθος. Άξιοι των επιλογών τους. Ούτε καν για λύπηση δεν είναι όταν δεν σέβονται ούτε καν οι ίδιοι τον εαυτό τους. Ανθρωπάκια της σειράς, μηδενικά όπως τους αποκαλώ, ξεφτιλισμένοι και τελειωμένοι εντελώς. Πλέον τους καταλαβαίνω από χλμ μακριά και γελάω μαζί τους κάθε φορά που προσπαθούν να με πλησιάσουν.

    Είπες ότι το περνάς μόνη όλο αυτό και είναι όντως βαρύ για σένα και για τον οποιοδήποτε στην δική σου κατάσταση. Οι φίλοι...οι φίλοι είναι αυτοί που θα σε κάνουν να ξεχάσεις τα πάντα !!! Αφέσου ελεύθερα σε αυτούς. Αυτοί είναι το καλύτερο γιατρικό. Ελπίζω να έχεις φίλους στην ζωή σου...αν όχι ευκαιρία να προσπαθήσεις να βρεις !!!

  11. #11
    Quote Originally Posted by Försvarsadvokat View Post
    Υπάρχουν ορισμένοι άνθρωποι που στον βωμό της αγάπης προς τον πρώην σύντροφό τους είναι ικανοί να ξεχάσουν και να δικαιολογήσουν τα πάντα. Δεν θα σου πω εγω να το κάνεις ή όχι, αυτό μονάχα εσυ μπορείς να το αποφασίσεις. Κανείς εξάλλου δεν μπορεί να επεμβαίνει στην ζωή μας εκτός από τον ίδιο μας το εαυτό. Φοβάμαι όμως έτσι όπως σε διαβάζω ότι θα το κάνεις, αν όχι σήμερα, σε μια βδομάδα ή σε έναν μήνα. Δεν μ'αρέσουν οι συμβουλές σε χωρισμένους, τις απεχθάνομαι, τις θεωρώ εντελώς κενές, εντελώς χωρίς νόημα γιατί σου είπα και πιο πάνω ο καθένας βιώνει τον χωρισμό με διαφορετικό τρόπο και είναι ικανός να ξεφτιλιστεί, να ταπεινωθεί, να ξεχάσει τις αρχές του, αρκεί και μόνο να κερδίσει πίσω τον χαμένο σύντροφο του. Δεν είναι υγιές όλο αυτό και στο λέει κάποιος που έχει ξεφτιλιστεί άπειρες φορές...αλλά έβαλε μυαλό και από τότε κάνει θραύση !!!

    Δεν νομίζω ότι τον ενδιαφέρεις πλέον σαν κοπέλα, για να του δώσεις την οποιαδήποτε ευχαρίστηση αν επικοινωνήσεις ή οχι. Βλέπεις όταν κάποιος προσφέρει ότι έχει και δεν έχει, τότε γίνεται τόσο δεδομένος για τον άλλον που παύει πλέον να τον εκτιμάει. Επικοινωνεί με ένα ακόμα θύμα του γιατί έχει μάθει στο εύκολο, στο δεδομένο...και αυτό είναι οι πρώην!!!

    Αυτοί που χωρίζουν έχουν την τάση να προσπαθούν να γαντζωθούν από την απόφαση τους και να την στηρίξουν με οποιοδήποτε κόστος μόνο και μόνο επειδή είναι εγωιστές και δειλοί να ζητήσουν συγγνώμη όταν καταλάβουν το λάθος τους...αν όντως έκαναν λάθος. Άξιοι των επιλογών τους. Ούτε καν για λύπηση δεν είναι όταν δεν σέβονται ούτε καν οι ίδιοι τον εαυτό τους. Ανθρωπάκια της σειράς, μηδενικά όπως τους αποκαλώ, ξεφτιλισμένοι και τελειωμένοι εντελώς. Πλέον τους καταλαβαίνω από χλμ μακριά και γελάω μαζί τους κάθε φορά που προσπαθούν να με πλησιάσουν.

    Είπες ότι το περνάς μόνη όλο αυτό και είναι όντως βαρύ για σένα και για τον οποιοδήποτε στην δική σου κατάσταση. Οι φίλοι...οι φίλοι είναι αυτοί που θα σε κάνουν να ξεχάσεις τα πάντα !!! Αφέσου ελεύθερα σε αυτούς. Αυτοί είναι το καλύτερο γιατρικό. Ελπίζω να έχεις φίλους στην ζωή σου...αν όχι ευκαιρία να προσπαθήσεις να βρεις !!!
    οι φίλοι μου πιστεύουν ότι έπρεπε ήδη να έχω ξεχάσει κ να έχω διαγράψει τα πάντα κ βέβαια όταν πάω να πω κάτι για το πως νιώθω μου το κόβουν με το να μου πουν "πάλι τα ίδια;". δεν ξέρω αν έχουν δίκιο, δεν ξέρω τίποτα. αυτό που ξέρω είναι ότι μάλλον ο έρωτας για μένα θα γίνει άγνωστη λέξη. δεν άντεχω άλλο. δεν θέλω άλλο πόνο, δεν θέλω άλλη προδοσία. συγχόρεσα πάρα πολλά. μόνο μερικά από αυτά είναι κάποια ψέματα, ότι στα 25 του αντι να κοιμηθεί μαζί μου (σε κάποια φάση που είχαν κόσμο στο σπίτι) κοιμήθηκε με την μάνα του, ότι τα τελευταία χρόνια (ενώ λείπει 7-8 μήνες τον χρόνο)όταν επέστρεφε αντι να πάμε κάπου οι δυο μας πηγαίναμε στο χωρίο μαζί με την μάνα του, τα παιχνίδια του κ πολλά πολλά άλλα...ναι έχασα τα πάντα. πάτησα κάτω εγωισμό, αξιοπρεπεια κ όλα αυτά γιατί ήμουν ερωτευμένη. μετά το σημερινό δεν θέλω ούτε να τον δω ζωγραφιστό. κουράστηκα...ΤΕΛΟΣ

  12. #12
    Οι φίλοι είναι καλό να μην χρησιμοποιούν λέξεις του τύπου πρέπει, ήδη, άργησες,κτλ,κτλ !!! Οι φίλοι είναι για να μας ακούν όσες φορές και αν τους πούμε τα ίδια και τα ίδια. Ο κάθε άνθρωπος θέλει τον δικό του χρόνο για να αλλάξει σελίδα στην ζωή του, για να κλείσει σε ένα μπαούλο όλα τα όνειρα που είχε κάνει με κάποιον που πλέον δεν είναι στην ζωή του. Θα έλεγα πως δεν έχασες και πολλά, για την ακρίβεια δεν έχασες τίποτα. Μην το βλέπεις έτσι. Ένα μικρό πολύ μικρό λαθάκι έκανες που ήσουν με έναν άνθρωπο που εκτιμούσε περισσότερο τα παιχνίδια του από εσένα. Παιδί βλέπεις, ανώριμος βλέπεις, άτομο που δεν πήρε ποτέ στα σοβαρά τις σχέσεις του με το γυναικείο φύλο. Ίσως σου έκανε και χάρη που εξαφανίστηκε από την ζωή σου. Αξίζει να χάνεις τα βράδια σου, να πονάει η καρδιά σου, να χάνεις την αισιοδοξία σου, να λείπει μόνιμα το χαμόγελο από τα χείλη σου για κάποιον που έδωσες όσα μπορούσες να δώσεις και πήρες μόνο ψέμματα και δικαιολογίες ?

    Κουράστηκες να έχεις ελπίδες και προσδοκίες για έναν άνθρωπο που πίστεψες σε αυτόν. Ένα μικρό μάθημα λοιπόν είναι ότι δεν πρέπει να έχουμε προσδοκίες από τους ανθρώπους. Οι άνθρωποι είναι έτσι όπως τους γνωρίζουμε και καλύτεροι σπανίως μπορούν να γίνουν. Είμαι της άποψης ότι κάθε μέρα που περνάει χειρότεροι μπορεί να γίνουν...καλύτεροι ποτέ !!! Για αυτό όπου ακούς μεγάλες υποσχέσεις, μεγάλα λόγια, κλείσε όσο πιο δυνατά μπορείς τα αυτιά σου και προσπέρασε τα.

    Η ζωή δεν σταματά ποτέ να μας εκπλήσσει και μέχρι τώρα έχουμε δει μονάχα ένα πολύ μικρό της μέρος...έλα λοιπόν να ανακαλύψουμε και το υπόλοιπο...είναι τόσο ωραία γιατί εμείς πρέπει να μένουμε σε ανθρώπους κάλπικους ; Σε αφήνω να κοιμηθείς και απόψε...δες όσους εφιάλτες θέλεις...άλλα από αύριο το πρωί...ξύπνα και ζήσε !!!

  13. #13
    πολύ ωραία αυτά που λες, αλλά μοιάζουν με παραμύθι. κ εγώ μόλις σταμάτησα να πιστεύω στα παραμύθια. ο έρωτας είναι ένα παραμύθι κ εγώ δεν θέλω άλλο. από ότι φαίνεται οι άνθρωποι χωρίζονται σε αυτους που είναι τυχεροι κ ζουν μέχρι το τέλος το παραμυθι κ στους ατυχους που ο δράκος τρώει τον πρίγκιπα ή την πριγκίπισσα κ μετά απλά ζεις την πραγματικότητα. όπως λεει ο τερζής "ο δικός μου ο δρόμος έχει χρόνια διαλέξει, στην οδό γράφει ΜΟΝΟΣ επικίνδινη λέξη".πάγωσα. από ότι φαίνεται αυτή ήταν η μοίρα μου μαζί με εκείνον να απομυθοποιήσω κ τον έρωτα. από εδώ κ πέρα η λογική.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,682
    Εγω απο τα λιγα που καταλαβα κουκλα ερωτευτηκεσ μονη σου αγαπησεσ μονη σου ειχεσ σχεση μονη σου κι ερχεσαι εδω τωρα να μασ πεισ οτι πονασ ε αυτη ειναι η αξια σ κουκλα μου κ το παρασημο σου οτι ολα τα κανεσ μονη σου γι αυτο εσυ αξιζεισ κι εκεινοσ οχι κ πιστεψε το οπωσ το γραφω
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  15. #15
    Quote Originally Posted by elis View Post
    ε αυτη ειναι η αξια σ κουκλα μου κ το παρασημο σου οτι ολα τα κανεσ μονη σου γι αυτο εσυ αξιζεισ κι εκεινοσ οχι κ πιστεψε το οπωσ το γραφω
    θες να μου το εξηγήσεις λίγο καλύτερα αυτό; τι εννοείς αυτή είναι η αξία μου; μπερδεύτηκα γιατί παρακάτω γράφεις πως εγώ αξίζω κ εκείνος όχι εκτός αν κατάλαβα κάτι λάθος.

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. ΠΟΝΟΣ ΚΑΙ ΑΠΟΓΝΩΣΗ
    By ασπασια in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 3
    Last Post: 20-09-2015, 02:27
  2. ΕΠΙΣΤΡΟΦΕΣ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΕΣ!!!!!
    By xritaf in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 62
    Last Post: 15-05-2015, 13:18
  3. ΕΠΙΣΤΡΟΦΕΣ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΕΣ...........
    By sweety in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 19-11-2012, 17:46
  4. Πόνος
    By mariaaa88 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 11
    Last Post: 02-08-2011, 16:55
  5. πονος απο το σεξ
    By seleios in forum Κακοποίηση
    Replies: 6
    Last Post: 22-01-2011, 00:58

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •