ΚΑΚΕΣ ΠΡΑΚΤΙΚΕΣ ΨΥΧΟΛΟΓΩΝ / ΨΥΧΟΘΕΡΑΠΕΥΤΩΝ - Page 16
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 16 of 16 FirstFirst ... 6141516
Results 226 to 233 of 233
  1. #226
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Quote Originally Posted by Nefeli28 View Post
    Αναζητηση,
    οταν ζητουσα εξηγησεις απο τον ψ , με ελεγε χειριστικη. Οταν ελεγα οτι δεν υπαρχει βελτιωση με τις φιλοσοφιες με ειπε εγωιστρια, οταν ειπα οτι χρειάζομαι βοηθεια γιατι βουλιάζω μου ειπε οτι κανω τη συνθεραπευτρια.

    Ξερω,θα πειτε ας εφευγες.
    Δεν πηγα για να φυγω. Πηγα για να κανω δουλεια. Κι οπως εμενα στη δουλεια μου με ελεγχει το αφεντικο και η συνειδηση μου, περιμενα απο εναν ψυχοτετοιο αν μη τι αλλο να κανει το ιδιο. Οταν καταλαβα πια το μέγεθος της σαπιλας, εφυγα.
    Η ζημια όμως εγινε. Δεν εμπιστευομαι κανεναν. Και συνεχιζω να χρειαζομαι βοηθεια για να διαχειριστω τη ζωη μου και τη γ@@@μενη καθημερινότητα μου.
    Τωρα τι; Πηγαινε στον επομενο για να φτιαξεις τα του προηγούμενου;
    Τι μαλακιες ειναι αυτες;
    Φωνάζουμε για να ακουσουμε εμεις και οσοι εχουν αυτια ν' ακούσουν.
    ΑΝ ειχα μπει νωριτερα σε τετοια φορουμ κι ειχα διαβασει πεντε πραγματα, δεν θα ειχα παει σαν ΤΟ ΠΡΟΒΑΤΟ ΣΤΗ ΣΦΑΓΗ.
    Εγώ τρεις τρόπους βλέπω, ή παθαίνεις και μαθαίνεις ή παθαίνει κάποιος φίλος σου και μαθαίνεις ή μπορεί να τύχει να μπεις σε ένα φόρουμ πχ και να μάθεις 5 πράγματα....άλλος τρόπος δεν υπάρχει, οπότε δεν θα έλεγα ''α εσύ φταις'' , νομίζω οι περισσότεροι αν όχι όλοι πάνε σαν τα πρόβατα, άλλοι τυχεροί άλλοι τελείως άτυχοι.......πάντως είναι αποδεκτό και σαν γκουρού να τον δεις, και να μην είσαι ενήμερος( από που θα είσαι ?) ώστε να πας να ζητήσεις συγκεκριμένη θεραπεία κλπ κλπ

    Quote Originally Posted by WhyAlwaysMe? View Post
    Δεν πολυγράφει ο Μ87 πλέον,τι έγινε?
    Του χει χαλάσει το πληκτρολόγιο .......

  2. #227
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by cube View Post
    Εγώ τρεις τρόπους βλέπω, ή παθαίνεις και μαθαίνεις ή παθαίνει κάποιος φίλος σου και μαθαίνεις ή μπορεί να τύχει να μπεις σε ένα φόρουμ πχ και να μάθεις 5 πράγματα....άλλος τρόπος δεν υπάρχει, οπότε δεν θα έλεγα ''α εσύ φταις'' , νομίζω οι περισσότεροι αν όχι όλοι πάνε σαν τα πρόβατα, άλλοι τυχεροί άλλοι τελείως άτυχοι.......πάντως είναι αποδεκτό και σαν γκουρού να τον δεις, και να μην είσαι ενήμερος( από που θα είσαι ?) ώστε να πας να ζητήσεις συγκεκριμένη θεραπεία κλπ κλπ



    Του χει χαλάσει το πληκτρολόγιο .......
    Τι θέλαμε και μιλήσαμε κιουμπίνι,ετοιμάζει συνέχεια λέει στο άλλο θέμα του,ο ''ποιητής''.

  3. #228
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    900
    Αναζητηση ασε να καταθεσουμε εμπειριες μηπως και σωθει η νεα γεννια ψυχικα αρρωστων απο τους αετονυχηδες!!! Μην πανε πια ανυποψιαστοι.

  4. #229
    Nefeli28
    Guest
    Πες τα take a break.
    Εμεις πηγαμε σαν τα προβατα.
    Πρεπει να πανε ολοι ετσι;
    Εμεις εμπιστευτηκαμε, αφεθηκαμε στα χερια τους και εναποθεσαμε ολες μας τις ελπιδες σ'αυτους. Οτι ειχαν τον τροπο, τις γνωσεις, την εμπειρία,τη θεληση και την ανθρωπιά να μας βοηθησουν να κανουμε δουλειά με τον ταλαιπωρο εαυτο μας.
    Ας ακούσουν οσοι ξεκινουν ή οσοι αντιμετωπιζουν προβληματα στις ψυχοθεραπειες οτι υπάρχουν κινδυνοι. Οτι υπάρχουν αχρηστοι/ανηθικοι/ανεντιμοι "ειδικοί" που "ειδικευονται" στην τσεπη μας ΜΟΝΟ.
    Ας εχουν κατα νου οτι ενας τετοιος ειδικος, μπορει να προκαλεσει μεγαλη ζημιά.
    Ας εχουν στο μυαλο τους οτι αν κατι αισθάνονται οτι δεν παει καλα, ειναι οντως γιατι κατι δεν παει καλα και καλο ειναι να δουν τι θα κανουν γι'αυτο.
    Οχι αλλη θεοποιηση, τυφλη εμπιστοσύνη και παρααχωρηση απολυτης εξουσιας στους θεραπευτες.

  5. #230
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    900
    Μα γι αυτο τα λεμε και ενας να σωθει κερδιζουμε και μεις ουσιαστικά, γιατι και αλλοι θα δουν τα στραβα και θα συμμαχήσουν μαζί μας και κανονικα θα επρεπε να ειχαμε τον δικο μας συλλογο, την δική μας φωνή, εγω ντρεπομαι αυτη τη στιγμη που ειμαι καταθληπτικη, ντρεπομαι και για οσα υπέφερα στα χερια αυτων των ανθρωπων, νιωθω μειωμένη! Εμας ποιος θα μας υπερασπιστει οταν η ιδια η πολιτεια κανει τα στραβα μάτια;

  6. #231
    Junior Member
    Join Date
    May 2018
    Posts
    5
    Αλλού πήγαινε.

  7. #232
    Junior Member
    Join Date
    May 2018
    Posts
    5
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    δεν ειναι υπερανω χρηματων.
    αυτο δεν αποδεικνυει ομως, οτι γινονται ανηθικοι για τα χρηματα ΟΛΟΙ. πρεπει να κρινονται κατα περιπτωση με δικαιοσυνη, επιστημονικη ΕΠΑΡΚΕΙΑ ΚΑΙ ΨΥΧΙΚΗ ΙΣΟΡΡΟΠΙΑ.

    για να εχει σημασια το ΚΙΝΗΤΡΟ, πρεπει να υπαρξει το εγκλημα.
    πρεπει πρωτα να αποδειξεις οτι δεν εκανε οτι καλυτερο μπορουσε. το οτι το ισχυριζεσαι, δεν ειναι αποδειξη.
    ΑΛΛΑ δεν εισαι καταλληλος κριτης . πρωτον γιατι εμπλεκεσαι προσωπικα και δευτερον γιατι ισως τα προβληματα σου εμποδιζουν την κριση σου.ουτε επιστημονας της ψυχιατρικης εισαι για να κρινεις μια θεραπεια.
    ο καταλληλος κριτης ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΤΡΙΤΟΣ, ξερει κι εσενα ξερει και τη ψυχοθεραπεια και κρινει αν εγιναν ολα αυτα που συζηταμε.
    εσυ μπορει να εχεις προβληματα και να τα βλεπεις ολα διαστρεβλωμενα.
    το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση.
    Last edited by Aeon; 16-12-2019 at 14:04.

  8. #233
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by take a break View Post
    Αναζητηση ασε να καταθεσουμε εμπειριες μηπως και σωθει η νεα γεννια ψυχικα αρρωστων απο τους αετονυχηδες!!! Μην πανε πια ανυποψιαστοι.
    με αυτα που λετε δε θα πετυχετε ΤΙΠΟΤΑ και αυτο γιατι οσοι εχουν τη δυναμη να αλαξουν το κοσμο ειναι το κοκκινο πανι μπροστα σε χιλιαδες ταυρους κοντρα στα παντα ποσο να παλεψουν? τα βασικα κανουν και ειναι αθλος και αυτος σε αντιθετη περιπτωση δε θα υπηρχε τωρα ουτε ενας να μην ηταν παραδωμενος στο συστημα
    αν δεν δηλωνεις αδυναμος σε δυσκολη θεση δεν εχει προκοπη αν ειναι πχ να προχωρησει η ηλεκτρονικη διακυβερνηση να δεις προσφορες και λεφτα να πεφτουν και απ τα μπατζακια

Page 16 of 16 FirstFirst ... 6141516

Similar Threads

  1. Σύγκριση ψυχολόγων
    By mariafil in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 11
    Last Post: 17-01-2014, 13:54
  2. Replies: 7
    Last Post: 22-10-2012, 18:38
  3. ΕΡΕΥΝΑ ΓΙΑ ΝΑΡΚΩΤΙΚΑ, ΦΑΡΜΑΚΑ ΚΑΙ ΠΡΑΚΤΙΚΕΣ ΕΥΕΞΙΑΣ
    By leogronis in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 2
    Last Post: 20-05-2011, 17:18

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •