Άλλη μια φορά,τα ίδια και τα ίδια....
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 11 of 11
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    12

    Άλλη μια φορά,τα ίδια και τα ίδια....

    Για αλλη μια φορα τα τελευταία 10 χρόνια χτυπάεί την πόρτα ο φόβος σοβαρής ασθένειας....

    Πρώτη φορά το 2006,άγχος για hiv.....Tεστ = Aρνητικό (3-4 χρόνια μετά από την ύποπτη επαφή)

    Δευτερη φορά και αξέχαστη το 2011....Υποτιθέμενα νευρολογικά προβλήματα,εξετάσεις επί εξετάσεων για νευρολογικές νόσους,αυτοάνοσα κλπ...Κλινικές εξετάσεις άψογες και όλα καλά...Απασχολώ το κεφάλι μου με πολύ δουλειά (και πολύ άγχος) και το ξεπερνάω ή μάλλον το ''κρύβω κάτω από το χαλί'' καθώς δεν απευθύνομαι σε ειδικό ψυχοθεραπευτή.

    Τρίτη (και ελπίζω τελευταία και όχι φαρμακερή) τώρα....Εμμονή πάλι με hiv....Αρχίζω και googlarω και συνδέω ολα τα υποτιθεμενα συμπτωματα που είχα το 2011 με το hiv (Από το 2007 ως το 2012 είχα σταθερό συντροφο και για 3-4 μήνες που είχα χωρίσει είχα δυο περιστασιακά με ατύχημα,με γνωστές μου κοπέλες όμως,η οποία τελευταία έκανε παιδί).

    Φρικάρει ο εγκέφαλος για άλλη μια φορά και κλειδώνει στο αρνητικό. Eίμαι ράκος...
    Δευτέρα πάω για τεστ hiv και έχω σαλτάρει τελείως.

    υ.γ - Πρόσφατα έκανα αιματολογικές και βιοχημικές και ήταν άψογες,ειδικά τα λευκά που είναι το ανοσοποιητικό που προσβάλει ο hiv

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    συγνωμη φιλεμου που γραφω στο θεμα σου, αλλα κι για εμενα είναι σχεδόν κατι αντιστοιχο, ο τυτλος της θεματολοις σου είναι που αφορα κι το δικομου πρόβλημα δλδη!
    Ειμαι κοτσαμ μαντράχαλος κι άλλη μια φορ ΤΗΝ ΠΑΤΙΣΣΑ!!, ΝΑ ΕΜΠΙΣΤΕΥΟΑΙ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΙΡΝΩ ΧΑΜΠΑΡΙ ΟΤΙ ΜΕ ΚΟΡΟΙΔΕΥΟΥΝ!!
    Η παρυγορια είναι ότι το καταλαβαίνω εστω κι αργα χαμπαριάζω ότι είναι"πακετο"η δουλεια, ανθρακας το κουτι δλδη. αχαχα. βεβαια δε μπορω να μην αναφερθώ στο ότι την τελευταια φορα ειχα βοηθεια ειδεμει ακομη θα ''κλεγομουνα'' ότι φερθηκα αδικα η ότι ειμουν λαθος.
    Στη τελικη ανθρωπος είμαι κι εγω.!!! όπως λεει και η παριμια ¨λαθοι ειμαστε ανθρώπους κανομε!¨)'.' χαχα.

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    12
    Όσα περισσότερα διαβάζω,τόσο περισσότερο πείθομαι ότι την έχω πατήσει...

    Ο Θεός βοηθός..

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    12
    Το τεστ βγήκε αρνητικό....(ΝΑΙΙΙΙΙΙ..!!!)

    Πρέπει να πάω σε έναν ειδικό επιτελούς γιατί την πάτησα με τα ladose την τελευταία φορά και επαναπαύτηκα.

    Ευχή προς όλους να κερδίσουμε τον ακατονόμαστο εαυτό μας που μας χορεύει στο ταψί όποτε γουστάρει...!!

  5. #5
    Μπραβο! εγω ειμουν σιγουρη οτι θα βγει αρνητικο αλλα να προσεχεις να περνεις παντα προφυλαξη.

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    12
    Έσπασε το ..μημενο,έσπασε...Λαθος μου που δεν είχα παει τότε και το αφησα στο νοσοφοβικό μυαλό μου να δουλευει υπογείως μέχρι να βγει σε μια πολυ στρεσαρισμενη περίοδο που διανύω..
    Πάντα ετσι δεν γίνεται? ;)

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    320
    Καλησπερα. Γιατι δεν ξανακανεις εξετασεις να ηρεμησεις? Ετσι και αλλιως οπως βλεπεις ολα μεσα στο μυαλο σου ειναι. Κανε τις και σιγουρεψου.

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    12
    Quote Originally Posted by φλοκ View Post
    Καλησπερα. Γιατι δεν ξανακανεις εξετασεις να ηρεμησεις? Ετσι και αλλιως οπως βλεπεις ολα μεσα στο μυαλο σου ειναι. Κανε τις και σιγουρεψου.
    To έγραψα παραπάνω..Έκανα σήμερα και βγήκε αρνητικό..Ολα καλα!

  9. #9
    Irish αν εχεις νοσοφοβια παντα κατι θα υποβοσκει στο μυαλο σου και θα σε ταλαιπωρει.Ωραιο nickname! εισαι Ιρλανδος?

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    320
    ΟΚ γραψε λαθος νομιζα εκανες και ξαναφοβασαι. Μαλλον δεν καταλαβα εγω. :)

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    12
    Quote Originally Posted by Bulletproof View Post
    Irish αν εχεις νοσοφοβια παντα κατι θα υποβοσκει στο μυαλο σου και θα σε ταλαιπωρει.Ωραιο nickname! εισαι Ιρλανδος?
    To ξέρω και θέλει ποοοολύ δουλειά το συγκεκριμένο.
    Ιρλανδός; Όχι,από αρρώστια ανίατη για το τριφύλλι,τη Guiness και το Rory Gallagher..:cool:

    φλοκ,it's ok,ίσως να το έγραψα και γω κάπως γιατί ήταν καμία ώρα μετά τα αποτελέσματα και πέταγα..:)

Similar Threads

  1. Κάθε φορά τα ίδια...
    By Jude in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 6
    Last Post: 25-09-2013, 16:47
  2. τα ιδια για μια ακομα φορα!
    By chesire in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 15-02-2012, 22:53
  3. ΒΑΡΕΘΗΚΑ.ΑΠΛΑ ΒΑΡΕΘΗΚΑ ΤΑ ΙΔΙΑ Κ ΤΑ ΙΔΙΑ
    By JenM in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 7
    Last Post: 25-11-2010, 21:42
  4. Και δω...μια απ\'τα ιδια.
    By Kaciopea in forum Κακοποίηση
    Replies: 0
    Last Post: 12-05-2005, 16:54

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •