Ντροπαλός/έλλειψη αυτοπεποίθησης απλά, ή κάτι πολύ πολύ παραπάνω; - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 40 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast
Results 46 to 60 of 591
  1. #46
    Banned
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    1,022
    To έχεις σκεφτεί να περάσεις μια βόλτα από --> εδώ <-- ; και μη μου πεις μασάω κτλ γιατί αν μασάς εκεί που ουσιαστικά είναι σαν συναλλαγή τότε στη real life θα μασάς ακόμη περισσότερο όσο θα περνάνε τα χρόνια και δε σε βλέπω να γλιτώνεις την βαριά κατάθλιψη στη καλύτερη...

  2. #47
    Quote Originally Posted by cube View Post
    Να ρωτήσω εγώ κάτι άλλο? Με γυναίκες που δεν τις βλέπεις ως ''υποψήφιες'' είτε γιατί δεν είναι του γούστου σου είτε γιατί είναι κοπέλες φίλων σου κλπ πως τα πας εκεί?
    Εκεί μπορώ να πω πως μιλάω άνετα. Δεν έχω θέμα. Μου τό'χουν πει και οι ίδιες κοπέλες των φίλων μου, πρώην και νυν. Με τις υποψήφιες είναι εκεί που έχω το πρόβλημα. Πολύ σωστά το έθιξες.


    Quote Originally Posted by cube View Post
    Εγώ θα έλεγα ότι αυτό το πράγμα η το έχεις ή δεν το έχεις, στο να φλερτάρεις με άγνωστες δηλαδή.
    Έτσι ακριβώς. Αυτό προσπαθώ να πω τόσην ώρα. Εγώ δεν το έχω με τίποτα.



    Quote Originally Posted by cube View Post
    Σαφώς και μπορείς με τον καιρό να βελτιώνεσαι, και όσο πιο πολύ εξασκείσαι τόσο καλύτερα αλλά ποτέ δεν θα είναι το δυνατό σου σημείο... και φαντάζομαι το προσπαθείς.
    Ο μόνος σίγουρος τρόπος που θα βελτιωνόμουνα θά'ταν να έκανα κάτι με κοπέλας. Η αλλιώς, αμα "κερδίσω κάποια" με έναν συγκεκριμένο τρόπο, εκτός οτι θα χαρώ πάρα πολύ και θα ανέβει η αυτοπεποίθησή μου, αλλα κυρίως, θα χρησιμοποιήσω αυτόν τον πετυχημένο τρόπο μου και στις επόμενες.


    Quote Originally Posted by cube View Post
    Τώρα στα τσατ και τα ραντεβού που λες πιστεύω ότι πρέπει να λες ότι είσαι κομπλαρισμένος... είναι πολύ πιο χαριτωμένο για μια γυναίκα αυτό από το να θεωρήσει ότι δεν σου αρέσει.
    Όχι μόνο κομπλαρισμένος, κάτι παραπάνω, ειδικά στα chat και πιάνοντας συζήτηση/φλερτάροντας με μια άγνωστη σε καφετέρια, bar, club, παραλία, δρόμο, και σε άλλα μέρη.


    Quote Originally Posted by cube View Post
    Γιατί δεν επικεντρώνεσαι στις γνωριμίες σου με κοπέλες, ακόμα και φιλικά...Αυτό που λέει και ο melissa. Οι φίλοι σου δεν έχουν αδερφές, φίλες, κοπέλες, ξαδέρφες κλπ?
    Όπως έγραψα και στον melissa,πολύ καλή η ιδέα, αλλά δυστυχώς δεν μπορεί να γίνει λόγω οτι πολλές μένουν εκτός Αθηνών, άλλοι φίλοι μου δεν έχουν τόση επαφή μαζί τους, και δεν έρχονται αυτές μαζί για καφέ/ποτό. Λογικά δεν θα κάνουν τόση παρέα αυτοί μ'αυτές. Αλλιώς το πρώτο πράγμα που θα γινόταν θα ήταν αυτές να έρχονται κοντά.

    Quote Originally Posted by cube View Post
    Στο γυμναστήριο που ανέφερες δεν έχει γυναίκες? Εργάζεσαι? Πως είναι το περιβάλλον σου γενικότερα από γυναίκες?
    Γενικά δεν έχω καν περιβάλλον με γυναίκες δυστυχώς.

    Quote Originally Posted by cube View Post
    Και τέλος, το να ζορίζεσαι να φλερτάρεις έξω είναι πολύ συνηθισμένο, αλλά στο τσατ γιατί? Δηλαδή μήπως πιέζεσαι πολύ στο να κάνεις καλή εντύπωση? Αν πηγαίνεις με το σκεπτικό ''ωχ τι να της πω τώρα για να μην ξενερώσει'' αυτό αυτόματα σε κομπλάρει και δεν έχεις τι να πεις. Λέω δηλαδή μήπως η έντονη επιθυμία σου να βρεις κοπέλα είναι και το εμπόδιο?
    Ζορίζομαι και στο chat για τον ίδιο λόγο όπως όταν είναι να μιλήσω με άγνωστη. Επειδή δεν ξέρω τι να πω δηλαδή. Δεν είναι μόνο οτι πιέζομαι μόνο, η οτι φοβάμαι μην πω κάποια βλ@κεί@ στην κοπέλα, γιατι ούτε βλακεία ξέρω να της πω. Όσον αφορά την επιθυμία μου να βρω κοπέλα, ναι, είναι έντονη και τόσο φυσική και αυθόρμητη που δεν ξεγελιέται με τίποτα.
    Last edited by deleted-member17-03-2016; 20-01-2016 at 18:45.

  3. #48
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    αθηνα
    Posts
    534
    Quote Originally Posted by wjsrp View Post
    Δυστυχώς όχι. Γνωριμίες με κοπέλες δεν έχω καθόλου, ούτε φίλες έχω, και οι φίλοι μου δεν έχουν γνωριμίες με κοπέλες. Απελπιστική κατάσταση.:(
    Κοιτα υπαρχει ενας τροπος να εξασκηθεις αν θελεις θα μπεις σ ενα σαιτ γνωριμιων θα σου πω εγω ενα μεσω πμ και θα αρχισεις τα ραντεβου ξεφτερι θα γινεις

  4. #49
    Quote Originally Posted by pavlina View Post
    Κοιτα υπαρχει ενας τροπος να εξασκηθεις αν θελεις θα μπεις σ ενα σαιτ γνωριμιων θα σου πω εγω ενα μεσω πμ και θα αρχισεις τα ραντεβου ξεφτερι θα γινεις
    Θα με ενδιέφερε πολύ αυτό το site, βεβαίως. Μακάρι να γίνω ξεφτέρι.
    Last edited by deleted-member17-03-2016; 20-01-2016 at 19:08.

  5. #50
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    αθηνα
    Posts
    534
    Quote Originally Posted by wjsrp View Post
    Θα με ενδιέφερε αυτό το site, βεβαίως. Μακάρι να γίνω ξεφτέρι.
    Στειλε μου πμ για να μην σε ψαχνω δεν τα πολυτακατακαβαινω αυτα εγω παντως το χρησιμοποιω αυτο το σαιτ

  6. #51
    Quote Originally Posted by pavlina View Post
    Στειλε μου πμ για να μην σε ψαχνω δεν τα πολυτακατακαβαινω αυτα εγω παντως το χρησιμοποιω αυτο το σαιτ
    Έχεις π.μ.:)

  7. #52
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Από τη στιγμή που είσαι επικοινωνιακός με τις '' μη υποψήφιες'' σημαίνει ότι απλά κόβεται η έμπνευσή σου επειδή κομπλάρεις....αρα μένει μόνο η ''αντιγραφή'' έως ότου ξεπάρεις και σου έρθει η έμπνευση που είναι μέσα σου αλλά κρύβεται! Οι άλλοι δηλαδή όταν προσεγγίζουν κοπέλες τι λένε .... Στα τσατ τι κουβέντες ανοίγουν... κάνε το ίδιο. Αυτό που είπα πριν είναι ότι είναι χαριτωμένο στα ραντεβού/τσατ να το λες ότι είσαι κομπλαρισμένος... μπορεί να μην τα καταφέρνεις όχι γιατί δεν αρέσεις στην άλλη αλλά γιατί νομίζει ότι εσύ δεν ενδιαφέρεσαι...
    Έχεις μιλήσει στους φίλους σου για το πως νιώθεις? Δηλαδή να τους πεις '' ρε μάγκες είμαι μόνος, αν έχετε καμιά γνωστή φέρτε την!'' Αν δεν βγαίνεις με τις κοπέλες των φίλων σου (όσες είναι Αθήνα τέλος πάντων) πως θα γνωρίσεις ας πούμε και την φίλη της κοπέλας του φίλου σου, που μπορεί να είναι μια υποψήφια?
    Είσαι ανοικτός στις γνωριμίες? Αυτό που θέλω να πω είναι ότι η φίλη της αδερφής του τύπου που γνώρισες στο γυμναστήριο μπορεί επίσης να είναι μια υποψηφία. Δεν χρειάζεται να έχεις την ανάγκη από νέους φίλους για να γνωρίζεις νέο κόσμο.

  8. #53
    Quote Originally Posted by cube View Post
    Από τη στιγμή που είσαι επικοινωνιακός με τις '' μη υποψήφιες'' σημαίνει ότι απλά κόβεται η έμπνευσή σου επειδή κομπλάρεις....αρα μένει μόνο η ''αντιγραφή'' έως ότου ξεπάρεις και σου έρθει η έμπνευση που είναι μέσα σου αλλά κρύβεται!
    Κάπως έτσι περίπου. Αν και δε μπορώ να σου δώσω την ακριβώς εξήγησή του, αλλα καταλαβαίνεις. Δε μού'ρχεται καν έμπνευση με τις άγνωστες. Παθαίνω τέτοιο μπλακοάουτ που φτάνω στο σημείο να ρωτάω τρίτους τι να στείλω. Μπορεί νά'ναι και η μεγάλη απελπισία μου που με νεκρώνει. Τι να πω. Είμαι ειδική περίπτωση ανθρώπου σ'αυτό το θέμα.

    Quote Originally Posted by cube View Post
    Οι άλλοι δηλαδή όταν προσεγγίζουν κοπέλες τι λένε .... Στα τσατ τι κουβέντες ανοίγουν... κάνε το ίδιο.
    Μ'αυτό είναι το θέμα, οτι ούτε οι φίλοι μου πλησιάζουν άγνωστη. Απ'την άλλη στο chat που γράφει ο ένας απ'αυτούς, έχω αντιγράψει ατάκες του για να τις πω εγώ.

    Quote Originally Posted by cube View Post
    Αυτό που είπα πριν είναι ότι είναι χαριτωμένο στα ραντεβού/τσατ να το λες ότι είσαι κομπλαρισμένος... μπορεί να μην τα καταφέρνεις όχι γιατί δεν αρέσεις στην άλλη αλλά γιατί νομίζει ότι εσύ δεν ενδιαφέρεσαι...
    Είναι χαριτωμένο να λέω οτι είμαι κομπλαρισμένος; Δε θα ξενερώσουν οι κοπέλες μ'αυτό; Πες πως το λέω. Πως ακριβώς πρέπει να το πω και που; Από'σω ξέρω, όσες ξενέρωσα ήταν επειδή δε με γούσταραν οι ίδιες, όχι επειδή νόμισαν οτι τις έγραφα και μάλιστα έχω και παράδειγμα. Στο τέλος σ'ένα απ'τα ραντεβού που βγήκα, όταν της ζήτησα το τηλ της, αρνήθηκε (με τρόπο) να μου το δώσει.


    Quote Originally Posted by cube View Post
    Έχεις μιλήσει στους φίλους σου για το πως νιώθεις? Δηλαδή να τους πεις '' ρε μάγκες είμαι μόνος, αν έχετε καμιά γνωστή φέρτε την!''
    Ναι, εννοείται οτι τους τά'χω πει τα γκομενικά μου και όλα αυτα τα παραπάνω που ανέφερες, αλλα τζίφος. Για την ακρίβεια, είχα βγει σε ραντεβού με φίλη ενός φίλου μου τον Ν., αυτή η παρπάνω που δε μού'δωσε το τηλ της. Σε μια άλλη περίπτωση ήταν να κανονίσω για ραντεβού με μια φίλη άλλου φίλου μου, τον Μ., που ούτε αυτό έκατσε. Δε βγήκαμε καν στο ραντεβού. Τον Αύγουστο 2014 είχα βγεί με φίλη άλλου φίλου μου, του Ο., και αυτή δε γούσταρε καν. Ξέχασε το όνομά στο 45λεπτο!:rolleyes:


    Quote Originally Posted by cube View Post
    Αν δεν βγαίνεις με τις κοπέλες των φίλων σου (όσες είναι Αθήνα τέλος πάντων) πως θα γνωρίσεις ας πούμε και την φίλη της κοπέλας του φίλου σου, που μπορεί να είναι μια υποψήφια?
    Να βγαίνω εγω μόνος με την κοπέλα τους αν κατάλαβα σωστά;

    Quote Originally Posted by cube View Post
    Είσαι ανοικτός στις γνωριμίες? Αυτό που θέλω να πω είναι ότι η φίλη της αδερφής του τύπου που γνώρισες στο γυμναστήριο μπορεί επίσης να είναι μια υποψηφία. Δεν χρειάζεται να έχεις την ανάγκη από νέους φίλους για να γνωρίζεις νέο κόσμο.
    Σε γενικές γραμμές, ναι είμαι ανοιχτός σε γνωριμίες. Απλά δε μου τυχαίνουν. Καλή ιδέα και αυτό, αλλα και πάλι δύσκολο. Δεν είναι οτι μιλάω με κάποιον τώρα απ'το γυμναστήριο, που παρεπιπτόντως, θα ξαναξεκινήσω γιατι έληξε η συνδρομή μου στις γιορτές.

    Δεν είπα και κάτι άλλο πάρα πολύ βασικό. Έχω πολύ λίγους φίλους δυστυχώς.

  9. #54
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    504
    Κι εσεις δεν τον βοηθατε καθολου, δλδ στα φλερτ σας εσεις τοσο αυθορμητοι ειστε που δεν θυμαστε συγκεκριμενα θεματα που συζητατε τις περισσοτερες φορες η πως πλησιαζετε καποια?

  10. #55
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    712
    Προσωπικά δεν πιστεύω ότι το να την πεφτεις σε άγνωστες ειναι η καλύτερη πρακτικη για να βρεις καποια. Οχι οτι δεν συμβαίνει αλλα θεωρω οτι οι περισσότερες σχέσεις δεν ξεκινάνε έτσι. Επίσης στη δικιά σου περίπτωση θα σε οφελουσε μια κοπέλα να σε γνωρίσει καλυτερα και να δει τι ανθρωπος εισαι σε βάθος χρονου μέσα στην παρέα αφού στην αρχή κομπλαρεις. Για αυτο συνέχεια αναφέρω το θέμα γνωστών, φιλων, συγγενών κλπ. Κοιτα απ'οτι λες δεν ειναι οτι οι φίλοι σου δεν έχουν φίλες γιατι κατα διαστήματα σου έχουν γνωρίσει κοπέλες. Ίσως η προσέγγιση να μπορούσε να αλλαξει. Δλδ αντί να βγεις με τη μια οι δυο σας μονο, να περάσεις την επόμενη φορα περισσότερο χρονο σε μια παρέα μαζι της ώστε να σε δει πως κινείσαι και οτι ξέρεις να μιλησεις (οι δυο σας κινδυνευεις να πάθεις αυτο που σου συμβαίνει μεχρι τωρα). Αλλα αυτο προϋποθέτει οτι κάποιος φίλος σου θα κανει την κίνηση να φέρει γνωστές του στην παρέα ή τελος πάντων τις φίλες της κοπέλας του κλπ. Επίσης επιδίωξε επαφή με κοπέλες που βλέπεις πάνω απο μια φορα και δεν ειναι οι άγνωστες στο δρόμο. Δηλαδή μια κοπέλα στο γυμναστήριο που τη βλέπεις επανειλημμένα (έτσι γνωρίστηκε η καλύτερη μου φίλη με το αγόρι της), ή απο τη δουλεια σου (έτσι γνωρίστηκε η άλλη καλη μου φίλη με τον δικο της). Δεν λεω οτι το να την πέσεις σε άγνωστες δεν θα φέρει σε καμία περίπτωση αποτελέσματα αλλα πιστευω οτι οι γυναίκες προτιμάνε να προχωρήσουν με κάποιον που ξέρουν έστω και για κάποιο διάστημα παρα με κάποιον που γνώρισαν τυχαία στο δρόμο όσα χαρίσματα και να εχει.

  11. #56
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by wjsrp View Post


    Το παραδέχομαι οτι είμαι ντροπαλός και δεν έχω αυτοπεποίθηση με τις κοπέλες (δε μου βγαίνει άλλωστε), αλλα αυτό το πράμα τώρα; Τό'χετε ξαναδεί;:confused:


    Ειμαι ντροπαλος , σχετικα , δλδ οχι θρασυς , ευγενης και διακρτιτικος ειμαι , αλλα εχω αυτοπεποιθηση , και παντα μου ειναι ευκολο να πιασω κουβεβτα , ξερω ακριβως τι να πω , τι να μην πω , πως να κινηθω , τωρα να μου πεις να πιασω κουβεντα στον δρομο , οχι ντρεπομαι .........................αλλα ειμαι επικοινωνιακος πολυ , ξερω να σπασω τον παγο , καταλαβαινω τι ειδους συμπεριφορα χρειαζεται , αν και λιγο πολυ , ειναι παντα η ιδια , δεν αλλαζω αναλογα την κοπελα ..............................οποτε θεμα αυτοπεποιθησης ειναι κατ εμε παντα...........παντως να σημειωσω οτι απο πολυ νεος ειχα περισσοτερες φιλες , απλες , παρα φιλους , εξοικειονωμουν ευκολα με τις κοπελες .........................μιλαω σαν να μιλαγα σεναν φιλο μου , δεν την βλεπω την αλλη σαν υποψηφια κοπελα μου , αλλα σαν φιλη , τι φιλος , τι φιλη .............................

  12. #57
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    9
    πως θα μπορουσα και εγω να μαθω το ονομα του σαιτ ,με ενδειαφερει ,ευχαριστω

  13. #58
    Quote Originally Posted by Nick G View Post
    πως θα μπορουσα και εγω να μαθω το ονομα του σαιτ ,με ενδειαφερει ,ευχαριστω
    Αν μιλάμε για το ίδιο, είναι το sxeiseis .gr

  14. #59
    Quote Originally Posted by melissa View Post
    Προσωπικά δεν πιστεύω ότι το να την πεφτεις σε άγνωστες ειναι η καλύτερη πρακτικη για να βρεις καποια. Οχι οτι δεν συμβαίνει αλλα θεωρω οτι οι περισσότερες σχέσεις δεν ξεκινάνε έτσι.
    Συμφωνώ μ'αυτό, αλλα δυστυχώς δεν έχω καν γνωριμίες με γυναίκες και αυτό (η με chat) το βλέπω ίσως σαν μόνη λύση.

    Quote Originally Posted by melissa View Post
    Επίσης στη δικιά σου περίπτωση θα σε οφελουσε μια κοπέλα να σε γνωρίσει καλυτερα και να δει τι ανθρωπος εισαι σε βάθος χρονου μέσα στην παρέα αφού στην αρχή κομπλαρεις. Για αυτο συνέχεια αναφέρω το θέμα γνωστών, φιλων, συγγενών κλπ.
    Συμφωνώ απόλυτα κι εδώ γιατι πολλές φορές χάνω το παιχνίδι απ'τις πρώτες εντυπώσεις και με το βάθος χρόνου φαίνονται καλύτερα τα θετικά μου. Το κακό είναι οτι οι γνωστοί, φίλοι, συγγενείς και άλλοι δεν έχουν γνωριμίες.

    Quote Originally Posted by melissa View Post
    Κοιτα απ'οτι λες δεν ειναι οτι οι φίλοι σου δεν έχουν φίλες γιατι κατα διαστήματα σου έχουν γνωρίσει κοπέλες. Ίσως η προσέγγιση να μπορούσε να αλλαξει. Δλδ αντί να βγεις με τη μια οι δυο σας μονο, να περάσεις την επόμενη φορα περισσότερο χρονο σε μια παρέα μαζι της ώστε να σε δει πως κινείσαι και οτι ξέρεις να μιλησεις (οι δυο σας κινδυνευεις να πάθεις αυτο που σου συμβαίνει μεχρι τωρα). Αλλα αυτο προϋποθέτει οτι κάποιος φίλος σου θα κανει την κίνηση να φέρει γνωστές του στην παρέα ή τελος πάντων τις φίλες της κοπέλας του κλπ.
    Δεν έχουν γενικά επαφές με κοπέλες. Και αυτέ που μου γνώρισαν δεν τις βλέπουν τακτικά σαν φίλες. Τους έχω ρωτήσει πολλές φορές εδω και πάρα πολλά χρόνια, άλλα τίοπτα. Για να μην τα πολυλογώ, οι φίλοι μου γενικά δεν έχουν επαφές με κοπέλες. Αντροπαρέα αποκλειστικά είμαστε με λίγα λόγια. Εν τω μεταξύ, άλλοι φίλοι μου είναι μπακούρια σαν κι εμένα, ο φίλος μου ο Π. που έχει κοπέλα, αυτή δεν έχει γνωριμίες. Καλό ακούγεται όλο αυτό δε λέω, αλλα δυστυχώς δεν υπάρχουν οι επαφές να γίνει αυτό. Τα πράγματα είναι υπερβολικά παρα πολύ δύσκολα. Απελπιστική κατάσταση για'μένα.:(

    Quote Originally Posted by melissa View Post
    Επίσης επιδίωξε επαφή με κοπέλες που βλέπεις πάνω απο μια φορα και δεν ειναι οι άγνωστες στο δρόμο. Δηλαδή μια κοπέλα στο γυμναστήριο που τη βλέπεις επανειλημμένα (έτσι γνωρίστηκε η καλύτερη μου φίλη με το αγόρι της), ή απο τη δουλεια σου (έτσι γνωρίστηκε η άλλη καλη μου φίλη με τον δικο της). Δεν λεω οτι το να την πέσεις σε άγνωστες δεν θα φέρει σε καμία περίπτωση αποτελέσματα αλλα πιστευω οτι οι γυναίκες προτιμάνε να προχωρήσουν με κάποιον που ξέρουν έστω και για κάποιο διάστημα παρα με κάποιον που γνώρισαν τυχαία στο δρόμο όσα χαρίσματα και να εχει.
    Και στο γυμναστήριο που πήγαινα (έληξε η συνδρομή, θα ξεκινήσω ξανά), με τις κοπέλες άντε κάνα "Γειά" να λέγαμε, μέχρι εκεί.

  15. #60
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Λοιπόν γεμίσαμε το thread με πράγματα που ήδη κάνεις. Γενικά όλοι προτείνουν ότι μέσα σε μια παρέα θα είναι πιο εύκολο μια φιλική προσέγγιση παρά να την πέφτεις σε άγνωστες ειδικά άμα δεν το έχεις. Λες ότι κατά καιρούς γνωρίζεις κοπέλες μέσω των φίλων σου... το ότι έφαγες 5 χυλόπιτες δεν σημαίνει απαραίτητα κάτι. Έχε στο νου σου όμως ότι σε ένα ραντεβού η άλλη θα θέλει να περάσει καλά... αν εσύ είσαι βαρύς και ασήκωτος ή θα πρέπει να της πεις ότι είσαι κομπλαρισμένος ή θα πρέπει να χαλαρώσεις ή θα πρέπει να την έχεις προσεγγίζει φιλικά πριν το ραντεβού.. Το να έπινες κανα ποτάκι δεν θα σε βοηθούσε στο να είσαι πιο επικοινωνιακός και χαλαρός?
    Είπες ότι γενικά δεν έχεις θέμα να προσεγγίζεις ''μη υποψήφιες''. Πχ μια κοπέλα στο γυμναστήριο, που δεν σου αρέσει καθόλου , μπορείς να την πλησιάσεις χαλαρά και φιλικά? η πάλι ζορίζεσαι? η σου φαίνεται ανούσιο και χρονοβόρο να κάνεις την ''φιλενάδα'' εφόσον ψάχνεις κοπέλα και όχι φίλη? Αυτό που θέλω να πω είναι ότι για να βρεις κοπέλα μπορείς πέρα από τα σάιτ γνωριμιών που είναι και η ιδανική λύση , να την βρεις και πιο έμμεσα. Αν πχ γνώριζες ένα τύπο του στυλ '' την πέφτω σε όλες μέσα στο μαγαζί'' και βγαίνατε παρέα μπορεί να σε βοηθούσε και εσένα να φλερτάρεις περισσότερο .Αν αποκτούσες και καμιά φίλη και γνώριζες και όλες της τις φίλες η αδερφές κλπ και αυτό θα βοηθούσε. Ανοίξου λίγο δηλαδή όσο μπορείς.. Όσα πιο πολλά κάνεις τόσο το καλύτερο. Αν ζορίζεσαι τόσο να πλησιάσεις μια γυναίκα στο γυμναστήριο που σε ενδιαφέρει πλησίασε φιλικά τον κολλητό της.... κάπως έτσι... Στην τελική ρώτα τους άντρες του φόρουμ να σου πουν πως την πέφτουν αυτοί σε άγνωστες , πως θα προσέγγιζαν μια κοπέλα στο γυμναστήριο και τι λένε στα τσατ....Ας αναλάβουν οι ειδικοί!

Page 4 of 40 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast

Similar Threads

  1. Παντελής έλλειψη αυτοπεποίθησης
    By Mixalhs in forum Αυτοεκτίμηση - Αυτοπεποίθηση
    Replies: 249
    Last Post: 16-03-2016, 21:27
  2. Ελλειψη συγκεντρωσης , πολυ ευερεθιστος , δακρυσμα ματιων βοηθειααα!!
    By Sotirishatzi in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 19-11-2015, 12:08
  3. Έλλειψη αυτοπεποίθησης
    By young wolf in forum Αυτοεκτίμηση - Αυτοπεποίθηση
    Replies: 19
    Last Post: 14-03-2014, 18:56
  4. Αλκοόλ - Αγχος-Ελλειψη αυτοπεποιθησης
    By kostis81 in forum Εξάρτηση από Αλκοόλ, Τζόγο
    Replies: 3
    Last Post: 27-11-2013, 11:34
  5. Έλλειψη αυτοπεποίθησης αυτοεκτίμησης
    By zanazan in forum Αυτοεκτίμηση - Αυτοπεποίθηση
    Replies: 20
    Last Post: 11-08-2010, 10:33

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •