ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΑΛΛΑ...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 36
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    11

    ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΑΛΛΑ...

    Γεια σας!ευχαριστω εκ των προτερων ολους εσας που θα το διαβασετε για το χρονο σας.Ειμαι νεο μελος γι'αυτο συγχωρεστε μου οποιοδηποτε λαθος.Λοιπον,το θεμα που με απασχολει ειναι το εξης..παραμονη Πρωτοχρονιας βγηκα με μια παρεα γνωστων μιας φιλης μου και αναμεσα σε αυτους ενα αγορι(20 ετων,συνομιλικος) μου αρεσε αρκετα.Δεδομενου οτι ειμαι πολυ ντροπαλη και ανασφαλης καθως δεν εχω πολλες εμπειριες στο κομματι των σχεσεων δεν εκανα καποια κινηση για να το δειξω.Εκεινος ομως προς μεγαλη μου εκπληξη εφυγε απο το σημειο που καθοταν με τους φιλους του(και αφου ενας φιλος του ηρθε να προσεγγισει μια φιλη μου)κ ηρθε και καθησε αρχικα απεναντι μου και μετα διπλα μου στο τραπεζι.Οι φιλοι του τον πειραζαν γι'αυτο.Μου χαμογελουσε και προσπαθουσε να με κανει να γελασω.Επειτα ξεκινησε την κουβεντα λεγοντας μου οτι καπου με εχει ξαναδει και αρχισε να με ρωταει διαφορα για εμενα για το που βγαινω,ενδιαφεροντα κλπ. Ομως εκανα την τεραστια βλακεια επειδη ενιωθα αμηχανα και δεν μπορουσα να το χειριστω καλα να του πω πως ειμαι λιγο καπως.Με ρωτησε πως δηλαδη,γιατι και του ειπα πως εχω πονοκεφαλο.Με ρωτησε αν ειμαι κουρασμενη κλπ και του ειπα μαλλον.Μην τα πολυλογω επικοινωνουσε με τους φιλους του απο απεναντι και ρωτουσε τι να κανει,ελεγε πως θελει εκπαιδευση και καλα,ηταν πολυ ντροπαλος και ρωτουσε πες τιποτα..φαινοταν κομπλαρισμενος και αυτος.Ηταν πολυ γλυκουλης..μου αρεσε αλλα δεν ξερω πως εξελαβε τη συμπεριφορα μου!θεωρειτε πως ημουν ψυχρη;Σημειωτεον στο τελος περιμενε για να με χαιρετησει και με φιλησε σταυρωτα στα μαγουλα αλλα οχι τοσο τυπικα και γρηγορα(ενω εγω ειχα μεινει στηλη αλατος). μετα απο δυο μερες εκανα add στο fb τον φιλο του και μετα εκεινον για να μη δειξω οτι τον κυνηγαω.Με δεχτηκε κατευθειαν και απο τοτε ξημεροβραδιαζεται στο fb αλλα δεν εχουμε μιλησει..δεν κανει like σε κανεναν ουτε και σε εμενα,απλως ειναι στη συνομιλια.Να του δωσω χρονο μηπως μου μιλησει εκεινος(εχουν περασει δυο μερες)ή να του μιλησω εγω αμεσα;μηπως δεν ενδιαφερεται πλεον;ή ειναι ντροπαλος και ανασφαλης επειδη δεν του εδωσα το πατημα;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,680
    Μια χαρα εισαι κι εσυ μια χαρα ειναι κι αυτοσ αμα ξερατε εικοσι χρονων να το χειριστειτε κ οι δυο θα λεγαμε αλλα
    Δε χαιρεσαι που ειστε κ οι δυο ασχετοι απο αυτα εγω θα χαιρομουνα σημαινει οτι ειστε σαν ολα τ παιδια τησ ηλικιασ σασ δε ξερετε να φλερταρετε δεν πειραζει ετσι μαθαμε κι εμεισ αντε καλη επιτυχια στο κονε αλλα πρεπει να μαθεισ να φλερταρεισ κι εσυ τισ κινησεισ αυτοσ τισ πετυχε τα λογια δεν πετυχε αρα ειστε σε καλο δρομο
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    πιστεψε με οσο πιο αδιαφορο σου ειναι ενα πραγμα τοσο πιο ανετα πατας αυτο το κουμπι που λεει μου αρεσει μην ασχολησαι με αυτο οταν θες να τραβηξεις κοσμο διπλα σου γινεσαι διασκεδαστικος ανεβασε κατι χιουμοριστικο.
    θελει εκπεδευση λεει χαχαχα εγω θα ελεγα στους φιλους του να του πουν να τον εκπεδευσω εγω..
    μπρορει να μην εχει συνηθισει να μιλαει η να του αρεσεις πολυ κ αυτο τον κανει να μη ξερει τι να πει...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Καλησπέρα. Εκ πρώτης όψεως είναι θετικά τα σημάδια αυτά αλλα πρόσεξε μήπως προέρχονται απο φιλικό ενδιαφέρον και εσυ τα έχεις παρεξηγήσει. Εγώ θα λεγα να του στείλεις εσυ ένα μήνυμα στο facebook για παράδειγμα χρόνια πολλά και τέτοια. Κάπου αλλου υπάρχει περίπτωση να βρεθείτε;

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    165
    το κερασι ακομα δινει μαχη προσπαθωντας να κανει τα πραγματα πιο απλα ανεμεσα σε αντρες-γυναικες.ακουσε το ξερει τι λεει...

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    στον κοσμο της βοηθειας προς τους αλλους
    Posts
    1,352
    Καλα κανει το κερασι ολα απλα ειναι εμεις τ κανουμε δυσκολα
    Εαν κοιταξεις την αβυσσο για πολυ ωρα στο τελος η αβυσσος θα κοιταξει εσενα

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    11
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Καλησπέρα. Εκ πρώτης όψεως είναι θετικά τα σημάδια αυτά αλλα πρόσεξε μήπως προέρχονται απο φιλικό ενδιαφέρον και εσυ τα έχεις παρεξηγήσει. Εγώ θα λεγα να του στείλεις εσυ ένα μήνυμα στο facebook για παράδειγμα χρόνια πολλά και τέτοια. Κάπου αλλου υπάρχει περίπτωση να βρεθείτε;

    και η φίλη μου μου είπε πως του άρεσα που καθόταν δίπλα απλώς είπε πως απο τον τροπο μου φαινόταν πως δε μου άρεσε,ότι ήμουν εκνευρισμένη με τη συμπεριφορά του κ περίμενα να περασει η ώρα για να φύγω..:/ να τον δω παλι ειναι πολυ δύσκολο σχεδόν απίθανο..άρα λετε να του μιλησω ή θα φανώ πως τον κυνηγάω κ θα τρομάξει;:S

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Αφου δε γίνεται να τον ξαναδείς κάπου καλύτερα να του στείλεις εσυ κατι, ένα γεια σου είμαι η ταδε απο κει κλπ, τι κάνεις, πώς πέρασες τις γιορτές και τέτοια. Εγώ πιστεύω απ' το facebook είναι καλύτερα γιατι δεν έχεις άγχος οπως εκείνη την ημέρα. Πιστεύω να σου προτείνει κάποια βόλτα πάνω στην κουβέντα.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,680
    Κι αμα δε τι θυμηθει εκει να σε δω μετα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    11
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Κι αμα δε τι θυμηθει εκει να σε δω μετα
    4-5 μερες εχουν περασει..σε τετοια περιπτωση θα το κανει επιτηδευμενα..

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    για να δουμε... εκανε βημα και εφαγε πορτα!... μετετρεψες την αμηχανια σου σε μοιζερο πονοκέφαλο... του εβαλες πάγο. μετα εκανες την κινηση να τον κανεις αντ, μαζι με ενα φιλο του για να ΜΗΝ καρφωθεις οτι σου αρεσει. μετα για μερες δεν εκανες κινηση να του μιλησεις και περιμενεις να μυρισει τα νυχια του οτι τον γουσταρεις και να κανει ΑΥΤΟΣ ΠΑΛΙ το βημα γιατι εσυ ΠΑΛΙ δεν θελεις να "εκτεθεις".
    και ενω ΞΕΡΕΙΣ οτι εσυ πρεπει να κανεις το βημα ...ζητιανευεις δεξια και αριστερα την ελπίδα, οτι θα κανει κατι εκεινος πρωτος και δεν θα χρειαστει να ριξεις την μυτη σου.

    μπορει να το κανει..μπορει παρολα αυτα σε μια μοναχικη του φαση να τολμησει μπας και...
    μπορει και να μην το κανει και να βρει καποια που να μην εχει τοσο ψηλα την μυτουλα και δεν φοβαται να εκτεθει και να φλερταρει και να ξεχασει οτι υπάρχεις και οτι ηπύρξες ποτε.
    στην πρωτη περιπτωση απαντας και ολα καλα, στην δευτερη θα κανεις λαικ στις φωτο με την σχεση του με υπέροχα ζωντανα χαμόγελα και θα σκεφτεσαι , οτι θα μπορουσες να εισαι εσυ αυτη η ευτυχισμενη ....αλλα το εχασες γιατι εισαι δειλη και περιμενεις οι αλλη να φροντιζουν για την ευτυχία σου ...οι αλλοι να αναλαβουν την ζωη σου, οι αλλοι να σε ψαξουν να σε βρουν να σε πεισουν να σε ξεκολησουν κτλ κτλ... η πιθανοητα να βρεθει κατι τετοιο ειναι απειρελαχιστες και μαλλον ετοιμασου για μια ποοοολυ μοναχικη και βαρετη ζωοουλα .

    1. οταν νιωθεις αμηχανια, το λες... συγνωμη , εχω κομπλαρει λιγο..ειναι χαριτωμενο και σεξυ και δεν κλεινει πορτες ..ο πονοκεφαλος ειναι ξενερωτικος και κλεινει την πορτα
    2. οταν θελεις να κανεις αντ.. το κανεις και μην φοβασαι οτι θα καρφωθεις και κανεις αλλα 53 ατομα αντ... φυσικα και το ζητουμενο ειναι να καρφωθεις...τοσο οσο... πως αλλιως θα πάρει το μυνημα ο αλλος να προχωρησει
    3. αν τα κανεις ολα τα παραπάνω λάθος και πάλι το σκεφτεσαι... ή το ρισκαρεις ...ή το χανεις.. η επιλογη ειναι δικη σου!

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,680
    Ο πονοκεφαλοσ οντωσ ειναι αστραπιαιο ξενερωμα δηλαδη εχεισ παει εσυ με τα κεφια σου κ το χαβαλε σου κ ολα σου τα καλα κ σου πεταει τον πονοκεφαλο κ φευγουν ολα κ μετα πρεπει να σαι μαγοσ να ξαναχτισεισ ψυχολογια αμα δεν εχεισ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,680
    Ρεα μονο εσυ κι εγω μου φαινεται ειμαστε ετσι οι αλλοι ειναι τρελλοι οι ειμαστε εμεισ παντωσ εγω να ξερεισ με ουσιεσ τι βγαζω τωρα τι δεν ξερω παντωσ απο τα φαρμακα δεν ειδα προκοπη οποτε ψαξου αμα εχεισ λεφτα να βρεισ κατι να γινουμε καλα εκτοσ κ αν λεσ ψεμματα γιατι ενταξει κ γω τα λεω αυτα αλλα στρωνω σιγα σιγα με τον καιρο νομιζω οποτε ψαξου υπαρχει ελπιδα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    χαχαχαχα... και εμεις και ο κοσμος το ιδιο μπάχαλο ειμαστε φιλαρακι ... τι να ψαξω αμα εχω λεφτα (που δεν εχω)...και τι ψεμματα να εχω πει?...σε εχασα εδω ...

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,680
    Να σου πω τι ενοοω οτι τα γραφω εγω ιδιαιτερα κ δε μπορω να βγαλω συννενοηση με κανενα πιστευω οτι υπαρχει ουσια που μπορω να συνελθω κι ασ παω φυλακη δε με πειραζει αλλα θελω να συνελθω επιτελουσ με τα φαρμακα παντωσ μην περιμενεισ δε γινεται τιποτα τα δοκιμασα ολα αποτελεσμα μηδεν
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. ΛΑΒΥΡΙΝΘΟΣ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΣΥΜΠΤΟΜΑΤΑ ΑΓΧΟΥΣ
    By XRISTOS2612 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 03-08-2013, 05:26
  2. η κοπελα μου αλλα λεει και αλλα κανει..και αλλα ενοει...
    By αλεξανδρος_77 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 21
    Last Post: 21-06-2013, 00:24
  3. για όποια-ον τον ενδιαφέρει...
    By Sepia in forum Κακοποίηση
    Replies: 110
    Last Post: 05-07-2010, 17:01
  4. η καινούρια στο forum αλλά παλιά σε όλα τα άλλα.....
    By vivaki in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 26-12-2007, 13:48
  5. ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ!!!!!!!!!
    By olga_soul in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 1
    Last Post: 13-01-2007, 02:07

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •