risperdal και πτωση της libido
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 8 of 8
  1. #1
    Deleted by request
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    391

    risperdal και πτωση της libido

    ισχυει ο τιτλος?

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    20
    ισχύει. Οταν τα έπινα είχα σεξουαλική ανικανότητα, εκτός από την κόπωση και ξηρότητα στο στόμα. Έκανα εξετάσεις και διεπίστωσα ότι είχε ανέβει η προλακτίνη. Τα διέκοψα μαχαίρι. Και περιμένω να επανέλθει ο οργανισμός μου και να ξανακάνω ορμονικές να δω εάν επανήλθε η προλακτίνη στα φυσιολογικά επίπεδα.
    Ο γιατρός όταν μου εμφανίστηκε το πρόβλημα των φωνών που άκουγα, ούτε άκουγε τι του έλεγα, ούτε καν μου μίλαγε σε ερωτήσεις. Πήγαινα να μου ανανεώσει τα χάπια θυμάμαι και ενώ του έλεγα είμαι καλά, συνέχιζε να γράφει κιαλλα χωρίς να μου μιλάει. Οταν μου είπε ότι αυτά θα είναι τα τελευταία, τον επισκέφθηκα ξανά, και ενώ μου είχε πει τέλος μου είπε να ξαναπάρω αλλά αυτή τη φορά τα αμπίλιφι. του λέω δεν μου είπατε ότι θα τα σταματούσα? Μου έλεγε θα ξαναπάρεις άλλους τρείς μήνες. Απλώς τα αγόρασα και ούτε τα ξαναήπια. Και πήγα σε έναν άλλον και μου λέει αφού είσαι καλά δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να τα συνεχίζεις.

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    395

    rispental

    με 4 μλγ rispental μειωνεται σημαντηκα;

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    2
    γεια σας.παιρνω 4μγ risperdal εδω κ ενα χρονο.ποσο διαρκει η μειωση της libido.σε εμενα ειναι στο \'\'μηδεν\'\'

  5. #5
    Deleted by request
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    391
    Καποτε επαιρνα 12mg risperdal και μου το μειωνει σταδιακα τωρα ειμαι στα 2mg και εχω ακομα ανηδονια...ελπιζω οταν τα κοψω να επανελθει η libido...

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    29
    Ο τίτλος ισχύει το είχα διαπιστώσει κι εγώ.

  7. #7
    Deleted by request
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    391
    υπαρχει περιπτωση να μου αφαιρεσει με τη μια τα 2mg ρισπερνταλ η θα μου το μειωσει στο 1mg;

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    3
    Εγω παιρνω RISPERDAL 35mg καθε εικοσι μερες ,δεν εχω προβλημα στην στυση ισα ισα συνεχιζω και δευτερη και 3 φορα απλα τα μπαλακια μου ειναι χαλαρα δεν σφυγκουν οπως παλια πριν αρρωστησω,οσο γαι να κοψο θελω ναι,αλλα εαν υποτροπιασο..λεμε,μεχρι και τωρα που παιρνο το φαρμακο δεν ειμαι παντα τελεια σε θεματα σκεψεις πχ.προσπαθω συνεχεια να βρω το καλυτερο στην σκεπση μου που θα με κανει να νιωσο καλα και νορμαλ γιατι μου λειπει το νορμαλ αλλα αυτο μπορει να συμβενει και απο τη RISPERDAL επειδη μπλοκαρι την ντοπαμινη.καθε μερα σκεφτομαι και κατι καινουργιο που παντα αφορα την καλυτερεψη της συμπεριφορας μου πχ.να εχω καλη διαγωγη η το οτι ειμαι δυνατος να νιωθο την δυναμη του σωματος μου και οταν βλεπω καποιον αλλο ασχετο το συγκρινω με μενα απο μεσα μου(εννοω το παρουσιαστικο του) νιωθο ποιο δυνατος και νιωθο καλυτερος απο αυτον με την εικονα που εχω απο το βλεμμα του γιατι με βλεπει αλλιως σαν ποιο αδυναμος και του παιρνω τον αερα δεν του επιτρεπο να πει κατι για μενα ι να σκεφτι ειναι σαν να μπαινω παλι στην κοινωνια.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •