Εχω διπολικη διαταραχη ...? Η απλα ειμαι ενα υπερδραστηριο ατομο
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 22
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    11

    Εχω διπολικη διαταραχη ...? Η απλα ειμαι ενα υπερδραστηριο ατομο

    Γεια σας , ειμαι ο Πανος , και χαιρετιζω τα μελη του φορουμ .
    Αν και πολυ καιρο επισκεφτωμαι κατα διαστηματα το φορουμ , σημερα ειπα να μπω και οχι μονο να χαζεψω διαφορες αποψεις , αλα να εχω και γω προσωπικα ενα ενεργο ρολο , καταθετωντας τα δικα μου βιωματα...
    Επεσε το ματι μου σε αυτο που λεγεται , διπολικη διαταραχη , και κανωντας τα διαφορα τεστ , που κυκλοφορουν στο διαδυκτιο , ειδα οτι εχω αρκετα συμπτωματα σε οριακο σημειο , οχι καταθλιψης , αλα ακριβως το αντιθετο μανιας...
    Εγω αισθανωμαι για πανω απο τρεις μηνες , αλλος ανθρωπος ....
    Ξεπερνωντας καποιες δυσκολιες στο εργασιακο τομεα τον σεπτεμβρη , και παλευωντας με οτι μου δημιουργουσε αυτες τις δυσκολιες , εν τελει βγηκα νικητης , σε πολλα πραγματα στον εργασιακο μου τομεα .
    Παλεψα με διαφορα στερεοτυπα που χα στο κεφαλι μου απο μικρος , οπως μικρες κρισεις πανικου , που με πηγαιναν πολυ πισω , και που ειχαν να κανουν οχι τιποτα τραγικο απο αποψη πανικου , απλα ενα συναισθημα ντροπης , που με επιανε απο μικρος οταν συναθροιζωμουνα μαζι με πολλους ανθρωπους , και ειδικα οταν θα επρεπε να μιλησω εγω προσωπικα σε καποιο κοινο , η να στηθω σε καποια σειρα , η να καθησω μαζι με αλλους μαζι σε καποιο μεταφορικο μεσο , και φοβουμενος μην δουνε οι αλλοι , το ποσο εβαλωτος ειμαι αν ξαφνικα κοκινησω ,η ιδρωσω...μου δημιουργουσε αλυσιδωτες αντιδρασεις , καταλαβαινε ο εαυτο μου τι φωβαμαι πιο πολυ ...και μου εβαζε τρικλοποδιες .
    Το κοκινισμα γινωταν εντονο , και κατεληγε να γινωμαι μουσκεμα στον ιδρωτα , στο προσωπο , εγω το εκλαμβανα αυτο ως ΜΕΓΑ αδυναμια , ενω δεν ειχα ποτε αυτο που λενε κριση πανικου , ταχυκαρδιες κλπ.απλα βιωνα αυτη τη κριση , σαν απαξιωση για τον ιδιο μου τον εαυτο , οτι θα με κακολογουσανε μετα οι αλλοι , αφου με βλεπανε λουσμενο στον ιδρωτα , αλωστε αυτο με κυνηγαει απο την παιδικη μου ηλικια , ειδικα στη σχολικη ηλικια , οταν με ανεβαζε ο δασκαλος πανω στην εδρα , να πω μαθημα .
    Τα τελευταια χρονια , το εχω ξεπερασει αρκετα αυτο το συναισθημα , μπορει να με πιασει σπανια , και ειδικα οταν θα ειμαι καπως ασχημα ψυχολογικα , αλα δεν με επηρεαζει , οσο παλια , γιατι απλα δεν του δινω ΣΗΜΑΣΙΑ...
    Απλα δινω σημασια σε εκεινη τη στιγμη , να ειμαι αληθινος , και να εκφερω αυτα που σκεφτομαι , αβιαστα , και δεν αφηνω σε καμια περιπτωση να με παρασυρει να χασω τον αυτοελενχο μου ,χωρις να σκεφτωμαι αν θα ιδρωσω ...κλπ.
    Περα αυτου , το τελευταιο τριμηνο, και οχι μονο ,κατα περιοδους νιωθω αλλος ανθρωπος , εχω πεταξει απο πανω μου πολλες ηθικες αναστολες για πολλα πραγματα , δεν με ενδιαφερει σε πολλες των περιπτωσεων η γνωμη των αλλων ,( η επικριτικη γνωμη , για την ακριβεια , και η κακοβουλη) και οχι η καλοπροαιρετη ,
    εχω υπεροπτικο υφος , εν μερη και μου αρεσει...εχω γνωμη για οτιδηποτε , και την φωναζω σε καθε ευκαιρια , δεν ανεχωμαι μυγα στο σπαθι μου που λενε , νιωθω απιστευτα δυνατος να τα βαλω με ΟΛΟΥΣ και ΟΛΑ.....
    Σε τοσο μεγαλο βαθμο , που φωβαμαι μην κανω καμια βλακεια , που θα μου στοιχησει ακριβα...
    Το παλευω μεσα μου , και οταν ακουμπαω καποια ορια οκ...κανω πισω ,γιατι δεν ειμαι και εντελως γαιδαρος , εχω ευαισθησιες και για μενα και για τους αλλους...
    Απλα ΘΕΛΩ ΤΟ ΑΙΜΑ ΜΟΥ ΠΙΣΩ...αυτα που εχω στερηθει τοσα χρονια που ημουν καπως , και αυτο μου βγαινει , σαν να μου φταιγανε καποιοι και πρεπει να πληρωσουν για αυτο ...
    Γυμναζωμαι τακτικα απο μικρος , ειμαι υπερδραστηριος , εχω εντονα στο μυαλο μου την αισθηση νοερα τουλαχιστον , οτι οταν βρεθω σε αναγκη , η επειτα απο μια εντονη λογομαχια η κατι παρομοιο , που θα με κανει να βγω εκτος εαυτου , οτι θα εχω οριακη αντιδραση μεχρι εκει που δεν παιρνει αλλο....με βιαιη συμπεριφορα ταυρου εν υαλοπολειο...
    Δοξα τον θεο , δεν μου εχει τυχει κατι τετοιο ακομα , αρκουμαι στο να κοπαναω κατι αψυχο και να το καταστρεφω ολοσχερως...
    Αλα δεν ξερω οταν θα βρεθω αντιμετωπος σε μια ωρα αναγκης και κυνδηνου οταν με πιεσει καποιος , η σε ενα βιαιο περιστατικο , που αφορα οχι μονο εμενα προσωπικα , μπορει να εμπλακω σε διαμαχη αλλονων , πολυ ευκολα , λες και με αφορα εμενα προσωπικα , πολες φορες βλεπωντας ενα περιστατικο εντονης λογομαχιας στο δρομο , η αναμεσα σε αμαξια στη πολη , τσαντιζωμαι απιστευτα , σε σημειο να πιανω νοερα τον εαυτο μου , οτι αν με εβριζε προσωπικα ο αλλος , θα μπορουσα ανετα να κατεβω κατω απο το αμαξι να του σπασω καθρεπτη -τζαμι και να τον βγαλο εξω τσουβαλιαστο , και νατον χτυπαω σαν χταποδι οπουδηποτε , σαν ενα ζωο....
    Περα απο αυτα , περναω τελευταιο καιρο πολυ καλα...εως υπεροχα , εχω ερωτικες καβατζες πανω απο 5 , στο σεξουαλικο τομεα ειμαι υπερδραστηριος , κανω σαν ενας εφηβος , αν και εχω πατημενα τα 45 (δεν μου φαινεται με τιποτα )φαινωμαι για 30αρης με απιστευτη κορμοστασια , και ουτε μια ασπρη τριχα επανω μου....
    Ισως να φταει οτι σε αυτο τον τομεα ημουν στερημενος, και βγαζω τωρα το ΑΧΤΙ μου....με συμπεριφορα εφηβου , αλα και συναμα με αρκετη περισκεψη και ωριμωτητα που εχω αποκτησει πιστευω τοσα χρονια...
    Κοιμαμαι λιγο δεν μου φτανει αλα ξυπναω απο τα αγρια χαραματα , λες και καποιος με σκουνταει και μου λεει ΞΥΠΝΑ εχεις να κανεις ΠΡΑΓΜΑΤΑ....
    Οταν νιοσω κουρασμενος απλα την πεφτω για υπνο , οποιαδηποτε ωρα του 24ωρου...
    Τωρα τελευταια θελω πισω παλι να γινω μηχανοβιος , οπως ημουν παλια , και ζαχαρωνω να βρω μεγαλες μηχανες , αλα δεν μου περισευουν και φραγκα , και πιανω τον εαυτο μου νοερα να σκεφτομαι αρκετες παραβατικες συμπεριφορες...
    Απο το να κλεψω κατι που δεν μου ανηκει κλπ
    Αυτο το ειχα απο παλια , και απο το σχολειο μου αρεσε να κλεβω τα μολυβια στυλο αλλων στη ταξη....
    Πριν απο κανα χρονο ειχα αδειασει ενα ρεζερβουαρ ξενο , και του εκεψα ολη την βενζινη , πριν απο χρονια ειχα στο μυαλο μου τροπους αντιδρασεις στη λεγομενη κριση που μας την επεβαλαν με το ετσι θελω , κανωντας δολιοφθορα σε δημοσια κτιρια εφοριες κλπ.
    Και την εχω ακομα αυτη την αντιδραση ΟΛΟΖΩΝΤΑΝΗ μεσα μου .
    Στο μετρο εδω και πανω απο 3-4 χρονια δεν πληρωνω εισητιριο , δεν το κανω γιατι δεν εχω , αλα απο αντιδραση και μονο , εχω πιαστει στα χερια με ελενκτη , και τον απειλησα να με αφησει ελευθερο , αλλιως θα του εκανα μεγαλο κακο...
    Αυτο δεν το χα νωριτερα , εβγαζα καρτα τακτικα καθε μηνα , και με πειραζε αν καποιος δεν πληρωνε εισητιριο , αλα εχουν γινει τοσα πολλα απο τοτε που νιωθω να με καταδιωκουν απο παντου με τους φορους και ολα αυτα που ζουμε , που νιωθω πως η αντιδραση μου ειναι ακρα φυσιολογικη για μενα , και πως ειναι το λιγοτερο που εχω να κανω ....
    Δεν εχω κολλητους φιλους , απλα γνωστους που θα μπορουσαμε να κανουμε παρεα , και να πουμε τα προσωπικα μας , αλωστε εχω γινει ενα με τον εαυτο μου , και τον εχω τον πιο καλυτερο φιλο , μιλαω μαζι του ειτε νοερα , αλα και φωναχτα ,θα μπορουσα να πω πραγματα για τον εαυτο μου πανευκολα σε καποιον ξενο , (οπως καλη ωρα τωρα ) απευθυνωμαι οχι σε ενα αλλα σε πολλουε ξενους για μενα ακροατες...

    Εν τελει ειμαι ρε παιδια μανιακος....? ή απλα ενας κλασικός νεοελληνας ...ελληναρας
    Last edited by sounis; 17-01-2016 at 15:14.

  2. #2
    Χαιρετε, το φρονιμοτερο θα ηταν να επελεγες εναν καλο γιατρο ο οποιος θα εδινε χρονο να διασταυρωσει εαν εχεις διπολικη.
    Εαν εχεις παρατηρησει, γνωσιακα ναι μεν την χωριζουν σε 2 τυπους αλλά στο εξωτερικο τουλαχιστον κανουν αναφορα στην ποικιλλοτητα της συμπτωματολογιας αναλογα τον ανθρωπο.

    Εαν δεν αποτελεις κινδυνο για την κοινωνια, εαν δεν πεφτεις στα πατωματα για πολυ μεγαλο διαστημα μετα την περιοδο ευφοριας και σε γενικες γραμμες εισαι λειτουργικος, τοτε μια χαρα.

    Αναφερεις οτι εχεις ερεθισμα - νοερη απεικονιση αντιδρασης- οχι αμεση δραση.
    Επισης κανεις λογο για απωθημενα που υλοποιεις αυτο το διαστημα.

    ---- Νομιζω πως η διπολικη κανει δυσκολη την ζωη ενος ανθρωπου οταν πραγματι ξεφευγει απο τον νοητικο του ελεγχο κατι ειτε κακοποιωντας καποιον χωρις προφανη λογο τη δεδομενη στιγμη ειτε κακοποιωντας τον ιδιον του τον εαυτο !!!

    *Ενας καλος ψυχιατρος μπορει να σου δωσει την απαντηση που ψαχνεις.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,682
    Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης.
    Απαγορεύονται
    1. οι online διαγνώσεις.
    2. οι προτροπές για λήψη/διακοπή φαρμακευτικής αγωγής.
    Last edited by Aeon; 20-02-2017 at 13:37.
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    11
    Ευχαριστώ παίδες για τα μυνήματα .
    Θα σταθώ στο σημείο που αναφερα οτι τις αξιοποινες πραξεις που θα μπορουσα να κάνω , δεν τις εχω κανει πραγματικοτητα , εχω γινει ελπιζω κατανοητος στο κειμενο μου ποιες απο ολες , τις σκεφτωμαι ΝΟΕΡΑ...οτι θα μπορουσα να τις κανω...
    Θα ηταν χαζο απο μερους μου να τις ειχα πραγματοποιηση , και μετα να τις ομολογουσα , εστω και απο εδω σε ενα κοινο φορουμ , που μπορει να το επισκεφτει ο οποισδηποτε....
    Last edited by sounis; 18-01-2016 at 00:19.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    187
    souni καλησπερα... Ισως ολα αυτα να πηγαζουν απο την στερηση που νιωθεις για καποια πραγματα που εχει μετατραπει σε οργη, προσπαθωντας να τα ανακτησεις...... Νομιζω πως επειδη καποια στιγμη θα τυχει και θα χασεις τον ελεγχο σου καλο θα ηταν να επισκεφτεις καποιον ειδικο. Ειναι κριμα να κανεις κατι το οποιο μπορει να σου στοιχησει.. Σπας και καταστρεφεις ολοσχερως αψυχα πραγματα... Πως θα αντιδρουσες αν ο απεναντι ειχε ψυχη και αντιστεκοταν? Επισκεψου εναν ειδικο και σιγουρα θα ξαναβρεις τον εαυτο σου!φιλικα και χωρις παρεξηγηση!

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    11
    Tον εαυτο μου να ξαναβρω.....?
    Ποιον εαυτο μου τον δειλό υμήμετρο ανθρωπακι , που ημουν πριν...?
    Νομίζω οτί ζω ενα θαυμα...λες και ξαναγεννηθηκα...ετοιμος για ΟΛΑ .
    Οσο αναφορά το οτι κάποτε θα χάσω τον έλενχο , έχεις δίκιο , το ζώ εντονα , και ειδικα μετα και απο εναν χωρισμό , που χα προσφατα , νομίζω οτι μου φταινε ΟΛΑ .
    Ειμαι στο τσακ για καυγα ....και μάλιστα αγριο .
    Θα το κοιτάξω οπωσδήποτε ....

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,605
    απο την στιγμη που γινεσαι βιαιος, πρεπει να επισκεφθεις οπωσδηποτε καποιον ειδικο.
    θυμιζω το επεισοδιο με τον ελεγκτη..
    μαλλον ειναι καθαρα συμπτωματικο το οτι δεν εχεις εμπλακει ακομα σε κατι χειροτερο.
    εκτος αυτου, και το να μην εχεις ανθρωπους κοντα σου, φιλους δηλαδη, δεν πρεπει να ειναι ασχετο με την κατασταση που περιγραφεις.
    Last edited by Remedy; 03-03-2016 at 15:40. Reason: ορθογραφια..

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    αθηνα
    Posts
    534
    Κι εγω πασχω απο διπολικη τυπου α ξερω και γω εχεις αρκετα συμπτωματα μανιας τι να πω ενας καλος ψυχιατρος μονο

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    αθηνα
    Posts
    534
    Και κατι αλλο κανεις αλογιστα εξοδα? Ειναι κι αυτο σημαδι

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    11
    Γεια σου pavlina , ευχαριστω για το ενδιαφερον , δεν θα ελεγα οτι μπαινω σε αλογιστα εξοδα , μιας και ολοι μας λιγο-πολυ ειμαστε λιγο περιορισμενοι οικονομικως ...αλα κατι που θελω πολυ θα το πάρω εστω και με θυσιες...

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    Αθήνα
    Posts
    574
    καλά μερικά από αυτα που περιγράφεις ειναι απόλυτα λογικό, καποιος να σκέφτεται να καουν οι εφορίες και οι τράπεζες... ετσι οπως ειναι τα πραγματα θα ηταν αφύσικο καποιος να μην το σκεφτεται |o|
    Και ελληναράδες θα έλεγα οτι ειναι οι ελεγκτές που νομίζουν οτι εχουν το δικαίωμα να ασκουν εξουσια. Να μην ξεχάσουμε το παιδί που πριν 2 χρόνια σκοτώθηκε στο Περιστερι εξ' αιτίας τους. Με τετοια συμπεριφορά που εχουν οτι σπείρουν θα θερίσουν.
    Για το θέμα που βαζεις...
    Διπολική δεν ξέρω αν εχεις, αυτα θα στα πει κάποιος ειδικός,αν αισθάνεσαι πάντως ότι μπορεί να χάσεις τον έλεγχο και αδυνατείς να συγκρατήσεις τον εκνευρισμό σου όσο και να προσπαθεις,πρεπει να το δεις το συντομοτερο δυνατό. Εχω(είχα)το ίδιο θεμα με συχνές εκρήξεις θυμού και αναγκαστικά ο γιατρός μου εδωσε σταθεροποιητή διάθεσης.
    Δεν λέω ότι δεν εκνευρίζομαι καθόλου, εξάλλου η ζωή είναι τέτοια που δεν μπορείς να το αποφύγεις, αλλά οι εκρηξεις οργής σταματησαν κατά 98%

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    11
    Ευχαριστω black-adder για την συμβουλη , ειμαι τελευταια αρκετα πιεσμενος ...και αυτο πηγαζει απο εναν απροσμενο χωρισμο , που χα με μια κοπελα , που ενω ειχαμε ξεκαθαρισει μαζι τι ειδους σχεση θελαμε , εν τελει αποδειχτηκε πολυ κατωτερη των περιστασεων , βολεματακιας , και αλλα πολλα...και χωρις να μου δωσει εξηγησεις για τιποτα , μα για τιποτα , εκοψε καθε επικοινωνεια μαζι μου
    Ειναι απιστευτο αυτο που μου συμβαινει...
    Τετοια σκληραδα δεν εχω ξανανιωσει απο γυναικα...μου πε σχεδον καταμουτρα , οτι οπως η ζωη της φερθηκε σκληρα , ετσι και ανταποδιδει...που ??? σε μενα που εσκυψα να την καταλαβω , να την συμπονεσω , να την ακουσω , και πολλα αλλα...
    Δεν χωνευεται τετοιο πραγμα...με τιποτα , εν τελει το χω παρει αποφαση οτι τελειωσαμε μαζι ,αλλα πολυ φωβαμαι οτι βλεπω τον εαυτο μου φορτισμενο ...
    Πριν μια εβδομαδα με κλεισε κατα λαθος η πορτα του λεοφωρειου και γω απο αντιδραση την επιασα , και σχεδον την τραβηξα προς τα εξω , με ολη την δυναμη μου , λες και ηθελα να τη σπασω , παρολιγο να γινει επεισοδειο εκει....
    Και οχι μονο αυτο ...για ψηλλου πηδημα , τα παιρνω αγρια ...
    Μου φαινεται ηρθε η ωρα να το κοιταξω...

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    αθηνα
    Posts
    534
    Quote Originally Posted by sounis View Post
    Ευχαριστω black-adder για την συμβουλη , ειμαι τελευταια αρκετα πιεσμενος ...και αυτο πηγαζει απο εναν απροσμενο χωρισμο , που χα με μια κοπελα , που ενω ειχαμε ξεκαθαρισει μαζι τι ειδους σχεση θελαμε , εν τελει αποδειχτηκε πολυ κατωτερη των περιστασεων , βολεματακιας , και αλλα πολλα...και χωρις να μου δωσει εξηγησεις για τιποτα , μα για τιποτα , εκοψε καθε επικοινωνεια μαζι μου
    Ειναι απιστευτο αυτο που μου συμβαινει...
    Τετοια σκληραδα δεν εχω ξανανιωσει απο γυναικα...μου πε σχεδον καταμουτρα , οτι οπως η ζωη της φερθηκε σκληρα , ετσι και ανταποδιδει...που ??? σε μενα που εσκυψα να την καταλαβω , να την συμπονεσω , να την ακουσω , και πολλα αλλα...
    Δεν χωνευεται τετοιο πραγμα...με τιποτα , εν τελει το χω παρει αποφαση οτι τελειωσαμε μαζι ,αλλα πολυ φωβαμαι οτι βλεπω τον εαυτο μου φορτισμενο ...
    Πριν μια εβδομαδα με κλεισε κατα λαθος η πορτα του λεοφωρειου και γω απο αντιδραση την επιασα , και σχεδον την τραβηξα προς τα εξω , με ολη την δυναμη μου , λες και ηθελα να τη σπασω , παρολιγο να γινει επεισοδειο εκει....
    Και οχι μονο αυτο ...για ψηλλου πηδημα , τα παιρνω αγρια ...
    Μου φαινεται ηρθε η ωρα να το κοιταξω...
    Εμενα μου κανει αυτο με την κοπελλα να εκανε οτι δεχτηκε τους ορους της σχεσης ελπιζοντας στην πορεια να αλλαξουν...οταν διαπιστωσε οτι αυτο δεν μπορουσε να γινει το εκοψε και μαλιστα θυμωμενη που δεν μπορεσε να το αλλαξει...δεν ειναι ν απορεις...

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    11
    Pavlina παίζει το σχεδον ιδιο σεναριο που λες , αλα απο την αναποδη ....Εγω ημουν αυτος που ηθελα να αλλαξω τους όρους ...
    Αυτη απευχεγαι καθε δεσιμο μαζι μου , σαν τον διαλο με το λιβανι....
    Ασχετα αν εγω την ειχα δει αλλιως , σαν ερωτικο συντροφο , εξομολογητη , φιλο ...όλα σε ενα πακέτο .
    Εγω φερθηκα εντελως μαλακισμένα...βαζωντας τη σε περίοπη θεση , μεσα μου , γιατι αν εξαιρεσω την αρχη , που ηταν πιο πολυ διαχυτη μαζι μου , μετα ηταν σαν το χλυαρο νερο , το καταλαβαινες στο αγγιγμα , στον ερωτα ...
    Το θεμα μας ειναι οτι μου χρωσταει μια εξηγηση , που θα την παρω , ειτε θελει η οχι...
    Δεν άξιζα τετοιο φτησιμο ....οχι απο μια γκομενα...πρόσεξε το αυτο που λεω..μπορει ειναι να βρηκε οποιν θελει , αλα το φτησιμο που μου κανε σαν φιλο ....αυτο δεν χωνευεται...
    Σημερα εφαγα το ρεπό που χα , ψαχνωντας να την βρω , εξω απο το σπιτι της , και ρωτωντας για αυτη...Θελω να τη βρω να μου πει ΚΑΤΑΜΟΥΤΡΑ κοιτωντας τη στα ματια , μια γαμημενη εξηγηση .
    Δεν θελω να την ταπεινωσω ...απλα θελω να μαθω ΤΙ ήμουν για αυτη , μονο ετσι θα ησυχασω...εστω και αν ειναι πικρη η αληθεια .

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    αθηνα
    Posts
    534
    Quote Originally Posted by sounis View Post
    Pavlina παίζει το σχεδον ιδιο σεναριο που λες , αλα απο την αναποδη ....Εγω ημουν αυτος που ηθελα να αλλαξω τους όρους ...
    Αυτη απευχεγαι καθε δεσιμο μαζι μου , σαν τον διαλο με το λιβανι....
    Ασχετα αν εγω την ειχα δει αλλιως , σαν ερωτικο συντροφο , εξομολογητη , φιλο ...όλα σε ενα πακέτο .
    Εγω φερθηκα εντελως μαλακισμένα...βαζωντας τη σε περίοπη θεση , μεσα μου , γιατι αν εξαιρεσω την αρχη , που ηταν πιο πολυ διαχυτη μαζι μου , μετα ηταν σαν το χλυαρο νερο , το καταλαβαινες στο αγγιγμα , στον ερωτα ...
    Το θεμα μας ειναι οτι μου χρωσταει μια εξηγηση , που θα την παρω , ειτε θελει η οχι...
    Δεν άξιζα τετοιο φτησιμο ....οχι απο μια γκομενα...πρόσεξε το αυτο που λεω..μπορει ειναι να βρηκε οποιν θελει , αλα το φτησιμο που μου κανε σαν φιλο ....αυτο δεν χωνευεται...
    Σημερα εφαγα το ρεπό που χα , ψαχνωντας να την βρω , εξω απο το σπιτι της , και ρωτωντας για αυτη...Θελω να τη βρω να μου πει ΚΑΤΑΜΟΥΤΡΑ κοιτωντας τη στα ματια , μια γαμημενη εξηγηση .
    Δεν θελω να την ταπεινωσω ...απλα θελω να μαθω ΤΙ ήμουν για αυτη , μονο ετσι θα ησυχασω...εστω και αν ειναι πικρη η αληθεια .
    Ειναι οντως σπαστικο να χωριζει καποιος και να μην σου δινει καμμια εξηγηση εστω να σου πει οτι βρε παιδι μου βρηκε αλλον....αν σε κανει να νοι σεις καλλιτερα ρωτα την....αλλα εσυ ειπες οτι εχεις 5 ερωτικες καβατζες γιατι λοιπον να κολλησεις?

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Φοβάμαι ότι δεν είμαι φυσιολογικό άτομο!!!
    By δελφίνι in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 11
    Last Post: 17-12-2012, 15:46
  2. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΙΜΑΙ ΟΡΙΑΚΗ,ΔΙΠΟΛΙΚΗ,ΜΑΝΙΟΚΑΤΑΘ ΛΗΠΤΙΚΗ...ΤΙ ΕΙΜΑΙ??
    By tokokkinofoustani in forum Οριακή - Μεταιχμιακή Διαταραχή Προσωπικότητας
    Replies: 7
    Last Post: 16-02-2012, 09:22
  3. Ειμαι χειροτερα απ ολους.Ειμαι τελειωμενη απλα
    By maria921 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 3
    Last Post: 10-02-2012, 12:18
  4. Replies: 21
    Last Post: 08-07-2011, 17:42
  5. Replies: 10
    Last Post: 01-07-2010, 16:40

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •