Ζω στην Κόλαση
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 40
  1. #1

    Ζω στην Κόλαση

    Ώρες -ώρες λυπάμαι που οι κανόνες του φόρουμ δεν με αφήνουν να χρησιμοποιώ βρισιές, έτσι ώστε να εξέφραζα καλύτερα αυτό που νιώθω. Θέλω να αυτοκτονήσω, αλλά φοβάμαι πάρα πολύ τον σωματικό (οργανικό) πόνο. Είμαι 23 χρονών και ζω στην Κόλαση εδώ και πάρα πολλά χρόνια! Ναι, ξέρω, θα μου πείτε πως δεν ειμαι ο μοναδικός που έχω δυστυχίες και πως υπάρχουν και χειρότερα... Όχι! Όχι, αγαπητέ/ή, που διαβάζεις αυτό το thread. Κάθε άνθρωπος είναι μοναδικός και βιώνει μοναδικά τα βάσανά του. Είμαι ιδεοψυχαναγκαστικός, σεξουαλικά διεστραμμένος (ποδολάγνος), εθισμένος στην πορνογραφία, καταπιεσμένος θρησκευτικά, καταπιεσμένος γενικά, γεμάτος δυσθυμία, ανέραστος και ανήδονος (πλέον), με χάλια μνήμη, τελειομανής, ευγενικός (με την κακή έννοια) μέχρι αηδίας, αντικοινωνικός, φοβισμένος για τα πάντα, ειδικά για την Κόλαση και τον δαιμονισμό, έχω κακό ιστορικό από ψυχικά τραύματα και άλλα πολλά... Δεν θέλω να ζήσω άλλο. Θέλω να πεθάνω! Και δεν με νοιάζει και πολύ για το πως θα νιώσουν οι γονείς μου. Ας μην έκαναν παιδιά! Κάθε μέρα μου είναι πιο βαρετή και ανούσια από την άλλη. Η κοπέλα που ήμουν ερωτευμένος δεν με βλέπει ερωτικά, αλλά και να με έβλεπε δεν θα μπορούσα να την δω εγώ έτσι, γιατί όπως είπα είμαι πια ανέραστος και δεν μπορώ να καταλάβω το λόγο... Πηγαίνω σε ψυχίατρο, και μου λέει πως είναι θέμα χρόνου να γιατρευτώ με την φαρμακευτική αγωγή που μου' δωσε, αλλά εγώ δεν το πιστεύω. Σαν χόμπυ έχω την ζωγραφική, αλλά είμαι υπερτιμημένος σε αυτόν τον τομέα. Δεν είμαι καλός ζωγράφος... Ένα άλλο πράγμα που με πονάει είναι πως πριν από 4 χρόνια είχα απερίγραπτα απύθμενη φαντασία και μπορούσα να γράφω ωραία βιβλία, αλλά σιγά-σιγά, αυτό το ταλέντο χάθηκε! Χάθηκε δηλαδή η μοναδική μου παρηγοριά για τους ψυχικούς μου πόνους. Η ζωή για κάποιους είναι πολύ ωραία... Γελάνε, δημιουργούνε, κάνουν έρωτα, ζούνε... Αλλά, απ' ότι φαίνεται ο Θεός καταρράστηκε κάποιους άλλους και τους έστειλε να ζουν στα Τάρταρα. Και που λέτε, ξεπηδάει μια αθώα ερώτηση από το χιλιοταλαιπωρημένο μου εγκέφαλο: "Γιατί;"... Γιατί πρέπει να τα ζω αυτά; Τι αμαρτίες πληρώνω; Ναι, δεν λέω, ήμουν ζωηρός όταν ήμουν μικρός, και λίγο κακός μπορώ να πω, αλλά πραγματικά αξίζω αυτή την ισόβια τιμωρία; Θέλω να πεθάνω ανώδυνα και γρήγορα! Θέλω να πεθάνω...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    979
    Quote Originally Posted by τυροκαυτερής View Post
    σεξουαλικά διεστραμμένος (ποδολάγνος)
    Σιγά τα ωά. Τι να πουν και οι παιδεραστές ή οι βιαστές! Το να αντλείς ευχαρίστηση από αυτό εφόσον και η κοπέλα συναινεί, γιατί να είναι διεστραμμένο;;

    Quote Originally Posted by τυροκαυτερής View Post
    εθισμένος στην πορνογραφία,
    Είσαι 23ων χρονών, αν δεν τα έβλεπες, θα τα έκανες. όλοι έτσι είναι σε αυτή την ηλικία, αλλά ίσως και να το κρύβουν

    Quote Originally Posted by τυροκαυτερής View Post
    με χάλια μνήμη, τελειομανής, ευγενικός (με την κακή έννοια) μέχρι αηδίας, αντικοινωνικός, φοβισμένος για τα πάντα, ειδικά για την Κόλαση και τον δαιμονισμό, έχω κακό ιστορικό από ψυχικά τραύματα και άλλα πολλά...
    Εχεις βάλει ένα σωρό ταμπέλες χωρίς να λες πως νιώθεις.

    Πόσα χρόνια είσαι σε αγωγή; Ψυχοθεραπεία κάνεις;

  3. #3
    Γεια σου! εισαι 23 χρονων παιδι με ολη την ζωη μπροστα σου, γιατι θες να πεθανεις? ειπες οτι πας σε ψυχιατρο σωστα? τα φαρμακα σου τα παιρνεις? εχεις τασεις αυτοκτονιας?

  4. #4
    Έχετε δίκιο όσον αφορά την σεξουαλική μου προτίμηση και γενικά τον εθισμό στην πορνογραφία, Αλλά όσον αφορά τις ταμπέλες, ισχύουν και δεν νιώθω καλά γι αυτές. Ευχαριστώ πολύ που διαβάσατε αυτά που έγραψα.

  5. #5
    Χαίρετε! Ναι αμέ, τα παίρνω τα φάρμακα, αλλά μάλλον χρειαζεται κάτι παραπάνω από αυτό. Το καλό είναι πως αύριο θα πάω στον ψυχίατρο και θα του πω πως νιώθω. Για να είμαι ειλικρινής δεν θέλω να πεθάνω, αλλά θέλω να σταματήσει ο πόνος, αλλά κάτι τέτοιο είναι μάλλον αδύνατο, άρα καλύτερα ο θάνατος που είναι και λύτρωση. Σας ευχαριστώ πολύ που ασχολείστε μαζί μου.

  6. #6
    Θα σταματησει ο πονος! να εισαι σιγουρος γι'αυτο απλως μπορει ακομα τα φαρμακα να μην σε εχουν πιασει καλα η να χρειαζεσαι περισσοτερα mg η καποιο αλλο φαρμακο.Μηλα στον γιατρο σου και πες του ακριβως πως νιωθεις για να βγαλει και σωστη διαγνωση.κοιμασαι? τρεφεσαι? ρωταω γιατι συνηθως στην καταθλιψη οι ανθρωποι δεν τρωνε ουτε μπορουν να κοιμηθουν καλα.

  7. #7
    Και κοιμάμαι και τρώω καλά, αυτό είναι το μόνο σίγουρο. Δεν πρέπει να έχω κατάθλιψη, αλλά πολύ έντονη δυσθυμία. Πολύ έντονη όμως.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    αθηνα
    Posts
    534
    Με τουε γονεις σου εχεις προβληματα? Αν οχι αυτο ειναι πολυ σημαντικο μικρο παιδι εισαι τι λογια ειναι αυτα? Οτι θες να πεθανεις..υπαρχουν αδικιες σ αυτη την ζωη αλλα μημπως πρεπει να πληρωσουμε για εγκληματα που καναμε σε καποια προηγουμενη ζωη?

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    μηπως αυτο που φταει ειναι αυτο που γραφεις οτι ο καθε ανθρωπος ειναι μοναδικος κ αρνησαι να ενταχθεις σε καπια ομαδα που θα επρεπε να βρισκεσαι σ αυτη?
    μηπως η ζωη σου θα ταν πιο ενδιαφερουσα αν ταυτιζοσουν με αλλους ανθρωπους κ δε σκεφτοσουν τον εαυτο σου συνεχεια?

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,667
    Ολη αυτο που εγραψεσ ειναι οτι θεσ γυναικα κ μεισ θελουμε κ ποναμε αλλα δεν κανουμε ετσι ρε μανια τι πραγμα ειναι αυτο
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,592
    συγνωμη για την ασχετη ερωτηση. αλλα πως διαλεξες αυτο το νικ?

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,667
    Υποψιν οταν λετε οτι ειστε αντρεσ κ περιγραφεται αυτα μπορειτε να τα αντεξετε δεν ειστε παιδια αμα πεισ οτι εισαι γυναικα κ περιγραψεισ αυτα τοτε ναι ειναι κολαση ολο αυτο για γυναικα μεγαλωσα κι εγω σε δυσκολο περιβαλλον αλλα παιζει ρολο νομιζω κ το φυλο γι αυτο παρτο απο την αρχη αμα θεσ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,667
    Μη με παρεξηγεισ προσπαθω να καταλαβω
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  14. #14
    Quote Originally Posted by pavlina View Post
    Με τουε γονεις σου εχεις προβληματα? Αν οχι αυτο ειναι πολυ σημαντικο μικρο παιδι εισαι τι λογια ειναι αυτα? Οτι θες να πεθανεις..υπαρχουν αδικιες σ αυτη την ζωη αλλα μημπως πρεπει να πληρωσουμε για εγκληματα που καναμε σε καποια προηγουμενη ζωη?
    Με τους γονείς μου είμαι κάπως καλά τώρα, αλλά έτσι στο άσχετο μου ξυπνάνε δυσάρεστες αναμνήσεις και ψυχικά τραύματα που δέχθηκα εξ' αιτίας τους, και νιώθω πολύ άσχημα. Οι οικογενειακές μου επιρροές με έκαναν υπερβολλικά ευγενικό και αυτό είναι πολύ κακό. Ναι, θα ήθελα να πεθάνω, αλλά κάτι τέτοιο δεν θα γίνει από το χέρι μου γιατί θα πάω στην Κόλαση...

  15. #15
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    μηπως αυτο που φταει ειναι αυτο που γραφεις οτι ο καθε ανθρωπος ειναι μοναδικος κ αρνησαι να ενταχθεις σε καπια ομαδα που θα επρεπε να βρισκεσαι σ αυτη?
    μηπως η ζωη σου θα ταν πιο ενδιαφερουσα αν ταυτιζοσουν με αλλους ανθρωπους κ δε σκεφτοσουν τον εαυτο σου συνεχεια?
    Μα ακριβώς επειδή σκεφτόμουν όλο τους άλλους, για αυτό έφτασα εδώ που έφτασα. Καιρός να κοιτάξω και λίγο τον εαυτό μου...

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Η ζωη μου μια κολαση...!!!!
    By minaspap in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 02-09-2013, 21:55
  2. Μια κατάσταση κόλαση στην κυριολεξία
    By STORM LORD in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 16-05-2012, 20:20
  3. πιστευετε στην κολαση, η τον παραδεισο?
    By seleios in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 37
    Last Post: 23-12-2010, 11:45
  4. κολαση η ζωη μου...
    By kellyuser in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 12
    Last Post: 26-12-2009, 21:32
  5. στην κολαση
    By lamegirl in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 10
    Last Post: 24-05-2009, 20:43

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •