απο την αρχη - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 10 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 147
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,682
    Μια χαρα σε καταλαβαινω απολυτα καποτε το να παω απο κουζινα στο δωματιο μου ηταν μαραθωνιοσ ακουσε με αν εχεισ λεφτα θα βρεισ εναν αγροτη κ θα σε φερει οσπρια δικα του ειναι οτι καλυτερο μπορεισ να φασ ξερουν αυτοι ακουσε με και απο υγρα τα τσαγια σιγα σιγα θα μαθεισ τισ ποιοτητεσ ξερω πωσ ειναι αλλα ξερω κ πωσ ξεπερνιετε δεν τα βγαζω απο το μυαλο μου τα ζησα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,682
    Δεν ειχα μονο καταθλιψη ακουμε δε θα σ πω αληθεια αλλα ακου εναν αγροτη στο σοι σου δεν εχετε κανενα εμεισ ολοι ξερουμε τισ ποιοτητεσ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  3. #18
    rea θελεις να μας πεις πώς ξεκινησε ολη αυτη σου η περιπετεια; Απο μικρη ειχες μια ταση για καταθλιψη ή εγινε κατι αργοτερα που σε εριξε κατω;

  4. #19
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Δεν ειχα μονο καταθλιψη ακουμε δε θα σ πω αληθεια αλλα ακου εναν αγροτη στο σοι σου δεν εχετε κανενα εμεισ ολοι ξερουμε τισ ποιοτητεσ
    εχουμε αγροτες στο σοι μου..

  5. #20
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    Quote Originally Posted by mpoufos View Post
    rea θελεις να μας πεις πώς ξεκινησε ολη αυτη σου η περιπετεια; Απο μικρη ειχες μια ταση για καταθλιψη ή εγινε κατι αργοτερα που σε εριξε κατω;
    απο μικρη το ειχα... και οσο μεγαλωνα τοσο και τα αδιεξοδα μαλλον... βγαινω για λιγο και επανερχομαι... δεν ξερω τι θελω να κανω με την ζωη μου!... μια συνεχης παραιτηση με καποια διαλειμματα... εκανα 8 χρονια ψυχαναλυση.. σε αυτην ωφειλονται και τα διαλειμματα.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    αθηνα
    Posts
    534
    Ρεα μου μημπως δεν επρεπε να διακοψεις τα φαρμακα? Μαλλον πρεπει να τα ξανααρχισεις μην αφησεις να επανελθει η καταθλιψη οταν εγω ειχα καταθλιψη μονο η συγχωρεμενη πεθερουλα μου μου σταθηκε εγω ημουν στο κρεβατι και αυτη μαγειρευε και εκανε ολες τις δουλειες

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,682
    Ωραια θα τουσ παρεισ τηλεφωνο και θα ζητησεισ οσπρια ελαιολαδο βιολογικο μελι τυρι αν ειναι δυνατον οτι τρωσ τα τσαγια αυτα κ καπνο απο το χωριο αυτοι ξερουνε ποιοσ εχει τι εχει και θα σ βρουνε τα καλυτερα αν σε αγαπανε κ θα μαθεισ μετα σιγα σιγα να διαλεγεισ μονη σου οι αγροτεσ τρωνε τα πιο αγνα πραγματα σε ολο τον πλανητη να ψαξεισ τετοια ποιοτητα δε θα βρεισ ακουμε δεν τα λεω για πλακα πεσ τουσ να σ βρουν τα καλυτερα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    378
    Ρέα μου δεν είμαι η καταλληλη για να σου δώσω συμβουλές γιατι εγω δε ξέρω τι μου γίνεται! ! Μια ευχή μόνο. .να πάνε όλα καλά και να μην έχεις γυρίσει όντως στην αρχή. ..!

  9. #24
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    σε ευχαριστω κοριτσακι μου..αλλα δεν ξερω τιποτα πια..αισθανομαι εντελως χαμενη...και εντελως ανικανη!

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    675
    Quote Originally Posted by Chandler View Post
    Πάντως πιστεύω παίζει πολύ μούδιασμα γενικά αυτή την εποχή, ξέρεις στη μέση του χειμώνα... μετά τις γιορτές... κρύο... Βλέπω πολύ κόσμο να χουχουλιάζει και να βαριέται που ζει, πόσω μάλλον εμείς οι καταθλιπτικοί... Εγώ προσωπικά έχω φτάσει στον πάτο εδώ και 3 εβδομάδες... Μέσα, βαρεμάρα, καμιά όρεξη για τίποτα, αυπνίες.... κακές σκέψεις. Μετά από 4 σχεδόν χρόνια ξαναπήγα σε ψυχίατρο. Ξεκίνησα αγωγή χθες με entact και νιώθω μια ψιλοναυτία... αλλά τι να κάνουμε υπομονή.
    Τα ίδια ακριβώς συμπτώματα με μένα, ένα προς ένα. Φοβάμαι μήπως έχω κάτι παθολογικό.

    rea μου, τί έχεις; Που είναι η δυνατή και πλακατζού rea μου;

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    187
    Ρεακι γιατι ετσι κοριτσι μου!? Μιλησε με την μητερα σου μηπως μπορεσει να σε στηριξει! Μην ξαναβρεθεις παλι στην αρχη! Τοσο κοπο εκανες! Ευχομαι να πανε ολα καλα και θα ξανασταθεις στα ποδια σου!Μην το βαζεις κατω!

  12. #27
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    Quote Originally Posted by Gallowdance View Post
    Τα ίδια ακριβώς συμπτώματα με μένα, ένα προς ένα. Φοβάμαι μήπως έχω κάτι παθολογικό.

    rea μου, τί έχεις; Που είναι η δυνατή και πλακατζού rea μου;
    ελα ντε..που ειναι?? να σαι καλα κοριτσακι μου με εκανες και γελασα

  13. #28
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    Quote Originally Posted by alexandra. View Post
    Ρεακι γιατι ετσι κοριτσι μου!? Μιλησε με την μητερα σου μηπως μπορεσει να σε στηριξει! Μην ξαναβρεθεις παλι στην αρχη! Τοσο κοπο εκανες! Ευχομαι να πανε ολα καλα και θα ξανασταθεις στα ποδια σου!Μην το βαζεις κατω!
    με ρωταγε ξανα και ξανα τι εχω και γιατι ειμαι ετσι...ουτε που ηξερα τι να απαντησω..οποτε στρωθηκε στις δουλειες του σπιτιου ..οπως οπως να βοηθησει η κακομοιρα ...με σηκωσε απο το κρεβατι για λίγο τουλαχιστον.

    πήρα κατι χαπια βαλεριανα για να κοιμηθω και ξυπνησα με ταχυκαρδια και δυσπνια. στα προθυρα κρισης πανικου..ευτυχως που σιχαινομαι τα νοσοκομεια και το πήρα ψυχραιμα..κατεβασα 2 παναντολ γκολντ ..και με ξαναπήρε ο υπνος

  14. #29
    Αχ, βρε rea, περαστικά εύχομαι! Έχω περάσει κι εγώ τέτοιες φάσεις και ο άντρας μου πολύ χειρότερες... Τί καλά που έχεις τη μαμά σου!

  15. #30
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    ειναι μεγαλο το χρονικο διαστημα..αυτο με σκοτωνει...δεν περναει! με τα χαπια δεν το εβλεπα ..εκανα και διαλειμματα απο την παραλυση ... το να λειπεις λιγες ωρες απο το σπιτι ομως δεν ειναι ζωη ..και τωρα το βλέπω ..και γινεται ανυποφορο. ο χαλιλ γκιμπραν ελεγε ..το σπιτι σου πρεπει να ειναι η αγκυρα .. ακςι που σταματας για λιγο απο τα ταξιδια σου. εδω εχει γινει φυλακη. καταδικαστηκα...ειμαι ενοχη για την αυτοβουλη ανικανοτητα μου. για τα μικρα και ασημαντα που επετρεψα να με νικήσουν..για την ανωριμότητα μου.
    Ηρθε πάλι η μητερα μου, να συνεχισει το καθαρισμα απο χτες... ο κακομοιρης ο σκυλακος μου εχει τρελαθει απο την χαρα του.. το σπιτι μας εχει κοσμο δεν ειμαστε μονοι μας. και εμενα μου αρεσει..αυτη η σιωπη ειναι αφορητη!

Page 2 of 10 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. Για αρχή.
    By ana21 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 19
    Last Post: 25-12-2014, 22:08
  2. Μια νέα αρχή;
    By vicky_k in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 19
    Last Post: 14-06-2014, 12:06
  3. αρχή
    By αν? in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 158
    Last Post: 14-06-2011, 22:18
  4. Καινούρια αρχή....?
    By spha in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 10-02-2011, 00:00
  5. Για αρχή...
    By Aerinos_Ouranodromos in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 4
    Last Post: 21-03-2007, 23:44

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •