απο την αρχη - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 10 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 147
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    675
    Quote Originally Posted by rea View Post
    ελα ντε..που ειναι?? να σαι καλα κοριτσακι μου με εκανες και γελασα
    <3 <3 <3

    Μη στενοχωριέσαι, θα περάσει και αυτό, που θα πάει; Έκανες υποτροπή επειδή διέκοψες τα φάρμακα;

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    187
    Quote Originally Posted by rea View Post
    με ρωταγε ξανα και ξανα τι εχω και γιατι ειμαι ετσι...ουτε που ηξερα τι να απαντησω..οποτε στρωθηκε στις δουλειες του σπιτιου ..οπως οπως να βοηθησει η κακομοιρα ...με σηκωσε απο το κρεβατι για λίγο τουλαχιστον.

    πήρα κατι χαπια βαλεριανα για να κοιμηθω και ξυπνησα με ταχυκαρδια και δυσπνια. στα προθυρα κρισης πανικου..ευτυχως που σιχαινομαι τα νοσοκομεια και το πήρα ψυχραιμα..κατεβασα 2 παναντολ γκολντ ..και με ξαναπήρε ο υπνος
    Α καλα η βαλεριανα εγω ξεκινησα με μια πρωι βραδυ...Μετα εγιναν 2 μετα 3 μετα 4 και τις εκοψα...Ενα κουτι την ημερα κοντευα....Προσπαθησε να της εξηγησεις σιγουρα θα καταλαβει....Δεν μπορεις να συνεχισεις ετσι!! Θες να ξαναβρεθεις στην αρχη? Οχι οχι εχεις ακομα λιγο χρονο να ανακαμψεις!! Ολα θα πανε καλα!

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    675
    Μέχρι 3, άντε 4-5 χαπάκια μπορείς να πάρεις, δεν είναι για χόρταση. Εμένα προσωπικά δε με βοήθησε πουθενά η βαλεριάνα, το χαπάκι.

  4. #34
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    Quote Originally Posted by Gallowdance View Post
    <3 <3 <3

    Μη στενοχωριέσαι, θα περάσει και αυτό, που θα πάει; Έκανες υποτροπή επειδή διέκοψες τα φάρμακα;
    νομιζω οτι ξεκινησε απο τις γιορτες..αλλα τωρα που το σκεφτομαι και με τα χαπια τα ιδια σκατα ημουν..απλα δεν με ενοιαζε δεν ασχολιομουν με αυτο. τωρα ολη αυτη η απομονωση και η παραλυση μου την εχει βιδωσει ασχημα κοιμαμαι σαν αρκουδα ..πάνω που πάω να σηκωθω νυσταζω σαν να χω πάρει ρεμερον ...κ δεν μπορω να σταθω στα ποδια μου... και οταν δεν χρειαζεται να σηκωθω το ματι γαριδα.πριν με τα χαπια μπορουσα να σηκωθω αλλα για λιγες ωρες μονο μετα πάλι στο σπιτι . οτι εχω να κανω τελειωνει το μεσημερι απο το μεσημερι και επειτα ειναι σαν να εχει τελειωσει η μερα μου ειτε επαιρνα χαπια είτε οχι... τωρα βεβαια η μερα ουτε τελειωνει ουτε αρχιζει για ποτε ξημερωνει και για ποτε βραδιαζει ουτε που το βλέπω.. πατος!

  5. #35
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    Quote Originally Posted by alexandra. View Post
    Α καλα η βαλεριανα εγω ξεκινησα με μια πρωι βραδυ...Μετα εγιναν 2 μετα 3 μετα 4 και τις εκοψα...Ενα κουτι την ημερα κοντευα....Προσπαθησε να της εξηγησεις σιγουρα θα καταλαβει....Δεν μπορεις να συνεχισεις ετσι!! Θες να ξαναβρεθεις στην αρχη? Οχι οχι εχεις ακομα λιγο χρονο να ανακαμψεις!! Ολα θα πανε καλα!
    ξεκινησαμε μια κουβεντα.. για τον χαρακτηρα μου...κατα τα δικα της λεγομενα εγω μεγαλωσα σαν πριγκιπησσα λεει και μονο 3 φορες με χτυπησε.. και το ελεγε σαν να το πιστευει... ρε μπας και εχω σοβαροτερο προβλημα? εγω απο την εφηβεια και επειτα το θυμαμαι καθημερινα το τουμπάνιασμα εχω αρχισει να αναρωτιεμαι για το μυαλο μου. η απαιτησεις της παραδεχτηκε οτι ηταν μεγαλες γιατι πιστευε οτι ετσι θα με κινητοποιούσε απο περηφανια. οτι θα προσπαθουσα να της αποδειξω οτι δεν υσχυει αυτο που λέει για μενα..αλλα τελικα μια ζωη την επιβεβαιωνα. Μου πήρε μαγαζι, σπιτι, αυτοκινητο και εγω τα πέταξα ολα αντι να πάρω μπρος ρημαξα τα πάντα...ηθελε και εκανε πάντα το καλυτερο για μενα και εγω δεν εκαν τιποτα για μενα ..εφτασα σε σημειο να φωναζω και τελικα ξαναπήγα στο κρεβατι μου.. και εκεινη συνεχισε το καθαρισμα του σπιτιου.οταν τελειωσε ηρθε ξαπλωσε διπλα μου και με αγκαλιασε. με ετριψε στην πλατη..γιατι με ταλαιπωρει και μια ψυξη και μετα την γυρισα σπιτι.
    ηταν ενα περιεργο απογευμα για μενα με πολλες εντασεις ... δεν εχω βγαλει συμπερασματα δεν ξερω πως νιωθω τωρα παντως χαιρομαι πολυ που ειμαι ξανα στο κρεβατι μου και που αυριο ειναι κυριακη.

  6. #36
    Banned
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    1,022
    Kαλά σου λέει η μαμά σου αγαπητό μέλος.Προσπάθησε να κάνει το καλύτερο για σένα να σου εξασφαλίσει μια καλή ζωή και εσύ δεν το εκμεταλεύτηκες.Σου πήρε λες σπίτι μαγαζί,αυτοκίνητο.Το ξέρεις ότι άλλοι άνθρωποι δεν έχουν τίποτε απο αυτά και παλεύουν για ένα κομμάτι ψωμί; το ξέρεις ότι υπάρχουν άστεγοι που ζουν σε ένα παγκάκι με μια κουβέρτα μόνο και όμως είναι με το χαμόγελο; Εγώ δεν έχω τίποτε απο αυτά..Κυκλοφορώ με ποδήλατο,πληρώνω νοίκι για ένα στουντιάκι 25τμ,δουλεύω για 300€ το μήνα αλλά δεν κάθομαι να κλαίω την μοίρα μου.Κάνω κάθε μέρα την προσευχή μου και ευχαριστώ τον θεό που είμαι ακόμη ζωντανός και υγιής και έχω ένα κομμάτι ψωμί να τρώω.
    Εσύ σου αρέσει να κλαίγεσαι γιατί δεν έμαθες να είσαι ευχαριστημένη με αυτά που έχεις.Ετσι όμως δε θα πας μπροστά.Θα είσαι μια ζωή μέσα στην κλάψα.

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,693
    Ρεα μου θα στο πω μεχρι να το καταλαβεισ οταν κρινουν εναν ανθρωπο ολοι κοιταν τι εχει δεν κοιτανε τα τραυματα κ οτι αλλο κουβαλαει εχεισ αυτα αρα εισαι καλα δεν ειναι ετσι ομωσ γτ αμα αρχισω εγω ιστοριεσ για δουλεια κλπ θα κλαιτε ολοι κ οσοι ξερουνε το βλεπουνε το σωμα μου οτι ειναι ογδονταρη κι οχι τριανταπενταρι για να μην αρχισετε να κλαιτε σασ λεω χαλαρωστε κ μη κρινετε τα υλικα αγαθα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  8. #38
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    εχουν γινει ολα κουβαρι μεσα στο μυαλο μου.. εχεις δικιο και εσυ ...

  9. #39
    Banned
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    1,022
    εγώ έχω μάθει στη ζωή μου ότι το μεγαλύτερο αντικίνητρο για να κάνεις πράγματα είναι το βόλεμα.Και εσύ έχεις βολευτεί στην κατάσταση σου.Αμα δε χρειάζεται να βγαίνεις κάθε μέρα απο το σπίτι για να εργαστείς να κουραστείς για να βγάλεις τα απαραίτητα προς το ζην,θα κάθεσαι και θα τρώγεσαι με τα ρούχα σου.Αντι να την δεις αλλιώς,να κινητοποιηθείς να βγεις έξω να ζήσεις να φλερτάρεις να σε φλερτάρουν.Νέα κοπέλα είσαι ρε...Τι περιμένεις; Ακόμη και απο εδώ μέσα μπορείς να βρεις ένα καλό παιδί.Για παράδειγμα τον wjrp και τον always me ή αν θες δίπλα σου έναν άνδρα επιτυχημένο με τα όλα του μπορεις να κοιτάξεις και τον μαγκάιβερ αλλά αυτός ψάχνει 18αρες οπότε του πέφτεις λίγο μεγάλη..
    Το εύκολο είναι να κάτσεις στο σπιτάκι σου και να σαπίσεις εκεί...Εσύ έχεις το καρπούζι και το μαχαίρι!!!

  10. #40
    Χιλια μπραβο στη μαμα rea. Ξεσπασε στην αρχη, ειπε ο,τι ηθελε να πει, αλλα μετα ηρθε διπλα σου και σε πηρε αγκαλια. Σαν την αγαπη της μανας δεν υπαρχει τελικα. rea δεν υπαρχει κατι που να σε κανει να νιωθεις ωραια; Μικρη τι ονειρα ειχες; Ποτε δεν ειναι αργα να κανουμε τα πραγματα που παντα θελαμε. Μπορεις να βαλεις ενα στοχο στη ζωη σου και να ξεκινησεις απο αυριο κιολας την προσπαθεια να τον πετυχεις.. Σκεψου τι θελεις και τι σε ευχαριστει (λεφτα, ταξιδια, ερωτες, οικογενεια, παιδια κτλ) και προσπαθησε να κανεις πραγματα ωστε να τα αποκτησεις. Δωσε καποιο νοημα στη ζωη σου και ετσι καθε πρωι, θα εχεις ενα καλο λογο να σηκωνεσε απο το κρεβατι σου.

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,693
    Ρεα εγω σε παντρευομαι μην παρεισ αλλον
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,693
    Αλλα σ λεω εχω ενα καρο προβληματα υγειασ να ξερεισ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,693
    Δηλαδη να στο πω απλα με παντρευεσαι κ δεν ξερεισ αμα θα ζησω κ ποσο
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,693
    Οι αλλοι τουλαχιστον εχουν χρονακια μπροστα τουσ εγω δεν ξερω πραγματικα δεν κανω πλακα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Παιανία (Αττική)
    Posts
    1,057
    Ρέα νομίζω πως πρέπει να πάρεις φαρμακευτική αγωγή.
    Ξέρω ποια χαπάκια έχεις πάρει,άρα αυτά αποκλείονται.
    Εδώ και χρόνια κυκλοφορεί ένα φάρμακο,διαφορετικό από όλα τα άλλα,του οποίο το μεγάλο προτέρημα είναι πως δίνει κίνητρο σε περιπτώσεις κατατονικής κατάθλιψης σαν την δικιά σου.Δεν επηρεάζει την Σεροτονίνη όπως τα υπόλοιπα φάρμακα,αλλά κυρίως την Ντοπαμίνη που πιστεύεται πως παίζει μεγάλο ρόλο στην ενέργεια που νιώθουμε.
    Εσύ βιώνεις αυτό που λέμε Ψυχοκινητική Επιβράδυνση.Γι'αυτό και η σκέψη σου επιβραδύνεται,κοιμάσαι συνεχώς και νιώθεις σαν Γριά 100 ετών.
    Τι λες,να κάνουμε μια δοκιμή?Δεν το έχω πάρει ποτέ εγώ αλλά έχει ελάχιστες παρενέργειες από ότι λένε...
    Επίσης δεν επηρεάζει και την σεξουαλική διάθεση.Αυτό βέβαια δεν σε ενδιαφέρει εσένα τώρα έτσι όπως είσαι,απλά το αναφέρω.
    Σε ασθενείς που έχουν ως βασικά συμπτώματα της κατάθλιψης τους,την υπνηλία και την κόπωση,έχει αποδειχθεί πως είναι αποτελεσματικότερο από τα SSRI'S.

    In depressed people who experience symptoms of sleepiness and fatigue,bupropion has been found to be more effective than selective serotonin reuptake inhibitors (SSRIs) in alleviating these symptoms
    Επίσης έχει ελάχιστα συμπτώματα απόσυρσης ακόμα και αν το διακόψεις ακαριαία.
    Xορηγείται και για την απεξάρτηση από το τσιγάρο!Φαντάσυ πως σε ιατρεία διακοπής καπνίσματος αποτελεί την πρώτη επιλογή πολλές φορές.Βέβαια θεωρείται ήπιο σαν αντικαταθλιπτικό αλλά που ξέρεις?Μπορεί να σε πιάσει.
    Αλλά έχεις να χάσεις κάτι???Είμαι κρίμα να παιδεύεσαι έτσι χωρίς να έχεις εξαντλήσει όλα τα όπλα σου.

Page 3 of 10 FirstFirst 12345 ... LastLast

Similar Threads

  1. Για αρχή.
    By ana21 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 19
    Last Post: 25-12-2014, 22:08
  2. Μια νέα αρχή;
    By vicky_k in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 19
    Last Post: 14-06-2014, 12:06
  3. αρχή
    By αν? in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 158
    Last Post: 14-06-2011, 22:18
  4. Καινούρια αρχή....?
    By spha in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 10-02-2011, 00:00
  5. Για αρχή...
    By Aerinos_Ouranodromos in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 4
    Last Post: 21-03-2007, 23:44

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •