Πωσ δουλευουν οι ψυχιατροι-ψυχολογοι
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,690

    Πωσ δουλευουν οι ψυχιατροι-ψυχολογοι

    Σαν μαστορακι εγω που ειμαι με ενδιαφερει να βλεπω τον τροπο δουλειασ καπιου κι αν ξερει τη δουλεια του
    Ο δικοσ μου κατεληξα οτι ξερει τη δουλεια του αλλα δε θελει να βοηθησει δεκτο για μενα αυτο κ αφηνω ανοιχτο παραθυρο ποτε θα βοηθησει αν ποτε θελησει ειναι μια ελπιδα κι αυτο οι δικοι σασ τι κανουνε περα απο διαγνωσεισ διαγνωση ειναι ευκολο να γινει σε ενα μηνα στα χοντρα τα εμαθα αυτα τη μεθοδο πωσ βγαινουν μετα τη διαγνωση πωσ προχωρατε αυτη ειναι η απορια μου οποιοσ θελει ασ μου τη λυσει
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,690
    Πρακτικα δηλαδη πωσ σασ βοηθανε εμεισ κανουμε ωραιεσ συζητησεισ κ με επιπεδο κ ανακουφιστηκεσ γυρω απο οτι με απασχολει αυτο το λεμε υποστηρικτικη ψυχοθεραπεια για ατομα με ψυχωση δηλαδη τιποτα συγκεκριμενο σε μεθοδο ασε που θελουν κ λεφτα αυτα εγω δεν εχω εσεισ τι κανετε να μ εξηγησει ο καθενασ τι κανει θελω πολυ να μαθω
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    ζιγκμουντ φρουντ.

    ο ψυχαναλυτης πρεπει να ειναι παντελος ανεκφραστος κ οπως ενας καθρεφτης δε πρεπει να
    δειχνει τιποτε αλλο περα απο αυτο που του δειχνουν.

    αυτο λυνει την απορια σου?

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,690
    Ενταξει με καλυψεσ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    αθηνα
    Posts
    534
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Σαν μαστορακι εγω που ειμαι με ενδιαφερει να βλεπω τον τροπο δουλειασ καπιου κι αν ξερει τη δουλεια του
    Ο δικοσ μου κατεληξα οτι ξερει τη δουλεια του αλλα δε θελει να βοηθησει δεκτο για μενα αυτο κ αφηνω ανοιχτο παραθυρο ποτε θα βοηθησει αν ποτε θελησει ειναι μια ελπιδα κι αυτο οι δικοι σασ τι κανουνε περα απο διαγνωσεισ διαγνωση ειναι ευκολο να γινει σε ενα μηνα στα χοντρα τα εμαθα αυτα τη μεθοδο πωσ βγαινουν μετα τη διαγνωση πωσ προχωρατε αυτη ειναι η απορια μου οποιοσ θελει ασ μου τη λυσει
    Εξαρταται απο τον ψυχιατρο εγω ειχα μια στην Πατρα ψυχιαυρο ψυχαναλυτρια δηλ κουβεντιαζαμε κιολας βαδικα πρεπει να σου δωσει καλα φαρμακα εμενα σε γενικες γραμμες μου εδινε καλα φαρμακα μετα αυτα που τις ελεγα και η κουβεντα με ανακουφιζαν πολυ τωρα παω σ εναν αλλον ψυχιατρο εδω στην Αθηνα αυτος ειναι πολυ απροσωπος σκεφτομαι να του πω κατι αλλα τωρα του μιλαω πιο ανετα για μενα σημασια εχει οτι ειναι ο καλλιτερος γιαυρος που υπαρχει του εχω τυφλη εμπιστοσυνη και δεν με νοιαζει που ειναι απροσιτος

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,690
    Κι εγω ετσι πιστευω οτι παιζουν μεγαλο ρολο τα φαρμακα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Οι γιατροι, οι ψυχιατροι δλδη όπως κι οι πιο πολλοι γιατροι εχουν μια φυλοσοφια για τον ασθενη ,μια φυλοσοφια ότι πρεπει να βρουν σε ποια κατηγορια ανηκει! σονι κι καλα πρεπει να εχουμε κατις που είναι γραμμενο στα βιβλια τους!! τους πειρε τοσα χρονια για να ερθει ο 21ος αιωνας κι να αρχισει η συγχρονη ιατρικη να καταλαβει ότι ο κάθε ανθρωπος είναι δυαφορετικος από τον αλλον, ότι η παθηση ενός ασθενους εχει να κανει με τον συνδιασμο πολλων συντελλεστων ταυτόχρονα! δλδη, καποιος που εχει μια απλη ιωση τα συμπτοματα της μπορει να φοτογραφιζουν μια ιοση Α' αλλα εχει να κανει και με το εάν είναι δυνατος οργανισμος, εάν εχει περασει ξανα καποια ασθενεια, η ηλικια του, το περιβαλον που ζει, το κληρονομικο , το ιστοικο του, όλα υτα λοιπον κανουν ενν μΘΗΜτικο τυπο, οπου οι συντελεστε τους βγαζουν την διαγνωση και την θεραπεια του!
    Στην ελλαδαρα όμως οι γιατροι είναι μεος του συστηματος,

Similar Threads

  1. μας δουλευουν οι ψυχιατροι
    By ΔΗΜΗΤΡΗΣ17817 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 32
    Last Post: 11-07-2012, 23:11
  2. Ψυχολόγοι η ψυχίατροι;
    By carrot in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 0
    Last Post: 23-11-2010, 12:40
  3. ΨΥΧΙΑΤΡΟΙ-ΨΥΧΟΛΟΓΟΙ-ΨΥΧΟΘΕΡΑΠΕΥΤΕΣ
    By stress in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 30
    Last Post: 17-07-2009, 18:53
  4. ψυχίατροι / ψυχολόγοι στη Θεσσαλονίκη για διαταραχή πανικού
    By alone in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 02-04-2008, 19:03
  5. Φαρμακα, ψυχολογοι και ψυχιατροι
    By tessa in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 21
    Last Post: 11-09-2006, 22:36

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •