Το αυτι μου κουδουνιζει ασταματητα - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 30 of 30
  1. #16
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    οταν μπορεσεις πεταξου σε κανενα φαρμακειο να σου μετρησουν την πίεση ...

  2. #17
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    μεχρι στιγμης το μονο πραγμα που εχω πιστεψει απο οσα διαβαζω ειναι οτι η εκτιμιση σου οτι χρειαζεσε νευρολογο η γιατρο ειναι σωστη
    τα υπολυπα δε μου φαινονται να ευσταθουν
    για παραδειγμα εγω που λογο σπουδων σε ενα αντικειμενο καταπονησα πολυ τα ματια μου με το να τα χρησιμοποιω σαν σαρωτη εικωνας ετσι απεκτησα κ κλιση προς τα οπτικα προβληματα αφου ειμουν νιος κ γκαβωθηκα αν δε μου φαινονται τρικολορ πλεον.
    με τον ιδιο σχεδον τροπο αν χρεισιμοποιεις τ αυτια σου σα να ναι μεγαφωνο θα παρουσιασουν προβληματα μετα.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Earth
    Posts
    516
    Ξερω να την μετραω κ με μηχανικο παντα, η πιεση κυμαινεται στα 110/60-80 και ποτε ψηλοτερα.
    Εχω τελειωσει κ σχολη ΔΕ νοσηλευτων αλλωστε.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Earth
    Posts
    516
    [QUOTE=Gim;587982]
    Quote Originally Posted by stefamw View Post
    Eισαι τυχερος που ειναι μονο στην ηρεμια και μπορεις με καποιο τροπο να το καλυψεις, εμενα τιποτα δεν πιανει
    Απλα συνοδευει καθε ηχο που μπορω να ακουσω.[/QUOT

    έχεις πάει σε γιατρό?
    Eχω κλεισει ραντεβου σε δημοσιο νοσοκομειο και εχει μελλον ακομα, γιατι σε βαζουν κανα μηνα μετα στην καλυτερη περιπτωση. Δεν αντεχω οικονομικα ιδιωτικο κ φοβαμαι πως δεν θα τα βγαλω περα γιατι αν δεν ανακαλυψει τιποτα τοτε μονοδρομος ειναι ο ιδιωτικος.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Yπαρχει κι αλλη περιπτωση , πλην του συσσωρευμενου κεριου στο αυτι , με το φτερνισμα , μπορει να φυσηξες προς τα εξω το τυμπανο ( δεν ειναι κακο , το κανω στις καταδυσεις ) να ακουσες το βουητο , και μετα να σου κολλησε η ιδεα ..................κι εγω αμα τωρα ( τοκανα ) αμα συγκεντρωθω στο τι ακουει το αυτι μου , θα εντοπισω κατι να βουιζει , μπορει ναναι ιδεοληψια , αλλιως αγχος , οταν ειχα παθει τη ζημια στο ακουστικο νευρο , πηγαστο νοσοκομειο, και ε βαλαν σενα θαλαμο , με ακουστικα , με διαφορες συχνοτητες ανα 20-20 δευτερολ. , και αμα την ακουγες , εκανες νοημα , για να δουν την κατασταση του ακουστικου νευρου . Υπαρχει κι η περιπτωση της υπερτασης , που ανεφερε καποιος , αλλη ομως δεν υπαρχει , πλην της ζημιας που αναφερω στο προηγουμενο ποστ μου , .............

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Earth
    Posts
    516
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Yπαρχει κι αλλη περιπτωση , πλην του συσσωρευμενου κεριου στο αυτι , με το φτερνισμα , μπορει να φυσηξες προς τα εξω το τυμπανο ( δεν ειναι κακο , το κανω στις καταδυσεις ) να ακουσες το βουητο , και μετα να σου κολλησε η ιδεα ..................κι εγω αμα τωρα ( τοκανα ) αμα συγκεντρωθω στο τι ακουει το αυτι μου , θα εντοπισω κατι να βουιζει , μπορει ναναι ιδεοληψια , αλλιως αγχος , οταν ειχα παθει τη ζημια στο ακουστικο νευρο , πηγαστο νοσοκομειο, και ε βαλαν σενα θαλαμο , με ακουστικα , με διαφορες συχνοτητες ανα 20-20 δευτερολ. , και αμα την ακουγες , εκανες νοημα , για να δουν την κατασταση του ακουστικου νευρου . Υπαρχει κι η περιπτωση της υπερτασης , που ανεφερε καποιος , αλλη ομως δεν υπαρχει , πλην της ζημιας που αναφερω στο προηγουμενο ποστ μου , .............
    Τι να πω μπορει, ισως επειδη απο εκεινη τη στιγμη και μετα αρχισα να μελεταω προσεκτικα την ακοη μου ολη την ωρα. Θα παω στον ΩΡΛ και βλεπουμε.
    Ελπιζω να ειναι κερι, αλλα το ειχα παθει μικρος και ειχε βουλωσει το αυτι μου σε μεγαλο βαθμο, εδω ομως δεν εχω το παραμικρο βουλωμα.

  7. #22
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    14
    Quote Originally Posted by stefamw View Post
    Τι να πω μπορει, ισως επειδη απο εκεινη τη στιγμη και μετα αρχισα να μελεταω προσεκτικα την ακοη μου ολη την ωρα. Θα παω στον ΩΡΛ και βλεπουμε.
    Ελπιζω να ειναι κερι, αλλα το ειχα παθει μικρος και ειχε βουλωσει το αυτι μου σε μεγαλο βαθμο, εδω ομως δεν εχω το παραμικρο βουλωμα.
    όταν πας σε γιατρό ενημέρωσε για την δάγνωση μήπως βοηθήσει και εμάς...

  8. #23
    Οταν κουνας το ματι σου ακους ενα θορυβο? Σαν να ακους τη κινηση του ματιου σου? Σαν να σκιζεις ενα χαρτι πχ.?

  9. #24
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    14
    Quote Originally Posted by stefamw View Post
    Τι να πω μπορει, ισως επειδη απο εκεινη τη στιγμη και μετα αρχισα να μελεταω προσεκτικα την ακοη μου ολη την ωρα. Θα παω στον ΩΡΛ και βλεπουμε.
    Ελπιζω να ειναι κερι, αλλα το ειχα παθει μικρος και ειχε βουλωσει το αυτι μου σε μεγαλο βαθμο, εδω ομως δεν εχω το παραμικρο βουλωμα.
    φιλε stefamw πηγες σε γιατρο?

  10. #25
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    7
    Καλησπέρα και από εμένα ! Πρώτη φορά που γράφω στο φορουμ,Επαναφέρω το θέμα μέτα από αρκετο καιρό από ότι βλέπω την ημερομηνία . Εδώ και 1μηνα μέτα από περίοδο με αρκετό στρες ,ακούω ίδιες ακριβος εμβοες (σαν να έχω έναν ενισχυτη στο κεφάλι η παλιά τηλεόραση που ακούς όταν χανετε το σημα( χιονάκι ) οπως Τα έλεγε και ο stefamw που άνοιξε το θέμα . Φυσικά η ψυχολογία μου ειναι άνω κάτω γιατί το άκουω 24 ώρες πλην του ύπνου, Έχω πάει μεσά δεν ένα μήνα σε τρεις ωρλ 1 ακουολογο και έναν νευρολόγο , άκουογραμα τυμπανογραμα βγήκαν Οκ , τωρα περιμένω μαγνητικές να δω και εκεί τι γίνετε , με λίγα λόγια μεγάλη αγωνία-αγχος που δεν ειναι και το καλύτερο για τις εμβοες ,γιατί όντως τις επιδεινώνει. Θά ήθελα να μάθω τι έγινε με τη περίπτωση του stefamw είναι πολύ ίδια τα συμπτώματα μας

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Quote Originally Posted by Silverun View Post
    Καλησπέρα και από εμένα ! Πρώτη φορά που γράφω στο φορουμ,Επαναφέρω το θέμα μέτα από αρκετο καιρό από ότι βλέπω την ημερομηνία . Εδώ και 1μηνα μέτα από περίοδο με αρκετό στρες ,ακούω ίδιες ακριβος εμβοες (σαν να έχω έναν ενισχυτη στο κεφάλι η παλιά τηλεόραση που ακούς όταν χανετε το σημα( χιονάκι ) οπως Τα έλεγε και ο stefamw που άνοιξε το θέμα . Φυσικά η ψυχολογία μου ειναι άνω κάτω γιατί το άκουω 24 ώρες πλην του ύπνου, Έχω πάει μεσά δεν ένα μήνα σε τρεις ωρλ 1 ακουολογο και έναν νευρολόγο , άκουογραμα τυμπανογραμα βγήκαν Οκ , τωρα περιμένω μαγνητικές να δω και εκεί τι γίνετε , με λίγα λόγια μεγάλη αγωνία-αγχος που δεν ειναι και το καλύτερο για τις εμβοες ,γιατί όντως τις επιδεινώνει. Θά ήθελα να μάθω τι έγινε με τη περίπτωση του stefamw είναι πολύ ίδια τα συμπτώματα μας
    Στο παρακατω νημα ενα μελος γραφει οτι εκανε βελονισμο σε συνδιασμο με ενεσεις με οζον και ειδε βελτιωση.
    https://www.e-psychology.gr/forum/th...l=1#post979147
    Everything that irritates us about others can lead us to an understanding of ourselves C G Jung

  12. #27
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    3

    Cool

    Quote Originally Posted by stefamw View Post
    Δεν ανησυχω για καποιο προβλημα υγειας που μπορει να εγκυμονει, εξαλλου οι περιπτωσεις ογκου ειναι πολυ σπανιες και ιδιως στην ηλικια μου. Δεν εχω ουτε ζαλαδες-ναυτιες, πονοκεφαλο ή υψηλη πιεση. Το αντιθετο μαλιστα, χρονιος υποτασικος.
    Παντα προσεχα την διατροφη μου σε σημειο υπερβολης καμια φορα (κομμενα γλυκα, καταναλωση υπερτροφων κτλ) και ασκουμαι εντατικα εδω κ χρονια.
    Παντως ναι σε οποιαδηποτε ενταση και αν βαλω την μουσικη παντα ακουγεται αυτος ο ηχος απο πισω γιατι απλουστατα ειναι σε τοσο υψηλη συχνοτητα που απλα συνοδευει εναν ηχο και δεν το καλυπτει. Το σπαστικο δεν ειναι απλα οτι κουδουνιζει, ενα κουδουνισμα που θα ηταν σε μια συχνοτητα θα ηταν πιο υποφερτο. Η συχνοτητα που ακουω ανεβοκατεβαινει σε τυχαια διαστηματα λες και λαμβανω σηματα μορς σε μονιμη βαση και μου αποσπα την προσοχη με αποτελεσμα κοντευει να με τρελανει.
    Ο ηχος που κανει η CRT τηλεοραση που εχουμε στο σπιτι την κανει ανυποφορη να παιζει γιατι ο ηχος ειναι ακριβως στην ιδια συχνοτητα.
    Quote Originally Posted by Silverun View Post
    Καλησπέρα και από εμένα ! Πρώτη φορά που γράφω στο φορουμ,Επαναφέρω το θέμα μέτα από αρκετο καιρό από ότι βλέπω την ημερομηνία . Εδώ και 1μηνα μέτα από περίοδο με αρκετό στρες ,ακούω ίδιες ακριβος εμβοες (σαν να έχω έναν ενισχυτη στο κεφάλι η παλιά τηλεόραση που ακούς όταν χανετε το σημα( χιονάκι ) οπως Τα έλεγε και ο stefamw που άνοιξε το θέμα . Φυσικά η ψυχολογία μου ειναι άνω κάτω γιατί το άκουω 24 ώρες πλην του ύπνου, Έχω πάει μεσά δεν ένα μήνα σε τρεις ωρλ 1 ακουολογο και έναν νευρολόγο , άκουογραμα τυμπανογραμα βγήκαν Οκ , τωρα περιμένω μαγνητικές να δω και εκεί τι γίνετε , με λίγα λόγια μεγάλη αγωνία-αγχος που δεν ειναι και το καλύτερο για τις εμβοες ,γιατί όντως τις επιδεινώνει. Θά ήθελα να μάθω τι έγινε με τη περίπτωση του stefamw είναι πολύ ίδια τα συμπτώματα μας
    Sirverrun και εγω το ίδιο αντιμετωπίζω στειλε μου εμαιλ τα τα λεμε μπας και βρουμε ακρη και καλο ειναι να μας πει ο stefanmw πως τα πάει. Εμαιλ [email protected]

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    182
    Εχω εμβοες 2 χρονια πλεον..επι 10 μηνες επαθα καταθλιψη σχεδον κ εκλαιγα μερα νυχτα για αυτο που με βρηκε..πλεον το συνηθισα κ το ακουω στην ησυχια..μη σε αγχωνει..

  14. #29
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    10
    Quote Originally Posted by PenyP View Post
    Εχω εμβοες 2 χρονια πλεον..επι 10 μηνες επαθα καταθλιψη σχεδον κ εκλαιγα μερα νυχτα για αυτο που με βρηκε..πλεον το συνηθισα κ το ακουω στην ησυχια..μη σε αγχωνει..
    καλα χριστουγεννα,τελικα περασαν οι εμβοες?

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Για ακοογραμμα σας προτεινω το Ιπποκρατειο νοσοκομειο που εχει τη δυνατοτητα να κανει χωρις ραντεβου για οξεα περιστατικα. Εμενα δε μου εγραψαν μαγνητικες απλα μου ειπαν να παρω ενα συμπληρωμα διατροφης που δεν εκανε τιποτα. Αν μπορειτε με καποιο τροπο να βρειτε καποιον να σας γραψει μαγνητικη καντε το. Υπαρχει φορουμ αγγλιφωνο για οσους υποφερουμε απο εμβοες αλλα ειναι αρκετα επιβαρυντικο στην ψυχολογια να το διαβαζεις. Καποιοι εχουν αναφερει βελτιωση με θεραπειες σε θαλαμο υπερβαρικου οξυγονου. Υπαρχουν ιδιωτικα κεντρα που χρεωνουν γυρω στα 40 ευρω τη θεραπεια. Κοιταξτε το. Εγω απογοητευτηκα και το αφησα.
    Καποιοι ανευθυνοι γιατροι το αντιμετωπιζουν σαν ψυχολογικο προβλημα οπως η ακοολογος στον Ερυθρο Σταυρο και σου λενε "ξεχασε το" αντι να σου πουν να επισκεφθεις γιατρους.
    Μακρια απι τετοιους γιατρους -ολα τα προβληματα υγειας θελουν φροντιδα. Στο αγγλοφωνο φορουμ καποιοι γραφουν οτι παιρνουν υπνωτικα και ηρεμηστικα με συνταγη ψυχιατρου και αυτο εχει βελτιωσει την ποιοτητα ζωης τους.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. ΓΙΑ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙ ΘΕΛΕΙ ΤΟ ΑΥΤΙ ΜΟΥ
    By secretly in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 30
    Last Post: 06-10-2012, 00:51

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •