Ντροπαλός/έλλειψη αυτοπεποίθησης απλά, ή κάτι πολύ πολύ παραπάνω;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 40 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 591
  1. #1

    Ντροπαλός/έλλειψη αυτοπεποίθησης απλά, ή κάτι πολύ πολύ παραπάνω;

    Δε μπορώ να μιλήσω σε άγνωστη κοπέλα (είτε είναι σε καφε, bar,club, παραλία, δρόμο, chat, ή οπουδήποτε αλλού τέλος πάντων) με τίποτα. Και οταν λεω με τίποτα, εννοώ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ. Δεν είναι τόσο ο φόβος μου για τη χυλόπιτα, αλλα πιο πολύ το γεγονός οτι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΠΩ. Δε μου βγαίνει με τίποτα. Πως να το πω τώρα; Δεν μπορώ να της πιάσω την κουβέντα. Πολύ πιο εύκολα μιλάω Κινέζικα (στην πραγματικότητα δεν ξέρω ούτε μια λέξη Κινέζικα) παρα αυτό. Και για να σας προλάβω, όχι, ούτε βλ@κεία/μ@λ@κί@ ξέρω να της πω. Παθαίνω ολικό μπλακάουτ. Τι είναι αυτό το πράμα πια; Να πω και κάποια παραδείγματα που έγιναν για να καταλάβετε τι εννοώ:

    1. Σε chat όταν μιλούσα, είχα βάλει άτομο να μου λέει τι να της λέω.
    2. Όταν έστελνα SMS σε κοπέλα που μίλαγα κάποτε, πάλι ρώταγα τρίτους τι να της πω.


    Το παραδέχομαι οτι είμαι ντροπαλός και δεν έχω αυτοπεποίθηση με τις κοπέλες (δε μου βγαίνει άλλωστε), αλλα αυτό το πράμα τώρα; Τό'χετε ξαναδεί;:confused:

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    712
    Είχες ποτέ επαφή με κοπέλες; Φιλικά όχι ερωτικά. Επίσης διάβασα κάπου αν θυμάμαι καλά να λες ότι δεν έχεις πρόβλημα επικοινωνίας με άντρες άρα σημαίνει ότι ξέρεις τι να πεις ώστε να παρουσιάσεις τον εαυτό σου και να φανείς ενδιαφέρων στους άλλους. Εσύ τι διαφορετικό εντοπίζεις να κάνεις όταν μιλάς σε άντρες σε σχέση με όταν μιλάς σε γυναίκες;

  3. #3
    To μήνυμα τροποποιήθηκε απο τη διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης.
    Last edited by betelgeuse; 20-01-2016 at 19:57.

  4. #4
    Μόνος σου τα λες, μόνος σου γελάς.
    Last edited by betelgeuse; 20-01-2016 at 19:58.

  5. #5
    Quote Originally Posted by wjsrp View Post
    Μόνος σου τα λες, μόνος σου γελάς.
    Αυτή την απάντηση την έδωσες εσυ ή σε συμβούλεψε κανένας φίλος σου ?

  6. #6
    Quote Originally Posted by melissa View Post
    Είχες ποτέ επαφή με κοπέλες; Φιλικά όχι ερωτικά. Επίσης διάβασα κάπου αν θυμάμαι καλά να λες ότι δεν έχεις πρόβλημα επικοινωνίας με άντρες άρα σημαίνει ότι ξέρεις τι να πεις ώστε να παρουσιάσεις τον εαυτό σου και να φανείς ενδιαφέρων στους άλλους. Εσύ τι διαφορετικό εντοπίζεις να κάνεις όταν μιλάς σε άντρες σε σχέση με όταν μιλάς σε γυναίκες;
    Όταν μιλάω με άντρα, υπάρχει μια μεγάλη διαφορά. Ξέρει εξαρχής οτι δεν θα του την πέσω ποτέ. Άρα, απο μόνος θα μου μιλήσει πιο εύκολα, έτσι κάνοντας εμένα με τη σειρά μου να του μιλήσω πιο εύκολα, άφοβα, και χωρίς να κρύβομαι.
    Last edited by deleted-member17-03-2016; 20-01-2016 at 01:38.

  7. #7
    Quote Originally Posted by Försvarsadvokat View Post
    Αυτή την απάντηση την έδωσες εσυ ή σε συμβούλεψε κανένας φίλος σου ?
    Έχεις όρεξη;

  8. #8
    Quote Originally Posted by wjsrp View Post
    Έχεις όρεξη;
    Όρεξη για τι ακριβώς ? Δεν σε καταλαβαίνω. Γίνε λίγο πιο συγκεκριμένος...αν θες βέβαια !!!

  9. #9
    Quote Originally Posted by Försvarsadvokat View Post
    Όρεξη για τι ακριβώς ? Δεν σε καταλαβαίνω. Γίνε λίγο πιο συγκεκριμένος...αν θες βέβαια !!!
    Όρεξη να με ενοχλείς. Αυτά που είπες και οτι με ειρωνεύτηκες (ενω δε με ξέρεις και δε σού'δωσα καμία αφορμή) με ενόχλησαν πολύ. Δε σου επιτρέπω.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    187
    Πιες μια μερα 2-3 ποτακια -αν αντεχεις- πηγαινε σε ενα αλλο μερος μπες σε ενα μπαρακι και δοκιμασε την τυχη σου.... Θα σου βγει απο μονο του...Μην παρεις "ατακες" για μαθηματα....Αυτοσχεδιασε...

  11. #11
    Quote Originally Posted by alexandra. View Post
    Πιες μια μερα 2-3 ποτακια -αν αντεχεις- πηγαινε σε ενα αλλο μερος μπες σε ενα μπαρακι και δοκιμασε την τυχη σου.... Θα σου βγει απο μονο του...Μην παρεις "ατακες" για μαθηματα....Αυτοσχεδιασε...
    Δεν είναι λύση αυτό γιατι θα εκτεθώ. Αμα δεν ξέρω τι να της πω εξαρχής, το ποτό δε θα μου κάνει κάτι παραπάνω. Βάλε και οτι θα με καταλάβουνε γιατί σίγουρα πολλοί θα τις τό'χουν ξανακάνει. Μόνο ρεζίλι θα γίνω. Δεν ψάχνω ακριβώς ατάκες κλισέ.

  12. #12
    Μη σε νοιαζει αμα γινεις ρεζιλι.Πρωτη φορα θα ειναι; Να την πλησιασεις λες και την ξερεις απο καιρο. Σαν να ειναι φιλη σου και οχι μια αγνωστη. Στην αρχη ρωτα τη μερικα πραγματα για κεινη..Γεια σου τι κανεις; Ερχεσαι συχνα εδω; Πες της λιγα πραγματα για σενα...Τι δουλεια κανεις κτλ... και αστο να κυλισει, απο μονο του..Θα σου μιλαει και εκεινη..

  13. #13
    Quote Originally Posted by wjsrp View Post
    Όρεξη να με ενοχλείς. Αυτά που είπες και οτι με ειρωνεύτηκες (ενω δε με ξέρεις και δε σού'δωσα καμία αφορμή) με ενόχλησαν πολύ. Δε σου επιτρέπω.
    Δεν σε ειρωνεύτηκα...έβγαλα το πιο απλό συμπέρασμα που θα μπορούσε να βγάλει ο καθένας. Αλήθεια αν μια κοπέλα ήθελε να κάνετε σεξ, πως θα το αντιμετώπιζες? Πάντως καλά έκανες και άνοιξες το θέμα...βλέπω αρχίζεις και απαντάς μόνος σου στις κοπέλες...είναι το πρώτο βήμα στην λύση του προβλήματος σου !!!

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    187
    Μα αν δεν δοκιμασεις πως θα μαθεις? Θες να την πεσεις σε καμια που να μην εχει ξαναδει αντρα στη ζωη της για να μην εκτεθεις? Δεν σε καταβαινω..Απλα ξεπερασε το...Μην σκεφτεσαι τι να πω τι να πω γιατι κομπλαρεις ακομα περισσοτερο.Ασε τον εαυτο σου ελευθερο.Πιεζεις τον εαυτο σου...Αν δεν κανεις μια αρχη ομως,θα δυσκολευτεις ακομα περισσοτερο.

  15. #15
    Τις πρωτες φορες, μπορει να μην εισαι τυχερος αλλα μετα σκεψου τι διαφορετικο θα μπορουσες να πεις, τι ειπες λαθος και να το διορθωσεις την επομενη φορα. Μην απογοητευεσαι. Μαθαινουμε απο τα λαθη μας. Αλλα πρεπει να προσπαθησεις. Και απορριψη να φας στις αρχες, δεν πειραζει. Συνεχισε στην επομενη.

Page 1 of 40 12311 ... LastLast

Similar Threads

  1. Παντελής έλλειψη αυτοπεποίθησης
    By Mixalhs in forum Αυτοεκτίμηση - Αυτοπεποίθηση
    Replies: 249
    Last Post: 16-03-2016, 22:27
  2. Ελλειψη συγκεντρωσης , πολυ ευερεθιστος , δακρυσμα ματιων βοηθειααα!!
    By Sotirishatzi in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 19-11-2015, 13:08
  3. Έλλειψη αυτοπεποίθησης
    By young wolf in forum Αυτοεκτίμηση - Αυτοπεποίθηση
    Replies: 19
    Last Post: 14-03-2014, 19:56
  4. Αλκοόλ - Αγχος-Ελλειψη αυτοπεποιθησης
    By kostis81 in forum Εξάρτηση από Αλκοόλ, Τζόγο
    Replies: 3
    Last Post: 27-11-2013, 12:34
  5. Έλλειψη αυτοπεποίθησης αυτοεκτίμησης
    By zanazan in forum Αυτοεκτίμηση - Αυτοπεποίθηση
    Replies: 20
    Last Post: 11-08-2010, 11:33

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •