ΜΟΥΔΙΑΣΜΑ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 13 of 13
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    378

    ΜΟΥΔΙΑΣΜΑ

    Γεια σας παιδια..απο προχτες που σας ανακαλυψα εχετε γινει η περαα μου... διαβαζω τα θεματα σας και σας γνωριζω εναν εναν.. οσον αφορα εμενα τωρα ,,μιλησα χτες με τον αντρα μου , του ειπα χυμα πως νοιωθω και η αντιδραση του ηταν πολυ στοργικη και υποστηρικτικη..μου ειπε οτι κακως με εχει πιεσει τοσο πολυ και δε θα το ξανακανει..Μετα απο αυτο δε μπορω να πω οτι νοιωθω τη μαυριλα που ενοιωθα τις προηγουμενες μερες..ουτε κλαιω ...αλλα ενα μουδιασμα.. τι ειναι αυτο παλι?? μαι απαθεια..τιποτα ουτε στεναχωριεμαι ουτε χαιρομαι...εβγαλα τις πιτζαμες που φορουσα 3 μερες αλλα δεν εχω και ορεξη να παω μεσα ναμιλησω με τη μανα μου ...ειμαι πολυ μπερδεμενη σχετικα με το τι μου συμβαινει...μεχρι χτες σκεφτομουν να δω ειδικο αλλά σημερα δε ξερω παλι γιατι θεωρω πως ειμαι αχαριστη και οτι θα πρεπε να χαιρομαι με αυτα που εχω ...αντι να μιζεριαζω ..αυτα!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    καλημερα! ηθελα να σου πω οτι αυτο που νιωθεις ειναι ενα συναιασθηματικο μουδιασμα κ λεγεται ιατρικα αμβλυνση συναισθηματων κ συνανταται στην καταθλιψη..δεν ειναι σοβαρο..δεν οδηγει καπου κακα..οκ?
    απλα εχεις φορτισθει πολυ κ δεν εισαι χαλαρη..κανεις καποια θεραπεια?αν οχι..μηπως θα πρεπε να ξεκινσηεις ψυχοθεραπεια ας πουμε?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    378
    οχι δεν κανω καμια θεραπεια γιατι φοβαμαι οτι θα παω στο ψυχολογο και θα μου πει οτι τρωγεσαι με τα ρουχα σου! μεχρι χτες ημουν χαλια..ματαιοτις ματαιοτήτων .. Σημερα νοιωθω πολυ κουρασμενη απο τις σκεψεις μου...σα να με βαρεθηκα..δε θελω να σκεφτω τιποτα ..δεν εχω ορεξη..αλλα μου ειπε ο αντρας μου οτι θα μεβγαλει το βραδυ..οκ θα παω αλλα δε τρελαινομαι κιολας!! Ευχαριστω για την απαντηση

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    πιθανον παραμονευει μια μικρη καταθλιψουλα..αν δεις οτι επιμενει καλο θα ηταν να επισκευθεις καποιον ειδικο. αυτη η φαση φερνει κ μπερδεμα κ μουδιασμα συναιασθηματικο..μετα ξαφνικα μπορει να κλαις..μετα μπορει να εισαι καλα για λιγο..κλπ κλπ..

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    378
    ναι μαλλον παραμονευει...αλλα πιο σιγουρη ειμαι οτι την εχω περασει και ξαναπερασει και το καταλαβα ψαχνοντας στο ιντερνετ και θεματα απο το φορουμ...δε ξερω ισως μολις μου περασουν οι ενδοιασμοι και οι ''ντροπές'' να παρω τηλ ενα ψυχολόγο...και να σιγουρευτω οτι τον εχω ανάγκη!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    χαρας στο κουραγιο σου..εγω δεν μπορω να την παλεψω..ζητω αμεσως βοηθεια...

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    378
    τελικά το πηρα απόφαση και πηρα τηλ μια ψυχολόγο-νευροψυχολόγο και εκλεισα την επομενη εβδομαδα..τι ειδικοτητα ειναι αυτη ξερετε?? τυχαία απο το ιντερνετ τη διαλεξα..

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    καλα εκανες..φανταζομαι οτι εχιε κ ειδικοτητα νευρολογου?κ ψυχολογου μαζι?
    αλλα καλο θα ηταν να πας σε καποιον που ξερει καποιος αλλος ..γιατι κυκλοφορουν πολλοι αλμπανηδες εκει εξω..απο την αλλη πανε πρωτα σε αυτην κ θα δεις τι θα σου πει ..θα καταλαβεις αν σου κανει η οχι..καλη επιτυχια!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    378
    δυστυχως ειναι μικρη η πολη μου και 5 εχει ολους ολους εκ των οποιων οι 3 ηταν συμμαθητριες μου σε σχολειο ή ξενες γλωσσες (φοβερο ε?) επελεξα απο τις 2 που μενουν αυτη που γραφει πιο πολλα στη ταμπελα της.. δεν ειχα κανενα κριτιριο αλλο!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Καλησπέρα σου μέλος δεν γνωρίζω την ιστορία σου όμως αυτό που νιώθεις είναι το γνωστό κενό στην κατάθλιψη είναι κάτι που συμβαίνει κ το γνωρίζω από προσωπική πείρα μην το βαζεις κάτω κ να κανείς υπομονή να περάσει

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    378
    Ευχαριστω ! ευχομαι το καλυτερο για ολους μας! Σημερα ξυπνησα καλα γιατι ειχα ενα σκοπο σημερα !! να κανω δουλειες στη τραπεζα !!μολις εφτασα μου ειπαν οτι οι συγκεκριμενοι 3 υπαλληλοι θε με εξυπηρετησουν..παω στα γραφεια τους και ο ενας με εστελνε στον αλλο...γιατι ειχε δουλεια..ο ενας μιλαγε με μια γνωστη του και ελεγεαν περι ανεμων και υδατων!! τρελλαθηκα !! παραλιγο να με παρουν τα ζουμια!!! αυτο ηταν η αφορμη και πηρα τηλ τη ψυχολογο.τα υπολοιπα τα αναεβασα σε αλλο ποστ!! δε φταιμε εμεις που δεν ειμαστε καλα τελικα,,μεγαλη ευθυνη εχει και ο κοσμος που μας περιβαλλει!!!

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    πιστευω πως αν θωρακιστεις με ισορροπια κ γενικα εσυ εισαι καλα...ο.τι κανουν οι αλλοι δεν χαμπαριαζεις..ισα ισα διεκδικεις κ απαιτεις χρονο..δεν πιστευω ποτε πως φταινε οι αλλοι..αλλα εμεις οι ιδιοι..που δεν διεκδικουμε.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Κινησου κ μην το βαζεις κάτω πάλι καλά που πηγές σήμερα να κανείς κάτι

Similar Threads

  1. Παραξενο μουδιασμα
    By venom in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 18-06-2015, 13:59
  2. Μούδιασμα..
    By Phoenix.S in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 4
    Last Post: 13-11-2011, 16:25
  3. ΜΟΥΔΙΑΣΜΑ ΣΤΟ ΠΟΔΙ
    By lilium in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 18-03-2011, 22:38
  4. Μουδιασμα στο στομαχι
    By volkar in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 13-09-2010, 23:06
  5. Μουδιασμα χεριου
    By dolce_21 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 28-10-2009, 22:48

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •