τι σας διεγειρει στο αλλο φυλο
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 68
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721

    τι σας διεγειρει στο αλλο φυλο

    Εμενα με διεγειρει απιστευτα η αυτοπεποιθηση , η οριτζιναλ , την φεικ την ' τσιμπαω ' αμεσως . Δεν αναφερω αλλα προσοντα , γιατι αν εχεις αυτοπεποιθηση , προφανως εχεις και αλλα προσοντα , καπου στηριζεις την αυτοπεποιθηση σου . Παντως κοπελα χωρις εμφανιση , δεν εχω συναντησει ποτε με αυτοπεποιθηση , ενω το αντιθετο εχει συμβει , δλδ εμφανιση χωρις αυτοπεποιθηση , και μαλιστα εξαιτερικη εμφανιση . Το ' περιφημο ' καλο σεξ , με αφηνει αδιαφορο , αμα μου αρεσει η αλλη , μου αρεσει και στο σεξ , οτι και ναναι αυτο .
    Αμα δεν υπαρχει αυτοπεποιθηση , δεν μενδιαφερει ουτε η καλοψυχη , ουτε η ομορφη , ουτε η εξυπνη . Ανθρωπος με αυτοπεποιθηση , εξυπακουεται οτι ειναι εξυπνος , το αντιθετο δεν ισχυει .

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    αθηνα
    Posts
    534
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Εμενα με διεγειρει απιστευτα η αυτοπεποιθηση , η οριτζιναλ , την φεικ την ' τσιμπαω ' αμεσως . Δεν αναφερω αλλα προσοντα , γιατι αν εχεις αυτοπεποιθηση , προφανως εχεις και αλλα προσοντα , καπου στηριζεις την αυτοπεποιθηση σου . Παντως κοπελα χωρις εμφανιση , δεν εχω συναντησει ποτε με αυτοπεποιθηση , ενω το αντιθετο εχει συμβει , δλδ εμφανιση χωρις αυτοπεποιθηση , και μαλιστα εξαιτερικη εμφανιση . Το ' περιφημο ' καλο σεξ , με αφηνει αδιαφορο , αμα μου αρεσει η αλλη , μου αρεσει και στο σεξ , οτι και ναναι αυτο .
    Αμα δεν υπαρχει αυτοπεποιθηση , δεν μενδιαφερει ουτε η καλοψυχη , ουτε η ομορφη , ουτε η εξυπνη . Ανθρωπος με αυτοπεποιθηση , εξυπακουεται οτι ειναι εξυπνος , το αντιθετο δεν ισχυει .
    Καλημερα δεν συμφωνω μαζι σου εγω αν και ειχα πολυ καλη εμφανιση δεν ειχα καθολου αυτοπεποιθηση φταιει κατι φυσικα πχ ο τροπος που μεγαλωνει κανεις τωρα στα 50 μου εχω αποκτησει πια αυτοπεποιθηση αλλα δεν οφειλεται στην εμφανιση μου αλλα στ στην εμπειρια

  3. #3
    Member
    Join Date
    Sep 2015
    Location
    θεσσαλια
    Posts
    97
    Ή ειλικρίνεια με τον εαυτό μας και κατ επέκταση...........αλλά θέλουμε αλλά λεμε αλλά εννοούμε μύλος......!!!!!!!!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,737
    η γοητεια, ο αισθησιασμος, η σοβαροτητα, το χιουμορ (αλλο το χιουμορ, αλλο η σαχλαμαρα και η γελοιοτητα).
    η ελλειψη ναρκισισμου. δεν εχω χειροτερο απο ανδρα ερωτευμενο με την εικονα του. ξενερα, μεγαλη.
    η αυτοπεποιθηση, η ηρεμια. δεν αντεχω υστερικο και φωνακλα ανδρα ουτε στο κτιριο, οχι διπλα μου.
    η καλωσυνη.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    504
    Mac συνηθως πολυ αυτοπεποιθηση εχουν οι βλαμενοι-ες και οχι το αντιθετο, ισα ισα που υπαρχουν εξυπνοι χωρις αυτοπεποιθηση, εχω δει πολλους χαζους με αυτοπεποιθηση αλλα και εξυπνους δεν λεω. Τωρα οσο για το τι με ελκυει σε μια κοπελα με ελκυει, η ευαισθησια, η καλοσυνη και το να ειναι ψαγμενη σε πολλα θεματα.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,531
    Η ειλικρίνεια, η ηρεμία (ούτε εγώ αντέχω τις φωνές και τις φασαρίες), το να νιώθω ότι μπορώ να βασιστώ πάνω του...

    Από εξωτερική εμφάνιση προσέχω κυρίως τα μάτια, το πιστεύω ότι είναι κατά κάποιο τρόπο ο καθρέφτης της ψυχής...φαίνονται πολλά στο βλέμμα...κυρίως η καλωσύνη που είναι κι αυτό απαραίτητο στοιχείο...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    στον κοσμο της βοηθειας προς τους αλλους
    Posts
    1,352
    Το βλεμα το χιουμορ και της αποψεις
    Εαν κοιταξεις την αβυσσο για πολυ ωρα στο τελος η αβυσσος θα κοιταξει εσενα

  8. #8
    Quote Originally Posted by pavlina View Post
    Καλημερα δεν συμφωνω μαζι σου εγω αν και ειχα πολυ καλη εμφανιση δεν ειχα καθολου αυτοπεποιθηση φταιει κατι φυσικα πχ ο τροπος που μεγαλωνει κανεις τωρα στα 50 μου εχω αποκτησει πια αυτοπεποιθηση αλλα δεν οφειλεται στην εμφανιση μου αλλα στ στην εμπειρια
    φανταζομαι οσο μεγαλωνει κανεις τοσο χτιζει την αυτοπεποιθηση του...η εφηβεια ειναι παντα η χειροτερη για την αυτοεκτιμηση μας

  9. #9
    επισης μακγκαιβερ εχω δει κ εγω και εχω γνωρισει πολλους ηλιθιους πραγματικα με τρελη αυτοπεποιθηση.
    Οσο για μενα, σ εναν αντρα μ αρεσει να εχει καποια αυτοπεποιθηση εννοειται αλλα ισως οχι υπερβολικη, γνωσεις και να ξερει για τι πραγμα μιλαει, χιουμορ, καλοσυνη πανω απ ολα, να σου εμπνεει ασφαλεια ... και να εχει μια καποια σοβαροτητα...με "ξενερωνουν" η ανωριμοτητα, η απολυτοτητα να νομιζει δηλαδη ο αλλος πως ο,τι λεει ειναι νομος και δεν ακουει τιποτα αλλο και βεβαια φανατισμοι με πολιτικες ιδεολογιες, κλπ κλπ...απο εμφανιση προσεχω το χαμογελο και τα ματια, καταλαβαινεις πολλα απο τα ματια του αλλου......περα απ ολα αυτα ομως πιστευω ειναι να σου κανει το "κλικ" ο αλλος...τιποτα αλλο δεν παιζει ρολο αν δε σου κανει αυτο το ανεξηγητο "κλικ"

  10. #10
    Η ευφυια και οι ψυχικοι ουσιαστικοι μηχανισμοι.
    Την ευφυια την αντιλαμβανομαι ετσι οπως την εχω στο δικο μου νοητικο συστημα,λογικο.
    Οι μηχανισμοι φαινονται στην αλλαγη, σε στιγμες "κρισιμες", στην ελλειψη μεγαλων απωθημενων και πολλα αλλα.

    Εξωτερικα τωρα, υφος-γλωσσα του σωματος, χημεια, απλα.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    174
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Εμενα με διεγειρει απιστευτα η αυτοπεποιθηση , η οριτζιναλ , την φεικ την ' τσιμπαω ' αμεσως . Δεν αναφερω αλλα προσοντα , γιατι αν εχεις αυτοπεποιθηση , προφανως εχεις και αλλα προσοντα , καπου στηριζεις την αυτοπεποιθηση σου . Παντως κοπελα χωρις εμφανιση , δεν εχω συναντησει ποτε με αυτοπεποιθηση , ενω το αντιθετο εχει συμβει , δλδ εμφανιση χωρις αυτοπεποιθηση , και μαλιστα εξαιτερικη εμφανιση . Το ' περιφημο ' καλο σεξ , με αφηνει αδιαφορο , αμα μου αρεσει η αλλη , μου αρεσει και στο σεξ , οτι και ναναι αυτο .
    Αμα δεν υπαρχει αυτοπεποιθηση , δεν μενδιαφερει ουτε η καλοψυχη , ουτε η ομορφη , ουτε η εξυπνη . Ανθρωπος με αυτοπεποιθηση , εξυπακουεται οτι ειναι εξυπνος , το αντιθετο δεν ισχυει .
    κατά τη γνώμη μου, πολύ λάθος τοποθέτηση.
    Θα το πώ ξεκάθαρα άλλα έχω γνωρίσει πολλά σούργελα που έχουν πάρα πολύ αυτοπεποίθηση ! και καθόλου εμφανίσιμα άτομα και πολύ προβληματικοί χαρακτήρες !
    αντίθετα γνωρίζω άτομα εμφανίσιμα και έξυπνα με αυτοπεποίθηση κάτω από το μηδεν !!
    Οπότε δεν κοιτάω μόνο αυτό, αλλα γενικότερα την προσωπικότητα. Μαρέσει ο άλλος να είναι ταπεινός και να μην έχει εγωισμό μέσα του, μόνο εκεί που πρέπει, να έχει αγνή καρδιά και να είναι εξηγημένος !

  12. #12
    Quote Originally Posted by troxia View Post
    κατά τη γνώμη μου, πολύ λάθος τοποθέτηση.
    Θα το πώ ξεκάθαρα άλλα έχω γνωρίσει πολλά σούργελα που έχουν πάρα πολύ αυτοπεποίθηση ! και καθόλου εμφανίσιμα άτομα και πολύ προβληματικοί χαρακτήρες !
    αντίθετα γνωρίζω άτομα εμφανίσιμα και έξυπνα με αυτοπεποίθηση κάτω από το μηδεν !!
    Οπότε δεν κοιτάω μόνο αυτό, αλλα γενικότερα την προσωπικότητα. Μαρέσει ο άλλος να είναι ταπεινός και να μην έχει εγωισμό μέσα του, μόνο εκεί που πρέπει, να έχει αγνή καρδιά και να είναι εξηγημένος !
    "αγνη καρδια" πολυ δυσκολο να το βρεις...πως το οριζεις ακριβως? γιατι δεν ξερω αν υπαρχει ετσι οπως το χω εγω στο μυαλο μου

  13. #13
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Εμενα με διεγειρει απιστευτα η αυτοπεποιθηση , η οριτζιναλ , την φεικ την ' τσιμπαω ' αμεσως . Δεν αναφερω αλλα προσοντα , γιατι αν εχεις αυτοπεποιθηση , προφανως εχεις και αλλα προσοντα , καπου στηριζεις την αυτοπεποιθηση σου . Παντως κοπελα χωρις εμφανιση , δεν εχω συναντησει ποτε με αυτοπεποιθηση , ενω το αντιθετο εχει συμβει , δλδ εμφανιση χωρις αυτοπεποιθηση , και μαλιστα εξαιτερικη εμφανιση . Το ' περιφημο ' καλο σεξ , με αφηνει αδιαφορο , αμα μου αρεσει η αλλη , μου αρεσει και στο σεξ , οτι και ναναι αυτο .
    Αμα δεν υπαρχει αυτοπεποιθηση , δεν μενδιαφερει ουτε η καλοψυχη , ουτε η ομορφη , ουτε η εξυπνη . Ανθρωπος με αυτοπεποιθηση , εξυπακουεται οτι ειναι εξυπνος , το αντιθετο δεν ισχυει .

    Το συμπέρασμα ότι όποιος έχει αυτοπεποίθηση είναι και έξυπνος πώς προκύπτει? Δε νομίζω ότι έχει σχέση, η αυτοπεποίθηση καλλιεργείται από μικρή ηλικία και θεμελιώνεται στην ενήλικη ζωή μέσα από εμπειρίες και καταστάσεις. Έχει να κάνει με την αυτοεικόνα και την αυτοεκτίμηση. Για παράδειγμα κάποια μπορεί να είναι 1.50 μπάζο και να έχει την αυτοπεποίθηση και τον αέρα της Ζιζέλ μόνο και μόνο επειδή νιώθει καλά με τον εαυτό της. Αυτό είναι μεγάλη μαγκιά κατά τη γνώμη μου γιατί αυτή η γυναίκα μόνο κερδισμένη είναι νιώθοντας σιγουριά για τον εαυτό της.

    Εμένα μ΄αρέσει το χιούμορ στον άνθρωπο και η "ροκιά" με την έννοια να είναι ο εαυτός του χωρίς κορώνες και υπερβολές και να τραβάει μπροστά, να μη μασάει. Και εννοείται, η εμφάνιση παίζει ρόλο.... Και εμείς οι γυναίκες την κοιτάμε, μπορεί όχι τόσο όσο οι άντρες (άντε να ανεχτούμε μια μικρη κοιλίτσα) αλλά θέλουμε να ξυπνάμε και να βλέπουμε ένα πρόσωπο που να μας φτιάχνει την μέρα.

    Α και ο άντρας πρέπει να είναι άντρας. Να μην κάνει σαν γκόμενα, δλδ να φτιάχνεται 2 ώρες μπροστά στον καθρέφτη και να θέλει να κάνει ριζική αποτρίχωση σε όλο του το σώμα, να μην αφήνει αμφιβολίες από τον τρόπο που κινείται ότι μπορεί να παίζει και κάτι άλλο. Bottomline, ο άντρας σε κερδίζει από τη συνολική συμπεριφορά του, αυτό που λέμε γοητεία με λίγα λόγια.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    174
    Quote Originally Posted by cherry08 View Post
    "αγνη καρδια" πολυ δυσκολο να το βρεις...πως το οριζεις ακριβως? γιατι δεν ξερω αν υπαρχει ετσι οπως το χω εγω στο μυαλο μου
    να μην σκέφτεται καχύποπτα πολύ για τους άλλους, μόνο αν έχει κάποιο πάτημα , να μην σκέφτεται πως να εξαπατήσει έναν άνθρωπο, να μην βάζει τον εαυτό του πάνω από όλους , να μην πηγαίνει το μυαλό του κατευθείαν στο πονηρό, να προσπαθει να κάνει αληθινές φιλίες και όχι για τ συμφέρον του κτλ
    δύσκολο πολύ να βρεις τέτοιον άνθρωπο.. αλλα τουλάχιστον ο άλλος μαρέσει να το έχει αυτό σε κάποιον βαθμό.
    ίσως είναι που έχω γνωρίσει ΄τέτοιον άνθρωπο και για αυτό μαρέσει , αλλα είναι σπάνιο.

  15. #15
    Banned
    Join Date
    May 2014
    Posts
    704
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Ανθρωπος με αυτοπεποιθηση , εξυπακουεται οτι ειναι εξυπνος , το αντιθετο δεν ισχυει .
    Αυτό με άγγιξε λίγο κι' ας τα λες με καλές προθέσεις. Προτιμώ να μου πει κάποιος πως είμαι άσχημη παρά χαζή... Εννοείται πως διαφωνώ με αυτά που λες γιατί κι' εγώ γνωρίζω ανθρώπους με φουλ αυτοπεποίθηση που δεν την βασίζουν πουθενά (ξέρεις καμιά φορά φταίνε και οι γονείς με το χάϊδεμα αυτιών ή απλά ο χαρακτήρας) και άλλους που δεν πιστεύουν καν στον εαυτό τους ενώ έχουν τις δυνατότητες να προχωρήσουν, απλά ο εαυτός τους τους βάζει τρικλοποδιές (και πάλι ίσως φταίει το οικογενειακό περιβάλλον ή κάποια άλλα γεγονότα). Η αυτοπεποίθηση για μένα δεν έχει τόσο να κάνει με τα επιτεύγματα και την εξυπνάδα γιατί κάποιος μπορεί να είναι υπερβολικά ταπεινός ή αυστηρός με τον εαυτό του και να μην βλέπει καν τις "επιτυχίες" του ή ότι έχει αντίληψη π.χ. Τελοσπάντων, δεν άντεχα να μην το σχολιάσω γιατί δεν μ' αρέσουν οι γενικεύσεις και οι αδικίες ειδικά σε ένα τέτοιο φόρουμ που σε πολλά άτομα η αυτοπεποίθηση έχει πιάσει πάτο, άρα αυτομάτως για σένα δεν είναι και έξυπνα. Φιλικά όλα αυτά. Θα απαντήσω και επί του θέματος.

    Καλοσύνη, εξυπνάδα, ωριμότητα (με ό,τι συνεπάγεται) και κατανόηση. Αυτά κυρίως. Από εξωτερική εμφάνιση δεν έχω ιδέα πραγματικά. Δεν έχω standards. Σίγουρα θα ξενερώσω αν διακρίνω κάποια υπουλία στο βλέμμα.

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. ομοφυλόφιλοι με το άλλο φύλο?
    By neofermeni in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 30
    Last Post: 05-05-2018, 08:13
  2. Άλλο η αγάπη, άλλο ο σεβασμός, και άλλο η αποδοχή για αυτό που είσαι
    By deleted-member17-03-2016 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 29-11-2015, 20:07
  3. Δεν μπορώ να μιλήσω στο αλλο φύλο!
    By chopper_lover in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 26-01-2013, 01:33
  4. Ηλικία & φύλο
    By sabb in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 38
    Last Post: 27-03-2011, 20:33
  5. Αντισυμβατικότητα και φύλο
    By dimoskon in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 24
    Last Post: 21-03-2011, 20:45

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •