Σκέφτομαι... - Page 41
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 41 of 116 FirstFirst ... 3139404142435191 ... LastLast
Results 601 to 615 of 1736
  1. #601
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by wjsrp View Post
    Παίζει μεγάλο ρόλο για τη γυναίκα ο εσωτερικός κόσμος του άντρα, όπως η κοινωνικότητα, λέγειν, συμπεριφορά, κλπ. Πιο πολύ απ'το χαρακτήρα αυτά.
    Για ποιές γυναίκες όμως?
    Όλες,ή μόνο για τις μη εμφανίσιμες?

  2. #602
    Quote Originally Posted by WhyAlwaysMe? View Post
    Για ποιές γυναίκες όμως?
    Όλες,ή μόνο για τις μη εμφανίσιμες?
    Χωρίς να ξέρω και πολλά πράματα πάνω σ'αυτό λόγω οτι βρίσκομαι σε χειρότερη κατάσταση απο'σένα (30 είμαι), θα σου πω όσα ξέρω. Και ναι, οι εμφανήσιμες κοιτάζουν πολύ την κοινωνικότητα, το λέγειν, στυλ, χιούμορ, σωματική γλώσσα, τον τρόπο που μιλάει ο άντρας, την συμπεριφορά, κλπ.

    Στη μέση γυναίκα δε μετρά πάντα τόσο πολύ η εξωτερική εμφάνιση του άντρα στον ίδιο βαθμό όσο μετράει στον άντρα η εξωτερική εμφάνιση γυναίκας. Δεν λέω, υπάρχει και κατηγορία γυναικών που θα απορρίψει για την εμφάνιση, άλλα πιο λίγες. Σ'αυτήν την κατηγορία ανήκουν οι πιο ψηλά ιστάμενες (να το πω κι έτσι) όπως οι διάσημες, τραγουδίστριες, showbiz, κλπ. Αυτή η κατηγορία κοιτάζει και το χρήμα.

    Θέλω να διευκρινήσω κάτι όταν λέω οτι παίζουν μεγαλύτερο ρόλο απ'τον χαρακτήρα αυτά τα 7 πράγματα παραπάνω στο BOLD. Όταν λέμε καλό χαρακτήρα για κάποιον, εννοούμε οτι είναι καλό παιδί, καλός άνθρωπος, κλπ. Αλλα άμα κάποιος είναι καλό και συμπαθητικό παιδί (ο καλός χαρακτήρας), αλλα είναι ταυτόχρονα και αντικοινωνικός, του μειώνονται δραματικά οι πιθανότητες να κάνει κάτι με κοπέλα. Υπόψη οτι δεν υπονοώ κάτι με το τελευταίο που είπα. Παράδειγμα φέρνω.
    Last edited by deleted-member17-03-2016; 02-12-2015 at 22:31.

  3. #603
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by wjsrp View Post
    Χωρίς να ξέρω και πολλά πράματα πάνω σ'αυτό λόγω οτι βρίσκομαι σε χειρότερη κατάσταση απο'σένα (30 είμαι), θα σου πω όσα ξέρω. Και ναι, οι εμφανήσιμες κοιτάζουν πολύ την κοινωνικότητα, το λέγειν και την συμπεριφορά, τον τρόπο που μιλάει ο άντρας.
    Θέλω να διευκρινήσω κάτι όταν λέω οτι παίζει μεγαλύτερο ρόλο η κοινωνικότητα, το λέγειν και η συμπεριφορά απο τον χαρακτήρα. Όταν λέμε καλό χαρακτήρα για κάποιον, εννοούμε οτι είναι καλό παιδί, καλός άνθρωπος, κλπ. Αλλα άμα κάποιος είναι καλό και συμπαθητικό παιδί (ο καλός χαρακτήρας), αλλα είναι αντικοινωνικός του μειώνονται δραματικά οι πιθανότητες να κάνει κάτι με κοπέλα. Υπόξη οτι δεν υπονοώ κάτι με το τελευταίο που είπα. Παράδειγμα φέρνω.
    Αν κάποιος διαθέτει κοινωνικότητα,λέγειν και συμπεριφορά,αλλά είναι κακό παιδί,πάλι αρέσει!!!
    Σωστά?
    Νομίζω ότι οι εμφανίσιμες τρελαίνονται για έναν ωραίο,ανεξαρτήτως προσωπικότητας!!!
    Ειδικά αν δεν είναι και καλό παιδί!
    Για αυτό και εγώ θέλω να γίνω π.χ. σαν τον Σπαλιάρα!

  4. #604
    Quote Originally Posted by WhyAlwaysMe? View Post
    Αν κάποιος διαθέτει κοινωνικότητα,λέγειν και συμπεριφορά,αλλά είναι κακό παιδί,πάλι αρέσει!!!
    Σωστά?
    Ειδικά αν δεν είναι και καλό παιδί!
    Πριν συνεχίσω, να σε ενημερώσω πως έκανα edit την προηγούμενη απάντηση μου, προσθέτοντας περισσότερα χρήσιμα πράγματα. Θα μπορούσες να κάνεις ένα μικρό edit μια την παράθεση για καλύτερη διευκρίνηση, τώρα που προσέθεσα λεπτομέρεις; Το λέω απλά για να φαίνεται πιο σωστά τι εννοώ. Όχι τίποτα άλλο.

    Λοιπόν. Το να είσαι καλό παιδί, είναι ενα προσόν και δεν πρέπει να μετανιώνεις για αυτό. Ποτέ να μην αλλάξεις για κάποιον η κάποια. Γιατι αν το κάνεις αυτό, σιγά σιγά θα αρχίσει να φανερώνεται ο αληθινός σου εαυτός ώσπου να αποκαλυφθεί η βιτρίνα σου και στο τέλος εσύ θα χάσεις. Μόνο βελτίωσε τον εαυτό σε σημεία που κρίνεις οτι χρειάζεσαι. Το "κακό" παιδί δε σημαίνει απαραίτητα αλητάμπουρας.


    Quote Originally Posted by WhyAlwaysMe? View Post
    Νομίζω ότι οι εμφανίσιμες τρελαίνονται για έναν ωραίο,ανεξαρτήτως προσωπικότητας!!!
    Όχι, αυτό δεν ισχύει.

    Quote Originally Posted by WhyAlwaysMe? View Post
    Για αυτό και εγώ θέλω να γίνω π.χ. σαν τον Σπαλιάρα!
    Ο κύριος 4.000 γυναίκες (κατα δημόσια δήλωσή του) έχει και ενα αδιαφιλονίκητο προσόν. Τ'ότι είναι διάσημος. Αυτό μόνο του, προσελκύει γυναίκες, κακά τα ψέματα.

  5. #605
    WhyAlwaysMe?, μη το δένεις σχοινί κορδόνι οτι με άμα έχεις την τέλεια εμφάνιση είναι δεδομένο οτι θα κάνεις θαύματα σ'αυτόν τον τομέα. Δεν πάει έτσι. Αυτό ισχύει για όλους τους άντρες. Όπως έγραψα παραπάνω, στη μέση γυναίκα (ακόμα και για τις εμφανίσιμες) δε μετρά πάντα τόσο πολύ η εξωτερική εμφάνιση του άντρα στον ίδιο βαθμό όσο την μετράει ο άντρας την εξωτερική εμφάνιση γυναίκας. Εσύ απο εξωτερική εμφάνιση (σωματικά) με βάση τα χαρακτηριστικά που μου είπες, είσαι κομψός. Κάνεις και τίποτα γυμναστική; Πρέπει να εστιάσεις σε κάτι πιο σημαντικό απ'την εμφάνισή σου. Τον εσωτερικό κόσμο. Καταρχάς, πως τα πας με το φλερτ;

  6. #606
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by wjsrp View Post
    WhyAlwaysMe?, μη το δένεις σχοινί κορδόνι οτι με άμα έχεις την τέλεια εμφάνιση είναι δεδομένο οτι θα κάνεις θαύματα σ'αυτόν τον τομέα. Δεν πάει έτσι. Αυτό ισχύει για όλους τους άντρες. Όπως έγραψα παραπάνω, στη μέση γυναίκα (ακόμα και για τις εμφανίσιμες) δε μετρά πάντα τόσο πολύ η εξωτερική εμφάνιση του άντρα στον ίδιο βαθμό όσο την μετράει ο άντρας την εξωτερική εμφάνιση γυναίκας. Εσύ απο εξωτερική εμφάνιση (σωματικά) με βάση τα χαρακτηριστικά που μου είπες, είσαι κομψός. Κάνεις και τίποτα γυμναστική; Πρέπει να εστιάσεις σε κάτι πιο σημαντικό απ'την εμφάνισή σου. Τον εσωτερικό κόσμο. Καταρχάς, πως τα πας με το φλερτ;
    Κάνω γυμναστήριο εδώ και 4μιση μήνες.
    Με το φλέρτ,άστα.....

  7. #607
    Quote Originally Posted by WhyAlwaysMe? View Post
    Κάνω γυμναστήριο εδώ και 4μιση μήνες.
    Αυτό είναι πολύ θετικό. Θα μπορούσες επίσης να γνωρίσεις και κοπέλες απ'το γυμναστήριο. Όσον αφορά πάλι την εξωτερική εμφάνιση, στο κομμάτι προσώπου αυτή τη φορά, παίζει και ρόλο το μαλλί που θά'χεις. Μη φανταστείς τίποτα το εξωτικό. Απλά, κάτι που να σου πηγαίνει. Βελτιώνει πολύ την εξωτερική εμφάνιση του άντρα η περιποίηση του μαλλιού του. Ο άντρας δε χρειάζεται να βαφτεί, να μακιγιαριστεί, κλπ.

    Quote Originally Posted by WhyAlwaysMe? View Post
    Με το φλέρτ,άστα.....
    Και'γω τα ίδια. Γενικώς, όταν μιλάς με κοπέλες, είσαι άνετος;

  8. #608
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by wjsrp View Post
    Αυτό είναι πολύ θετικό. Θα μπορούσες επίσης να γνωρίσεις και κοπέλες απ'το γυμναστήριο. Όσον αφορά πάλι την εξωτερική εμφάνιση, στο κομμάτι προσώπου αυτή τη φορά, παίζει και ρόλο το μαλλί που θά'χεις. Μη φανταστείς τίποτα το εξωτικό. Απλά, κάτι που να σου πηγαίνει. Βελτιώνει πολύ την εξωτερική εμφάνιση του άντρα η περιποίηση του μαλλιού του. Ο άντρας δε χρειάζεται να βαφτεί, να μακιγιαριστεί, κλπ.


    Και'γω τα ίδια. Γενικώς, όταν μιλάς με κοπέλες, είσαι άνετος;
    Μπα,ντροπαλός.

  9. #609
    Quote Originally Posted by WhyAlwaysMe? View Post
    Μπα,ντροπαλός.
    Όπως και'γώ πάλι. Ειδικά όταν μου λένε να πλησιάσω να μιλήσω σε άγνωστη. Εκεί δε μου βγαίνει καν. Γνωριμίες γενικά απο κοπέλες έχεις, κύκλο γνωριμιών; Οι φίλοι σου μήπως; Φίλες γυναίκες έχεις;

  10. #610
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    174
    η όμορφη γυναίκα συνήθως περιμένει να την πλησιάσουν οι άλλοι,γιατί έχει συνηθίσει να γίνεται αυτό. και επιπλέον γιατί επιμένεις τόσο ότι οι όμορφοι πάνε με όμορφους και οι άσχημοι με άσχημους ; έχω δει πάρα πολλά αταίριαστα ζευγάρια εκει έξω.

  11. #611
    Quote Originally Posted by troxia View Post
    η όμορφη γυναίκα συνήθως περιμένει να την πλησιάσουν οι άλλοι, γιατί έχει συνηθίσει να γίνεται αυτό.
    Έτσι είναι. Για την ακρίβεια, στην συγκεκριμένη περίπτωση της όμορφης γυναίκας, περιμένει αποκλειστικά να την πλησιάσουν οι άλλοι. Τουλάχιστον εδώ στην Ελλάδα.


    Quote Originally Posted by troxia View Post
    και επιπλέον γιατί επιμένεις τόσο ότι οι όμορφοι πάνε με όμορφους και οι άσχημοι με άσχημους ; έχω δει πάρα πολλά αταίριαστα ζευγάρια εκει έξω.
    Θα συμφωνήσω απόλυτα εδώ.


    WhyAlwaysMe?, έχει δίκιο η troxia. Μην το δένεις σχοινί κορδόνι οτι αν είσαι κούκλος, αυτό θα σου κάνει θαύματα με τις κοπέλες. Δεν είναι έτσι.

  12. #612
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    211
    Από τη μία παραπονιέσαι που οι "όμορφες" κοιτάζουν μόνο εξωτερική εμφάνιση, κατά τα λεγόμενά σου, και όχι τον καλό χαρακτήρα -που έχεις να επιδείξεις-, από την άλλη παραπονιέσαι που σου την πέφτουν μόνο "άσχημες" και "μέτριες". Άμα σε αντιμετωπίζουν οι γυναίκες όπως τις αντιμετωπίζεις κι εσύ, τότε ποιο είναι το πρόβλημα;

    Υπάρχουν πάμπολλα threads στο φόρουμ αντρών, που όπως κι εσύ, παραπονιούνται ότι δε βρίσκουν κοπέλα επειδή θεωρούν ότι είναι άσχημοι. Πολύ σωστά σας έχουν απαντήσει ότι οι σχέσεις δεν είναι μόνο θέμα εμφάνισης. Σαφώς και η εμφάνιση θα παίξει ρόλο στο να πλησιάσεις κάποιον. Αλλά από κει και πέρα, αν αυτός ο κάποιος δεν έχει να σου δείξει κάτι που να σε ικανοποιεί, πχ. μυαλό, συμπεριφορά, χαρακτήρα, λέγειν, χιούμορ, τρόπους, εκτίμηση,"ταίριασμα" ή ό,τι άλλο μπορεί να επιζητά ο καθένας, ε τότε τι να την κάνεις την εμφάνιση; Διακοσμητικό χώρου;

    Άμα επηρεάζεστε τόσο πολύ από σαχλά περιοδικά τύπου cosmopolitan, playboy, men's health κλπ, τότε τι να πω... Ψάξτε να βρείτε το ανύπαρκτο και το photoshopαρισμένο.

    Απ' αυτά που γράφεις, δείχνεις ότι αφενός έχεις χαμηλή αυτοπεποίθηση και θεωρείς τον εαυτό σου άσχημο, από την άλλη θέτεις αυστηρά κριτήρια εσύ στις γυναίκες που σε πλησιάζουν όσον αφορά την εμφάνισή τους...

  13. #613
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    979
    Νομίζω, πως είτε άντρας είσαι, είτε γυναίκα, το κίνητρο για να νοιώσεις έλξη για έναν άνθρωπο, είναι ο θαυμασμός. Ο θαυμασμός δε, είναι η επιδοκιμασία σε στανταρ που ο καθενας εχει επιλέξει ως κριτηριο ομορφιας ή αριστειας. Πχ εγω μπορει να ειμαι ψωνισμένη κ να θελω να φοραω ακριβα ρουχα, θα με ελκύσει ενας αναλόγως ψωνισμένος γιατί θα τον θαυμάσω, θα δω την εικόνα μου σε αυτόν. Η μπορεί να έχω αγάπη στα γράμματα κ να νοιωσω ελξη για καποιον αναλογως διανοουμενο κ πάει λέγοντας.

    Οι άνθρωποι δεν αντέχουμε το εντελως διαφορετικό. Το φοβομαστε. Δεν μας επιβεβαιωνει.

    Δε πιστευω πως ειναι διαδικασια εμπρακτου συμφεροντος η επιλογη συντροφου, τουλαχιστον οχι παντα.

  14. #614
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by Mriya View Post
    Από τη μία παραπονιέσαι που οι "όμορφες" κοιτάζουν μόνο εξωτερική εμφάνιση, κατά τα λεγόμενά σου, και όχι τον καλό χαρακτήρα -που έχεις να επιδείξεις-, από την άλλη παραπονιέσαι που σου την πέφτουν μόνο "άσχημες" και "μέτριες". Άμα σε αντιμετωπίζουν οι γυναίκες όπως τις αντιμετωπίζεις κι εσύ, τότε ποιο είναι το πρόβλημα;

    Υπάρχουν πάμπολλα threads στο φόρουμ αντρών, που όπως κι εσύ, παραπονιούνται ότι δε βρίσκουν κοπέλα επειδή θεωρούν ότι είναι άσχημοι. Πολύ σωστά σας έχουν απαντήσει ότι οι σχέσεις δεν είναι μόνο θέμα εμφάνισης. Σαφώς και η εμφάνιση θα παίξει ρόλο στο να πλησιάσεις κάποιον. Αλλά από κει και πέρα, αν αυτός ο κάποιος δεν έχει να σου δείξει κάτι που να σε ικανοποιεί, πχ. μυαλό, συμπεριφορά, χαρακτήρα, λέγειν, χιούμορ, τρόπους, εκτίμηση,"ταίριασμα" ή ό,τι άλλο μπορεί να επιζητά ο καθένας, ε τότε τι να την κάνεις την εμφάνιση; Διακοσμητικό χώρου;

    Άμα επηρεάζεστε τόσο πολύ από σαχλά περιοδικά τύπου cosmopolitan, playboy, men's health κλπ, τότε τι να πω... Ψάξτε να βρείτε το ανύπαρκτο και το photoshopαρισμένο.

    Απ' αυτά που γράφεις, δείχνεις ότι αφενός έχεις χαμηλή αυτοπεποίθηση και θεωρείς τον εαυτό σου άσχημο, από την άλλη θέτεις αυστηρά κριτήρια εσύ στις γυναίκες που σε πλησιάζουν όσον αφορά την εμφάνισή τους...
    Αυτά να τα πεις και σε όμορφες εξωτερικά γυναίκες,που και καλά δεν της νοιάζει μόνο η εμφάνιση,αλλά στο τέλος καταλήγουν ΟΛΩΣ ΤΥΧΑΙΩΣ με κούκλους,γυμνασμένους,δίμε τρους κλπ.
    Και αυτό,γιατί είναι και οι ίδιες όμορφες!
    Το ότι θέλω η άλλη,να είναι άνω του μετρίου εξωτερικά,είναι κακό?
    Αλλιώς να προσεγγίσω καμιά βρωμιάρα κνίτισσα!

  15. #615
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by wjsrp View Post
    Καλησπέρα και απο μένα. Καταρχάς, είναι λάθος να βλέπεις ανταγωνιστικά τον φίλο σου. Άλλο να θες να γίνεις σαν κι αυτόν, και άλλο να θες τον βλέπεις να χάνει. Έχει διαφορά. Άλλα ο θαυμασμός, και άλλο ο φθόνος. Φθόνος είναι κάτι σαν το "Να ψοφήσει η κατσίκα του γείτονα!"Πολύ λάθος τρόπος προσέγγισης. Ερώτηση. Άμα εσύ έβρισκες μια πολύ όμορφη κοπέλα, άλλα όχι όσο όμορφη όσο είναι αυτές που κοιτάζουν τον συγκεκριμένο φίλο σου, θα ήσουν ευτυχισμένος τότε; Επίσης, νιώθεις έτσι απεναντί του με τον ίδιο τρόπο που περιέγραψες και σε άλλα θέματα (εκτός ερωτικού) που θεωρείς οτι υστερείς (αν υστερείς) απ'αυτόν;
    Αν ήταν άνω του μετρίου,δεν θα έλεγα κάτι....
    Πάντως έχω βάλει στόχο μου,μια μέρα να τον νικήσω!

Page 41 of 116 FirstFirst ... 3139404142435191 ... LastLast

Similar Threads

  1. Σκέφτομαι να τα παρατήσω
    By ΧωρίςΣκιά in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 28
    Last Post: 04-01-2014, 03:47
  2. Σκεφτομαι διαρκως
    By andy87 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 03-01-2014, 03:00
  3. Σκεφτομαι τον χωρισμο
    By lindsay in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 16
    Last Post: 19-12-2013, 18:06
  4. Τον σκεφτομαι ακομα ....
    By Maria99 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 0
    Last Post: 09-06-2012, 12:25
  5. ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΘΕΤΙΚΑ
    By ΜΑΡΙΛΟΥ in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 27
    Last Post: 06-12-2010, 01:07

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •