Kανένας για παρέα?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    566

    Kανένας για παρέα?

    Σκατούλες...εχω υποτροπιασει κατα καποιο τροπο με έντονη θλιψη απο έντονο άγχος(αγχωδη διαταραχη πανικου) και δεν λεω να σηκωθώ με τιποτα..μου τη σπάω πoυ δν κανω ουτε μια θετική σκέψη..εγω δεν ημουν έτσι:(
    νιώθω αδιέξοδο κ φοβισμενη...πως ξεκινάμε παλι απο το 0???
    ειμαι και σε φάση εξεταστικής δεν διαβάζω σχεδον τιποτα..δεν μπορω ..αλλο...

  2. #2
    Γιατι Νεραιδουλα μου? σε βλεπει ειδικος? εγινε τιποτα που σε εριξε ψυχολογικα?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    566
    ναι με παρακολουθει, παιρνω κ λιγο xanax μπας κ ηρεμω λίγο
    αλλα τιποτα....
    ε εχω απογοητευτεί με τη σχολή μου αρκετά με τ λαθη μ κ τις αποτυχίες μ εκει
    συν με τις δυνατοτητες μ ν ξεπερασω επιτελους τ θεμα μ κ εγω βλεπω ολο με χειροτερευω
    κ λιγο επειδη νιωθω λόγω της ζηλειας μ βασικα πιο πλ παραμελημενη απο την κολλητη μ π πλεον κάνει κολλητη παρεα κ μια αλλη φιλη μας π εγω δν ειμαι τοσο κολλητη
    δεν μπορω να με βοηθησω..ενω ο γιατρος ειναι πλ καλος κ δν λεω μ εχει δωσει μια κατευθυνση..εγω εκει με ριχνω

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    νεραιδα!! μην αφηνεις τις καταστασεις να σε ξενερονουν! η ζωη είναι στα χερακια σου! και είναι ολακαιρη εμπρος σου! εσυ ζηλευεις αυτό που λες κι εγω ζηλευω εσενα!! σε ζηλευω πολύ! σε ζηλευω πρωτα από όλα για τα νιατα σου! ,τα νιατα που είναι ολο δικα σου!! στα ζηλευω διοτις τα δικα μου τα πιο πολλα τα χαραμισα!! τα σπαταλισα σε λαθος επυλογες! κι αν ειχα καποιες ομορφες στιγμες αυτές δεν τις καλο θυαμαι λογο της μαστουρας που τα ειχα επλουτισει!!
    σε ζηλευω που εισαι φητητρια!! δυστυχως δεν ειχα το μυαλο, μειτε την εστω βασικη εξυπναδα (βλέπεις ο θεος σε καποιους μας εδωσε ένα "δωρο" ομορφο μεν, τον ευχαριστούμε πολύ αλλα δεν μας εδωσε την νοητικη λητουργια εστω την βασικη - δεν ειχα την απετουμενη μαθησιακη ικανοτητα ώστε να περασω σε καποια σχολη! ειμουν και δυσλεκτικος! αρα,, δεν μπορουδσ να σπουδασω.
    σε ζηλευω που εχεις την τυχη να ζεις μονη σου,-εμεν πλεον μου αρεσει η μοναξια -
    και τελος, σε ζηλευω που εισαι θυληκο!! ναι!! ζουμε σε μια κοινωνια - αναφέρομαι για τις δυτικες κοινωνιες - οπου οι γυναικες εχουν παρα πολλες παροχες! τα παντα γυρο μας γυνοντε για εσας!!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    566
    Καλησπέρα Γιώργο μου! Τι σε προβληματίζει εσενα;;
    Θελω να σταθω σε καποια σημεία που ειπες..για την δυσλεξια καταρχας.
    Μπορείς να μπεις σε σχολή και να σπουδάσεις κανονικοτατα και με δυσλεξια.
    Ξερω και απο τη σχολη μου και απο αλλου άτομα που σπουδαζουν κανονικα. Δεν σε εχουν παρει τα χρονια κ μην το βλεπεις σν ΠΡΟΒΛΗΜΑ γιατί δεν είναι :O . Ειναι μια ιδιομορφια στον εγκεφαλο και? δεν σε εμποδιζει απ τις σπουδες. Δεν ξερω ποιος σου ειπε/στο πέρασε αυτό.
    Το παρελθον τωρα έχει φυγει, μην το κοιτάς ο,τι έγινε έγινε. Για κάποιο λόγο θα έγινε ο,τι εγινε τελοσπαντων.
    Κοιτα απο δω και στο εξης τι μπορείς να κανεις,να διορθώσεις. Τα λαθη σου δεν τα γνωριζω, αλλα ελπιζω να μην τα μεγαλοποιεις.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    566
    αχ...θελω να ηρεμησω τόοοσο πολυ...δεν αντεχεται το άτιμο το άγχος....
    :(((( πφφφ

Similar Threads

  1. Δεν έχω παρέα!
    By aisiodoksos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 04-05-2015, 02:50
  2. Φιλία ή παρέα
    By skata in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 27
    Last Post: 18-10-2013, 23:51
  3. θελω παρεα
    By in_flames in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 84
    Last Post: 04-09-2013, 09:37
  4. Με διώξανε από την παρέα.
    By δελφίνι in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 41
    Last Post: 21-06-2013, 11:32
  5. παρέα
    By anasia in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 22-04-2006, 22:08

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •