Ντροπαλός/έλλειψη αυτοπεποίθησης απλά, ή κάτι πολύ πολύ παραπάνω; - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 40 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 31 to 45 of 591
  1. #31
    Quote Originally Posted by wjsrp View Post
    Pick Up Artist;
    κατι τετοιο..
    διαβασε τα σαιτ και κλεψε ιδεες..
    εχει σωστα πραγματα,εχει και βλακειες.
    Προσαρμοσε τα στο στυλ σου..

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    187
    Τι να σου πω....Απλα θα προτιμουσα να πιστεψεις κι αλλο σε σενα και να μην το αφηνεις να σε καταβαλλει....

  3. #33
    Quote Originally Posted by alexandra. View Post
    Τι να σου πω....Απλα θα προτιμουσα να πιστεψεις κι αλλο σε σενα και να μην το αφηνεις να σε καταβαλλει....
    Δε θα μπορούσα να πω οτι δεν πιστεύω σ'εμένα γενικά. Εχω κάνει καταρθώματα στη ζωή μου (όσα μπορούσα) για τα οποία είμαι υπερήφανος. Έχω δυνατότητες, έχω και αδυναμίες. Ξέρω μέχρι που φτάνουν οι δυνατότητές μου και που είναι τα όρια μου. Δυστυχώς το να μιλήσω σε άγνωστη είναι κάτι το οποίο δεν μπορώ να κάνω. Απ'την άλλη όμως, όταν έχω βγει σε ραντεβού με κοπέλα, μιλάω καλύτερα μ'αυτήν (με τα όποια προβλήματα προκύψουν) παρά σε άγνωστη.

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    187
    Ωραια δεν εχεις καμια γνωστη να κανεις παιχνιδι?

  5. #35
    Quote Originally Posted by alexandra. View Post
    Ωραια δεν εχεις καμια γνωστη να κανεις παιχνιδι?
    Δυστυχώς όχι. Γνωριμίες με κοπέλες δεν έχω καθόλου, ούτε φίλες έχω, και οι φίλοι μου δεν έχουν γνωριμίες με κοπέλες. Απελπιστική κατάσταση.:(

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    187
    Πρεπει καπως να βρεις την χρυση τομη!!! εαν ειχες εστω μια γνωστη θα μπορουσες να την προσεγγισεις φιλικα ανοιγοντας κουβεντα και μετα οπου παει.... τουλαχιστον κατι....
    μπες σε ενα σαιτ γνωριμιων και στελνε σε κοριτσια να δεις ποια θα απαντησει... ετσι απλα για να δεις...δοκιμασε οπως θα εκανες με μια αγνωστη απο κοντα...μην τρελενεσαι ξεπερνιεται!!! αρκει να μην σε παρει αλλο απο κατω!!!!!!

  7. #37
    Quote Originally Posted by mpoufos View Post
    Σκεψου οτι απεναντι μια φιλη σου που εχεις καιρο να την δεις.
    Έχω πάρα πολύ μεγάλη αυτογνωσία γενικά και μάλιστα σε σημείο που δεν μπορώ να κορϊδέψω τον εαυτό μου έτσι.

    Quote Originally Posted by mpoufos View Post
    Μια χαρα παιδι εισαι. Σου λειπει τιποτα;
    Το ξέρω οτι είμαι μια χαρά παιδί και δε μου λείπει τίποτα, συμπεριλαμβανομένου και της εξωτερικής εμφάνισης. Απλά, το να πιάσω κουβέντα με άγνωστη με ξεπερνάει.

  8. #38
    Quote Originally Posted by alexandra. View Post
    Πρεπει καπως να βρεις την χρυση τομη!!! εαν ειχες εστω μια γνωστη θα μπορουσες να την προσεγγισεις φιλικα ανοιγοντας κουβεντα και μετα οπου παει.... τουλαχιστον κατι....
    Καλό ακούγεται, αλλά δεν έχω όμως.

    Quote Originally Posted by alexandra. View Post
    μπες σε ενα σαιτ γνωριμιων και στελνε σε κοριτσια να δεις ποια θα απαντησει... ετσι απλα για να δεις...
    Τό'χω κάνει, και συνεχίζω να το κάνω, και συνεχίζω να αποτυχαίνω. Και όσες φορές μιλάω, χρησιμοποιώ ατάκες άλλων γιατι μόνος δεν ξέρω τι να πω. Τώρα, αμα με ρωτήσει κάτι για εμένα, εννοείται θα μιλήσω εγώ η μου ανοίξει θέμα συζήτησης, θα συνεχίσω τη συζήτηση.

    Quote Originally Posted by alexandra. View Post
    δοκιμασε οπως θα εκανες με μια αγνωστη απο κοντα...
    Άμα είναι να το δοκιμάσω έτσι, δε θα στείλω τίποτα. Δε μπορώ να μιλήσω σε άγνωστη. Δε μου βγαίνει, όπως ανέφερα παραπάνω. Άλλο να κάνω μια ερώτηση για πληροφορία (αυτό το κάνω άνετα), και άλλο να ανοίξω συζήτηση. Είναι 2 τελείως διαφορετικά πράγματα.

    Quote Originally Posted by alexandra. View Post
    μην τρελενεσαι ξεπερνιεται!!!
    Έχω ήδη τρελαθεί και μού'χουν φτάσει μέχρι και στο σώμα τα ψυχολογικά πού'χω πάθει. Η αλλιώς, ψυχοσωματικά. Ο μόνος τρόπος να ξεπεραστεί είναι αν (λέμε τώρα) βρω κοπέλα.

    Quote Originally Posted by alexandra. View Post
    αρκει να μην σε παρει αλλο απο κατω!!!!!!
    Εκεί δυστυχώς δεν υπάρχει όριο και είναι απρόβλεπτη η κατάσταση.
    Last edited by deleted-member17-03-2016; 20-01-2016 at 03:51.

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    187
    ΑΑΑΑΑΑ δεν μπορεις ομως να συνεχισεις ετσι!!! Τι θες να φτασεις στο απροχωρητο??? Δεν μπορω να σε δειρω! Ξεκολλα το μυαλο σου και συνεχισε τη ζωη σου!! Βγαινεις εξω,εχεις δραστηριοτητες πως ειναι η ζωη σου?

  10. #40
    Quote Originally Posted by alexandra. View Post
    ΑΑΑΑΑΑ δεν μπορεις ομως να συνεχισεις ετσι!!!
    Το ξέρω, αλλά αυτό το συγκεκριμένο θέμα δεν παλεύεται με τίποτα. Δε με βοήθησε κανείς πάνω σ'αυτό. Έχω σηκώσει τα χέρια ψηλά.

    Quote Originally Posted by alexandra. View Post
    Τι θες να φτασεις στο απροχωρητο???
    Δυστυχώς έχω ήδη φτάσει εκεί. Είμαι 30 χρονών και δεν έχω κάνει τίποτα με κοπέλα.

    Quote Originally Posted by alexandra. View Post
    Δεν μπορω να σε δειρω! Ξεκολλα το μυαλο σου και συνεχισε τη ζωη σου!! Βγαινεις εξω,εχεις δραστηριοτητες πως ειναι η ζωη σου?
    Δεν μπορώ να πω πως είμαι μίζερος γενικά. Αυτό το θέμα μ'έχει βασανίσει εδω και πάρα πολλά χρόνια τώρα. Δεν μπορώ να το αγνοήσω ετσι απλά και να το αφήσω σαν να μη συμβαίνει τίποτα. Δεν είμαι αναίσθητος. Ευαίσθητος είμαι.

    Τώρα, όσον αφορά την ερώτησή σου, ναι, φυσικά και βγαίνω έξω. Μ'αρέσουν πολύ οι εξόδοι. Έχω κάποιες δραστηριότητες, όπως π.χ. πηγαίνω γυμναστήριο είναι μια απ'αυτές.
    Last edited by deleted-member17-03-2016; 20-01-2016 at 03:52.

  11. #41
    Quote Originally Posted by Försvarsadvokat View Post
    Δεν σε ειρωνεύτηκα...έβγαλα το πιο απλό συμπέρασμα που θα μπορούσε να βγάλει ο καθένας.
    Δε με ειρωνεύτηκες; Τότε γιατί το είπες αυτό στην αρχή; Δεν ήταν καθόλου αστειο. Ήταν προσβλητικό και με ενόχλησε. Τι συμπέρασμα; Το υποκειμενικό συμπέρασμα οτι είμαι βλάκας κατ'εσέ; Δεν έχεις καταλάβει ΤΙΠΟΤΑ απ'τα λεγόμενά μου.

    Quote Originally Posted by Försvarsadvokat View Post
    Αλήθεια αν μια κοπέλα ήθελε να κάνετε σεξ, πως θα το αντιμετώπιζες? Πάντως καλά έκανες και άνοιξες το θέμα...
    Εννοείται οτι ξέρω να απαντήσω εκεί και μόνο και μόνο που με ρωτάς κάτι τέτοιο με προσβάλεις και με υποτιμάς.



    Quote Originally Posted by Försvarsadvokat View Post
    βλέπω αρχίζεις και απαντάς μόνος σου στις κοπέλες...είναι το πρώτο βήμα στην λύση του προβλήματος σου !!!
    Και πριν μπορούσα, και τώρα μπορώ ακόμα να απαντώ σε κοπέλα. Δεν άλλαξε κάτι. Όχι, δε με κατάλαβες καθόλου. Δεν εννοούσα οτι δεν μπορώ να μιλήσω καν σε κοπέλα.

    Εννοώ για παράδειγμα
    ότι μπορώ να κάνω τυχαία ερώτηση σε κοπέλα (για πληροφορίες ας πούμε) και να την ευχαριστήσω μετά, χωρίς να το πάω πουθενά, και τό'χω κάνει αμέτρητες φορές. Αυτο το κάνω άνετα. Δεν είναι τίποτα.

    Δεν μπορώ να πιάσω τη συζήτηση σε κάποια άγνωστη κοπέλα, να κάνω καμάκι η φλερτ.
    Last edited by deleted-member17-03-2016; 20-01-2016 at 16:45.

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    712
    Οι φίλοιι σου δεν έχουν καμιά ξαδέρφη; Για αρχή ρε παιδί μου να κάνετε παρέα και να σας γνωρίσουν καμιά φίλη τους.

  13. #43
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Να ρωτήσω εγώ κάτι άλλο? Με γυναίκες που δεν τις βλέπεις ως ''υποψήφιες'' είτε γιατί δεν είναι του γούστου σου είτε γιατί είναι κοπέλες φίλων σου κλπ πως τα πας εκεί? Εγώ θα έλεγα ότι αυτό το πράγμα η το έχεις ή δεν το έχεις, στο να φλερτάρεις με άγνωστες δηλαδή. Σαφώς και μπορείς με τον καιρό να βελτιώνεσαι, και όσο πιο πολύ εξασκείσαι τόσο καλύτερα αλλά ποτέ δεν θα είναι το δυνατό σου σημείο... και φαντάζομαι το προσπαθείς. Τώρα στα τσατ και τα ραντεβού που λες πιστεύω ότι πρέπει να λες ότι είσαι κομπλαρισμένος... είναι πολύ πιο χαριτωμένο για μια γυναίκα αυτό από το να θεωρήσει ότι δεν σου αρέσει. Γιατί δεν επικεντρώνεσαι στις γνωριμίες σου με κοπέλες, ακόμα και φιλικά...Αυτό που λέει και ο melissa. Οι φίλοι σου δεν έχουν αδερφές, φίλες, κοπέλες, ξαδέρφες κλπ? Στο γυμναστήριο που ανέφερες δεν έχει γυναίκες? Εργάζεσαι? Πως είναι το περιβάλλον σου γενικότερα από γυναίκες? Και τέλος, το να ζορίζεσαι να φλερτάρεις έξω είναι πολύ συνηθισμένο, αλλά στο τσατ γιατί? Δηλαδή μήπως πιέζεσαι πολύ στο να κάνεις καλή εντύπωση? Αν πηγαίνεις με το σκεπτικό ''ωχ τι να της πω τώρα για να μην ξενερώσει'' αυτό αυτόματα σε κομπλάρει και δεν έχεις τι να πεις. Λέω δηλαδή μήπως η έντονη επιθυμία σου να βρεις κοπέλα είναι και το εμπόδιο?

  14. #44
    Quote Originally Posted by melissa View Post
    Οι φίλοιι σου δεν έχουν καμιά ξαδέρφη; Για αρχή ρε παιδί μου να κάνετε παρέα και να σας γνωρίσουν καμιά φίλη τους.
    Αυτή είναι πολύ καλή ιδέα, αλλά δυστυχώς δε γίνεται. Άλλες μένουν εκτός Αθηνών, άλλοι φίλοι μου δεν έχουν τόση επαφή μαζί τους, πολλά γενικά. Εδώ οι ίδιοι δεν τις φέρνουν μαζί για καφέ/ποτό. Άρα φαντάζομαι, δεν πολύ κάνουν παρέα και οι ίδιοι μ'αυτές.

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    504
    το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης.
    Last edited by Aeon; 21-01-2016 at 13:45.

Page 3 of 40 FirstFirst 1234513 ... LastLast

Similar Threads

  1. Παντελής έλλειψη αυτοπεποίθησης
    By Mixalhs in forum Αυτοεκτίμηση - Αυτοπεποίθηση
    Replies: 249
    Last Post: 16-03-2016, 21:27
  2. Ελλειψη συγκεντρωσης , πολυ ευερεθιστος , δακρυσμα ματιων βοηθειααα!!
    By Sotirishatzi in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 19-11-2015, 12:08
  3. Έλλειψη αυτοπεποίθησης
    By young wolf in forum Αυτοεκτίμηση - Αυτοπεποίθηση
    Replies: 19
    Last Post: 14-03-2014, 18:56
  4. Αλκοόλ - Αγχος-Ελλειψη αυτοπεποιθησης
    By kostis81 in forum Εξάρτηση από Αλκοόλ, Τζόγο
    Replies: 3
    Last Post: 27-11-2013, 11:34
  5. Έλλειψη αυτοπεποίθησης αυτοεκτίμησης
    By zanazan in forum Αυτοεκτίμηση - Αυτοπεποίθηση
    Replies: 20
    Last Post: 11-08-2010, 10:33

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •