δειτε το παρακαλω
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 44
  1. #1
    Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    46

    δειτε το παρακαλω

    καθε μερα ειμαι και πιο κοντα στις ιδεες για αυτοκτονια. νοιωθω πως εχω καταστρεψει ηδη την ζωη μου στα 21. εγινα αυτο που ποτε δεν ηθελα. σας παρακαλω τι να κανω. δεν εχω φυγει ηδη για να μην στεναχωρησω τους κοντινους μου ανθρωπους. θελω παρα πολυ να αυτοκτονισω. σας παρακαλω τι να κανω.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    Να παρεισ φαρμακα αλλα γτ τι μαλακια εκανεσ;
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    Τι εγινεσ δηλαδη;
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    Πανε σε ενα νοσοκομειο κατευθειαν να σε κανουν ενεση μπασ κ σωθεισ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    Πανε σε ενα φαρμακειο κ ρωτα τι να σ δωσουν
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  6. #6
    21 ετών ..... Πότε πρόλαβες να γίνεις αυτός που ποτέ δεν ήθελες;
    Δεν θα σου πω οτι η ζωή είναι ωραία αλλά σίγουρα δεν ξέρεις, ούτε έχεις προλάβει να μάθεις πολλά πράγματα για τον εαυτό σου και τους άλλους.

  7. #7
    Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    46
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Να παρεισ φαρμακα αλλα γτ τι μαλακια εκανεσ;
    ola. oi epiloges mou. i simperifora mou ws twra. i sxesi mou me ton kosmo. i stash mou pros ton kosmo. niwthw pos den exw ektimisei tpt apo osa eixa. k exw klistei pia se mena. exw mineis monos mou oso kosmo k n exw dipla mou kai n m milaei gia na me anebasei. egw ekei kollimenos stis skepseis mou. den antexw pia. exw kanei polla lathoi. exasa ton anthrwpo mou giati den katafera na tn krathsw kathws eixa kolisei stis malakies tis dikes mou kai ston eafto mou . niwthw mizeros kai kakomathimenos sto epakro. to paizw skliros alla twra pou eimai mprosta sthn zwh pia niwthw ena pseftiko atomaki pia. den eimai aftos pou ithela na eimai. den eimai o eaftos mou pia. an einai aftos o eaftos mou kalitera na mn iparxw. siggnwmi g ta greeklish ksexasa n t allaksw apo tn viasini na grapsw...

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    Αυτο ελειπε εικοσιεναχρονων να εισαι κ σκληροσ δουλεψε χειρωνακτικη εργασια δεκαπεντε χρονια κ μετα θα εισαι σκληροσ τωρα που εισαι ακομα αβγαλτοσ δε γινεται κ να θεσ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    174
    εχεις το περιθωριο να αλλαξεις αρκει να το θες. μικρός είσαι ακόμη.
    τον εαυτό σου και τις επιλογές σου εσυ τις καθορίζεις,
    αν δεν σου αρέσεις άλλο γιατί δεν κάνεις κάτι για να το αλλάξεις όλο αυτό;
    είσαι πολύ νέος για να τα παρατήσεις τόσο εύκολα.
    όλοι έχουμε περισσότερες ικανότητες από ότι νομίζουμε.
    και για να ζητάς βοήθεια σε αυτό το φόρουμ έχεις περισσότερη δύναμη από όσο φαντάζεσαι, απλά δεν το έχεις ανακαλύψει ακόμη.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    Θα σ δωσω μια συμβουλη αν αγαπασ τισ γυναικεσ πραγματικα θα ζησεισ καλα κ κρατα το αυτο
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    Πηγαινε στο κοριτσι αυτο κ ζητα τ συγνωμη οτι κι αν εκανεσ κανε αυτο κ ξαναελα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  12. #12
    Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    46
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Θα σ δωσω μια συμβουλη αν αγαπασ τισ γυναικεσ πραγματικα θα ζησεισ καλα κ κρατα το αυτο
    trelenomai gia tis ginekes. trelenomai. afth me eftase edw. afth me ekane edw kai 4 mhnes olh mera na skeftomai. den antexete pia. phga se ena giatro m edwse kati lexotanil. kouventes apo filous k oikogeneia alla tipota... etsi einai. otan kitas mono ton eafto sou kai stw gia ligo ksexnas ton anthrwpo sou siga min katsei. kapoioi exoun egwismo. alla ti simvouli einai afth ti ennoeis?

  13. #13
    favvel
    Guest
    εγώ θα σου πω ότι κι εγώ στην ηλικία σου ήθελα πάρα πολύ να αυτοκτονήσω..ήταν η χειρότερη περίοδος της ζωής μου..
    ακόμα το σκέφτομαι μερικές φορές αλλά όχι τόσο έντονα πια..
    εγώ δεν έμαθα τίποτα για τον εαυτό μου ούτε πιστεύω ότι θα μάθω παραπάνω πράγματα για μένα όσο ζω..ίσως γιατί δεν έχω όρεξη..με έχω ξεγραμμένη απ'αυτή τη ζωή κι έτσι δε με πολυενδιαφέρει τι θα μάθω και τι όχι και αν θα μάθω..
    απλά αυτό που έγινε με μένα είναι ότι πήρα φάρμακα-είναι πολύπλοκη η ιστορία μου με τα φάρμακα-τέλος πάντων το αποτέλεσμα είναι ότι ηρέμησα..μου'φυγαν οι πολλές αρνητικές σκέψεις..
    βέβαια δεν πιστεύω ότι τα φάρμακα θα σου διώξουν τις σκέψεις για αυτοκτονία..

    αυτό που κατάλαβα από όλη την ιστορία μου είναι ότι επιζεί ο πιο προσαρμοστικός..
    πρέπει να προσαρμοζόμαστε στη ζωή δυστυχώς..κι εγώ αυτό ακόμα δεν το έχω καταφέρει..
    ακόμα εύχομαι να γύριζε ο χρόνος πίσω..δεν μπορώ να δεχτώ ακόμα την πραγματικότητά μου..

    το συμπέρασμα όμως είναι ότι έχεις μέσα σου ανεξάντλητη υπομονή..μπορείς να υπομείνεις τα πάντα..
    και κάτι άλλο..κάτι που τώρα θεωρείς ότι έχεις καταστρέψει στη ζωή σου μετά από 10 χρόνια θα σου φαίνεται διαφορετικό..
    όσο μεγαλώνουμε αξιολογούμε διαφορετικά τα πράγματα..
    κι αυτό γιατί έχουμε βαρεθεί να σκεφτόμαστε τα ίδια επί χρόνια..κάθε φορά σκεφτόμαστε και κάτι διαφορετικό..
    αυτά που σε θλίβουν τώρα,μετά από χρόνια μπορεί να σε θλίβουν ακόμα,όπως εμένα,αλλά μπορεί να έχεις καταφέρει άλλα πράγματα στη ζωή σου που να ισοσταθμίζουνε τη θλίψη σου και να μη σε στενοχωρούν τόσο..

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    Τι σκεφτεσαι τι σ εκανε ακριβωσ;
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  15. #15
    Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    46
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Τι σκεφτεσαι τι σ εκανε ακριβωσ;
    σχεση απο αποσταση. φοιτητες. με το που επεσα σε καταθλιψη εφυγε. ειναι με αλλον 1 βδομαδα αφου τελειωσαμε. μαλλον κατι εκανε με αυτον απο περσυ. ηταν σαν να ειχα μονο αυτη στη ζωη ως κοντινο ανθρωπο και ας ειχα φιλους. τωρα νοιωθω οτι δεν εχω κανεναν κοντα μου που να με νοιωθει. ειναι με αλλον.

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. δειτε το...
    By 29121989 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 21-10-2012, 16:29
  2. δειτε το!!
    By melene in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 22-10-2009, 21:15
  3. δειτε το αλλιως
    By gatsounaki in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 13
    Last Post: 25-08-2009, 17:24
  4. δειτε το
    By maria210800 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 10
    Last Post: 21-03-2008, 00:35
  5. ΠΟΛΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ!! για δειτε..
    By Adzik in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 27
    Last Post: 13-03-2008, 21:20

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •